174499

Тенденції чисельності поголів`я худоби та птиці в Україні

Велика рогата худоба

Поголів`я ВРХ в усіх категоріях господарств України станом на перше півріччя 2019 року становило 3,7 млн гол., що на 15% (-686 тис. гол.) менше, ніж за аналогічний період 2015 року. Поголів’я корів скорочувалося тими ж темпами, як і загальна кількість ВРХ – на 15% (-351 тис. гол.) і в поточному році воно нараховує порядку 1,9 млн гол. Питома вага корів у загальній структурі ВРХ в усіх категоріях господарств за зазначений період стала і складає більш як 51%.

За останні п’ять років в структурі загального пологів’я ВРХ частка підприємств, котрі утримують ВРХ, майже незмінна – 30%. Тобто, 70% загального поголів’я ВРХ наразі перебуває у господарствах населення.

Розглядаючи зміни структури поголів’я за зазначений період в розрізі основних гравців на ринку, варто зазначити наступне – в підприємствах загальне поголів’я ВРХ з 1 331 тис. гол. у першому півріччі 2015 року скоротилося до 1 121 тис. гол у 2019 році (-210 тис гол., з них: -69 тис. гол. корів і -141 тис. гол. інших категорій ВРХ). У господарствах населення за зазначений період кількість ВРХ зменшилась на 476 тис. гол., з них корів на 282 тис. гол. Останніми роками саме в господарствах населення найбільше скорочується кількість як ВРХ загалом, так і корів зокрема, в середньому щорічно на 95 тис. гол. і 56 тис. гол. відповідно.

Варто зазначити, що для зменшення негативних тенденцій щодо скорочення поголів’я ВРХ з 2018 року в межах державної підтримки галузі тваринництва Уряд компенсує громадянам утримання телят старше 1 року та підприємствам утримання ідентифікованих корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напрямку продуктивності.

Свині

Поголів`я свиней у господарствах всіх категорій за період 2015-2019 років скоротилося на 1,3 млн гол. і за результатами першого півріччя 2019 року налічує 6,4 млн. гол. Це відбулося більшою мірою за рахунок скорочення поголів’я свиней у господарствах населення на понад 1 млн гол. Станом на 2019 рік у господарствах населення нараховується порядку 2,8 млн гол. свиней. У підприємствах за зазначений період поголів’я зменшилося на 7% (-254 тис. гол.) до майже 3,6 млн гол. у 2019 році, проте у поточному році порівняно з 2018 роком поголів’я збільшилось на 160 тис. гол. Відповідно, за останній рік помітна тенденція до нарощення поголів’я свиней у даній категорії господарств.

Загалом позитивним є утримання більше ніж половини поголів’я свиней у підприємствах, що дозволяє інтенсифікувати галузь, поліпшити умови та контролювати дотримання ветеринарно-санітарних норм виробництва свинини.

Птиця

Поголів’я птиці налічує за результатами першого півріччя поточного року 254 млн гол і збільшилося за останні п’ять років на більш як 8 млн гол. (з них за останній рік на 7 млн гол.). Подібне стрімке нарощення поголів’я відбулося за рахунок підприємств, які збільшили його за останні 5 років на 7,3 млн гол. Станом на 1 липня 2019 року даною категорією господарств утримувалося більш як 124 млн гол. птиці, що становить понад 49% в загальній структурі поголів’я птиці. Решта 51% утримується господарствами населення.

Загальна структура утримання свійської птиці за видами у всіх категоріях господарства на перше січня поточного року виглядає наступним чином: 192 млн. гол курей та півнів або 91% від загальної кількості свійської птиці; 11,7 млн гол. качок або 5,5%; 4,2 млн гол. гусей (2%) та близько 1,7 млн індиків (близько 1%). Варто зазначити, що за останні п’ять років структура поголів’я птиці залишається незмінною. В той же час, зросла частка підприємств, котрі займаються промисловим вирощуванням індиків. Якщо у січні 2015 року лише 35% поголів’я індиків концентрувалося в підприємствах, то станом на початок 2019 року їх частка вже складала 45,6%, решта 54,4% знаходиться в господарствах населення.

Джерело: прес-служба УКАБ

В Україні дешевшає курятина

Про це свідчать дані "Інфляційного барометра" станом на 6 серпня, передає УНН.

Так, ціни на курятину впали на 12,02%. Вартість яловичини та свинини зросла на 0,7% та 1,4% відповідно.

Сьогодні курятина є найдоступнішим м’ясом для українців — 91,9 грн за кг. Кілограм свинини та яловичини обійдеться українцям у 119,2 грн та 135,2 грн відповідно.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Внутрішні ціни на свинину перевищили європейські

Так, представники м’ясопереробної галузі зазначали, що внутрішні ціни на свинину перевищили європейські котирування. Це, на їх думку, слугуватиме причиною активізації імпорту. Аналітики АСУ перевірили цю тезу.

«Рівень котирувань на свиней забійних кондицій в Україні, дійсно, вищий ніж в ключових «свинарських» країнах Європейського союзу. Так, в кінці липня кілограм свинини живою вагою в Україні коштував у середньому 49,5 грн/кг чи 67,8 грн/кг у перерахунку на забійну масу. Серед лідерів з виробництва свинини в ЄС ціни були відчутно нижчими — коливалися в межах 42-54,1 грн/кг на рубежі місяців. Проте варто розуміти, що рівень цін на свинину в Україні та в країнах ЄС був співставним лише у першому кварталі 2017-го. Причиною занепокоєння переробників стало те, що внутрішні ціни закупівлі з середини липня перевищують «бар’єрну» ціну. Це слугує індикатором зростання економічної привабливості завезення імпортної сировини для представників м’ясопереробної галузі», — пояснюють в АСУ.

Внутрішні ціни на свинину в перерахунку на забійну масу в окремих країнах ЄС та Україні станом на 31.07-02.08

«Втім, чи переросте це очікування в імпортний бум, як протягом червня-жовтня минулого року (тоді щомісяця до України завозили не менше 3,2 тис. т свинини), поки важко сказати. З одного боку, переробники прогнозують послаблення закупівельних цін на свинину протягом перших тижнів серпня. З іншого — протягом 31-го тижня відбувся висхідний рух цін на товарних свиней у Бельгії, Німеччині, Італії та Франції. Хоча данські, голландські та іспанські котирування поки стабілізувалися, не виключено, що і вони незабаром «підхоплять» висхідний тренд. У наслідок цього, розрив між бар’єрною ціною та цінами на товарних свиней від промислових виробників звузиться. Крім цього, не варто забувати про вплив курсів валют на імпортну активність. Так, якщо у другій половині липня курс гривні до євро та доллара США укріплювався, то з початком серпня курс обох валют підвищився», — додають аналітики Асоціації.

Ваш вибір 'Подобається'.

Пристрасті за морозивом: конкуренти намагалися привласнити харківський бренд

В Господарський суд Харківської області звернулося ТОВ «Фабрика морозива «Хладопром» (Харків) з позовом до ПАТ «Львівськый Хладокомбынат» про заборону незаконного використання знака для товарів і послуг «Каштан».

В свою чергу відповідач стверджував про відсутність порушень прав на торговий знак «Каштан», оскільки їм випускається морозиво «Каштан зі смаком ванілі», «Львівський Каштан», упакування якого не схоже на морозиво позивача.

У 2001 році Державною службою інтелектуальної власності України зареєстрований знак для товарів і послуг «Каштан» та виданий Київському хладокомбінату №2», який в свою чергу передав право використання ТОВ «Фабрика морозива «Хладопром».

– Позначення «Каштан» є добре відомим в Україні знаком «Хладопрома». Це означає, що при використанні його відносно споріднених товарів таке позначення буде асоціюватися у споживача з діяльністю саме харківської фірми, – пояснили в прес-службі суду.

Суд вирішив позов ТОВ «Фабрика морозива «Хладопром» задовольнити і заборонити ПРАТ «Львівському Хладокомбинату» незаконне використання знака для товарів і послуг «Каштан».

Джерело: vecherniy.kharkov.ua

На Волині зібрали перший врожай персиків

Восени 2017 р. на Волині заклали персиковий сад площею 2 га. Наразі почали збирати перший врожай. Повідомляє Департамент агропромислового розвитку Волинської ОДА, пише kurkul.com.

Персиковий сад заклали троє фермерів-однодумців Володимир Мельник, Сергій Шевчук та Іван Грушковський. Цьогоріч молоді дерева дали свої перші плоди.

«На Волині все частіше починають вирощувати нетрадиційні для цих земель нішеві культури, такі як лохина, жимолость, персик. Вперше на Волині закладень 2 га персику. Фермери реалізували себе на волинській землі і дають можливість працювати своїм краянам», — зазначив директор департаменту агропромислового розвиту Юрій Горбенко.

Як стало відомо, фермери розпочинали господарювати із вирощування яблук, груш, слив, вишень, абрикосів. Закласти персиковий сад вирішили після відвідування розсадників сім’ї Маценко, що на Черкащині.

Підщепу персика фермери вирощували самі. Для цього замовляли насіння маньчжурського персика, який росте в Манчжурії. Обрали саме цей персик для підщепи, бо він витримує температурний режим від -45 до +50 °С. Закуплені кісточки розбивали щоб дістати насінники та піддали стратифікації. Їх пророщували в холодильнику при температурі 2-3 градуси. Цей процес тривав 75 днів. Завдяки копіткій праці вдалося досягти високої схожості насінини — 90-95%.

Наразі персиковий сад налічує 15 ранніх, середніх та пізніх сортів, окрім цього, господарство займається вирощуванням саджанців яблук, груш, вишень, черешень та персиків на маньчжурській підщепі під замовлення.

 

Ваш вибір 'Подобається'.

З України відправили судно з пофарбованою пшеницею в Марокко

ТОВ "Мартлет", що входить до складу UTA Group, в липні організувало колорацію партії пшениці в обсязі 6 тис. тонн, яка була відправлена в Марокко.

Про це повідомляє ЦТС з посиланням на інформацію компанії.

Забарвлення зерна перед відправкою морем було виконане на прохання клієнта. Зазначимо, що це вже не перший випадок, коли така операція здійснюється для замовників з Північної Африки. Так, у серпні 2017 року на терміналі "УкрТрансАгро" в Маріуполі було завантажено 9,3 тис. т пофарбованої пшениці для відправки на експорт в Марокко.

Колорація - процес фарбування зерна харчовими барвниками з метою ідентифікації культур, призначених для корму тваринам або посіву. Надалі пофарбований вантаж може бути легко ідентифікований без спеціального обладнання. Процедура колорації проводиться виключно для маркування партій зерна від 5% до 10 % загального обсягу, і в цілому не впливає на якісні характеристики продукції.

Фумігаційна компанія "Мартлет" також інформує, що здійснила фумігацію понад 100 тис. т зернової продукції за перший місяць поточного маркетингового року. Фумігаційні роботи здійснювалися в порту Маріуполь на терміналі ТОВ "УкрТрансАгро" і в порту Бердянськ.

ТОВ "Мартлет" перебуває в управлінні КК "Маріупольська інвестиційна група". Також УК "МИГ управляє наступними активами в транспортно-логістичному кластері Приазовського регіону: ТОВ "СРЗ" (машинобудування, портова перевалка, судноремонт та суднобудування), ТОВ "УкрТрансАгро" (перевалка, накопичення, зберігання і відвантаження на морські судна, залізничний та автотранспорт зернових та олійних культур; послуги сертифікованого зернового терміналу), ТОВ "УТА Логістик" (логістика зернових і олійних вантажів), ТОВ "Марітайм Логістікс" (менеджмент морських суден, організація перевезень вантажів морськими шляхами), ТОВ ТОВ "Світ Агро Трейд" (закупівля зернової продукції).