182818
178171

Сіверськодонецький «Азот» відновить виробництво аміачної селітри

Про це йдеться в повідомленні Луганської облдержадміністрації, пише agroportal.ua.

«Найближчим часом на «Азоті» планується відновити виробництво аміачної селітри з давальницької сировини, а потім запустити повний цикл виробництва аміачних добрив», — йдеться в повідомленні.

Це дозволить розрахуватися з боргами за електроенергію, погасити заборгованість по заробітній платі і т. п.

Довідка: у групу Ostсhem, яка належить Group DF Дмитра Фірташа, входять три хімічних заводи ВАТ «Азот» (Черкаси), ПАТ «Рівнеазот», ВАТ «Сєвєродонецьке об'єднання «Азот». Підприємства виробляють добрива і хімічну продукцію.

Ваш вибір 'Подобається'.


В Азербайджані заборонили продаж морозива з окупованого Криму

Про це УНН повідомляє з посиланням на матеріал Урядового кур’єра.

Видання повідомляє, що українські громадяни, які перебували в Азербайджані наприкінці минулого року, виявили в торговельній мережі морозиво, на етикетках якого виробник і місце виробництва вказано так: “ТОВ "Доброе": 295034, Россия, Республика Крым, г. Симферополь, ул. Куйбышева, дом 29, кв. 107”.

Туристи не зупинилися на тому, що повернули цей продукт продавцям. Українці звернулися до посольства нашої країни в Азербайджані. Посольство звернулося до органів влади Азербайджану, щоб заборонити продаж виявленої продукції та запобігти її ввезенню на територію країни, бо це суперечить офіційній позиції Азербайджану на підтримку суверенітету й територіальної цілісності України.

"Терміново провели зустрічі посла України Олександра Міщенка з керівництвом профільних міністерств і відомств Азербайджану для вжиття невідкладних заходів із блокування всіх каналів постачання і реалізації продукції, в якій заперечено територіальну цілісність України. Правоохоронцям доручили вилучати всю продукцію з торговельної мережі, де український Крим зображено як територію РФ. Із книжкових магазинів вилучили книжки, атласи, підручники, енциклопедії російських видавництв, у яких український Крим зображено як територію РФ", - йдеться у повідомленні.Одеський припортовий завод запрацює 1 лютого

Про це повідомив Укрінформу перший заступник генерального директора ПАТ "Одеський припортовий завод" Микола Щуріков.

"Дирекція припортового заводу уклала договір з компанією "Енергетичний еквівалент", що позиціонує себе на ринку як постачальник імпортного газу, на постачання сировини для запуску нашого підприємства. Наразі "Енергетичний еквівалент" формує запаси газу для ОПЗ: планується, що 24 січня компанія здійснить оплату за переробку сировини, а 25 січня номінуватиме газ для роботи нашого заводу в лютому", - зазначив Щуріков.

Запустити агрегати з випуску аміаку і карбаміду планується 1 лютого, уточнив перший заступник директора ОПЗ.

Згідно з договірними зобов'язаннями, компанія "Енергетичний еквівалент" забезпечить завод сировиною для виконання 4-місячної виробничої програми.Названі області-лідери з виробництва яєць в Україні

Про це свідчать дані Державної служби статистики, пише latifundist.com.

Виробництво яєць у сільськогосподарських підприємствах становило 8,9 млрд штук (+6,4%), в індивідуальних господарствах — 7,2 млрд штук (+1,4%).

Лідерами за темпами зростання виробництва яєць стали:

Івано-Франківська область — 19,9%;
Київська область — 14,6%;
Херсонська область — 9,9%;
Харківська область — 8,9%;
Закарпатська область — 8,8%.

При цьому падіння зафіксовано в Луганській (-18,9%), Одеській (-17,7%) і Хмельницькій (-16,7%) областях.

Ваш вибір 'Цікаво'.


За тиждень вибрано річну квоту на імпорт української кукурудзи до ЄС

Про це йдеться у повідомленні на сайті «Офіційний журнал Євросоюзу», пише agravery.com.

Так, всього з початку сезону 2018/19 Україна вже поставила в країни Євросоюзу 6,517 млн тонн кукурудзи або 51,3% від усього європейського імпорту.

Нагадаємо, у минулому сезоні за аналогічний період Україна поставила в ЄС 2,61 млн тонн кукурудзи або 30,5% загального імпорту цієї культури. Чому в Україні знову подешевшала цибуля?

За даними «Інфо-Шувар», тільки з середини січня ціни на продукцію встигли знизитись на 5%, зрости на 20% і знов впасти на 6%. Такі стрибки цін фахівці «Інфо-Шувар» пов’язують із нерівномірністю попиту та пропозиції на ринку.

Від початку минулого робочого тижня активність покупців на ринку була не надто високою, але перед останніми вихідними попит суттєво пожвавився. Слід зазначити, що протягом всього січня на ринок України продовжувала надходити цибуля із Узбекистану та Казахстану, але цієї пропозиції було недостатньо для того, щоб втримати ціни в кінці минулого тижня, в п’ятницю вони сягнули позначки 16-17 грн/кг (0,5-0,53 EUR/кг). Втім, вже на вихідних попит знов знизився і це одразу вплинуло на вартість продукції, сьогодні на гуртових ринках пропонується переважно імпортна цибуля по 14-16 грн/кг (0,44-0,5 EUR/кг). Оператори гуртових ринків кажуть, що падіння попиту в другій половині січня цілком зрозуміле – люди витратили гроші на свята і тепер заощаджують. Продавці цибулі сподіваються на те, що в лютому ціни на цибулю встановлять ще не один рекорд.

«Протягом зими на гуртових ринках України переважно продавалась імпортна цибуля, українські фермери продовжували спостерігати за зростанням ціни, утримуючись від продажів. Більшість із наших виробників та перекупників вважають, що краща ціна ще попереду і це, на мою думку, не найкраща тактика, яка дозволяє заробляти імпортерам. Вже неодноразово повідомлялось про те, що якість української цибулі в цьому сезоні не найкраща, тобто, відсоток втрат протягом зберігання може бути відносно високим. Навесні українським фермерам знадобляться гроші на підготовку до нового сезону і вони почнуть розпродавати запаси, тобто, це призведе до помітного зростання пропозиції. В таких умовах діапазон цін часто стає дуже широким за рахунок зниження мінімальної ціни. Іншими словами, на гарантований заробіток можуть розраховувати виробники, які запропонують ринку якісну цибулю, дорого продати некондиційну продукцію, швидше за все, не вдасться і це пряма загроза для перекупників, які восени скуповували будь-яку цибулю за будь-які гроші»,- коментує ситуацію Тетяна Гетьман, керівник «Інфо-Шувар».

За даними «Інфо-Шувар», у найближчі дні в Україні очікується зростання пропозиції імпортної цибулі - українські перекупники зреагували на підвищення внутрішньої ціни збільшенням замовлення в Казахстані. Аналогічна ситуація сьогодні спостерігається і в країнах ЄС. Підвищена активність закупівельників із Європи теж впливає на ціни в Казахстані, від початку січня цибуля експортної якості в цій країні зросла в ціні на 10-15% до $0,10-0,13/кг. В Україні казахстанська цибуля затребувана і на свіжому ринку, і з боку підприємств переробної галузі. В країнах ЄС казахстанська цибуля переважно використовується для потреб переробних підприємств.