178171
182818

Скасування податків свинарям через АЧС в Україні малоймовірне

Це дієвий механізм, але в Україні навряд чи знайдуться кошти на його впровадження. Про це УНН повідомили в Асоціації "Свинарі України".

Там пояснили, що ситуація у вітчизняному та європейському свинарстві значно різниться.

"Українська галузь надзвичайно "різношарова". Так, крім промислових виробників, які варіюються за кількістю поголів’я від сотень голів свиней до тисяч, існує сектор присадибного свинарства. Його частка — 47% загального свинопоголів’я країни. Саме тут ризики поширення АЧС найвищі, а покращити ситуацію доволі складно через низку причин (відсутня ідентифікація поголів’я, приховування спалахів хвороби населенням тощо)", - повідомили в АСУ.

На зниження або тимчасове скасування податків вітчизняні свинарі відреагували б позитивно, продовжили в Асоціації.

"Та треба розуміти, що зниження чи тимчасове скасування оподаткування не може означати, що країна просто "подарує" ці кошти. Швидше за все, цей механізм передбачає перенаправлення вивільнених фінансів на покращення біобезпеки свиногосподарств", - повідомили в АСУ.

В Асоціації нагадали, що державний бюджет уже сформований, програми підтримки розписані.

"Відтак, чекати на позитивне вирішення із питанням оподаткування навряд чи доводиться. Втім, ми всі пам’ятаємо "податкові перипетії", як виробників спочатку залишили без спецрежиму ПДВ, а потім і без програми квазіакумуляції ПДВ", - резюмували в АСУ.

Зауважимо, що попри скептичні настрої колег, Асоціація тваринників України продовжує вимагати від КМУ скасувати або знизити податки для свинарів на час епідемії АЧС.

За даними АТУ, фермери зазнають колосальних збитків від хвороби, а торік було зафіксовано щонайменше 145 спалахів АЧС.

"Через АЧС Україна втратила статус нетто-експортера свинини, хоча раніше Україна експортувала рекордні обсяги свинини. Сьогодні Україна б’є рекорди щодо імпорту свинини. Лише за минулий рік обсяги імпорту свинини Україною зросли у понад 5 разів. Так, у 2017 році Україна імпортувала 8 тис. тонн свинини (у забійній вазі), у 2018 році - 44 тис. тонн", - аргументували свою вимогу в АТУ.Головною запорукою успішного розвитку бізнесу є вихід на експорт

Навіть працюючи в нішовому сегменті необхідно розуміти, що головною запорукою успішного розвитку бізнесу є вихід на експорт. Про це заявив Андрій Ярмак, економіст Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) під час виступу на п` ятій національній конференції «Мільон із гектара», повідомляє прес-служба УПОА.

«Необхідно чітко розуміти: ніша – це не культура, ніша – це філософський підхід до бізнесу, продукту або послуги. А головне, що ніша – не на назавжди! Отже, якщо ти вже знайшов свою нішу, це не означає, що можна розслабитись. Це означає, що треба бігти ще швидше! Адже далі є два шляхи: або розвивати експорт, або чекати, поки в цьому сегменті зросте конкуренція і ця продукція втратить свою унікальність, а,відповідно і «нішевість», – наголошує експерт.

В той же час Андрій Ярмак  додає,що експортувати доцільно лише тоді, коли є в наявності хоча б мінімальні експорті обсяги якісної продукції. Отже для невеликих господарств в даному випадку існує єдиний вихід – це кооперація.

«Не вміємо, не хочемо, не готові – будемо змушені кооперуватися, бо це актуально як для тих, у кого 1 га, так і для тих, у кого 10 тис. га», – підкреслює пан Ярмак.

Серед нішевих трендів, які заслуговують уваги, Андрій Ярмак виділив сушку та заморозку.

«Якщо ми говоримо про сушку то тут може буди декілька сегментів: це й сировина для лікарської промисловості, для трав’яних та фруктових чаїв, для настоянок та харчової промисловості, або навіть готовий продукт – все залежить від того, що саме сушити. Але в будь-якому разі це – можливості для експорту», – зазначає експерт.

В той же час, попит на заморозку зростає швидко завдяки ХоРеКа. Варто лише дивитися на можливості цього сегменту ширше. Адже заморозка – це не лише ягоди! Це й дикороси, гриби, фрукти, навіть яблука, а також широкий спектр овочів, трави тощо!

«Найсмачніші продукти – вироблені з замороженої сировини, бо ягоду чи інші плоди можна збирати в фазі повної стиглості! Потенціал зростання сегменту надзвичайно високий, але варто дбати про ефективність з самого початку! А головне: заморозка – це експорт!», – резюмує Андрій Ярмак.У Миколаєві ліквідували цех з виробництва фальсифікованого алкоголю

Співробітники податкової поліції ГУ ДФС у Миколаївській області під процесуальним керівництвом прокуратури Миколаївської області ліквідували підпільний цех, в якому незаконно виготовляли алкоголь сумнівної якості, та вилучили з незаконного обігу велику партію фальсифікату та незаконно ввезених в Україну цигарок. Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу ДФС у Миколаївській області.

У рамках проведення операцій "Акциз-2019" та "Рубіж" податківцями було встановлено, що в одному із промислових приміщень обласного центру функціонує підпільний цех, у якому за допомогою спеціального обладнання здійснюється незаконне кустарне виготовлення алкогольних виробів (спиртовмісної рідини прозорого та коричневого кольору) шляхом змішування технічної води з підведеного водопроводу зі спиртом невідомого походження та якості, ароматизаторів та барвників. Готову продукцію розливали, як в пластикові пляшки об’ємом 0,5, 5 та 6 літрів, так і в скляну тару відомих українських брендів, яку зберігали з метою подальшого збуту у гаражних боксах на території місцевих гаражних кооперативів та інших складських приміщеннях.

За результатами обшуків з незаконного обігу вилучено понад 13,5 тис. літрів спирту, більше 3,9 тис. літрів фальсифікованого алкоголю, розлитого в пластикову та скляну тару з підробленими акцизними марками, а також понад 24 тис. пачок цигарок.

Окрім того, вилучено 40,4 тис. грн готівки, отриманої від реалізації незаконно виготовлених алкогольних напоїв та тютюнових виробів, мобільні телефони, планшети, флеш накопичувачі, чорнові записи та автомобілі, якими здійснювалось транспортування вказаних товарів.

Всього вилучено підакцизної продукції загальною орієнтовною вартістю майже 6,5 млн гривень.
Тривають подальші слідчі дії.

Ваш вибір 'Подобається'.


Україна і Польща зацікавлені у збільшенні обсягів обороту сільгосппродукції

27 лютого, у м. Варшава (Польща) відбулося П’яте засідання українсько-польської Робочої групи з питань сільського господарства за участі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової та заступника Міністра сільського господарства та розвитку села Польщі Шимона Ґіжиньскі.

«Польща входить в ТОП-10 країн, з якими Україна має найбільший товарообіг. Ця сусідня держава для нас є не лише важливим торговельним партнером, а й країною, яка надає значну підтримку з питань реалізації євроінтеграційних завдань. Ми підтримуємо продовження нашої багаторічної успішної співпраці та її розширення новими перспективними напрямами», - зазначила Олена Ковальова.

Основними сферами двосторонньої співпраці між Україною та Польщею є ветеринарна медицина (щорічне підписання Угоди по сказу, боротьба з АЧС, погодження ветеринарних сертифікатів); рослинництво (сортовипробування та охорона прав на сорти рослин, селекція, насінництво); органічне насінництво (порядок реєстрації органічного насіння, порядок сертифікації та державного контролю за дотриманням законодавства і нагляду над установами, які видають сертифікати); розвиток сільських територій; земельні відносини; дорадництво; адаптація агросектору і сільськогосподарських районів України до вимог і стандартів ЄС; науково-технічне співробітництво.

У свою чергу, польська сторона висловила впевненість у продовженні  співпраці за існуючими напрями та готовність визначати нові, які можуть бути спільно представлені під час чергового засідання українсько-польської міжурядової Комісії з питань економічного співробітництва.

Крім того, Україна і Польща зацікавлені у збільшенні обсягів обороту сільськогосподарської продукції. Зокрема, Україна готова збільшити обсяги експорту м’яса та субпродуктів, олії, кукурудзи, ріпаку, плодів, горіхів та цедри, готових харчових продуктів тощо.

Довідка:

За результатами 2017 р. двосторонній товарообіг склав 1 069,33 млн дол. США, що на 21% більше ніж у 2016р. За результатами 11 м. 2018 р. двосторонній товарообіг склав 981,99 млн дол. США, що на 2,4% більше ніж за аналогічний період 2017-го р.

Ваш вибір 'Подобається'.


Найбільший вітчизняний агрохолдинг збільшив прибуток на 83%

Згідно фінансового звіту компанії на сайті, її виручка в липні-грудні 2019 ФР збільшилася в 2,1 рази – до $2 млрд 255,2 млн, пише Інтерфакс-Україна.

Операційний прибуток "Кернела" збільшився в 2,4 рази – до $193,4 млн, EBITDA – в 1,9 рази, до $229,9 млн.

За даними компанії, дохід групи від переробки олійних збільшився на 9% – до $736,5 млн, від інфраструктурного сегмента і продаж у липні-грудні 2019 ФР виріс в 4,2 рази, до $1 млрд 741,2 млн, від рослинництва – на 22%, до $342,5 млн.

За даними в звіті, компанія планує в 2019 ФР переробити 3,1 млн тонн соняшнику, експортувати 6-6,2 млн тонн зерна.

Ваш вибір 'Подобається'.


На українському ринку продовжує дорожчати капуста

Зростання цін на білокачанну капусту в Україні триває, про що повідомляють експерти проекту EastFruit з посиланням на учасників ринку.

Так, на сьогоднішній день цю продукцію на українському ринку пропонують до продажу по 8-10 грн/кг ($0,30-0,37/кг) в залежності від сорту та якості, що в середньому на 11% дорожче, ніж тижнем раніше. Фахівці проекту зазначають, що попит на капусту залишається досить високим, тоді як пропозиція якісної продукції на ринку стрімко скорочується.

Підвищувати ціни виробникам дозволяє, насамперед, суттєве скорочення пропозиції продукції на ринку, оскільки запаси капусти в господарствах вже порядком виснажені. При цьому попит на зазначену продукцію на поточному тижні помітно зріс, що також надає підтримку цінами. Проте оператори ринку відзначають, що основними каналами збуту капусти в Україні виступають місцеві оптові компанії та роздрібні мережі.

Необхідно відзначити, що на даний момент ціни на капусту в Україні в середньому в 2,5 рази вище, ніж роком раніше. При цьому учасники ринку не виключають, що тенденція подорожчання продукції збережеться і надалі, оскільки запаси в господарствах стрімко скорочуються.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.