Соняшник виборює право першості серед олій (ФОТО)

Згідно із дослідженнями УкрАгроКонсалт соняшникова олія має несправедливо низьку оцінку у світі. Експерти вбачають відхід від негативної тенденції у створенні масштабного національного проекту із просування соняшникової олії як продукту преміум класу.

Експертними думками з журналістами AgroReview ділилися спеціалісти УкрАгроКонсалт:

Сергій Феофілов - к.е.н, Генеральний директор УкрАгроКонсалт;
Єлизавета Малишко - провідний експерт зернового ринку, УкрАгроКонсалт;
Юлія Гаркавенко - провідний експерт олійного ринку, УкрАгроКонсалт;
Олена Гесова - аналітик зернового і олійного ринку, УкрАгроКонсалт.

 

Дар'я Анастасьєва

 

Екслюзивно для AgroReview

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Кукурудзяні генії (ФОТО)

Спеціальним запрошеним спікером була Сенді Ендікотт, старший міжнародний менеджер з агрономії. Сенді працює в компанії упродовж 27 років і спеціалізується на аспектах вирощування кукурудзи на територіях Африки, Канади, Східної Європи та Латинської Америки. Цікаве інтерв'ю з нею ви можете прочитати за посиланням: https://agroreview.com/news/nasinnyevyj-lokomotyv-ukrayinskoho-ahrobiznesu.

Разом із пані Ендікотт брали слово спеціалісти DuPont Pioneer Україна - Сергій Резніченко, менеджер з маркетингу, Володимир Андрущенко, менеджер з продукту, та Григорій Колісніченко, регіональний менеджер з агрономічної підтримки.

Про потенціал гібридного насіння, виробленого в Україні можна детальніше дізнатися тут: https://agroreview.com/news/andrushchenko-ukrayinski-hibrydy-mozhut-buty....

 

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Митець створює шедеври зі старої сільгосптехніки (ФОТО)

Зі старої сільгосптехніки і металобрухту, виявляється, можна створювати справжні шедеври. Джон Лопес, що виріс на ранчо в Південній Дакоті - художник і скульптор, який використовує ці незвичайні матеріали.

В результаті виходять твори мистецтва в стилістиці стимпанка: корови, бізони та коні, барани і буйволи, і інша живність відображені Лопесом в металі.

Враження неоднозначне: начебто поп-арт і арт-деко танцюють свій танець під кантрі-музику. Величні, неординарні, іржаві.

Використання старих матеріалів, усілякого мотлоху для створення скульптур давно в тренді; але застосування відслужив свій термін сільськогосподарської техніки - це вже щось нове.

Скульптор запевняє, що по-справжньому любить своє заняття, яке не дає йому засумувати або занудьгувати. До того ж створення дивовижних монументів передбачає зосередженість і самовдосконалення.

За матеріалами журнала Зерно

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Аграрії розповіли про проблеми галузі (ФОТО)

Сьогодні, в четвер, 06 липня, відбувся діловий сніданок, на який було запрошено представників видань, що освітлюють аграрну тематику, в тому числі і AgroReview.

З журналістами спілкувалися Леонід Козаченко, Президент Української аграрної конфедерації (УАК) та Вадим Бодаєв, віце-президент агрокомпанії AgroGeneration.

Під час розмови йшлося про ситуацію в аграрному секторі, перспективи урожаю, підіймалися інші актуальні питання. 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Новий тренд у тваринництві: вживлення нано-гаджетів у тіло тварин

У деяких країнах почав розвиватися новий тренд: в перший відділ багатокамерного коров'ячого шлунка впроваджують пластиковий порт діаметром з товщину руки дорослої людини - фістулу, або каннюлю.

Через цю дірку в боці зоологи, зоотехніки, ветеринари і фахівці з харчування тварин дивляться за тим, як йде у корови травлення, беруть аналізи напівпереварених кормів, додають різні ферменти, вітаміни і так далі.

Якщо корова з'їла що-небудь не те, через цю ж дірку вказану речовину можна витягти. Корова чудово живе з дірою в боці, заткнутою пробкою, все своє життя, хоча багато хто вважає, що виглядає це «ноу-хау» просто по-вбивчому!

За матеріалами Agroportal

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ТОП-4 проблем, які допоможе вирішити аграріям перший український промисловий дрон

Вчора, 20 червня, на полях KERNEL тестували перший промисловий сільськогосподарський дрон Kray Technologies, розроблений на зміну літакам і наземної техніки для внесення засобів захисту рослин. Про це повідомляє AgroReview.

Засновник і головний виконавчий директор проекту Дмитро Сурду розповів про тих численних проблем, які в сільському господарстві вирішує дрон.

Найперша проблема - це дорожнеча нинішньої техніки для внесення засобів захисту рослин. Якщо говорити про США і Канаді, то найчастіше фермери беруть техніку в оренду (78% повітряних спреєр Аутсорс). Одна одиниця техніки коштує від $ 0,5-1,5M. Вартість оренди - $ 25-50 / га.

Рішення від Kray Technologies. Економія в 5-10 разів на операційних витратах. Вартість самого дрона - близько $ 50К. Економія на пестицидах - 70%. Практично нульова втрата врожаю. ROI для фермера> 500%.

Проблема 2. Внесення засобів захисту - одна з критичних для майбутнього врожаю операцій: захист рослин забезпечує 70% врожаю. Але орендована техніка не завжди доступна, а вікно внесення - 24-48 годин (інакше урожай починає гинути).

Рішення від Kray Technologies. Якщо у фермера свій дрон, то він завжди під рукою. Це дозволяє робити внесення вчасно і робити їх частіше. Продуктивність дрона Kray Technologies - 27-48 га на годину, 300-500 га за день. Дрон розвиває швидкість 110 км / год, це рекорд для мультіротора.

Проблема третя. Неохоплених літаком ділянки поля. Через це втрачається близько 4% врожаю. Рішення від Kray Technologies. Дрон Kray летить на висоті 1 метра над посівами в автоматичними режимі. Смуга внесення - 5 м. Втрати врожаю (необроблювані краю поля) - 0,5%.

Проблема № 4. Існуючі спереери - з форсунками - не дозволяють застосовувати деякі перспективні технології внесення.

Рішення від Kray Technologies. Дрон використовує роторні атомайзери. Вони дозволяють підтримувати дуже точний розмір краплі (відхилення плюс / мінус 15%) і виробляти якісне і економне ультра-малооб'ємне внесення. При цьому в широких діапазонах регулювати витрата хімікатів, точно регулювати норму обприскування в конкретних точках і однаково ефективно обробляти і краю і середину поля.

Низькі витрати на внесення дозволяють почати широке використання технології внесення добрив позакореневого підживлення. Традиційні способи внесення дороги, тому листові добрива вносять великими дозами за обробку, що знижує їх ефект, або взагалі відмовляються від позакореневого підживлення. Дрон Kray дозволить вносити листові добрива 10 і більше разів за сезон при прийнятною собівартості.

Ще про Дрон

Система комп'ютерного бачення дозволяє розпізнавати перешкоди, що постають на шляху дрона і автоматично ухилятися від них. У тому числі раптово, наприклад, вибіг собаку. Це забезпечується двома вбудованими стереокамерами камерами, простим лінійним лидара (16 сегментів), GPS-RTK (точність до 1-2 см), системою зору на мікрокомп'ютері з потужністю 1 Tflops. Камери здатні розпізнавати рельєф на на відстані 10-70 м, лідар - 5-25 м.

Підхід «однієї кнопки»: фермеру достатньо 1 раз задати маршрут по полю, а потім натиснути одну кнопку, і далі дрон все зробить сам.

У США і Канаді законодавство вимагає наявності оператора дрона, який контролює працює дрон візуально. Оператор стоїть на «базі», дозаправляти дрон хімікатами і змінює батареї.

Робочий цикл дрона: 15 хвилин політ, 1 хвилина обслуговування. За один цикл обробляє до 14 га.

Сьогодні автоматизація процесу забезпечується вбудованим контролером батареї і автоматизованої горловиною для заправки хімікатів. Контролер батареї - повністю автоматичне визначення стану підключеної батареї, вибір режиму заряду, заряд, відбраковування поламаних батарей. Після посадки дрона оператор лише «відщіпає» виряджену батарею з дрона і ставить її на зарядку в слот базової станції, а раніше заряджену «защелкивает» в дрон.

Час заряду пари батарей - до 60 хвилин. Безперервність роботи забезпечується достатньою кількістю батарей і слотів зарядного пристрою. При коротких циклах потрібно 8 змінних комплектів малої місткості, для довгих циклів - 4 змінних комплекту великої місткості. Ємність бака для хімікатів - 22,5 л і 15 кг.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview