Скільки держава отримає від приватизації Укрспирту

Про це свідчать розрахунки, проведені Профспілкою державного підприємства, передає УНН із посиланням на опублікований у Facebook документ. 

У своїх застереженнях до президентського законопроекту про демонополізацію спиртової галузі №2300 вони вказують, що очікувані владою надходження 6 млрд грн в бюджет – помилкові.

"Згідно з балансом ДП станом на 30 вересня 2019 року вартість основних засобів становить 494 млн грн, а їх залишкова вартість - 172,7 млн грн, загальна вартість активів становить 882,8 млн грн. Це свідчить про те, що максимально можливі надходження від приватизації ДП "Укрспирт" становлять не більше 1 млрд гривень", - прогнозують працівники ДП.

Водночас, щороку Укрспирт сплачує до бюджетів усіх рівнів понад 400 млн грн, у тому числі єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (понад 80 млн грн) та податок на доходи фізичних осіб (понад 70 млн грн).

Тож, запропонована Президентом України демонополізація спиртової галузі (проект закону №2300 - ред.) матиме низку негативних наслідків, переконані представники трудового колективу ДП "Укрспирт".

"Якщо йти шляхом демонополізації, це призведе до деіндустріалізації, закриття виробництва, зменшення податкових надходжень та тотального безробіття. Роздача ліцензій приватним виробникам спирту призведе до того, що спиртова галузь буде безповоротно знищена", - прогнозують в "Укрспирті".

Не дасть очікуваних результатів і передбачена законопроектом лібералізація з надання ліцензій на виробництво спирту етилового, кажуть у держкомпанії.

"У цьому випадку виробничі потужності ДП "Укрспирт" будуть не затребувані, а очікувані надходження у 5-7 млрд грн до держбюджету не надійдуть", - переконані співробітники підприємства.

Натомість, розумна приватизація підприємства гарантує стабільні надходження до державного бюджету та робочі місця працівникам, переконують в ДП "Укрспирт".

"Держава стабільно отримуватиме надходження у вигляді сплати податків понад 400 млн грн та забезпечить робочими місцями 5000 осіб", - наголосили вони.

Для того, аби збільшити експорт вітчизняного спирту, треба зменшити його собівартість, і цього можна досягти шляхом "відчеплення" неробочих заводів, на які щороку витрачається близько 250 млн грн, додали співробітники держкомпанії.

Нагадаємо, у ВР зареєстровано законопроект Президента Володимира Зеленського, який пропонує роздати ліцензії на виробництво спирту приватним компаніям, а державну монополію скасувати.

Експерти наголошують, що така демонополізація галузі перед приватизацією ДП "Укрспирт" на руку лише горілчаним гігантам, які зацікавлені в отриманні ліцензій і незацікавлені вкладати кошти у державні спиртзаводи, а відтак, приватизація буде провалена і держава втратить кошти.

Аналізуючи законопроект Володимира Зеленського, Головне науково-експертне управління ВР підкреслило, що у вказаному документі відсутні економічні розрахунки зміни моделі спиртової галузі в країні, а відтак анонсовані владою цифри та наміри нічим не підкріплено.

У Профспілці ДП "Укрспирт", у свою чергу, анонсують проведення загальнонаціонального страйку в разі, якщо влада не дослухається до думки трудового колективу.

Нагадаємо, експерти наголошують, що скасування держмонополії на виробництво спирту спровокує в Україні бум фальсифікату.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У регіонах аграрії з технікою вийшли на віче

Аграрії, селяни, активісти прийшли сказати своє «ні» тій моделі земельної реформи, яку пропонує влада, повідомляє прес-служба ВАР.

У Львові до держустанови аграрії приїхали на своїй сільськогосподарській техніці.
Учасники віче наголосили на тому, що сьогодні більшість українців проти відкриття ринку землі, бо в тих умовах, які пропонує влада, - це грабіж України. Саме тому вони хочуть привернути до цього питання увагу якомога більшої кількості людей. Адже сьогодні землі сільськогосподарського призначення – це 72% території України, яку влада хоче виставити на продаж

Аграрії закликали владу дослухатись до народу та не приймати ні урядовий, ні депутатський законопроєкти про ринок землі. Адже ці документи дають можливість іноземцям та олігархам концентрувати у своїх руках великі масиви української землі – до 210 тис га. І навіть більше, оскільки у законопроєктах існують правові колізії, через які навіть ці ліміти можна обійти.

«Ми вимагаємо, щоб були відкликані законопроекти №2178 та №2178-10! Ми вимагаємо, щоб в Україні був прийнятий закон, який би давав можливість  проводити референдум за народною ініціативою. І щоб після його прийняття першим питанням, яке буде розглядатись народом, було питання щодо продажу землі іноземцям», - зазначив заступник голови ВАР Денис Марчук.

Під час віче головам Львівської та Харківської облдержадміністрацій сільгоспвиробники вручили резолюцію аграріїв України з вимогою закликати президента не підтримувати законопроекти №2178 та №2178-10, як такі, що суперечать інтересам України і українців; також – розпочати широке обговорення теми земельної реформи та ініціювати всенародний референдум щодо ринку землі.

Надалі земельні віче із залученням техніки відбуватимуться і в інших обласних центрах України.  

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Фермери отримали 250 мільйонів грн на утримання корів

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У листопаді "борщовий набір" значно подешевшав

По деяких позиціях був зафіксований справжній обвал ціни, кажуть в департаменті «Аналітика» ОРСП «Шувар», найбільшого в Західній Україні оптового ринку сільгосппродукції.

Рекордсменом за зниженням ціни серед українського «борщу» стала капуста, її вартість на майданчику «Шувару» за тиждень знизилась на 30% до 3,0-3,2 грн/кг.

На 25% за тиждень подешевшав буряк, його гуртова ціна сьогодні становить 4,0-4,5 грн/кг.

Ціни на картоплю продовжують знижуватись вже третій тиждень поспіль, в перші дні листопада ціна просіла ще на 15% до 7,5-8,5 грн/кг.

Ціни на моркву на початку листопада знизились на 12% до 4,0-4,5 грн/кг, а цибуля на ОРСП "Шувар" подешевшала на 10% до 6,5-7,0 грн/кг.

«Зниження цін у листопаді – це цілком нормальне явище для ринку «борщового набору». Фермери продають той обсяг, який не планують залишати на довготривале зберігання. Пропозиція майже по всіх позиціях в цьому році є більшою, ніж рік тому. З цієї причини спроби українських фермерів підняти ціни на цибулю в кінці жовтня були невдалими, сьогодні і вона дешевшає. Винятком можна б було вважати картоплю, але за рахунок рекордного імпорту вже в другій половині жовтня ціни і на неї теж йдуть до низу», - коментує ситуацію Тетяна Гетьман, керівник департаменту «аналітика» ОРСП «Шувар».

За даними «Інфо-Шувар» станом на початок листопада пропозиція овочів «борщового набору» складається повністю з продукції українських фермерів. Винятком є лише картопля. Сьогодні на майданчику ринку «Шувар» співвідношення імпортної та вітчизняної картоплі становить приблизно 80% на 20%.

Картоплю Україна імпортує переважно із Білорусі, також поставки відбуваються із Казахстану. Ціни на капусту, буряк, моркву та цибулю є мінімум у 2 рази нижчими, ніж рік тому, а картопля за рік подорожчала в рази.

Від початку сезону на гуртовому майданчику ринку «Шувар» було продано більше 50 тис. тонн «борщового набору», серед яких 20 тис. тонн - це картопля. Обсяг реалізації по «борщовому набору» за рік збільшився на 20 % , а по картоплі в 2 рази.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Де в Україні найвища врожайність кукурудзи та озимої пшениці

Так, найвищий вміст гумусу зафіксовано у Кіровоградській області(4,11%), Харківській - 4,10%,  Луганській – 3,91%, Одеській -3,77%, Дніпропетровській -3,77%, Сумській -3,50%, пише Інфоіндустрія.  

В той же час лідером за врожайністю кукурудзи у 2018 році стала Волинь із найнижчим умістом гумусу 1,56% та кількістю опадів 570-620 мм. Торік врожайність кукурудзи в цьому регіоні становила 103,1 ц/га. Це свідчить про те, що ключову роль у вирощуванні сільгоспкультур усе більше починає відігравати кількість опадів. В Кіровоградській області середня кількість опадів – 450- 520 мм, в Одеській області до 450 мм.
В п’ятірку лідерів з найвищою врожайністю кукурудзи у 2018 році увійшли: Чернігівська (93,6 ц/га, гумус — 2,41%), Київська (96,2 ц/га,  2,98%),  Вінницька (98,5 ц/га, 2,70%,  Хмельницька (100,4 ц/га, 2,96%).

Найвищі показники врожайності озимої пшениці у 2019 році зафіксовано у господарствах Тернопільської (6,54 т/га, гумус 3,13%), Хмельницької (5,68 т/га,2,96%), Черкаської (5,58 т/га, 3,06%) областей. До п’ятірки лідерів за врожайністю культури також входять господарства Вінницької (5,56 т/га, 2,70%), Київської (5,25 т/га, областей. 2,98%).

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Комітет Ради схвалив зміни до Земельного кодексу

Напередодні запланованого на 2020 рік запуску ринку землі парламентський комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендував Верховній Раді прийняти у другому читанні законопроект № 0858 щодо протидії рейдерству, пише Сегодня.

Документ передбачає внесення змін до Земельного кодексу України.

Як повідомив нардеп Сергій Лабазюк, важливі моменти цього законопроекту такі:

- доручається внести до реєстру відомості щодо земельних ділянок, право власності на які виникло до 2004 року і які зараз є у паперовому вигляді;
- нотаріальне посвідчення договорів (за бажанням власників) про відчуження частки в статутному капіталі товариств;
- прибираються зловживання з пролонгацією договорів оренди (наразі після закінчення терміну оренди договір вважається автоматично продовженим з тими ж умовами, на яких був укладений).

Зокрема, згідно з законопроектом, якщо сторона хоче відмовитися від автоматичного поновлення договору оренди землі, вона не пізніше ніж за 30 днів до закінчення терміну договору повинна подати до Держреєстру майнових прав заяву про це. У разі відсутності такої заяви договір продовжується на той самий термін і з тими ж умовами.

Орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності, передані в оренду на земельних торгах, не може бути зменшена за угодою сторін протягом терміну дії договору оренди, а також при його поновленні, говориться в документі.

Законопроект також передбачає встановлення розміру гарантійного внеску по лоту на рівні 5% від стартової ціни продажу земельної ділянки і 50% стартового розміру річної плати за користування земельною ділянкою, але не менше 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і не більше 5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview