178171

Скільки коштують перші кавуни та дині

Про це повідомляє сервіс “Інфо-Шувар”, за результатами власного щоденного моніторингу цін на найбільших гуртових майданчиках країни.

Так, згідно даних цього моніторингу, на найбільшому оптовому ринку Західної України ОРСП “Шувар” херсонський кавун, станом на сьогодні, пропонується за ціною 13-15 грн/кг (0,43-0,49 EUR/кг).

Перша диня із Херсону з’явилася на ринку в цьому році на тиждень раніше від кавунів та коштує сьогодні 30-35 грн/кг (0,98-1,15 EUR/кг).

Для порівняння на ринку “Нежданний” у Херсонській області кавун сьогодні пропонується майже на половину дешевше — 7-8 грн/кг (0,23-0,26 EUR/кг), а диня коштує, в середньому, - 25 грн/кг (0,82 EUR/кг).

Як зазначають експерти “Інфо-Шувар”, в 2017 році перші партії кавуна увійшли на ринок України в 20 числах червня, а ціни на найбільшу ягоду в аналогічний період минулого року були більш ніж на 40% вищими від поточних.

Диня в цьому році з’явилася на ринку більш, ніж на 2 тижні раніше, і в порівнянні із стартовою ціною в 2017 році коштує майже на 8% дорожче.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Росія вважає Україну винною в поширенні АЧС в ЄС

Про це повідомляє Россільгоспнагляд, передає УНН.

“Велика кількість осередків практично щодня реєструється в Польщі, Латвії, Литві, Естонії та Молдові. Одночасно, підтвердивши свій транскордонний характер, тільки з травня 2017 по травень 2018 року інфекція поширилася на ще три країни ЄС (Чехія, Румунія і Угорщина)”, - йдеться в повідомленні.

У Россільгоспнагляді вважають, що основною причиною спалахів АЧС на території європейських країн є ввезення інфікованої продукції свинарства з території України.

“Під реальною загрозою перебуває свинарство та епізоотичне благополуччя щодо АЧС Словаччини і Австрії”, — підкреслили в службі.

Нагадаємо, раніше голова Держпродпотребслужи України Володимир Лапа не виключив, що саме Росія може бути винна в тому, що АЧС охопило всю Україну. Про це він заявив в лютому минулого року, пояснивши свою позицію тим, що заражені АЧС дикі кабани нібито перетинали український кордон з боку РФ. Тоді висловлювання українського чиновника розкритикували деякі депутати ВРУ, порадивши Лапі не винних шукати, а реально боротися з вірусом.

Також нагадаємо, з початку року в Україні вже було зареєстровано близько 60 нових спалахів АЧС.

Польща тим часом навіть вирішила побудувати паркан на кордоні з Україною, щоб зменшити ризики поширення хвороби на своїй території.

Додамо, що за словами нардепа Сергія Тригубенка, на сьогодні темпи поширення АЧС в Україні практично не знижуються. Знижується тільки кількість поголів’я свиней, і зростають збитки вітчизняних фермерів.

Ваш вибір 'Подобається'.

Топ-5 вітчизняних виробників морозива

Теґи: 

Про це пише Укрінформ.

"Так, у торгових мережах було відібрано 8 зразків морозива від 5-ти українських виробників, а також 2 зразки заморожених напівфабрикатів від 2-х виробників. Зразки були протестовані в ДП «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів» за фізико-хімічними, органолептичними, мікробіологічними та молекулярно-генетичними показниками. За результатами досліджень, всі протестовані зразки повністю відповідають нормам і вимогам нормативних документів", - йдеться у повідомленні.

Ринок морозива в Україні зростає другий рік поспіль. Але якщо в 2016 році приріст оцінювався в 14,8%, то в 2017-му темпи сповільнилися, додавши лише 1,1%. На ринку морозива все більш явною стає концентрація виробництва. Сильні бренди посилюють свої позиції, а дрібні гравці стають все слабкішими. У списку топ-виробників морозива — «Житомирський маслозавод» (ТМ Рудь), «Ласунка» (ТМ Ласунка), «Львівський холодокомбінат» (ТМ Лімо), «Фірма Ласка» (ТМ Ласка) і ФМ «Хладопром» (ТМ Хладик). Причому перші два займають 50,5% всього ринку.

Частка виробника «Житомирський маслозавод» у 2017-му склала 26,7%. І це при тому, що компанія активно просувала свою продукцію на експорт, завершивши 2017-й з 51% приростом зовнішніх продажів.

Друга за списком — ТМ «Ласунка» за останні два роки підвищила свою частку з 22,3% до 23,8%.

А ось позиції «Лімо» істотно послабились. За оцінками аналітиків, за рік компанія втратила 16% продажів — і все через високу конкуренцію в сегменті.

В цілому обсяг ринку в 2017 році оцінюється в 90 824 тонни, а це означає, що в середньому кожен українець за рік з’їв по 2-2,5 кг морозива.

Ваш вибір 'Подобається'.

Україна наростила експорт молока в чотири рази

Про це свідчать дані Державної фіскальної служби, пише НВ.

Україна експортувала молоко в травні переважно в Лівію - на $0,9 млн.

У січні-травні 2018 року по порівнянні з січнем-травнем 2017 року імпорт молока збільшився в 2 рази ($0,3 млн) до $0,5 млн, експорт - у 3,1 рази ($4 млн) до $6 млн.

Зазначимо, що в квітні 2018 року порівняо з квітнем 2017 року імпорт молока зменшився на 2,2% - до $91 тис., тоді як експорт збільшився в 3,9 рази ($1,3 млн) - до $1,7 млн.

Нагадаємо, що в 2017 році Україна імпортувала молоко на загальну суму $1,4 млн, тоді як експорт становив $9,7 млн.

Ваш вибір 'Подобається'.

Скільки хліба можна купити на середню зарплату

Такими висновками на своєму Facebook поділився Олексій Дорошенко, голова Асоціації постачальників торговельних мереж, пише agroday.com.ua.

За його словами, розрахунки проводилися на підставі офіційної статистики.

В список регіонів, де на середню зарплатню можна купити найбільше соціального пшеничного хліба, ввійшов Київ – 678 кг, Донецька область – 672 кг, Одеська – 638 кг, Дніпропетровська – 607 кг та Запорізька – 594 кг.

Найменша купівельна спроможність спостерігається в Житомирській області (406 кг), Закарпатській (432 кг), Чернівецькій (433 кг), Волинській (437 кг) та Сумській (406 кг).

Фактично різниця між Житомирщиною і Києвом складає 66% або понад 270 кг.

Якщо прослідкувати можливість споживання хліба в динаміці, то на Дніпропетровщині цьогоріч можуть купити хліба на 83 кг більше, в Одеській області — на 72 кг, Рівненській – на 57 кг, Донецькій – на 52 кг, Харківській – на 42 кг.

П’ятірку регіонів, де можливості закупитися хлібом поменшали, очолює Київ з показником -67 кг. До цього ж списку ввійшла Запорізька область (-53 кг), Кіровоградська (-41 кг), Полтавська (-30 кг) та Сумська (-20 кг).

До того ж, Дорошенко наголошує, що  лише у 15 регіонах України за рік споживання хліба потенційно збільшилося. Натомість у 30% областей воно впало.  

Нагадаємо, раніше в асоціації підрахували зміну купівельних можливостей українців у еквіваленті м’яса. Виявилося, що за рік цей показник упав на 11%.

В Україні подешевшало м'ясо

Про це повідомляє інфляційний барометр станом на 18 червня, передає УНН.

Зокрема, курятина подешевшала на 3% — до 93,6 грн за кілограм. У той же час свинина впала в ціні на 0,4% і коштує тепер в середньому 104,2 грн за кілограм. Досить відчутно подешевшала яловичина — на 4,2% до 118,9 грн за кілограм продукту.

Протягом минулого тижня також впали в ціні крупи гречані — на 0,4% до 20,8 грн за кг, макарони — на 2,2% до 40,7 грн за кг, сметана — на 0,9% до 55,3 грн за кг, хліб пшеничний — на 2,4% до 8,3 грн за кг.

Водночас відбулося незначне подорожчання рису — на 1,8%, до 28,1 грн за кг, масла — на 1,3%, до 186,5 грн за кг, ковбас — на 1,3%, до 167,9 грн за кг.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.