178171
182818

Технології для агросектору: що презентували на AgTech Forum 2017

Захід організувала Асоціація AgTech Ukraine за сприяння Міністерства аграрної політики та продовольства України. Генеральним спонсором події виступила компанія ED&F Man Україна, преміум-спонсорами заходу стали SAP і Agro Core, а офіційну спонсорську підтримку форуму забезпечили компанії Syngenta, BITREK та MicroTronic.

 

“Цього року ми запустили на форумі новий формат виступів у вигляді реальних кейсів, який дуже добре себе зарекомендував на наших попередніх заходах. У нас були гості з Австрії, Ізраїлю, Канади та Нідерландів, представники найбільших агрохолдингів та зацікавлених венчурних фондів. Я впевнений, що форум приніс корисні знайомства, нові знання та бажані результати для всіх його учасників”, - ділиться враженнями від проведення заходу Юрій Петрук, голова Асоціації AgTech Ukraine.

Що ж презентували на AgTech Forum 2017

Цього року форум відкрився панельною дискусією на тему «Як технології змінюють сільське господарство», яку розпочала Ольга Трофімцева, заступник міністра аграрної політики і продовольства України з питань європейської інтеграції. Пані Ольга наголосила, що технології в аграрному секторі мають відігравати "роль парасольки" для всіх пріоритетів стратегії Міністерства, а їх розвиток та впровадження в агропромисловому комплексі є важливим завданням на майбутнє.

Продовжила дискусію Елізабет Соловйов, торговий аташе Держави Ізраїль в Україні, яка розповіла про те як саме технології фактично створили і продовжують удосконалювати сільське господарство  в Ізраїлі, про програми державної підтримки технологізації агросектору та про інвестиції у наукові розробки і R&D центри.

Успіхами Голландії у розробках нових технологій для агросектору поділилася Каролін Спаанс, радник посла з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Вона привела приклади успішних компаній, які займаються розробкою програмних та апаратних рішень для агросектору, розповіла про причини успішного розвитку агроінновацій у Нідерландах, державну політику та інвестиції у дослідження і програми підтримки стартапів.

Про бізнес-ініціативу для реальної взаємодії ІТ-сфери та передових агрокомпаній розповів Сергій Тихонов, технічний директор проекту Agro Core.  Сергій наголосив, що майбутнє агросектору, як і в будь-якому іншому бізнесі, за інтеграцією технологій та централізованим управлінням, а на ринку будуть залишатися лише ті компанії, які вміють швидко трансформуватися та готові до співпраці.

Другий блок форуму відкрив Володимир Бабій, заступник керівника управління з питань інформаційних технологій групи компаній UkrLandFarming, який поділився практичним досвідом впровадження цілого ряду телеметричних технологій від компанії BITREK (контроль роботи та переміщення техніки, облік пального, використання метеостанцій, контроль роботи причіпного обладнання, моніторинг збирання врожаю) та найпоширенішими проблемами, які вдалося  ідентифікувати та мінімізувати з їх допомогою.

Продовжив тему реальних кейсів Максим Єрещенко, директор компанії MicroTronic, з розповіддю про використання активних радіо-міток для ідентифікації причіпної техніки та «своїх» машин для відвантаження урожаю з комбайнів на прикладі АФ «Світанок» Не забув Максим розповісти і про хитрощі, до яких вдаються недобросовісні працівники, намагаючись обійти технологію, та методи боротьби з ними.

Наступним виступаючим став Михайло Куценко, менеджер по роботі з партнерами компанії SAP в Україні, який розповів про можливості програмного комплексу SAP як інноваційної платформи для трансформації агробізнесу. Основним меседжем виступу було те, що зараз компанія готова сприймати агробізнес як цілісну замкнену систему food value chain і готова запропонувати інтегровані рішення для кожної ланки цього харчового ланцюга.

Тему виступу пана Михайла продовжив Сергій Тихонов, технічний директор Agro Core, з презентацією інтеграційної платформи SAP Leonardo, як сучасного, гнучкого та ефективного інструменту для об'єднання людей, техніки та процесів в IT-системі агрохолдингів та великих господарств. Сергій відмітив, що агробізнес стає «connected to everything» і це неможливо ігнорувати компаніям, які хочуть залишатися прибутковими у часи, коли швидкість прийняття рішень стає критичним фактором успіху.

Завершив перший блок Дмитро Сурду, засновник компанії Kray Technologies розповіддю про внесення пестицидів за допомогою БПЛА та презентацією промислового дрона-оприскувача Kray Protection, що в рамках форуму був вперше продемонстрований публічно.

Другий блок форуму розпочався з презентації начальника відділу маркетингу ТД "Соєвий вік" Павла Горбачова на тему «Digital Marketing в агробізнесі - Практичні рекомендації та досвід впровадження». Павло поділився з учасниками форуму цінними рекомендаціями стосовно того, як перетворити сайт у повноцінний канал для продажів і як правильно підводити клієнтів до покупки за допомогою цифрових інструментів, а також розповів, як правильно перебудовувати систему комунікації у зв’язку з введенням санкцій на російські соціальні мережі та e-mail сервіси.

Продовжив історію побудови цифрових каналів для комунікації з клієнтами Олексій Долгодушев, керівник групи Digital-маркетингу компанії Syngenta.  У своїй презентації основний акцент Олексій зробив на те, як мотивувати консервативних клієнтів з агросектору довіряти новим технологіям і як розширювати знання ринку про інновації.

Олександра Барашко, менеджер із розвитку бізнесу компанії Luxoft, презентувала бачення глобального ринку AgTech з точки зору розробників програмного забезпечення та напрацювання в компанії сегменту "Сільське господарство та продовольство", розповіла про кейси розробки програмних продуктів для відомих брендів техніки та виробників насіння.

Людмила Тимошенко, консультант IFC та партнер проекту Agri Analytica присвятила свою презентацію безкоштовному онлайн-інструменту для малих та середніх фермерів, що запускається в Україні цього року і покликаний автоматизувати створення бізнес-планів та розрахунок фінансових показників на основі фактичних виробничих даних для полегшення отримання кредитування та фінансування.

Із фінальною презентацією про системи автоматизації управління раціоном ВРХ виступив Сергій Рижков, директор ІТ-департаменту компанії Прогресивні Ферми. Сергій розповів про реальні приклади застосування технології в українських молочних фермах, де вона забезпечила вирівнювання перепадів продуктивності та приріст надоїв.

Завершився AgTech Forum 2017 анонсом масштабного проекту AgTech Zone від AgTech Ukraine на виставці АгроКомплекс-2017, що включатиме виставкову зону технологічних компаній на більше ніж 400 м2, 6 конференцій та інноваційний формат взаємодії молодих проектів з експонентами та відвідувачами виставки.

AgTech Startup Valley

Також у відвідувачів форуму була можливість ознайомитися з новітніми розробками українських ІТ-спеціалістів для агросектору та поспілкуватися з авторами у рамках AgTech Startup Valley. Цього року у демо-зоні були представлені такі проекти:

BioSens - мобільний експрес-аналізатор продуктів харчування на наявність токсинів.

Kray Technologies - вперше публічно був презентований перший у світі дрон-оприскувач промислового призначення для хімічної обробки польових культур.

Water Cloud - проект-переможець Всеукраїнського Хакатону Аграрних Інновацій 2017, що представив установку для генерації води з повітря з прогнозованою продуктивністю.

AgroYard - аграрна онлайн-біржа та багатофункціональний сервіс для виявлення потреб і взаємодії всіх учасників агроринку.

AllFields - публічна інформаційна база використання зeмeль сільськогосподарського призначeння на основі супутникових даних.

Експозицію демо-зони доповнили стенди компанії BITREK з телеметричним обладнанням і метеорішеннями, компанії Smart Farming з цілим парком різноманітних дронів та компаній SAP і Agro Core з презентацією корпоративних програмних рішень.Виробництво яєць: рентабельність впала в 100 разів

Теґи: 

Про це розповів експерт Громадської ради Міністерства аграрної політики та продовольства Олександр Ярославський в коментарі AgroPortal.ua.

За його словами, в 2015 році рентабельність становила 60,9%, а в 2016 - всього 0,6%. Іншими словами, якщо в 2015 р. виробник, вклавши 100 грн в виробництво яєць, отримав 61 грн прибутку, то в 2016 р. за рахунок тих же 100 грн — лише 60 копійок прибутку.

Він також зазначив, що скоротилося виробництво яєць. Якщо за січень-травень 2015 р. в Україні було вироблено 7,5 млрд шт., то в поточному році — лише 6,4 млрд шт.


Олександр Ярославський пояснює, що таке зниження прибутковості є наслідком зниження цін і збільшення витрат. Якщо у 2015 р. витрати у тваринництві зросли на 63,3% (в порівнянні з 2014 р.), то компенсатором було зростання цін на яйця на 64%. А в 2016 р. такої компенсації не було. Навпаки, при збільшенні витрат у тваринництві на 23% відбулося ще і зниження ціни на 9%, що знизило рівень прибутковості.

«Цілком ймовірно, що в поточному році буде істотне підвищення цін на яйця. Так, за даними Держстату, за період з 30 травня по 9 червня поточного року ціни на споживчому ринку на яйця I-II категорій вже зросли на 34,4%», — відзначає він.

Ваш вибір 'Подобається'.


Ціни на продукти харчування невблаганно ростуть

Про це повідомляє глава Асоціації постачальників торговельних мереж України Олексій Дорошенко, пише ГолосUA.

«У цьому році ми ще практично не бачили зниження цін на продукти, на які поширюється сезонний фактор - а саме на молочні продукти, м'ясо, овочі та фрукти», - підкреслює експерт.

За словами Олексія Дорошенко, ціни на продовольство виросли в травні на 4,7%, і це в період дії улюбленого урядом «сезонного» чинника.

«До сих пір прогноз по інфляції на 2017 рік був у Національного банку України найбільш консервативним. Однак зараз і в Нацбанку визнали, що продукти ростуть великими темпами, ніж хтось міг планувати», - зазначає аналітик.

При цьому НБУ назвав дві головні причини підвищення темпів інфляції в травні 2017 року - зростання цін на продукти і посилення адміністративних чинників, тобто втручання держави в бізнес, пояснює експерт.

Нагадаємо, з початку року в Україні подорожчали всі соціальні продукти, крім гречки, повідомляє глава Асоціації постачальників торговельних мереж України Олексій Дорошенко. За словами експерта, за п'ять місяців поточного року з 23-х позицій в списку соціальних продуктів харчування подорожчала 21 позиція,  тобто, майже 98%. Найстрімкіше зростання цін в Україні з початку року демонструють м'ясо і овочі.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


МінАПК створить платформу для земельних аукціонів

Про це пише перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк на своїй сторінці у Фейсбуці.

"Розгортаємо роботу зі створення спеціалізованої платформи для проведення електронних земельних аукціонів. Вона має відповідати двом принципам: 1) бути user-friendly, забезпечуючи залучення максимальної кількості учасників; 2) абсолютно унеможливити зловживання та втручання в процес торгів", - зазначив Максим Мартинюк.

За його словами, розробка такої платформи передбачена «Стратегією раціонального управління землями сільськогосподарського призначення державної власності», яку Уряд затвердив на засіданні 7 червня.

Максим Мартинюк додав, що розробка даної платформи є складовою процесу підготовки до впровадження ринку земель сільськогосподарського призначення в України.

Також МінАПК продовжує удосконалювати Державний земельний кадастр."Задача максимум – звести рівень людського фактору в функціонуванні системи до нуля. Перед нами постають нові виклики, зокрема пов’язані із іншим видом земельних транзакцій, до яких ми маємо бути готовими", - підкреслив Максим Мартинюк.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Цитата дня

Франсуа Кене

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


За 4 місяці 2017 року аграріями придбано техніки на суму близько 3,4 млрд грн

Про це повідомляє прес-служба МінАПК.

За даними областей за 4 місяці 2017 року аграріями придбано 3218 од. техніки на суму близько 3,4 млрд грн. У тому числі:

- тракторів – 822 од. (1,2 млрд грн),
- зернозбиральних комбайнів – 173 од. (598,7 млн грн),
- ґрунтообробної техніки – 601 од. (258,4 млн грн),
- посівної техніки – 409 од. (411,5 млн грн)
- іншої техніки і обладнання – 1213 од. (881,5 мільйонів гривень).

У 2016 р. придбано 9995 од. на суму 10,4 млрд гривень.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.