182818
178171

Скільки коштують помідори з вітчизняних теплиць

За даними «АПК-інформ: овочі та фрукти», в Україні стартував продаж українського помідора. Перші цьогорічні дрібнооптові партії почали надходити на продаж з місцевих тепличних комбінатів.

За інформацією аналітиків, нині пропозиція томатів досить обмежена, адже реалізацію овочів ведуть лише одиниці. На продаж вказана продукція надходить в середньому по 60 гривень за кілограм. Всі обсяги відвантажують до роздрібних мереж.

Цьогоріч  сезон реалізації помідорів розпочався на тиждень пізніше, аніж торік. Це пов»язано з аномальними для березня погодними умовами. Втім продавати перші партії господарствам вдається в середньому на третину дорожче, аніж на початку попереднього сезону. Більше продукції теплиці зможуть запропонувати для продажу на початку квітня.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Українська курятина побила рекорди з експортованості і цінової доступності

Про це свідчать дані Державної фіскальної служби України та Державної служби статистики, передає УНН.

У січні-лютому експорт курятини сягнув 44,45 тис.тонн і приніс країні 68,8 тис. дол. валютної виручки.

Перше місце в списку країн-імпортерів української курятини посдає Голландія. У січні-лютому поточного року Україна поставила до Голландії м’яса птиці на 16,4 тис. дол. Друге місце посідає Ірак з показником в 9,8 тис. дол. Замикає трійку лідерів — Словаччина, куди Україна експортувала курятини на 9 тис. дол.

“За даними ФАО, світові ціни на курятину виросли на 25% — це говорить про те, що сьогодні її вигідніше експортувати, ніж пускати на внутрішній ринок”, — зазначив експерт Павло Мороз.

При цьому він додав, що хвилюватися внутрішньому споживачеві через дефіцит курятини не варто. Сьогодні вітчизняні виробники цілком покривають потребу внутрішнього ринку. Більш того, навіть змогли на час зменшити відпускні ціни. За даними інфляційного барометра, на початку березня поточного року здешевлення становило 5,5%.

П.Мороз пояснює це стабілізацією гривні і затвердженням програм держпідтримки АПК.

“На початку лютого нарешті прийняли постанову Кабміну, яке закріпило види дотаційною держпідтримки АПК на 2018 рік. В цьому році програми держпідтримки змінилися, але в цілому це був позитивний імпульс, виробники отримали інформацію про те, яким чином вони зможуть стримувати зростання собівартості продукту в поточному році. Це один з факторів, чому в Україні подешевшала курка”, — пояснив він.

Яка буде ціна на стратегічний м’ясний продукт в березні і квітні, експерт прогнозувати не став. Він зазначив, що на ціну будуть впливати все та ж стабільність гривні, а разом з нею і витрати на виробництво, де ключовими будуть ціни на електроенергію, паливо, зарплати тощо.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Малим виробникам в Україні заборонили використовувати спирт при виготовленні вина

Така база повинна включати:

  • земельні ділянки, що належать суб'єкту господарювання на підставі будь-якого речового права, на яких підприємство вирощує плоди, ягоди, виноград, а також розміщує товарну пасіку;
  • належні суб'єкту господарювання окремі нежитлові приміщення (цехи, підвали, ангари), призначені для здійснення господарської діяльності;
  • власну або залучену на договірних засадах акредитовану лабораторію, уповноважену на проведення робіт з перевірки якості та безпеки вин виноградних, вин плодово-ягідних, медових напоїв;
  • обладнання для виробництва і розливу в споживчу тару вин і напоїв. Повинно бути забезпечено: зважування плодів, ягід, винограду, меду; подрібнення, пресування плодів, ягід, винограду; відстоювання сусла з плодів, ягід, винограду, меду; бродіння сусла з плодів, ягід, винограду, меду і т. д.

Переробку плодів, ягід, винограду, виготовлення, зберігання та обробку виноматеріалів плодово-ягідних, виноградних або медових проводять з використанням типового обладнання і технологічних ємностей, виготовлених з дозволених корозійностійких матеріалів.

Заборонено використання спирту при виробництві суб'єктами господарювання малих виробництв виноробної продукції.

До малих виробників виноробної продукції належать суб'єкти господарювання, які здійснюють з повним технологічним циклом без додавання спирту виробництво та розлив у споживчу тару вин виноградних, вин плодово-ягідних або напоїв медових в обсязі, що не перевищує 10 тис. декалітрів в рік, з виноматеріалів виключно власного виробництва (не набутих), отриманих шляхом переробки плодів, ягід, винограду, меду власного виробництва.

Нові марки вин і напоїв затверджує керівник підприємства на підставі висновку:

  • Центральної галузевої дегустаційної комісії виноробної промисловості або
  • дегустаційної комісії профільної наукової установи або
  • дегустаційної комісії галузевої громадської організації.

Зміни передбачені Законом "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо розвитку виробництва теруарних вин і натуральних медових напоїв" (проект № 6693), який був прийнятий Верховною Радою  20 березня. Закон ухвалено з урахуванням пропозицій Комітету з питань податкової та митної політики.

Джерело: strana.ua

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


"Астарта" побудує в Полтавській області чотири елеватори

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу компанії.

Відзначається, що будівництво зерносховищ планується здійснити в 2018-2019 роках.

Нагадаємо, що агрохолдинг "Астарта" за підсумками 2017 року одержав 61,84 млн євро чистого прибутку, що на 25,2% менше, ніж за 2016 рік.

"Астарта" - вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, здійснює діяльність в Полтавській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Житомирській, Чернігівській, Черкаській і Харківській областях. До складу холдингу входять вісім цукрових заводів, агрогосподарства із земельним банком близько 250 тис. га і молочні ферми. У 2014 році холдинг ввів в експлуатацію завод з переробки сої в Полтавській області (ТОВ "Глобинський переробний завод").

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


ТОП-5 продуктів, які найбільше подешевшали у березні

Про це передає УНН з посиланням на інфляційний барометр.

До п’ятірки рекордсменів за ціновим спадом увійшли макарони (-6,7%), ковбаси (-4,5%), крупи гречані (-3,3%), курятина (-2%) та масло (-1,3%). У той час як ціни на курятину впали, свинина додала в ціні 6%.

Інші соціальні продукти харчування значно подорожчали. До прикладу, капуста додала в ціні 24,5%, буряк — 26%, морква — 51%, хліб пшеничний — 20%, свинина — 5%.

Ваш вибір 'Подобається'.


На Волині будують унікальну ферму для корів

Про це повідомив заступник директора з тваринництва ПОСП ім. Франка Дмитро Самсоненко, – інформує прес-служба департаменту АПР Волинської ОДА, пише konkurent.in.ua.

Усі тварини на фермі утримуватимуться безприв'язно, у вільнопровітрювальних приміщеннях.

Одне із найбільш гострих питань в аграрній галузі сьогодні – прийняття нових стандартів щодо якості молока.

Директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко наголосив, що в державному та обласному бюджеті передбачені кошти на реалізацію програм підтримки тваринницької галузі та стимулювання підвищення якості молока в господарствах.

Перспектива розвитку агровиробництва – за фермерськими господарствами та великотоварним виробництвом, які здатні виготовляти продукцію високої якості. Господарствам необхідно ідентифікувати усе поголів'я ВРХ, оскільки дотації будуть надаватися лише на ідентифікованих тварин. Представник чеського дослідного господарства ТОВ "Шауманн Агрі" Ян Роусек зазначив, що з впровадження дотацій та ідентифікації сільськогосподарських тварин розпочалося реформування галузі тваринництва в Польщі та Чехії.

Ваш вибір 'Подобається'.