174499

Стало відомо причину затримки добрив на кордоні з Білоруссю

Про це повідомляє iAgro з посиланням на Державну фіскальну службу.

На прикордонних станціях переадресації зупинено близько 60 вагонів компанії «БНХ Україна», більше 20 вагонів компанії «Санагро», 2 вагони компанії «Агророзквіт» й інших операторів.

ДФС повідомила, що відповідно до Митного кодексу, сертифікат походження товару обов’язково подається в разі ввезення товарів, до яких застосовуються заходи держрегулювання зовнішньоекономічної діяльності. У разі відсутності оригіналів документів про походження товару, такі товари пропускаються на територію України тільки за умови сплати мит.

Служба вказує, що наявний сертифікат про походження товару форми СТ-1, який підтверджує походження мінеральних добрив з Білорусі, свідчить, що ці добрива не підпадають під дію мит, встановлених для російських добрив. Але разом з тим, у разі виникнення сумнівів в бездоганності сертифіката форми СТ-1 або відомостей, що містяться в ньому, митниця може звернутися до органу, що видав сертифікат, для отримання додаткових або уточнених даних.

«На даний час митницями ДФС вживаються вичерпні заходи щодо недопущення ввезення, у тому числі із Республіки Білорусь, добрив походження із Російської Федерації з метою ухилення від сплати митних платежів у повному обсязі», — йдеться у повідомленні ДФС.

Після проведення всіх заходів контролю, в разі відсутності порушень, товари пропускаються у вільний обіг.

Джерело: kurkul.com

Україна перестала бути «статистичною похибкою» на зерновій карті світу

"Якщо 3-4-5 років тому мої західні колеги говорили, що Україна на карті світової торгівлі зерновими та олійними — це статистична похибка, то за 2 останні роки ми побачили досить суттєвий вплив України на глобальний ринок. Яскравим маркером цього стала реакція Чиказької біржі на некоректно інтерпретовані заяви аграрного міністерства, які стосувалися нібито обмеження експорту української пшениці. Тоді весь світ стурбувався тим, що у нас відбувається. Тобто ми перестали бути «статистичною похибкою» і суттєво впливаємо на волатильність цін на світовому ринку", - заявила Олена Нероба, радниця президента Української зернової асоціації.

За її словами, Україна вже експортувала на зовнішні ринки 9 млн т пшениці. Далі очікується зростання цін на цю культуру. Та й на інші зернові в тому числі.

"Але цей рік буде важким навіть не з точку зору ціни, а з точки зору утримання позицій України на світових ринках, особливо тих, де ми є традиційним постачальником. Останні 2 роки продемонстрували, що політика управляє ринком сильніше, ніж попит та пропозиція. Торгівельна війна між США та Китаєм уже суттєво змінила географію експорту не лише у світовому масштабі, але й для України. США у пошуку нових ринків збуту почали активно нас витісняти з такого традиційного ринку як Єгипет. Також на фоні політичного фактору Україна отримала від найбільшого імпортера пшениці — Індонезії — нетарифний бар’єр у вигляді вимоги прожарювати зерно при високих температурах. Хоча це навіть не вирішує проблеми, задля якої ця вимога вводиться", - підкреслює Олена Нероба.

Джерело: agro.guide

Держава компенсувала 900 млн грн за придбання сільгосптехніки у 2018 році

Міністр економічного розвитку та торгівлі України Степан Кубів повідомив, що очікує, що за підсумками 2018 року аграріям відшкодують 900 мільйонів гривень за придбання нової сільськогосподарської техніки, пише hromadske.ua.

«Так, за період з грудня 2017 року по листопад 2018 року 4348 аграріїв придбали близько 10,5 тисячі одиниць техніки на 2,5 млрд грн. Ми очікуємо, що сума сплачених компенсацій за результатами року складе близько 900 млн грн», — повідомив Кубів.

За його словами, програма відшкодування купівлі нової техніки цього року буде виконана майже у повному обсязі.

Рада дала старт розвитку "зеленої" енергетики

За проект закону проголосували 227 депутатів, повідомляє  Укрінформ.

Як ідеться у пояснювальній записці, законопроект дозволить створити законодавче підґрунтя для впровадження конкурентних засад для підтримки об’єктів відновлюваної енергетики та досягнення балансу інтересів суспільства і споживачів електричної енергії та інших учасників ринку, забезпечивши одночасно подальший розвиток відновлюваної енергетики та зменшення цінового навантаження на ціну електричної енергії.
Читайте також: За два роки доля "відновлювальної" електрики має зрости до 11% - Савчук

Зазначається, що законопроект наблизить українське законодавство до законодавства ЄС щодо надання допомоги у сфері енергетики.

Профільний комітет рекомендував прийняти саме цей законопроект за основу. Там вважають, що його ухвалення створить можливості для оптимізації структури ринку виробництва електроенергії з альтернативних джерел, сприятиме зниженню цінового навантаження на споживачів електроенергії в Україні, покращить інвестиційну привабливість держави та сприятиме зниженню енергетичної залежності України.

 

За тиждень томати в Україні подорожчали більш ніж на чверть

Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit.

За інформацією учасників ринку, на даний момент томати крупним оптом пропонуються в Україні по 42-43 грн/кг ($ 1,52-1,56 / кг), що в середньому на 26% дорожче, ніж тижнем раніше. Для порівняння, в кінці минулого робочого тижня ціни на томат озвучувалися в межах 32-35 грн / кг ($ 1,16-1,27/кг), і продавці повідомляли про стабільні темпи збуту.

Стрімкому зростання цін на томати сприяє відразу кілька факторів. Як зазначалося вище, пропозиція турецького томату помітно скоротилося, оскільки терміни його дозрівання через прохолодну і дощову погоду істотно упольвільнішали. Крім того, таку тенденцію експерти пов’язують з тим фактом, що практично всі вітчизняні комбінати завершили сезон реалізації тепличного томату. На додаток, з наближенням новорічних свят, попит на томати постійно зростає.

З огляду на це більшість учасників ринку не виключають можливості і подальшого зподорожчання в даному сегменті як мінімум до того моменту, коли кількість пропозицій продукції зможе повністю задовольнити попит. Проте, варто додати, що, незважаючи на подорожчання, сьогодні томати в Україні коштують в середньому на 16% дешевше, ніж в той же період минулого року. Нагадаємо, що рік тому ціна на цю продукцію озвучувалася в межах 48-55 грн/кг.

Укрлендфармінг увійшов до рейтингу найпривабливіших для працевлаштування компаній

Найбільший агрохолдинг України Укрлендфармінг (Ukrlandfarming) бізнесмена Олега Бахматюка увійшов до рейтингу БІЗНЕСу як компанія, яка «плекає свою привабливість для майбутніх співробітників ще з дитячих садочків» за результатами читацького голосування серед найпривабливіших для працевлаштування компаній. Також визнання отримала HR команда Групи в рейтингу БІЗНЕСу  найдрайвовіших команд з управління персоналом.

Раніше група компаній Укрлендфармінг була відзначена експертами видань "Влада грошей" та "Фокус" як один з найкращих роботодавців року  в аграрній галузі. Рейтинг БІЗНЕСа визначив привабливість компанії як роботодавця з точки зору читачів. Окрім ГК Укрлендфармінг, до рейтингу також увійшли IT-компанія SoftServe, промислово-інвестиційна група “Смарт-Холдинг”, IT-гігант “Google Україна”, “Procter & Gamble Україна”, “Кока-Кола Беверіджиз Україна”, “Ельдорадо”, Carlsberg Ukraine, “METРO Кеш енд Кері Україна” та “Київстар”.

Укрлендфармінг запроваджує програми профорієнтації для дітей та тісно співпрацює з вищими навчальними закладами для підготовки майбутніх висококваліфікованих кадрів. Наталія Романенко, директор з управління персоналом Укрлендфармінг, зазначає: «Ми використовуємо в своїй роботі високі технології, що приваблює в першу чергу молодь. Також ми розвиваємо свій персонал та створюємо умови для кар’єрного зростання».
 
Група компаній "Укрлендфармінг" - це вертикально інтегрований агрохолдніг, що має в управлінні земельний банк площею 570 тис. га. У Групі більш ніж 300 підприємств у 600 населених пунктах країни, загалом в "Укрлендфармінг" працює до 30 тисяч чоловік.