Tempo950x100

Tempo300x100

Світовий банк фінансуватиме програму з дистанційного зондування землі в Україні

Світовий банк фінансуватиме програму з дистанційного зондування землі в Україні

Дистанційне зондування землі (ДЗЗ) дозволить моніторити сівозміну та прогнозувати врожайність. Мета ДЗЗ – отримання карти посівів сільськогосподарських земель України. Після чого всі зібрані дані планують об’єднати в єдиний портал, який відкриється в цьому році. Про це розповів Володимир Попов, консультант Світового Банку по програмі «Підтримка управління земельними ресурсами в Україні», передає propozitsiya.com.

«По суті ДЗЗ – це фотографії, оброблені певним чином. На виході – це знімки, де кожна культура позначена своїм кольором», – пояснив Попов.

Середня врожайність зернових в Європі – 6 т/га, в Україні – 4 т/га, незважаючи на родючі землі. На думку експерта, причина відставання українського АПКЄ від Європи – це, в першу чергу, низька технологічність Українського АПК; неефективна підтримка державних коштів на підтримку. «Гроші виділяються, в цьому році це близько 6 млрд грн, але ніхто не контролює, куди вони направляються». А також неефективний розподіл державних субсидій. Потрібно вкладати кошти в ті напрями, які можуть мати великий потенціал розвитку саме в Україні, як наприклад, розвиток плодово-ягідних культур.

В рамках програми фахівці хочуть об’єднати кілька інформаційних ресурсів (родючість земель, кадастрові дані) в єдиний портал – Nsdi.land.gov.ua. До середини червня такий портал з даними по трьом областям (Київська, Львівська та Миколаївська) буде відкритий, а до кінця року – по всій країні. Дані будуть як у векторному, так і в растровому зображеннях.

ДЗЗ дозволяє також моніторити ерозію грунтів, вирубки лісу, землекористування, а також доцільність впровадження іригаційних систем. Знімки вже доступні в google.maps, вони оновлюються раз в 3-4 місяці. «Точність – 10 пікселів на метр».

Використання ДЗЗ дозволить поліпшити облік земель в рамках ОТГ, і підвищити дохід з оренди земель. «Найбільша витратна частина проекту – побудова карт класифікації. Для цього залучено штучний інтелект. Ми хотіли б зробити проект зручний для всіх», – додав Попов.

Кілька років програму фінансуватиме Світовий банк. «ДЗЗ активно використовувалося комерційними технологіями. Але ми хочемо налагодити взаємини з різними органами влади, щоб вони офіційно почали використовувати ці дані. Щоб це була частина їх повсякденного життя. Це значно покращить ефективність українського АПК», – підкреслив Володимир Попов.

У Європі використання ДЗЗ дозволило більш ефективно використовувати субсидування, контролювати посіви і прогнозувати врожайність. «З досвіду Німеччини знаю, що там є агентства, які рекомендують фермеру, що йому краще вирощувати на його землі, – розповів Попов. – Такі програми там працюють з 2000-х років, це безкоштовно, і кожен фермер зобов’язаний пройти цю програму, якщо він отримує субсидії».

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/svitovyj-bank-finansuvatyme-prohramu-z-dystancijnoho-zonduvannya-zemli-v-ukrayini
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати