Споживачі від ягід повертаються до яблук

Про це повідомляє Sad24.

Видання зазначає, що про кризу в торгівлі полуницею почали говорити два тижні тому в Італії. Продажі цієї ягоди зменшилися на оптових ринках та в супермаркетах.

«Споживачі з панікою зробили найбільш раціональні покупки – зі списком у руці. Яблука, червоні апельсини, цибуля та картопля були пріоритетними серед фруктів та овочів. Коротше кажучи, основні продукти, здорові, не швидко псуються» – уточнює Sad 24.

Видання додає, що яблука транспортуються набагато краще, ніж ягоди. Полуниця має незрівнянно коротший термін зберігання, ніж яблука. В епоху загальної кризи, коли виникають проблеми з доступністю транспорту та дефіцитом персоналу, на багатьох етапах торгівлі полуницею можуть виявитися помилки, які виявляться дорогими.

Однак ми не повинні забувати, що значна частина торгівлі м’якими фруктами – це торгові майданчики та базари, які на сьогоднішній день здебільшого закриті. 

І останнє, але не менш важливе – ціна. Яблука, безумовно, є одним з дешевих фруктів.

І марнотратства в кризі немає. Оскільки вони мають привабливу ціну, їх можна купити

у великих кількостях і тримайте вдома, вони є першим вибором споживачів.

І найголовніше, що вони є частиною здорового і збалансованого харчування. Звичайно, якість цих фруктів повинна бути бездоганною.

Джерело: AgroTimes

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Укрзалізниця здаватиме зерновози у довгострокову оренду через відсутність попиту з боку перевізників

За даними ПОЦ УЗ, в Україні станом на 12.12.19 знаходилося 27060 робочих вагонів-зерновозів, з яких 10,5 тис шт належать УЗ. Протягом 2 років кількість вагонів-зерновозів виросла на 62,54% або 10,412 тис шт.

На перевезений обсяг впливають такі показники, як кількість та обіг вагонів. Якби вагонообіг з початку 2018 р. не погіршився, то УЗ по мірі зростання кількості зерновозів збільшила б обсяг перевезень на 62,54%. Проте цього не сталося, а значить, обіг вагонів уповільнюється. У 2018 р. в порівнянні з 2011 р. середній обіг вагону погіршився на 77% з 5,85 до 10,35 днів.

В межах дерегуляції вагонної складової залізничного тарифу добова вартість оренди вагона-зерновоза УЗ за два роки виросла з 356 до 1136 грн без ПДВ, що змусило приватний бізнес інвестувати у власний рухомий парк.

Але останнім часом простої майже половини зерновозів змушують УЗ опускати ставку оренди, тому вона почала продавати оренду вагонів на аукціонах з можливістю зниження ставки. Через малу кількість охочих взяти вагони в оренду компанія вирішила передати частину зерновозів у довгострокове використання великим перевізникам.

В УЗ заявили, що "розуміють складну поточну ситуацію у світі та власну роль найбільшого в Україні перевізника вантажів, тому знижують вартість послуг. Чим на довший період буде замовлена послуга, тим меншою буде вартість вагонів". Пілотні проекти запустять вже у квітні-травні, а протягом півроку обіцяють налагодити системну роботу з довгостроковими послугами.

Це дозволить відправникам вчасно отримувати замовлені вагони, формувати заявки одразу на довгий період, що спростить планування роботи. В свою чергу УЗ рівномірно розподілятиме ресурси, уникаючи сезонних коливань попиту та пропозицій на ринку перевезень.

Керівництво УЗ вважає, що такі кроки підтримають вітчизняну промисловість в період світової економічної кризи, та наблизять компанію до світових стандатів, дозволивши оптимізувати витрати та розширити горизонт планування.

Джерело: graintrade.com.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Відразу декілька країн зняли обмеження на експорт птиці з України

За результатами проведеної плідної роботи фахівців Держпродспоживслужби як на центральному рівні, так і спеціалістів, які працюють на місцях, а також враховуючи вклад дипломатичних місій України за кордоном, ряд торговельних партнерів зняли обмеження з України щодо грипу птиці.

Зокрема, станом на 30.03.2020:

- зняли обмеження з території України: Ірак, Сінгапур;

- визнали зонування 25 км: Об’єднані Арабські Емірати;

- визнали зонування, застосоване Компетентним органом України (10 км): ЄС, Ізраїль, Молдова;

- визнали регіоналізацію (обмеження на територію області): Азербайджан, Вірменія, Гонконг, Казахстан, КСА, Кувейт.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ВР дозволила "Укрспирту" виготовляти сировину для антисептиків

Ухвалений Верховною Радою законопроєкт №3275 дозволяє, серед іншого, ДП "Укрспирт" виготовляти дезінфікуючий засіб одразу на базі своїх заводів. Про це повідомила пресслужба Укрспирту.

"Верховна Рада проголосувала за законопроєкт №3275, який, серед іншого, дозволяє виготовляти дезінфікуючий засіб (сировину для антисептиків) на базі заводів ДП "Укрспирт". Під ці потреби працюватимуть додаткові заводи підприємства", - йдеться у повідомленні.

Як зазначив в. о. голови ДП "Укрспирт" Сергій Блескун, депутати проголосували за зміни у законодавство, які дозволяють закласти ціну на спирт без акцизу у виробництво дезінфікуючого засобу для антисептиків.

"До 30 квітня ДП "Укрспирт" виготовлятиме дезінфікуючий засіб відразу на базі своїх заводів. Процедура така: вітчизняні виробники надають нам тару, ми виробляємо спирт, проводимо його денатурацію та виготовляємо дезінфікуючий засіб (за затвердженою рецептурою). Увесь процес відбувається під наглядом працівників Державної податкової служби", - повідомив Блескун.

Верховна Рада 30 березня ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)".

Документ, зокрема, передбачає тимчасове спрощення виробництва продукції, необхідної для протидії поширенню коронавірусу.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У 2019 році Україна імпортувала напоїв більш ніж на півмільярда доларів

За результатами 2019 року вартість імпортованих алкогольних і безалкогольних напоїв в Україну становила 533 млн дол. США, що майже на 9 % перевищило показник 2018 року, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

За його словами, левову частку у структурі вітчизняних закупівель продукції цієї групи агропродукції торік традиційно зайняли алкогольні напої з концентрацією спирту менш як 80 %. Це переважно віскі, горілка, лікери і солодкі наливки, яких було імпортовано 66 тис. т на суму 228 млн дол. США.

Виноградних та інших вин ввезено майже 78 тис. т вартістю 186 млн дол. США.

Імпорт природних і мінеральних вод склав торік 114 тис. т на суму 61 млн дол. США, а солодового пива – 54 тис. т вартістю 57 млн дол. США.

По кожному виду напоїв головні країни-постачальники відрізнялись, зауважив Микола Пугачов. Зокрема, найбільші закупівлі природних і мінеральних вод вітчизняні імпортери здійснили в Грузії, пива – в Бельгії, Мексиці та Німеччині. Різні вина закуповувалися переважно в Італії, Грузії, Франції та Іспанії, а міцний алкоголь – у Великій Британії, Німеччині, Грузії, Вірменії та Ірландії.

Загалом основним постачальником напоїв в Україну минулого року стали держави Євросоюзу. Вони забезпечили близько 2/3 вартісних обсягів імпорту, зазначив експерт. При цьому на загальні поставки даної продукції з Італії припало 16,9 % вартості імпорту, з Грузії – 15,6 %, Німеччини – 10,8 %, Великої Британії – 7,6 %, Франції – 5,9 %.

Високий попит на алкогольні та безалкогольні напої має зберегтись і 2020 році, однак він буде коригуватися залежно від курсу гривні до іноземних валют та фактичної ділової активності компаній-імпортерів, підсумував Микола Пугачов.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Депутати заблокували підписання закону про ринок землі

У Верховну Раду подали відразу два проекти постанов, які заблокували підписання закону про ринок землі, вони вже зареєстровані на сайті парламенту, пише 112.ua.

Перша постанова від народного депутата від ВО "Свобода" Оксани Савчук про скасування голосування в другому читанні.

Автор другої постанови нардеп Антон Поляков, який раніше належав до фракції "Слуга народу".

На сайті Ради опубліковано текст постанови Полякова. Обидва документи передано на розгляд керівництва Верховної Ради.

Нагадаємо, вчора Верховна Рада 259 голосами відкрила ринок земель сільгосппризначення.

Закон ще не підписано президентом України Володимиром Зеленським.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview