Скільки м’яса можна купити за зарплату та пенсію

Про це повідомив у Facebook голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

"Взяли середню заробітну плату по країні за даними Держстату за грудень 2018-го – 10 573 гривень і за березень 2019-го – 10 237 гривень. Порівнювали зарплату з цінами на м'ясо на початок січня й кінець квітня 2019 року за даними власного моніторингу. Також порівняли середню пенсію на 1 січня 2019-го – 2648 гривень і на 1 квітня - 2943 гривень", - зазначив Олексій Дорошенко.

Отож, скільки м’ясних продуктів можна придбати за середні зарплату й пенсію за віком.
1. Морожена риба
На початок року за середню зарплату можна було придбати 144кг риби, а на кінець квітня – 136кг. Купівельна спроможність із початку року впала на 6%, або на 8кг.
Для порівняння, пенсіонер на свою середню пенсію за віком міг придбати в січні 36кг риби мороженої, а в квітні – 39кг. А це на 8%, або на 3кг, більше.
2. Ковбаса варена
На початок цього року за середню зарплату можна було придбати 112кг ковбаси, у той час на кінець квітня – лише 107кг. Можливість придбати цей продукт із початку року знизилась на 5%, або на 5кг.
Пенсіонер, навпаки, на свою середню пенсію за віком міг придбати на початку 2019 року 28кг ковбаси, а на кінець квітня – уже 31кг. Доступність збільшилася на 11%, або на 3кг.
3. Сало
У січні за середню зарплату можна було придбати 121кг сала. У квітні заробітна плата дозволяла українцю купити лише 116кг. Сало стало менш доступним, оскільки купівельна спроможність із початку року впала на 4%, або на 5кг.
На пенсію за віком можна було дозволити купити в січні 30кг сала, а за чотири місяці – 33кг. Купівельна спроможність підвищилася на 10%, або на 3кг.
4. Тушка куряча
На середню по країні заробітну плату українець міг придбати 186кг курятини, тоді як на кінець квітня – 179кг. Купівельна спроможність, як і на всі інші види м’яса та м’ясних продуктів, із початку року стала меншою на 4%, або на 13кг.
Можливість пенсіонерів трохи покращилась, оскільки вони могли придбати в січні за свою пенсію за віком 47кг курячої тушки, а в квітні – уже 51кг. А це на 9%, або на 4кг, більше.
5. Свинина
На початок року працівник міг розраховувати придбати 87кг свинини, тоді як на кінець квітня – 84кг. Купівельна спроможність за з початку року впала на 3%, або на 3кг.
Можливість середньої пенсії дозволяла купити в січні 22кг свинини, а за чотири місяці – 24кг. Що на 9%, або на 2кг, більше.
6. Філе курятини
Середня зарплата вміщувала на початок року 102кг курятини, на кінець квітня – 99кг. Купівельна спроможність із початку року впала на 3%, або на 3кг.
Для порівняння, пенсіонер на свою середню пенсію за віком міг придбати в січні 2019 року 26кг курячої філе, а напередодні травневих свят – 29кг. Збільшення склало 12%, або 3кг.
7. Яловичина
На початок року за середню зарплату можна було придбати 79кг яловичини, а на кінець квітня – 77кг. Купівельна спроможність із початку року стала меншою на 3%, або на 2кг.
Пенсіонер на свою середню пенсію за віком міг придбати в січні 20кг яловичини, а в квітні – 22кг. Його можливості зросли 10%, або на 2кг.

"Із початком 2019 року за середню зарплату ми можемо придбати на 4% менше м’ясних продуктів, а за середній розмір пенсії за віком, навпаки, на 10% більше", - підсумовує експерт.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Української полуницею смакуватимуть у Франції

Про це повідомив директор «Української ягоди» Тарас Баштанник, пише AgroTimes.

З існуючих 10 га насаджень суниці садової 5 га вирощують під забезпечення цього контракту, уточнив він.

Термін дії контракту – три роки.

Довідка:

«Українська ягода» ‒ один із найбільших виробників ягід в Україні. На ягідних плантаціях загальною площею понад 100 га компанія вирощує лохину, малину, суницю садову, черешню.

Andros виробляє фруктові десерти, соки, джеми. Володіє понад 30 фабриками, в тому числі заводом із переробки фруктів. Випускає продукцію під ТМ Andros, Andros Chef, Bonne Maman, Buddy Fruits, Old Virginia, Pierrot Gourmand, Solo Italia.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Китаю бракує робочої сили: фермери переходять на безпілотну техніку

Дрони, самохідні трактори та іншу новітню безпілотну техніку, створену на основі штучного інтелекту, починають впроваджувати на основних зернових базах Китаю. У цьому виникла гостра потреба, оскільки багато фермерів зіткнулися з браком робочої сили в сільській місцевості.

Про це пише Landlord.

Молоді китайці все більше обирають працю в місті, тому багато зерновиробників країни опинилися перед проблемою нестачі працівників на сільських фермах.

У зв’язку з цим Мінсільгосп Китаю розпочав випробування ефективності безпілотного сільського господарства: на 11 фермах, які займаються вирощуванням зернових культур, впроваджуватимуть безпілотну техніку нового покоління.

Зокрема на фермі Хунвей в провінції Хейлунцзян на північному сході Китаю, яка є головною територією виробництва рису в країні, безпілотна техніка вже виконує роботи на рисовому полі площею майже в 11 га. Агродрони використовуватимуть як на рівнині, так і на горбистій місцевості для  вирощування різних культур – від рису, пшениці і овочів до бавовнику, фруктів і тютюну. Управляються вони навігаційною супутниковою системою Китаю BeiDou.

До створення безпілотної техніки для інтелектуального і високоточного землеробства Міністерство залучило низку дослідницьких інститутів. Такі машини, як самохідні трактори, сівалки, комбайни та техніка для внесення добрив, були розроблені з використанням передових технологій і штучного інтелекту.

Повідомляється, що тестування процесу автоматизації сільського господарства на цих фермах триватиме до 2025 р., щоб визначити слабкі місця технології і знайти рішення.

Загалом рівень механізації вирощування і збирання врожаю в Китаї до кінця 2018 р. становив 67%. У Китаї зростає кількість агрохолдингів, які зацікавлені в безпілотному АПК, щоб вирішити проблему браку робочої сили в сільській місцевості і одночасно провести модернізацію виробництва.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ожина — одна з найвигідніших ягідних культур

Ожина — одна з найвигідніших ягідних культур. Таку думку під час воркшопу «Успішні історії нішевих культур» висловив Михайло Павлівський, який тримає власне ягідне господарство.

«Минулого року в середині червня ожина коштувала 185 грн/кг. Ящик — 1000 грн. Зібрати такий можна за 7 хвилин», — говорить виробник.

Сортів, за його словами, дуже багато. Сам фермер вирощує, наприклад, Лох Тей, Натчес.

«Лох Тей у багатьох не дозріває, залишається червоним. Насправді, це відбувається через вплив мікроскопічного кліща. Він поселяється в кожну ягідку і виділяє ретарданти, які зберігають ягоду «вічно молодою». Максимум ви можете встигнути зібрати перші ягоди», — говорить Павлівський.

Єдина можливість побороти шкідника — обробити кущі до розпускання бруньок. Тим же Аполло.

«Натчес більш вибагливий, але більш ефектний. Тут потрібно знати свої хитрощі, щоб ягоди не почервоніли на наступний день після збору, — розповідає виробник. — Ви можете зібрати Натчес, відправити його, і на наступний день у фурі він почервоніє. Щоб цього не сталося, ягоди після збору потрібно миттєво охолодити».

Технологія вирощування не складна. Ягода вирощується на поливі, проходить просту обрізку.

«Ожина в рази корисніша за малину. Врожайність — вища в 4 рази. До того ж, транспортабельність ожини не порівняти з малиною», — підсумував Павлівський.

Джерело: agro.guide

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На агрофірму з німецькими інвестиціями здійснено рейдерський замах

Підприємство з іноземними інвестиціями ТОВ «Фелікс Агро» ризикує втратити 200 га землі через рейдерську атаку на нього. Агрофірма із земельним банком 2,3 тис га має 75% німецьких інвестицій та працює на Волині з 2006 року. Про це повідомляє прес-служба ВАР.

«Це почалось ще минулого року, коли загарбники прийшли на господарство та заявили, що земля, яка їх цікавить, знаходиться у нашому користуванні незаконно. При цьому усі документи у нас оформлені вірно, згідно із законом. Але тоді розмовами все і завершилося», - розповідає  керівник і співзасновник підприємства Павло Давидюк.

Цього року рейдери з’явились із прокурорськими запитами та кримінальними справами. 25 квітня 2019 року була порушена кримінальна справа за ст. 367 «Службова недбалість» Кримінального Кодексу України проти сільської ради смт. Олика, у якої ТОВ «Фелікс Агро» орендує дані земельні ділянки.

«Рейдери вимагають визнати незаконним договір оренди невитребуваних земель між сільрадою та нашим господарством. На запити Ківерцівського  відділу Маневицької місцевої прокуратури сільська рада зобов’язана надати оригінали усіх договорів оренди землі, та окремим документом сформувати дані щодо тих договорів, строк оренди яких закінчується цього року. За нашими даними, тиск з боку прокуратури пояснюється тим, що рейдери є її колишніми працівниками», - пояснює Павло Давидюк.

За словами керівника юридичного відділу охоронної компанії «Гайдамаки» Руслана Дашицького, подібна схема – типова для  так званих «чорних» та «сірих» рейдерів.

 «Спочатку збирається інформація по договорах оренди, термін дії яких скоро закінчиться. Потім, без відома власників земельних ділянок, ці договори підробляють: у графі «Орендар» вказують рейдерську фірму. Далі відомості вносяться до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно за допомогою чорних» реєстраторів. І поки будуть тривати судові тяганини, а це може затягнутися на роки, рейдери успішно обробляють землю», - каже Руслан Дашицький.

З проханням розібратися у ситуації німецькі засновники написали скаргу до Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні. Також усі засновники надіслали скаргу в Адміністрацію Президента України. Підтримують діяльність ТОВ «Фелікс Агро» і мешканці смт. Олика, вони написали скаргу до місцевої прокуратури з проханням зупинити незаконні дії рейдерів.

«Глобально така ситуація не сприяє залученню нових інвестицій в агарний сектор нашої країни. Якщо дозволяти рейдерам забирати все, що вони хочуть, то ми ризикуємо залишитися не лише без землі, а й з негативним рівнем інвестиційної привабливості в цілому. Мені дуже б хотілося, щоб мої іноземні колеги відчували, що наш спільний бізнес захищений державою», - підсумував керівник ТОВ «Фелікс Агро» Павло Михайлович.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Житомирщині бджоли вбили коня та напали на людей

Кілька чоловіків, побачивши, що з конем щось не те, підійшли і спробували відігнати бджіл. За що й поплатилися: бджоли покусали і їх також, причому одному з чоловіків довелося викликати «швидку», пише kurkul.com.

Бджоли не хотіли покидати «місце злочину», тому довелося викликати рятувальників. Працівники місцевого підрозділу ДСНС струменем води змили комах з коня. Кінь помирав, його довелося забити на м'ясо.

Голова Білокоровицької громади Сергій Коцур винними вважає бджіл.

«Здуріли, вилетіли з вулика і напали на коня», — зауважив Сергій Коцур.

Чоловіку, якого покусали бджоли, вкололи антидот і забрали до лікарні. Наразі з ним все гаразд. Про звернення до поліції голова громади не чув, і про компенсацію пасічником за коня та лікування чоловіка — теж.

Ветеринари стверджують, що коні дуже чутливі до бджолиної отрути: 10-18 укусів бджіл справді можуть вбити дорослу тварину. Особливо агресивно комахи реагують на різкий запах поту коней, корів, і при його появі відразу ж кидаються на тварину. Зазвичай бджоли нападають, щоб захистити бджолину матку (якщо це рій) або себе.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview