178171
182818

Справа «Агромарса»: чи відбудеться переділ ринку курятини

Колишній народний депутат України (ІІІ-VІІ скликань, «Народний Рух», СДПУ (о), БЮТ, «Партія регіонів») Євген Сігал, власник другого за величиною птахівничого холдингу в країні – «Агромарс», був заарештований за звинуваченнями у створенні нелегальних пташиних могильників і нанесенні збитку екології. Разом з ним затримані його дружина Марина Сігал і виконавчий директор холдингу «Комплекс Агромарс» Олексій Марченко. Суд заарештував усіх трьох на два місяці з альтернативою у вигляді застави на рівні майже чверть мільярда гривень, однак вона виявилася непосильною для затриманих. Це відповідає сумі завданих збитків, які, за словами генерального прокурора Юрія Луценка, склали 253 млн грн, пише  Mind. 

Арешту передували обшуки у приміщеннях «Агромарса» та у будинках власників і топ-менеджменту.

Отже, «Комплекс Агромарс» – вертикально інтегрований холдинг. Вирощує зернові, володіє потужностями з переробки у корми, а також великими пташниками і заводом з переробки м'яса птиці. Об'єднує Гаврилівський птахівничий комплекс, птахофабрику «Курганський бройлер», племінного птахорепродуктора «Голден крос», Бориспільський експериментальний комбікормовий завод і Київський комбікормовий завод. Обсяг виробництва – понад 17 бройлерів в рік. Земельний банк складає 35 000 га землі в Київській, Харківській і Житомирській областях.

Один із провідних експортерів м'яса птиці – переважно в Євросоюз.

Подробиці кримінальної справи. Могильник «Агромарса» був організований біля села Гаврилівка – компанія посилалася на форс-мажорні обставини, що спонукали її знехтувати правилами утилізації поголів'я: через перебої з електроенергією вийшло із ладу обладнання. Продукти розпаду в неглибокому похованні забруднювали ґрунтові води та ґрунт. Місцеві жителі скаржилися на нестерпний запах.

Юридичною мовою це вилилося у звинувачення за статтями 255, 236 і 240 КК (вчинення у складі злочинної групи злочинів у сфері порушення екологічної безпеки та незаконне використання надр). Максимальне покарання – 12 років позбавлення волі. Марина Сігал, виступаючи в суді, заявила, що ні про які систематичні порушення мова не йшла.

З іншого боку, місцеві жителі скаржаться на «Агромарс» протягом останніх 10 років. Вірно також і те, що нелегальні скотомогильники – практика досить поширена, і жодного разу у корпоративній історії України їхня організація не стала приводом для затримання перших осіб компанії. Саме відсутність прецеденту породила коментарі про вибірковість правосуддя і припущення про: 

політичне підґрунтя справи (Сігала називають одним із спонсорів Юлії Тимошенко, до чиєї політичної сили він колись належав);
переділ ринку з подачі одного з основних конкурентів «Агромарса» (МХП Юрія Косюка);
демонстрацію бурхливої ​​діяльності з боку правоохоронних органів, в першу чергу Генпрокуратури.

Які наслідки несе затримання сім'ї Сигалів для їхнього бізнесу та ринку в цілому?Антимонопольний комітет України в рамках розслідування на ринку м'яса птиці зафіксував олігополію – присутність кількох великих гравців, що фактично контролюють його (з великим розривом між №1 і №2). Частка «Агромарса» була оцінена в 12%, а «Миронівського Хлібопродукта» (МХП) Юрія Косюка – в 38%. За оцінкою інвесткомпаній, МХП займає близько 45%, а «Агромарс» – близько 9%. Частка останнього неухильно знижувалася.

Незважаючи на те, що основним вигодонабувачем проблем «Агромарса» називають його основного конкурента – МХП Юрія Косюка, ефект для останнього може виявитися зворотнім. Як зазначає один з учасників ринку птахівництва, реальна частка ринку МХП куди вище заявлених АМКУ, і збільшиться ще більше після введення в експлуатацію потужностей Вінницької птахофабрики. У розрахунку на ці потужності МХП вже заявила про виведення на ринок нової торгової марки – «Вінницькі курчата». «Таким чином сумарна частка всіх торгових марок МХП буде під 70%. Їм потрібна хоча б видимість конкуренції», – сказав співрозмовник Mind. У той же час експерти сумніваються, що справа закінчиться радикальними наслідками для «Агромарса».

За словами глави аналітичного департаменту інвестиційної компанії Eavex Capital Дмитра Чуріна, арешт засновників не означає автоматичної зупинки заводу. «У нас немає очікувань, що український ринок курятини різко зміниться у зв'язку з проблемами у власника «Агромарса», – сказав він.

Ваш вибір 'Подобається'.


Українці їдять все більше імпортного сала

Про це повідомляє Державна фіскальна служба, передає УНН.

У грошовому виразі Україна за 5 місяців поточного року імпортувала сала на 14 млн дол.

Основними імпортерами сала в Україну стали Польща і Німеччина. Так, Польща завезла в Україну 5,9 тис. тонн продукції. Німецькі виробники поставили в Україну 5,2 тис. тонн сала.

Що стосується експорту, то українські виробники продали на зовнішні ринки всього 1 тонну продукції.

Нагадаємо, за 5 місяців 2017 року Україна імпортувала 14,3 тис. тонн сала на 8,8 млн дол.

Також нагадаємо, за словами депутата Сергія Тригубенка, нідерландське сало витісняє українське.

“Так багато свинини, як зараз, ми не імпортували протягом останніх 4 років. До росту показників імпорту свинини призвело подорожчання цього виду м’яса на внутрішньому ринку, яке, у свою чергу, пов’язане з поширенням африканської чуми свиней (АЧС) в країні”, — пояснив він.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


За збір ягід фермерам доведеться платити вдвічі більше

 Таким прогнозом в ефірі UA:ПЕРШИЙ поділилася Ірина Кухтіна, президент Асоціації «Ягідництво України», пише agroday.com.ua.

«Робоча сила – велика проблема на ринку ягід, — розповідає фахівець. — Ягідний бізнес специфічний тим, що на гектар необхідна велика кількість людей. Для збору полуниці, приміром, потрібно від 15 до 20 осіб».

Торік в середньому на руки отримували 350 грн в день. Багато що залежало від обсягу робіт. Але були розцінки і по 200-300 грн/день.

Як розповідає Кухтіна, у більшості випадків, фермери платять за кілограми зібраних ягід. Деякі мотивують: якщо збираєш понад 100-150 кг в день – отримуєш більше.

Все ж, з робочими руками постійний дефіцит. Багато їдуть на заробітки в Польщу або інші країни. Але навіть там скаржаться на нестачу сезонних робітників.

Щоб залучити побільше збирачів ягід з України в Польщі посилили соцзахист і ввели договір про допомогу на час збору врожаю.

Одначе частина українців намагається виїхати на заробітки в Польщу, не отримавши необхідного дозволу. Їх тисячами загортають на кордоні.

Ваш вибір 'Подобається'.


В Україні подешевшав споживчий кошик

Про повідомляє Інфляційний барометр станом на 11 червня, передає УНН.

Зокрема, подешевшали ковбаси — на 1,6% до 165,7 грн за кг, масло на 0,4% до 184 грн за кг, сметана на 2,02% до 55,8 грн за кг, хліб пшеничний на 4,7% до 27,2 грн за кг, сир м’який на 2,1% до 116 грн за кг.

Також повідомляється, що з початку червня в Україні подешевшала свинина та курятина — на 2,4% та 1,2% відповідно. Станом на 11 червня кілограм свинини в середньому коштує 104,6 грн, кілограм курятини — 96,6 грн.

Поряд з цим, ціни на яловичину з початку червня є стабільними. Кілограм продукту в середньому обходиться українцям у 124,2 грн.

За два неповних тижні незначно, але зросли ціни на борошно на 0,2%, до 12 грн за кг, молоко на 3,3%, до 21,8 грн за літр, олію на 0,2%, до 37,05 грн за літр, макарони на 2,9%, до 41,6 грн за кг.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Вівцям роблять томографію, щоб визначити якість майбутнього стейка

Дослідники з Ради з розвитку сільського господарства і садівництва (AHDB) і Шотландського сільського коледжу (SRC) проводять дослідження, щоб з’ясувати, чи можна за допомогою КТ-сканера визначити, які з тварин будуть виробляти найкраще м’ясо, повідомляє The telegraph, пише agroday.com.ua.

Метод не завдає шкоди тваринам і вимірює в їх тілі вміст жиру і м’язової маси. Після цього для розмноження будуть обрані тільки особини з найбільш здоровими генами.

Кірсті Маклін, менеджер підрозділу КТ-сканування SRC, стверджує, що КТ-машини досить точні, щоб виміряти все: від довжини хребта, до області очних м’язів і внутрішньом’язових рівнів жиру, а все це враховується при розробці способів виробництва м’яса з найкращими смаковими якостями.

«Потім ми можемо надати заводчикам оцінку цих характеристик, щоб допомогти вибрати кращу породу для розведення і, в кінцевому підсумку, отримати кращий за якістю продукт, який потрапить на нашу тарілку», – говорить Маклін.

За словами Кіма Метьюза, голови підрозділу тваринництва і якості продукції в AHDB, сільськогосподарське співтовариство невпинно працює над забезпеченням кращої і стійкої якості.

«Наша робота, спрямована на надання генетичних оцінок, дозволить галузі стати більш ефективною і забезпечити виробництво високоякісної продукції», – говорить він.

На сьогоднішній день в галузі вже використовуються такі технології, як аналіз відеозображення, який допомагає виявляти і кількісно визначати склад туші і розподіл м’яса, але нові скани дозволяють проводити аналогічні тести на живих тваринах.

ADHB була створена в 2008 році для підтримки м’ясної і тваринницької галузі, молочної та картопляної промисловості, а також зернових і олійних культур в Великобританії.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


На півдні України можна вирощувати китайський фінік

Теґи: 

Про це пише Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва, пише AgroTimes.

Через те, що зізіфус цвіте пізно, травневі заморозки йому не страшні.

Для вирощування необхідно підбирати сорти зізіфуса з великими плодами, які характеризуються  низьким вмістом танінів.