Скандал з вівцями на митниці: Держпродспоживслужба проводить внутрішню перевірку

У зв’язку з поверненням вантажу овець у кількості 300 голів, які були експортовані до Турецької Республіки з Дніпропетровської області, що призвело до виникнення значного суспільного резонансу, та з метою перевірки дотримання вимог Закону України «Про ветеринарну медицину» та Закону України «Про жорстоке поводження з тваринами»  Держпродспоживслужба здійснить перевірку зазначених фактів.

Відповідний наказ № 881 Голова Держпродспоживслужби підписав 29 жовтня 2018 року.

Читайте також: Без їжі та води: у порту «Чорноморськ» майже два тижні простоює фура з 300 вівцями, половина з яких вже загинули

З цією метою створена робота група, яка впродовж двох тижнів повинна забезпечити проведення перевірки дотримання вимог чинного законодавства України при проведенні карантинування та оформлення документів на поголів’я овець, призначеного для експорту до Турецької Республіки, державними органами та установами, що входять до сфери управління Держпродспоживслужби.

Нагадаємо, вантаж - вівці в кількості 300 голів ТОВ "Украніксар" - 6 жовтня перетнув державний кордон України в режимі "експорт" до Туреччини, а 12 жовтня тварини були повернуті в Україну на термінал відправлення, оскільки турецькою стороною вантаж не був прийнятий. Офіційні органи Туреччини не надали інформацію про причини повернення цих тварин. Із 300 овець, які пробули два тижні в закритій фурі у Чорноморському порту без їжі і води, загинули 54.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українська курятина в ТОП-3 у ЄС

Про це пише УНН з посиланням на статистичну звітність Європейської комісії.

Таким чином Україна втримала третє місце серед світових експортерів м'яса птиці до країн ЄС. При цьому, лише за рік Україні вдалося збільшити ці показники експорту майже на 70%.

Випереджають Україну Таїланд і Бразилія. З початку року країни експортували 203 тис. тонн і 186 тис. тонн м'яса птиці відповідно. Зростання експорту таїландської курятини до ЄС становило 12,9%, бразильської - впало на 34,1%.

Нагадаємо, Україна у цьому році також потрапила до ТОП-10 найбільших постачальників курятини у світі.

Такий прорив України, природно, стурбував країни-конкуренти, говорить виконавчий директор компанії "Миронівський хлібопродукт" - найбільший експортер України - Юрій Косюк. Утім, збавляти обороти у “МХП” не збираються і обіцяють вирівняти позиції зі світовими гігантами.

"Ми станемо європейськими (еквівалентами) Brasil Foods або Tyson", - заявили в “МХП” британському Financial Times.

Водночас профільні експерти характеризують такі досягнення України і національних виробників як диво, адже економічного пояснення цьому немає, стверджують вони. Річ у тім, що держпідтримка фермерів у ЄС набагато більша, ніж в Україні.

"Якщо подивитися на наш аграрний сектор не зсередини країни, а збоку - він виглядає як диво. Тому що ми з вами умудряємося конкурувати та заробляти, попри те, що у нас держпідтримка дорівнює практично нулю, а у країнах-конкурентах держпідтримка на гектар становить 500 євро", - відзначає заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Понад 7 тисяч упаковок фальсифікованого масла вилучено з обігу

Масло торгової марки «Чутянка» (ТОВ «ГРАНД-МОЛПРОДУКТ», Полтавська область) реалізовувалося в мережевому магазині. Споживачеві не сподобалися смакові властивості масла.

Реагуючи на звернення громадянина, цей продукт було направлено до ДП «Черкасистандартметрологія» для проведення випробувань. За результатами дослідження встановлено, що вміст немолочного стороннього жиру склав 85%, органолептичні показники не відповідають даному виду продукції. Це дає підстави для висновку про фальсифікацію продукту, адже для його виготовлення замість жирів тваринного походження використали рослинні.

Згідно з рішенням Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області всі залишки масла «Селянське солодковершкове» 72,8% жиру виробництва ТОВ «ГРАНД-МОЛПРОДУКТ» у кількості 7175 упаковок (1435 кг) були оперативно вилучені з обігу дирекцією мережі магазинів. З метою недопущення реалізації фальсифікованого продукту з його виробником розірвано угоду про постачання масла.

Держпродспоживслужба області направила лист до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області щодо вжиття заходів із відкликання виробником продукції зазначеної партії.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Херсонщина планує на хробаках заробити мільйони

Як виявилося, це дуже прибутковий бізнес, оскільки черв'яки дуже корисні для фермерського господарства. Тому фермери Херсонщини вирішили їх масово розводити, як для заробітку, так і для екології, пише hs.область.online.

Поки що планується вирощувати черв'яків всього трьох видів — денбробени, старателя і червоного каліфорнійського хробака. Проте всім бажаючим дізнатися побільше, як цим слід займатися і в чому конкретно користь черв'яків, пропонують відвідати консультації.

Черв'яки дуже корисні для підтримки грунту в чистоті, вони також поглинають відходи і, прориваючи грунт, насичують його киснем, що важливо для гарного врожаю.

Але не тільки в цьому їх користь. Черв'яків із задоволенням поїдає домашня птиця, а також риба, а це гарна підмога для всіх господарств, які ведуть подібний вид бізнесу.

Вже декілька ферм по розведенню вермікультури на Херсонщині успішно практикують цю справу, і тепер вони вирішили поділитися своїм досвідом з усіма бажаючими.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview
Ваш вибір 'Подобається'.

Цьогоріч в Україні було повністю втрачено деякі породи свиней

 А деякі породи свиней взагалі втрачаються через спалахи африканської чуми свиней. Про це повідомив член-кореспондент НААН України Інститут свинарства і АПВ НААНУ Микола Березовський, пише agro-yug.com.ua.

За його словами, у 2010 році в Україні було більше 90 племінних заводів – сьогодні вже залишилось десь 48. Тобто, відбулось їх зменшення майже наполовину. В тому числі, кількість племрепродукторів зменшилась в декілька разів – їх залишилось одиниці по областям. Причиною цього явища він називає втрату споживача племінної продукції.

– У нас було раніше 650 спецгоспів з виробництва свинини – це був величезний масив господарств, які споживали продукцію наших племінних заводів. На превеликий жаль, їх сьогодні немає. Залишились одиниці, – говорить експерт.

Крім того, Березовський повідомив, що цього року в Україні було повністю втрачено дві породи свиней.

– На сьогоднішній день я б сказав сталась трагедія з нашою першою вітчизняною породою — миргородська, яку «з’їла» АЧС буквально десь три місяці тому назад. І сьогодні дуже важко знайти і поповнити стада. Раніше зникли племінні репродуктори. І велика чорна порода. Також було в нас два господарства в Донецькій області і Полтавській області. Їх ліквідували. В Полтавській області також була чума, і всі свині загинули. Більше нема цієї породи, – повідомив Микола Березовський.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Створено трактор для людей з обмеженими можливостями

Теґи: 

Компанія Lindner представила незвичайне обладнання для своїх тракторів Jinak, що розширює можливості управління машиною людьми з обмеженими можливостями.

Система складається з ліфта, що дозволяє піднятися на пасажирське і потім водійське сидіння, повідомляє AgroPortal.

Трактор управляється з невеликого пульта на руці: великим пальцем регулюється прискорення, а за допомогою інших пальців — здійснюється управління іншими функціями трактора.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview