Соя поза загрозою: як врятувати врожай

З вересня виробники сої, які працюють на експорт, можуть зітхнути з полегшенням: Президент Петро Порошенко нарешті підписав закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування ПДВ операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур».

Довгождане скасування так званих «соєвих правок» означає можливість отримати компенсацію ПДВ для експортерів, які вирощують олійні самостійно. Тому сьогодні аграрії з подвійним завзяттям беруться за збір врожаю.

Умови сезону 2018 були не надто сприятливими для вирощування сої: часті зливи та перепади денних і нічних температур призвели до неоднорідного дозрівання посівів і розвитку грибкових хвороб. Тому у великій кількості випадків «врятувати» врожай може лише десикація.

Досвідчені аграрії зазвичай віддають перевагу контактним десикантам на основі диквату. Вони підсушують надземні частини рослини, але при цьому не попадають у коріння чи насіння культур. Диквати швидко діють, зберігають властивості зерна та навіть покращують його масличність і классність. Крім того, препарати на основі диквату мають фунгіцидну дію, яка запобігає розвитку та поширенню хвороб і псуванню сої під час зберігання. Не останню роль має й формуляція: вона повинна бути стійкою до знесення з поверхні рослин. Цим характеристикам відповідає препарат Десикант (дикват дибромід, 150 г/л). Висока якість діючої речовини, виробленої у Швейцарії, разом з унікальною формуляцією з обтяжувачем крапель забезпечують швидку і надійну дію, яка проявляється вже за кілька годин. Крім того, препарат контролює білу гниль, від якої особливо потерпають посіви сої в цьому році. При цьому Десикант швидко розпадається на нетоксичні сполуки, тож є безпечним для використання як у насінницьких, так і промислових посівах.   

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:

ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.

Гаряча лінія: 0 800 301 401

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як заробляти на переробці кукурудзи

В Україні сьогодні кукурудза вирощується на площі близько 4 млн гектарів, а валовий збір складає 2,4% від світового. Якщо в 2005 році в Україні вироблялося близько 7,1 млн тонн кукурудзи, то в 2013-му було намолочено рекордні 30,1 млн тонн. 70% зібраного врожаю цієї культури йде на експорт, що дозволяє Україні займати четверте місце по постачаннях кукурудзи на міжнародний ринок, повідомляє Pro-Consulting.

Разом з тим, останнім часом вирощування кукурудзи стало не таке прибуткове, як раніше. Зерна на світовому ринку виявилося занадто багато і ціни на нього істотно знизилися. У цій ситуації виходом могла б стати переробка зібраної кукурудзи на території України і продаж її у вигляді борошна і круп, ціни на які менш схильні до різких коливань. Крім того, в країні залишалося б більше доданої вартості і збільшився рівень зайнятості. Однак, з переробкою кукурудзи в Україні проблема. Так, в 2015 році випущено всього 60 тис. тонн кукурудзяної крупи, на яку пішло лише 0,3% отриманого в цьому році врожаю.

Тому створення переробних потужностей для виробництва кукурудзяної крупи і борошна вельми актуально і досить вигідно. Вирішити це завдання допоможе підготовлений аналітиками Pro-Consulting бізнес-план. В результаті його реалізації з'явиться підприємство, здатне переробляти 150 тонн кукурудзяного зерна на добу.

Інвестиції, необхідні для цього, становлять $ 1,8 млн. Структура витрат представлена ​​на діаграмі.

Структура інвестиційних вкладень


Вихід продукції передбачений в таких пропорціях:
• Крупа - 60%.
• Борошно - 15%.
• Кормова суміш (зернові відходи) - 21%.

Підприємство зможе продавати в місяць 1320 тонн крупи, 330 тонн борошна і 462 тонни кормової суміші.

Проведені при розробці бізнес-плану фінансові розрахунки свідчать, що рентабельність продажів складе 14%, тобто кожен долар доходу буде містити 14 центів чистого прибутку.

Вся сума витрачених інвестицій окупиться менш ніж за три роки (34,1 місяця) з урахуванням дисконту, а протягом п'ятирічного періоду реалізації проекту кошти інвестора подвояться.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ринок соняшникової олії очікує рекордних показників експорту

Про це пише Pro-Consulting.

За період з вересня по липень цього маркетингового року експорт цього продукту склав 4,9 млн тонн проти 5,4 млн тонн роком раніше, повідомляє «УкрАгроКонсалт».
Високий експортний потенціал олійних культур став причиною постійного збільшення посівних площ під них - відзначає Анастасія Скібчук, аналітик компанії Pro-Consulting. За 20 останніх років посіви соняшнику зросли в 3 рази, сої - в 75 разів, ріпаку - в 9 разів.

Посівні площі і врожайність олійних культур в період з 1995 по 2016 р


Разом зі збільшенням зборів насіння олійних, в Україні з кожним роком збільшуються потужності олійно-жирової промисловості. Це пояснюється більш високою рентабельністю продажу масла і супутніх товарів, але в першу чергу - наявністю експортного мита на насіння соняшнику, що робить їх експорт малорентабельним. 90% наявних потужностей використовуються для виготовлення соняшникової олії. На його тлі обсяги випуску соєвого і рапсового масла здаються незначними, але їх виробництво також має тенденцію до зростання.
Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ринок свердловинних насосів України: реалії та перспективи

У чому полягають конкурентні відмінності і переваги даного товару, а також про ринок свердловинних насосів України і перспективи його розвитку розповідає директор електротехнічного дивізіону Харківського електромеханічного заводу «Укрелектромаш» Кізілов Андрій.

– Як Ви оцінюєте ринок свердловинних насосів України?
– Загальний ринок свердловинних насосів в Україні становить понад 250 тис. насосів на рік як вітчизняного, так і зарубіжного виробництва.

Значну частину ринку займає обладнання китайського виробництва, яке знаходиться в низькій ціновій категорії. Дані насоси, як правило, конструктивно є аналогами провідних виробників, але серйозно відрізняються якістю застосовуваних матеріалів і складанням як від них, так і між собою. Перевагою китайської продукції є, насамперед, низька ціна, але дана категорія насосів, як правило, має низьку якість і ненадійна. Споживач ризикує залишитися без водопостачання в самий невідповідний момент.

У високій ціновій ніші знаходиться обладнання провідних світових компаній Німеччини, Італії, Данії, США і так далі, але вони складають не більше 3% на ринку «свердловинників» України. Їх відрізняють якість і висока ціна. Однак одним з недоліків застосування імпортних насосів в нашій країні є можливі поломки через неадаптованість до наших побутових реалій. Наприклад, не всі насоси зарубіжного виробництва здатні впоратися з частими перепадами напруги, зниженою напругою.

Демократичні за ціною і нітрохи не гірші за якістю імпортних аналогів свердловинні насоси вітчизняного виробництва. Українські виробники успішно працюють над удосконаленням існуючих та розробкою нових конкурентоспроможних насосів, адаптованих під особливості і запити вітчизняного ринку.

Серед усього розмаїття продукції існує один незмінний факт: найбільш важливі для споживача характеристики насосів – напір і продуктивність – ні у одного з виробників, представлених на ринку України в низькому і середньому цінових сегментах, не відповідають дійсності, всі вони завищені. Через це українці змушені купувати насоси на 1 або 2 ступеня за напором вище, ніж їм дійсно необхідно, і це досить сильно б'є по кишені споживача. Ми задалися метою змінити дану ситуацію на ринку «свердловинників» і створили товар з чесними значеннями продуктивності і напору кожного насоса.

– Які ще були внесені удосконалення в конструкцію нової лінійки насосів HELZ?
– Лінійка свердловинних насосів «Капітан Плюс» включає в себе 6 насосів з оригінальною моноблочною запатентованою конструкцією і напором від 20 до 70 м. Це максимально ефективне і якісне обладнання з мінімальними експлуатаційними витратами. Споживана потужність насосів – від 0,49 до 1,2 кВт, максимальний створюваний напір – до 100 м, об'ємна подача – до 3 м3/ч. Оптимальна моноблочна конструкція корпусу насоса забезпечує економію електроенергії за рахунок зниження механічних втрат. А розміщений усередині корпусу в безпосередній близькості від двигуна конденсатор зменшує падіння напруги в кабелі живлення. Від проникнення води двигун насоса захищає по корпусу подвійний каскад гумових ущільнювальних кілець, по лінії валу – подвійний каскад з керамо-графітового торцевого ущільнення та армовані гумові манжети від провідних європейських виробників.

– Які параметри є визначальними при виборі насосів?
– Перш ніж придбати насос, необхідно знати кілька ключових параметрів: продуктивність свердловини (дебет), статичний і динамічний рівень води в свердловині, її глибину і діаметр. При цьому продуктивність насоса повинна відповідати і параметрами свердловини і кількістю води, яка вам потрібна. Також напір насоса повинен відповідати глибині свердловини. Але крім підйому води із глибини свердловини, насос повинен видавати достатній напір, щоб вода подолала гідравлічний опір труб на горизонтальних ділянках, піднялася на достатню висоту в самому будинку і дійшла до місця споживання. Тому так важливо, щоб кожна цифра в характеристиці обладнання відповідала дійсності.

Визначальним при виборі продукту також є комплексне співвідношення таких споживчих параметрів ціна/якість/сервіс. Насоси вітчизняного виробництва якісні, довговічні і в той же час доступні за ціною. HELZ по праву залишається однією з найбільш надійних вітчизняних торгових марок, продукція якої на ділі відповідає всім заявленим характеристикам.

– Які перспективи розвитку ринку свердловинних насосів?
– Ємність ринку обладнання для водопостачання досить значна. На тлі зростання затребуваності приватного житла і зростання темпів індивідуального житлового будівництва зростає попит на насосне обладнання. Так як система водопостачання  - це один із самих основних елементів благоустрою, а бажання створити для себе і своєї сім'ї комфортні умови є у кожного власника приватного будинку. Ця задача звичайно вирішується шляхом створення водопостачання на базі свердловини.

На сьогоднішній день прогнозується щорічне зростання даного сегменту ринку приблизно на 7-12%.

– Які плани продажів насосів HELZ? Чи є пріоритетом експортні програми?
– На даний момент ми в основному орієнтуємось на внутрішній ринок, розширюючи дилерську мережу. І, звичайно ж, у перспективі – це розвиток експортного потенціалу. Плануємо почати виходити на ринок Східної Європи, зокрема таких країн, як Польща, Словаччина, Чехія, Молдова та інші. Відзначу також, що на етапі проектування і розробки продукції ми врахували всі вимоги щодо якості, безпеки та екологічності, що пред'являються до свердловинних насосів в країнах Євросоюзу.

– Крім свердловинних насосів, яку ще продукцію пропонує бренд HELZ споживачам?
– Крім свердловинних насосів «Капітан Плюс», HELZ пропонує традиційну лінійку поливних поверхневих електронасосів БОЦМАН (серії БЦ), які добре відомі споживачам завдяки своїй надійності, невибагливості і довговічності. Крім цього, лінійку товарів народного споживання доповнюють подрібнювачі кормів серії ІКОР, які використовуються для дроблення пшениці, жита, ячменю, кукурудзи, інших зернових культур, а також коренеплодів і є незамінними помічниками в підсобних і фермерських господарствах.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

З прилавків приберуть неякісне молоко, але за екстра сорт доведеться доплатити

Якість українського молока ходить наблизити до європейського. Минулого тижня Мінагрополітики оприлюднило проект наказу «Про затвердження вимог до безпеки і якості молока і молочних продуктів», який покликаний адаптувати нормативну базу України до стандартів ЄС. Нові вимоги торкнуться як експортерів (відразу після набрання наказом чинності) так і всіх інших операторів молочного ринку (з 1 січня 2019 р.) Норми за змістом мікроорганізмів в молоці, що йде на переробку, будуть знижувати поступово, до 2022 року аж року.

У Міністерстві не заперечують, для того, щоб відповідати європейським стандартам, українським виробникам потрібно буде витратитися на оновлення виробничих потужностей. Скільки - в відомстві сказати не змогли, посилаючись на те, що все буде залежати від величини оператора ринку, і від того, які стандарти він вже застосовує на своїх заводах.

Хто не буде відповідати новим стандартам сплатить штраф: для юросіб - в розмірі десяти мінімальних заробітних плат, для фізосіб-підприємців - шести мінімальних зарплат. Але Держпродспоживслужба заспокоює, штрафувати буде не огульно - у багатьох випадках спочатку обійдеться приписом.

«Якщо наказ набуде чинності - будемо його виконувати. Щоб уникнути корупційний ризик, законодавець вирішив визначити конкретну суму штрафу і тим самим уникнути можливостей впливу перевіряючих на оператор ринку. З 19-ти видів порушень, за якими можуть бути накладені фінансові санкції, по 8-ми регулятор повинен спочатку видати припис - письмова вимога посадової особи органу контролю про усунення порушення. Його невиконання тягне за собою застосування заходів адміністративного впливу у вигляді штрафу», - розповіли в Держпродспоживслужбі.

Якісне молоко відразу не з'явиться

Самі ж виробники хоч і виступають за прийняття нових вимог до якості молочної продукції, все ж попереджають - відразу вони не зароблять.

«Причина - дві третини молока виробляється" на подвір'ях «якість там дуже погане. Важка ситуація з антибіотиками. Ми таке молоко не приймає. Але інші, не дуже відомі виробники, беруть, тому що їх ніхто не контролює. Тобто, немає рівних умов конкуренції. А якщо є куди збути неякісну сировину, то навіщо голову морочити і витрачати кошти. Те ж саме і з використанням рослинних жирів - фальсифікат є, і з ним потрібно боротися жорстко»- розповів голова наглядової ради групи компаній «Молочний альянс» Сергій Вовченко.

В швидкий перехід на молоко сорту екстра сумніваються і експерти. На їхню думку, до 2022 року багато виробників можуть не встигнути перейти на нові стандарти і терміни доведеться зрушувати.

«З цього року у Госпродпотребслужби розгорнуті повноваження з контролю. До цього поважають себе компанії, ключові виробники продукції з незбираного молока та сирів, і так вибраковують неякісну сировину - без стороннього контролю. Але у нас довгий час діяв стандарт зі звичними вимогами сортності. Щоб зараз перейти на інший, найвищий - необхідно робити інвестиції в обладнання, персонал і витратні матеріали, це нешвидкий процес. Питання в бажанні продовжувати бізнес при додаткових інвестиціях, тобто зменшувати маржу і працювати над собою. Багато хто готовий, багато - немає», - помітив провідний аналітик «Інфагро» Максим Фастеев.

Ціни виростуть

Проте кажуть молочники, якщо виключити корупційну складову, нові нормативи все ж дозволять поліпшити сировину і потіснити фальсифікат. Але нововведення може відбитися і на ціні молочного продукту.

 «Ціна трохи збільшиться по молоку з дворів, але не через витрати, а тому, що може виникнути дефіцит сировини на певному проміжку часу. Буде недостатня пропозиція - підскочать ціни. Але ринок сам відрегулює. Головне, щоб політики не втручалися з ідеями встановити мінімальні закупівельні ціни. У Раді є такий проект від одного з депутатів», - помітив Сергій Вовченко.

Експерти пояснюють, що граничні вимоги до змісту в молоці мікроорганізмів (до 2022 року проект передбачає п'ятикратний зменшення показника) не приведе до зловживання виробників антибіотиків. Адже лабораторія легко визначить їх зміст і заверне поставку сировини.

Щоб дотримуватися нормативів, потрібно дотримуватися трьох ключових вимог:

  1. Здорові корови;
  2. Доїння без контакту з повітрям (доїльний апарат);
  3. Молоко повинно охолоджуватися до температури не вище 8 ° С.

А для цього ферми потрібно обладнати досить дорогим сучасним доїльним і холодильним обладнанням. Що неминуче відіб'ється на ціні кінцевого продукту, повідомляє UBR

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українці втрачають довіру до молочних продуктів промислового виробництва

Про це повідомили у прес-службі Асоціації виробників молока.

«Через незрозуміле маркування, покупців вводять в оману стосовно складу молочної продукції. Таким чином, пересічна людина не може відрізнити справжнє молоко, від молочного продукту і не може свідомо обрати продукт, який не завдасть шкоди її здоров’ю», — наголошує Ганна Лавренюк, віце-президент АВМ. До маркування додаються і більш небезпечні проблеми, такі, як трансжири, що викликають онкозахворювання.

«Для фальсифікату молочної продукції найбільш часто використовують гідровані жири вживання яких, має бути обмежене через високий вміст в них транс-ізомерів жирних кислот. Численні наукові дослідження підтверджують їх загрозу для здоров'я людини. Доведено, що регулярне вживання навіть невеликих дозах в їжу, порушує  метаболізм, що провокує ожиріння, діабет та призводить до розвитку серцево-судинних захворювань», — наголошує Олена Жупінас, експерт АВМ.

Неодноразово до АВМ надходили повідомлення від молочних підприємств про те, що в сфері українського молочного виробництва процвітають так звані «сучасні технології», згідно яких, молочний білок у кисломолочному сирі заміняється на білковий продукт рослинного походження, зокрема соєвий. Дане явище неприпустиме, українці мають право знати, що купують.

«Споживачі розраховують на те, що купують дієтичний творог — незамінне джерело тваринного білку та кальцію, а натомість отримують зовсім інший продукт, який не має права називатись сиром», — зазначила Ганна Лавренюк, віце-президент АВМ.

Враховуючи дані фактори, стає цілком зрозуміло, чому споживання молочних продуктів на внутрішньому ринку падає. Українці не можуть знайти якісну продукцію серед такої кількості фальсифікату в магазинах, тому купують молочні продукти на ринку.

За результатами дослідження FAO, які були проведені рік тому із залученням аудиторії в понад 2 000 респондентів віком від 18 до 50 років, більшість українців вважає базарні молочні продукти більш натуральними, безпечними та якісними, що не відповідає дійсності. Згідно дослідженнь, які були проведені АВМ спільно із проектом ТСН, випадковим чином було відібрано 5 зразків молока зі стихійних та організованих ринків. Мікробіологічні аналізи даного дослідження показали, що саме в базарних молочних продуктах було перевищено всі можливі норми патогенної забрудненості, зокрема фекальними бактеріями та кишковою паличкою, що спричиняє серйозну загрозу для споживачів, які довіряють цим продуктам, як безпечним.

З метою підвищення якості української молочної продукції та захисту споживачів, АВМ розробила законопроект № 3043−1 «Молоко та молоковмісні продукти». Згідно законопроекту, так звані «молоковмісні продукти» будуть стояти на окремій полиці та матимуть зрозуміле для кожної людини маркування. АВМ вважає, що прийняття цього закону стане великим кроком на зустріч українським споживачам.

Нагадуємо, що згідно результатів досліджень FAO, на сьогоднішній день українці вживають всього 50% від фізіологічної потреби молочних продуктів на добу.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview