182818
178171

Скільки заробляють в АПК

Про це свідчать дані Державної служби статистики України, пише agroportal.ua.

Згідно з даними відомства, середня зарплата в сільському господарстві за січень–листопад 2017 р. склала 5689 грн, в той час як у січні–листопаді 2016 р. — 3874 грн.

В цілому по країні рівень середньої зарплати збільшився на 38,4% — з 5406 грн (листопад 2016 р.) до 7479 грн (листопад 2017 р.)Українці їдять все менше хліба

Якщо у 2013 році хлібозаводи, комбінати й пекарні виготовили 1,47 млн тонн продукції, то в 2016-му – вже 1,1 млн тонн. Минулого року тенденція не змінилася – виробництво хліба за дев’ять місяців упало на 7%, з 835 тис. тонн до 777 тис. тонн, пише agroday.com.ua.

Одна із причин, чому українці їдять менше хліба – подорожчання борошняної продукції через зростання цін на зернові, витрат на енергоресурси і зарплат працівникам.

На ціну також вплинула інфляція та зниження рівня державного впливу на ринок. До 2016 року діяли норми рентабельності, перевищення котрих треба було пояснювати. Тепер ціну визначає безпосередньо виробництво.

Багато українців, перейнявшись ідеєю здорового харчування, зменшують у раціоні дріжджову випічку і хліб, переходять на здоровішу продукцію – цільнозернові хлібці й лаваші. Тож якщо у 2013 році середньостатистичний  українець споживав 9 кг хліба, то в 2016-му – до 8,3 кг, спираючись на інформацію Держстату інформують у Pro-Consulting.

Ваш вибір 'Подобається'.


У скільки українцям обійдеться Різдвяна кутя?

Головна різдвяна страва – кутя. Іншими стравами можуть бути узвар із сухофруктів, печені фрукти, борщ, голубці з рисом та грибами, каша, салат із овочів, млинці, вареники, оселедець, печена картопля тощо.

Порахуємо, у скільки цього року обійдеться приготування традиційної різдвяної страви. Кутю зазвичай готують із пшеничної крупи, рідше – з перловки або рису. Відтак для приготування куті нам знадобиться: 400 грам пшеничної крупи, 200 грам маку, 200 грам горіхів, 100 грам родзинок, 100 грам кураги та 100 грам меду. Кожен із цих продуктів має своє символічне значення. Зерно вважається символом воскреслого життя. Мед – символом здоров’я і достатку в оселі, а мак символізує достаток у сім’ї.

Оскільки необхідні для куті інгредієнти не належать до товарів, які підлягають спостереженням Держстату, проведемо власний моніторинг за їх споживчими цінами в супермаркетах Києва станом на 03 січня 2018 року.

Склянка пшеничної крупи вагою 400 грам вартуватиме 8 гривень, 200 грам маку – 30 гривень. Заправка куті медом обійдеться у 20 гривень за 100 грам. Цукати і фрукти коштуватимуть: 45 гривень за 200 грам горіхів, 7 гривень за 100 грам родзинок, 25 гривень за 100 грам кураги. Підсумувавши, отримуємо, що для приготування куті вагою 1,5 кг на сім’ю необхідно витратити щонайменше 135 гривень. Це приблизно на 10% дорожче минулорічного показника. Нагадаємо, що за нашими підрахунками у 2017 році така ж порція куті коштувала 123 гривні, а у 2016 – 74,50 гривень.

Як свідчать статистичні дані, зростання вартості куті у порівнянні з минулим роком, не є несподіванкою, а відповідає тенденції підвищення цін практично на всі соціально значущі продовольчі товари, за виключенням цукру. Зважаючи на високі ціни на продукти харчування, дуже часто на накриття святкового столу середньостатична сім’я витрачає весь свій місячний бюджет. Однак українці не відмовляють собі в таких радощах, оскільки свято вірять, що чим багатший різдвяний стіл, тим заможніший буде рік. Хочеться вірити, що саме так і буде!

Джерело: Сегодня

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Китай готується здійснити на Місяці свої грандіозні "фермерські" плани

Станція «Чан'е-4» отримає другий шанс на запуск після невдачі в 2015 році, пише glavnoe.ua.

«Чан'е-4» відправиться на Місяць у червні в супроводі ракети Чанчжен-4C з ретранслятором на борту. Ракета повинна вивести станцію на зворотну сторону Місяця, в гігантський Басейн Південний полюс — Ейткен.

Якщо всі плани вдасться втілити в життя, Китай стане першою країною в історії, що здійснила висадку на зворотному боці Місяця.

Ровер «Чан'е-4» буде забезпечений «фермерським комплектом» — китайські учені не втрачають надії на родючість місцевого ґрунту і спробують здійснити необхідні заходи, щоб прокласти людству шлях до Місяця.

Крім того, Китай оголосив про плани запустити космічний зонд за зразками місячного грунту: «Чан'е-5» проходить останні випробування і буде готовий до старту в серпні 2018 року, передає The Daily Mail.Кінець солодкого життя: шоколад незабаром може зникнути

Про це повідомляє The Daily Mail, пише 24tv.ua.

На їхню думку, вся справа в тому, що рослини какао, які є головним інгредієнтом цих солодощів, наразі боряться за виживання. А внаслідок глобального потепління підвищення температури всього на 2,1 °С протягом найближчих 30 років спричинить загрозу для рослин.

Вчені в той же час зазначають, що таке підняття температури могло б компенсуватися за рахунок підвищення вологості, однак навряд чи кількість опадів збільшиться.

Оскільки какао найкраще вирощувати в екваторіальних широтах, то одним із шляхів вирішення такої проблеми може стати переміщення площі їхнього виробництва. До прикладу, вище екватора, але оскільки там гірська місцевість, яка ретельно оберігається для дикої природи до 2050 року, це не зовсім можливо.
 

Ваш вибір 'Цікаво'.


На Сумщині продають елеватор за 10 млн грн

Торги відбудуться 19 січня 2018 року, пише rama.com.ua.

Комплекс включає в себе: вагову та адмінбудівлю, склади насіннєві лінії, склади фуражного зерна, лінії з переробки насіннєвого і фуражного зерна, зерносушарку СД-16, авторазгрузчик УРАГ-14 і інші спорудження елеваторного комплексу загальною площею 2405,1 кв. м.

Стартова ціна лоту визначена в 10,336 млн грн. Гарантійний внесок становить 516,8 тис. грн. Згідно з повідомленням на сайті,  майно знаходиться в іпотечній заставі та належить боржнику на підставі договору купівлі-продажу від 31.07.2012 р.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.