182818
178171

Сьогодні з Херсонщини до Києва відправиться баржа з кавунами

Про це УНН повідомили у прес-службі ТОВ СП "НІБУЛОН".

Зокрема, завантаження кавунами судна відбуватиметься з 17:00 до 18:00. Баржа відправлятиметься з міста Гола Пристань.

Нагадаємо, минулого року баржу відправили з Голої Пристані ще 30 липня, а 4 серпня її урочисто ледь не з хлібом-сіллю зустрічали під Києвом. І відбулося це після 14-річної перерви, адже раніше водним шляхом кавуни переправляли до Києва регулярно.

А знаменитою серед українців минулорічна «баржа з кавунами» стала після того, як прем’єр-міністр Гройсман назвав її історичною подією. За рухом баржі вгору Дніпром слідкувала вся країна, побачити це можна було навіть у режимі онлайн. Народ так розвеселився, що склав купу анекдотів та створив безліч мемів про ті кавуни, а у «Твіттері» навіть з’явилася окрема сторінка під назвою «Кавун з баржі»Як село на Вінниччині завдяки ягодам припиняє відтік робочих рук за кордон

Село Снітків на Вінниччині раніше славилося лише долиною ірисів, на яку час від часу приїздили туристи. Тепер тут є  власне фруктово-ягідние господарство, яке приносить дохід селу, а людей забезпечує робочими місцями. На роботу сюди приїздять і мешканці навколишніх сіл, vezha.vn.ua.

Тепер у селі на 650 людей – сотні робочих місць. Люди потрібні від ранньої весни до пізньої осені. Привозять від дверей до дверей, зарплата – вчасно. Їсти ягоди та фрукти можна скільки завгодно. Чому ж за таких умов знайти робочі руки нелегко?

– Молодь тікає з сіл, на жаль, і держава не дуже дбає про те, щоб молодь залишалася в селі. Знайти адекватних, кваліфікованих кадрів досить важко, – розповідає керівник господарства Михайло.

Ірина приїхала в село до батьків на літо поки чоловік у Польщі на заробітках. Аби не сидіти дарма пішла збирати ягоди:

– В селі взагалі нема ніякої роботи, в селі дуже важко жити, тому що немає роботи. Мої батьки збирають липу рвуть бузину, обривають кислицю, щоб хоч якось прожити.

Саме сільський голова Сніткова захопив всіх фруктово-ягідною ідеєю. Він переконаний, що люди не виїжджатимуть, якщо буде робота:

– Заробили нехай там 350-400 гривень плюс ще, зважайте, треба до Польщі з Польщі приїхати. У нас люди, яких ви бачили, – бували дні, коли вони на вишні получали 700 гривень. Але вони тут, удома, – дружина, чоловік, головне дітки тата з мамою бачать, – говорить сільський голова Віктор Ольшевський.

У вчительки Віти Павлюк власне господарство, але вона теж вирощує малину. Одного літа працювала у фермера, а наступного – придбала свої 500 кущів малини:

– Захотілося собі посадити один город малини, думаємо, будемо рвати теж будемо продавати. Думаємо, може хлопці теж схочуть. Не буде роботи, то можна збирати вдома малину, але слава Богу, робота є.

І таке мале підприємництво у Сніткові поширене. Завдяки фруктово-ягідному бізнесу люди працюють і на когось, і на себе, а головне – не їдуть з села.

Ваш вибір 'Подобається'.


Індія стала найбільшим покупцем української агропродукції

За результатами січня-червня 2018 року, український аграрний експорт склав $8,6 млрд. Загальний зовнішньоторговельний обіг продукції АПК досяг $11,3 млрд, що більше на 3,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року і складає 23% від загального зовнішньоторговельного обороту України. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Товарами-лідерами українського аграрного експорту залишаються зернові культури з часткою 36,8%, рослинні олії - 26,2% і насіння олійних культур - 7,5%.

Індія руйнує перспективи України на світовому ринку гороху. При цьому, за перше півріччя поточного року найбільші темпи зростання експорту показали наступні товарні групи:

 1. яйця птиці - в 2,1 рази (на $27,7 млн)
 2. яблука, груші та айва - в 5,3 рази (на $6,7 млн)
 3. бобові овочі, лущені або нелущене - у 58,3 рази (на $11 млн)
 4. масло вершкове та інші жири, вироблені з молока - на 65,2% (на $29,2 млн).

 

Регіональна структура українського аграрного експорту не змінилася:

 1. Країни Азії - 43,2%
 2. Країни Європейського Союзу - 30,4%
 3. Країни Африки - 14,6%.

 

ТОП-5 наших найбільших покупців в 2018 році:

 1. Індія - $1 млрд
 2. Єгипет - $575,9 млн
 3. Китай - $526,6 млн.
 4. Нідерланди - $525,3 млн
 5. Іспанія - $470,3 млн.

 

Нагадаємо, в кінці минулого тижня аграрії викинули на ринок великі суми валюти. Саме завдяки головним експортерамз аграрної галузі валютне пропозицію на міжбанку минулого тижня залишалося стійким і трималася на високому рівні. На курс тиснув фактор того, що учасники аграрного сектора закуповували на свої потрібні нафтопродукти і почали розпродавати свій валютний запас, який притримували до цього (вільну частину виручки): клієнти Пумб, Укрсиббанк та Приватбанку, пише UBR

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


Стартап з продажу неестетичних овочів залучив $8,5 млн інвестицій

Теґи: 

Про це пише AgroPortal.

Full Harvest являє собою торговий b2b-майданчик, який допомагає зв’язати фермерів з виробниками продуктів харчування.

Завдяки платформі Full Harvest продавці овочів і фруктів можуть збути товар, який має «неправильну» форму. Такий товар, як правило, не потрапляє на прилавки супермаркетів, а підлягає знищенню.

Стартап був створений в 2015 році. Його засновницею є підприємниця Христина Мозлі, яка протягом десяти років до цього працювала в сфері харчової промисловості та логістики. У попередній раз компанія Full Harvest залучила $2 млн.Українець виростив гроно винограду вагою більше 3 кілограм

Теґи: 

Учасники заходу обмінялися досвідом та практичними порадами в галузі, обговорили хвороби винограду і способи боротьби з ними, дізналися про нові сорти та експорт, а також переробку винограду.

В рамках виставки - конференції традиційно пройшов конкурс «Диво-виноград», в якому взяло участь понад 30 виноградарів з усіх куточків України.

Переможцем у номінації «Кращий зразок винограду за величиною і красою грона» став Володимир Кікабідзе із Запоріжжя, якому вдалося виростити гроно винограду (сорт «Дубовський рожевий») вагою 3.4 кілограмів.

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


ТОП-товари українського аграрного експорту

Загальний зовнішньоторговельний обіг продукції АПК досяг $11,3 млрд, що більше на 3,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року, та становить 23% від загального зовнішньоторговельного обігу України.

Про це розповіла заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

«За результатами першого півріччя 2018 року український агроекспорт становив $8,6 млрд. В минулому році український аграрний експорт досяг рекордних результатів та становив майже $18 млрд. В цьому році також очікуємо на не менший результат, зважаючи на кон’юнктуру світових ринків, таких товарів як зернові»,- наголосила Ольга Трофімцева.

За словами заступника Міністра, товарами-лідерами українського аграрного експорту залишаються зернові культури з часткою 36,8%, рослинні олії – 26,2% та насіння олійних культур – 7,5%. При цьому, за перше півріччя поточного року найбільші темпи зростання експорту показали такі товарні групи як: яйця птиці – в 2,1 рази (на $27,7 млн), яблука, груші та айва – в 5,3 рази (на $6,7 млн), бобові овочі, лущені або нелущені – в 58,3 рази (на $11 млн), масло вершкове та інші жири, вироблені з молока – на 65,2% (на $29,2 млн ) та інші.

За її словами, регіональна структура українського аграрного експорту не змінилась: перше місце посідають країни Азії з часткою - 43,2%, друге місце - країни Європейського Союзу - 30,4%, а третє місце зайняли країни Африки – 14,6%.

«ТОП-5 наших найбільших покупців в 2018 році очолює Індія, куди було експортовано аграрних та харчових товарів на суму понад $1 млрд. Далі йдуть Єгипет - $575,9 млн, Китай - $526,6 млн, Нідерланди - $525,3 млн, Іспанія - $470,3 млн», - резюмувала заступник Міністра з питань євроінтеграції.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.