178171

Скільки коштує перша малина

В минулому році першу ягоду виробники запропонували українським споживачам лише в другій половині місяця. В цьому році малина визріла раніше, завдяки теплій погоді в другій половині весни, повідомляє Інфо-Шувар.

Першими збирати малину розпочали господарства Підвенних областей та Закарпаття, зважаючи на досить складну логістику цієї ягоди, поки що знайти її можна переважно на ринках Півдня та Заходу країни. При цьому, ціна на ягоду в цих регіонах однакова: на найбільшому в Західному регіоні оптовому ринку ОРСП «Шувар» та на оптовому ринку «Нежданий» в Херсонській області малина сьогодні коштує 130-140 грн/кг (4,26-4,58 EUR/кг).

Нагадаємо, в минулому році українська малина користувалась досить високим попитом, особливо з боку зарубіжних переробних підприємств. Завдяки цьому Україні вдалось експортувати рекордні 8 тис. тонн замороженої ягоди, та більше 1 тис. тонн свіжої малини. Країни ЄС були головними покупцями української малини, в цьому регіоні власний врожай в 2017 році був дуже скромним через морози в травні. Втім, навіть така висока зацікавленість не змогла втримати ціни на українську малину від падіння, деякі дрібні виробники, які не були в змозі самостійно зібрати промисловий обсяг малини і мали проблеми із якістю, вимушені були в минулому сезоні продавати ягоду досить дешево – по 12-15 грн/кг (0,41-0,52 EUR/кг). Якісна малина в розпал сезону коштувала майже в 2 рази дорожче.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Експорт зернових значно відстає від минулого року

Найбільше відставання по експорту у порівняння із минулим роком показує кукурудза та ячмінь, повідомляє УКАБ. Що стосується пшениці, то тут спостерігаємо значно кращу ситуацію — станом на 1 червня 2018 року Україна експортувала 99% обсягів пшениці від визначених Меморандумом про взаєморозуміння між МінАПП та експортерами. Наразі на зовнішні ринки відвантажено 16,3 млн тонн пшениці, з яких 9,52 млн тонн продовольчої якості. Обсяги експорту ячменю складають 4,2 млн тонн, що на 1,05 млн тонн менше, ніж станом на 1 червня 2017 року. Кукурудзи відправлено на експорт 16,28 млн тонн (-2,31 млн тонн до показника минулого року).

Ольга Харабара, аналітик ринків зернових та олійних культур, Асоціації «Український клуб аграрного» зазначає, що зменшення обсягів експорту зернових культур частково буде компенсоване ростом цін на зернові культури на світовому ринку, що допоможе Україні не так суттєво скоротити валютні надходження від експорту.

Нагадаємо, що середнє значення Індексу цін на зернові ФАО в квітні склало 168,5 пункти, що на 1,7% (2,8 пункти) вище березневого рівня і майже на 15,4% вище за показник квітня 2017 року. Значення індексу продовжує зростати четвертий місяць поспіль у зв'язку зі збільшенням цін на пшеницю, фуражне зерно і рис. У випадку з пшеницею підтримку цінам забезпечують пов'язані з погодою ризики, особливо в США, і активна торгівля, тоді як ціни на кукурудзу ростуть на тлі очікуваного скорочення посівних площ в США і викликаного посухою зниження врожаю в Аргентині.

Ваш вибір 'Цікаво'.

В Украïну зайшов найбільший турецький виробник мастил для агротехніки

На виставці АГРО-2018, яка відкрилася сьогодні в Києві, був представлений найбільший в Туреччині виробник мастил для агротехніки OPET lubrіcants.

"25 років тому ми починали бізнес. Зараз ми продаємо щороку понад 40 тисяч метричних тонн мастильних матеріалів. Що стосується нашої частки на сільськогосподарському ринку, вона становить на сьогоднішній день близько 30 %. Звичайно, ми плануємо стати лідером з постачання мастильних речовин для сільського господарства. Крім того ми поставляємо лінійку продукції для комерційних і пасажирських автомобілів", - заявив генеральний менеджер компанії OPET lubrіcants Мурат Сейхан.

За його словами, діючи за принципом постійного розвитку і змін, компанія завдяки новітнім технологіям створює продукти, що відповідають очікуванням ринку для застосування в будь-якій сфері, де потрібне використання мастильних матеріалів.

Голова представництва компанії OPET lubrіcants в Україні Вікторія Гришина  поінформувала, що перші поставки продукції на український ринок почалися тільки в березні цього року.

 

 

 

Ваш вибір 'Цікаво'.

Яка середня зарплата у сільському господарстві

Про це повідомляє Державна служба статистики, пише LANDLORD.

Так, середня зарплата у сільському господарстві у першому кварталі склала 5 853 грн.

В цілому у сільському, лісовому та рибному господарствах середньомісячна заробітна плата становила 6 399 грн, що на 24,8% більше, ніж у січні-березні 2017 року.

Нагадаємо, мінімальна заробітна плата становить 3 723 грн.

В Україні хочуть продавати живець свиней на електронних майданчиках

Таку ідею запропонував під час конгресу «Прибуткове свинарство» Костянтин Смирнов, директор ТОВ «Агробіопром», яке займається вирощуванням свиней у Дніпропетровській області, пише AgroTimes.

«В Україні є електронні майданчики, де успішно відбувається торгівля різними товарами. Ми пропонуємо виходити на такі майданчики кожному підприємству зі своєю пропозицією живця свиней», – зазначив він.

На аукціон можна запросити переробників і клієнтів, з якими працює виробник свинини. За словами Костянтина Смирнова, участь в електронному аукціоні не має зобов’язань, окрім моральних. «Якщо жоден із учасників не дав ціни, аукціон вважається таким, що не відбувся, і виробник може далі продавати традиційним способом – телефонним», – пояснив він.

Водночас електронний аукціон дозволяє побачити, яку ціну за живця пропонує переробник, і який саме переробник.

Костянтин Смирнова зазначив, що досі не бачив в Україні віртуальних аукціонів живцем свиней і тому вважає, що варто започаткувати таку практику.

При цьому він  наголосив, що до такого кроку виробникам варто вдаватися лише консолідовано.

Учасники конгресу домовилися спробувати варіант продажу живця свиней  через електронний майданчик найближчим часом.

 

Ваш вибір 'Подобається'.

Інвестпроект Agrofusion на 2 млрд грн заблокований

Про це розповів голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, повідомляє «Укрінформ».

«У нас є нова Чаплинська об’єднана територіальна громада, де на сьогодні ми опрацьовуємо спільно з інвестором потужний інвестиційний проект вартістю 2 млрд грн. Це будівництво підприємства з переробки томатів компанії Agrofusion. І більше як півроку цей проект заблокований», — розповів Гордєєв.

Як він зазначив, причиною блокування даного проекту є відсутність в Чаплинському районі архітектора. «А відсутність його підпису на документації блокує подальшу реалізацію цього інвестпроекту», — пояснив голова ОДА.

Довідка:

Agrofusion — вертикально інтегрований сільськогосподарський холдинг із замкнутим циклом виробництва, по вирощуванню томатів і їх подальшою переробкою в томатну пасту. Підприємства компанії розташовані на півдні України — в Миколаївській і Херсонській областях. Компанія об’єднує три заводи, 20 тис. га зрошуваних земель і два тепличних комплекси по вирощуванню розсади. Холдинг виробляє томатну пасту під торговою маркою ТМ «Інагро».

Джерело: agroinsider.com.ua

Ваш вибір 'Цікаво'.