Терміни оформлення землі планують скоротити у 10 разів

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

“Сьогодні, щоб оформити земельну ділянку, потрібно, у прямому сенсі слова, пройти всі кола пекла – 54 документи, від 9 місяців до 2-х років проходження процедур,” – зазначив Лев Парцхаладзе.

За підрахунками експертів, після цього отримання послуги може скоротитися в цілому в 10 разів.

Скорочення термінів та процедур оформлення земельної ділянки, а саме:

  • можливості її безоплатної приватизації;
  • передачі у користування або продажу із земель державної або комунальної власності.

Що заплановано:

  • встановити вичерпний перелік документів, який необхідно подавати, та запровадити можливість отримати послугу на підставі єдиного звернення в онлайн-режимі;
  • скасувати 51 паперовий документ, запровадивши електронні сервіси;
  • надати можливість місцевим органам влади здійснювати держреєстрацію земельних ділянок;
  • скасувати необхідність отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та запровадити добровільне попереднє погодження її місця розташування;
  • удосконалити процедуру нормативної грошової оцінки земельної ділянки;
  • чітко обмежити строки підготовки та проведення процедур та інші важливі зміни.
Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні подорожчає гречка

Таку думку висловив директор української Асоціації постачальників торгових мереж Олексій Дорошенко, пише УНН.

“Гречка буде скоріш за все дорожчати, оскільки ціна її все ж таки маленька і це буде впливати на те, що її менше будуть сіяти і крім того інфляція. Ми будемо бачити, що гречка, яка дешевшала увесь 2018 рік, у 2019 буде додавати в цін. Також здорожчають і більш дешеві крупи: кукурудзяна, ячна, манка. Оскільки попит на них є великий - ціни можуть зрости до 15 %”, - зазначив Дорошенко.

Попри це ціна на пшоно буде зменшуватись, але після зібрання нового врожаю, зі серпня. За словами експерта зараз на цю крупу є великий попит і ціна у грудні 2018 року була навіть вищою за ціну на рис, хоча і з невеликою різницею - 20-30 копійок. На це вплинув малий врожай у 2018 році, він був на 37% меншим ніж у 2017 році.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Дніпропетровщині викрито чергову махінацію з виділення земельних ділянок

Підроблюючи особисті дані людей, керівники однієї з селищних територіальних громад, нібито виділяли учасникам бойових дій  земельні ділянки в оренду на тривалий термін. Того ж дня підписувалися документи про передачу землі у суборенду місцевому фермеру.

Про це повідомляє прес-служба Національної поліції Дніпропетровської області.

Як було встановлено слідчими, учасники бойових дій, які нібито отримували в оренду ділянки, насправді навіть не знали про це, не підписували і не подавали жодних документів. Їх особисті дані використовувались навмання, без їх відома. Якщо вони випадково дізнавались про вчинені від їх імені дії, фермери пропонували невеликі "відступні" за мовчання.

Один з учасників бойових дій, чиї особисті дані були використані у схемі, звернувся до поліції, завдяки чому слідчим вдалось зібрати докази та довести факт підробки документів, в результаті якого ділянку площею 12 гектар було передано у оренду та суборенду.

На сьогодні керівнику фермерського господарства було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального провадження за ст. 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення). 29 січня обвинувальний акт було направлено до суду. Досудове розслідування триває. В подальшому буде надано правову оцінку діям усіх задіяних у схемі службовців селищної ради та місцевої державної адміністрації.
 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні вироблятимуть молоко з горіхів

Про це Agravery.com розповів президент кооперативу Павло Тулба.

"Насправді, варіантів переробки  горіхів вистачає – починаючи від горіхово-медових міксів та паст і закінчуючи  високотехнологічними продуктами. Українці  історично замало споживають горіхів. Якісного горіха чи крафтових продуктів з горіха немає", - зазначив Павло Тулба.

За його словами, із очищеного від шкірок горіха компанія незабаром за китайською технологією створюватимемо горіхове молоко і станемо першими виробниками цього продукту в Україні. Щоправда, найімовірніше, воно піде на експорт, адже моду на цей продукт в Україні ще потрібно формувати.

"На мою думку, невеликий обсяг потребує глибокої переробки і продажів  роздрібному покупцю. Дрібний виробник може почати своє крафтове виробництво з елементарного – приміром, покривати горіхи шоколадом, або наповнювати вручну чорнослив, курагу чи інші сухофрукти горіхом – робити подарункову упаковку і продавати і як в Україні, так і за її межами", - підкреслив Павло Тулба.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Рекордний імпорт із Азії не рятує ціни на цибулю

В першому півріччі сезону ( по листопад включно) Азербайджан, Казахстан та Узбекистан стали головними постачальниками цибулі в Україну, пише «Інфо-Шувар».

Азербайджан можна сміливо вважати абсолютним лідером за обсягами поставок цибулі на український ринок, з цієї країни  серпня по листопад 2018 року було ввезено рекордний обсяг продукції  4,6 тис. тонн. Поставки з Казахстану та Узбекистану розпочались у вересні і до кінця осені з цих країн було ввезено на український ринок майже 1 тис. тонн цибулі. Це означає, що протягом осені частка країн Азії в загальному імпорті склала понад 75%, від початку сезону Україна імпортувала загалом  7,4 тис. тонн.

«Держстат України  зафіксував суттєве збільшення поставок імпортної цибулі в другій половині осені, а від початку зими поставки суттєво зросли, тому скоріше за все офіційні данні покажуть нам найбільшу пропозицію азіатської цибулі взимку, при цьому в структурі постачальників на перше місце вийде Казахстан. Фактично вже від листопаду на ринку України була присутня переважно імпортна цибуля. Не дивлячись на постійні поставки  ціни в Україні продовжували зростати по січень включно. Більшість українських виробників планують відкривати сховища з цибулею тільки на початок весни, і це є однією з головних причини високих цін сьогодні», - розповідає Тетяна Гетьман, керівник інформаційного центру «Інфо-Шувар».

За даними експерта для країн Азії цей рік став щедрим подарунком, у місцевих виробників  з’явилась можливість не просто заробити на експорті а й познайомитись з вимогами ринку ЄС.  Від початку осені в країнах Азії  українські імпортери  вимушені конкурувати в покупцями з Польщі, країн Прибалтики, Румунії, Естонії.

«Неврожай в країнах ЄС призвів до суттєвих  якісних змін в системі торгівлі в країнах Центральної Азії. Раніше майже всю цибулю вони відправляли до Росії, а в цьому році місцеві фермери відчули альтернативу і зрозуміли наскільки ціна на продукт залежить від якості.  Звичайно прогресу ще заважає залежність від ринку РФ, але деякі господарства Азії вже сьогодні мають контракти на поставку великих партій цибулі в країни ЄС і роблять все можливе для того щоб підготувати продукт , відповідно специфікації покупця. Найбільший прорив в цьому демонструють господарства Казахстану», - додає Тетяна Гетьман.

В попередні роки країни Азії експортували цибулю ситуативно і обсяг суттєво варіювався з сезону в сезон в залежності від обсягів місцевого виробництва та ситуації на зовні. Так протягом останні  десяти років  Азербайджан експортував від 1,8- 8,8 тис. тонн цибулі,  в Узбекистані  експорт змінювався від 11 до 37 тис. тонн. Найбільший експортний потенціал має Казахстан, в роки з найменшим зовнішнім попитом казахським фермерів вдавалось експортувати 23,5 тис. тонн цибулі а в найкращі сезони цей обсяг збільшувався до 98 тис. тонн, тобто майже 20% від загального виробництва. За останні 10 років Україна імпортувала відносно великі обсяги цибулі двічі: в сезоні 2010/2011 років в країну було ввезено понад 43 тис. тонн продукції і в сезоні 2013/2014 років імпорт склав майже 33 тис. тонн. В обох випадках Польщі була головним постачальником.

За даними моніторингу «Інфо-Шувар» сьогодні ціни на  цибулю в Україні теж вищі ніж в Польщі, але різниця незначна. На найбільшому в Західному регіоні України гуртовому ринку «Шувар» у Львові  сьогодні цибуля пропонується по 14-17 грн/кг, або по 0,45-0,54 EUR/кг. На польському ринку «Броніше» у Варшаві цибуля коштує 0,45-0,48 EUR/кг.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Президент підписав закон про маркування харчових продуктів

Про це повідомляється на сайті українського парламенту, пише Інтерфакс-Україна.

"Цей закон дозволить забезпечити високий рівень захисту здоров'я та інтересів споживачів шляхом надання всієї необхідної інформації для здійснення споживачами свідомого вибору харчових продуктів та запровадити відповідальність операторів ринку, що відповідають за інформацію про харчові продукти, за введення споживачів в оману", - написав заступник голови аграрного комітету народний депутат Олександр Бакуменко (фракція "БПП") на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Читайте також: Що передбачає Закон про інформацію для споживачів

За його словами, законопроект №8450 було розроблено відповідно до Всеохоплюючої стратегії імплементації глави IV "Санітарні та фітосанітарні заходи Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Зазначений документ має на меті приведення українського законодавства у відповідність до положень регламенту ЄС №1169/2011 від 25 жовтня 2011 року про надання споживачам інформації про харчові продукти.

Як повідомлялося, Верховна Рада 6 грудня ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект про врегулювання порядку маркування харчових продуктів і введення штрафів за надання недостовірної інформації на упаковці "Про інформацію для споживачів про харчові продукти".

За відповідне рішення проголосував 231 народний депутат.

Законопроектом передбачено інформування споживачів про вміст у продуктах харчових домішок, допоміжних речовин для переробки та інших речовин або продуктів, які можуть спричиняти алергічні реакції або непереносимість.

Документ встановлює вимогу щодо надання споживачеві інформації про те, чи зазнавав харчовий продукт розморожування, враховуючи, що заморожування та подальше розморожування певних продуктів обмежує можливості їх подальшого використання і може впливати на їхню безпечність, смакові та фізичні властивості.

Законопроект передбачає відходження від вимоги обов'язкового надання інформації про поживну цінність щодо певних категорій харчових продуктів, які не зазнавали переробки або щодо яких інформація про поживну цінність не є визначальним фактором прийняття споживачами рішень про їх купівлю, або площа упаковки яких занадто мала, щоб умістити всю інформацію.

Порушення вимог законодавства шляхом надання неточної, недостовірної інформації про продукт, зміна оператором ринку інформації про продукт, що супроводжує його, передбачає накладення штрафу на юросіб у розмірі 15 мінімальних заробітних плат (МЗП), на фізосіб-підприємців - у розмірі 10 МЗП.

Пропозиція до реалізації або реалізація продуктів харчування чи кормів, маркування яких не відповідає законодавству, якщо це не створює загрози для життя, здоров'я людини або тварини, передбачає накладення штрафу на юросіб у розмірі п'яти МЗП, на фізосіб - підприємців - у розмірі трьох МЗП.

Ненадання інформації споживачеві та введення в оману щодо речовин і харчових продуктів, що викликають алергічні реакції або непереносимість, передбачає накладення штрафу на юросіб у розмірі 30 МЗП, на фізосіб-підприємців - у розмірі 20 МЗП.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview