Тіньова оренда землі в Україні оцінюється в 11,7 млн га

Про цеповідомив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко, пише Інтерфакс-Україна.
"За договорами оренди земель офіційно обробляється лише 22,6 млн га. Таким чином, потенційний обсяг земель, які перебувають у тіньовій оренді, становить близько 11,7 млн га, або 28% від загальної площі сільськогосподарських земель", - сказав він.
О.Бакуменко уточнив, що нині загальна площа земель сільськогосподарського призначення на підконтрольній Україні території, які можуть бути передані в оренду фізичним та юридичним особам, становить 34,2 млн га.
Він зауважив, що з урахуванням розміру податкового навантаження в підприємствах, що працюють легально, загальні втрати держбюджету від тіньової оренди землі можна оцінити в 16 млрд грн.
За словами О.Бакуменка, аналогічні оцінки тіньової оренди землі були зроблені Світовим банком у процесі реалізації пілотних проектів у Миколаївській та Київській областях.
Він вважає, що вивести оренду землі з тіні можна за рахунок удосконалення оподаткування земель. Зокрема, за словами О.Бакуменка, необхідно зараховувати податок на доходи фізичних осіб від оренди землі до місцевих бюджетів за місцем розташування ділянки.
"Це дасть змогу створити додатковий стимул місцевим громадам для ефективного контролю за офіційним оформленням оренди земельних ділянок і паїв на території певної громади", - сказав він.
Крім того, О.Бакуменко вважає за необхідне надати органам місцевого самоврядування повноваження з визначення осіб, що мають право на пільги зі сплати земельного податку.
Він зазначив, що ці ініціативи міститися в проекті закону №7363, зареєстрованому президентом України в парламенті 6 грудня цього року.
Як повідомлялося, в Україні з 2002 року діє мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Тому земля в країні обробляється переважно на умовах оренди.
Як працює автоматизований моніторинг свинокомплексу

|
Вчені вивели корисні для здоров'я яблука

У даний момент дерева «Шопена» в розсадниках розмножують SGGW і продають зацікавленим садівникам, пише Зерно.
Сорт «Шопена» володіє багатьма корисними якостями, які роблять його привабливим як для виробників фруктів, так і для споживачів, а також для переробників. В першу чергу, новий сорт має резистентність до парші яблуні (захворювання і пошкодження на листках і плодах яблуні, викликане сумчастим грибом Venturia inaequalis), завдяки чому можна скоротити застосування хімічних обробок. Також яблука сорту «Шопен» на відміну від інших відрізняються тривалістю зберігання. Після збору врожаю новий сорт можна зберігати від 6 до 7 місяців.
Плоди цього сорту характеризуються високою біологічною цінністю. Яблука «Шопен» містять в собі багато цінних органічних кислот, після збору врожаю на смак вони хрумкі, соковиті і трохи кислуваті. Однак у процесі дозрівання їх смак змінюється в бік солодкого.
Кислий смак плодів «Шопен» може бути перевагою для переробки. На ринку переважають солодкі сорти яблук, а більше кислі можуть стати відмінним компонентом для виробництва соків або сидру.
Більше 300 гектарів сільгоспугідь підтоплено на Закарпатті

У гірській місцевості паводкова хвиля проходить із амплітудою підйому до 1 метра, у низинних районах вода виходить на заплави, повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.
Станом на ранок четверга 14.12.2017 року підтоплено більше 300 гектарів сільськогосподарських угідь та пасовищ, які розташовані в заплавах річок Уж, Боржава і Латориця в Ужгородському, Перечинському, Мукачівському, Берегівському, Іршавському та Виноградівському районах.
Підтоплені також ділянки двох автомобільних доріг місцевого значення: Шаланки – В. Ком’яти на Виноградівщині та Геївці – Тисаагтелек на Ужгородщині. Внаслідок різкого підйому води в р.Уж примусово зупинена система водопостачання в м.Перечин.
Подачу центральної води відновлять після того, як вода в річці піде на спад. Для зменшення наслідків негоди у водному господарстві працюють 12 насосних станцій, які відкачують внутрішні води із сільськогосподарських угідь та прилеглих сіл.
Паводкова ситуація не закінчилась і буде мати свій подальший розвиток, у найближчі дві-три доби очікується продовження підйому рівня води основних річках області. На випадок необхідності підготовлені пересувні насосні станції, а також необхідний запас мішків та сипучих матеріалів.
Українських свиней цього року купувала лише Грузія

Про це повідомляє Державна фіскальна служба України, передає УНН.
Протягом звітного періоду єдиною країною-імпортером українського живця свиней була Грузія. За 11 місяців цього року до Грузії було поставлено 2,8 тис. тонн живих свиней на 4,3 млн дол. США.
При цьому імпорт Україною живих свиней за 11 місяців поточного року становив 3,9 млн дол.
Нагадаємо, в Україні вже не перший рік критична ситуація з АЧС. Збитки за підрахунками експертів перевищують 1 млрд грн. З початку року в країні зафіксовано 140 спалахів хвороби і до кінця року їхня кількість може ще збільшитися.
Через АЧС сусідні країни обмежили ввезення свиней з України.
Так, на початку грудня Білорусь й Угорщина закрили свої кордони для української свинини.
У Верховній Раді, тим часом, переконані, що контролюючі органи не вживають належних заходів для боротьби з епідемією і захисту інтересів фермерів.
Громади мають стати повноцінними власниками своєї землі

Про це заявив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк, виступаючи на конференції «Децентралізація, управління землями та розвиток громад», організований проектом USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» (Агросільрозвиток) та Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад.
«На сьогоднішній день питання передачі повноважень із розпорядження землями на місця є безальтернативним. Це необхідно не лише з огляду на загальнонаціональний курс на децентралізацію, але і для формування прозорої архітектури земельних відносин», - підкреслив перший заступник Міністра.
В Україні за часи незалежності були реалізовані різні формати розподілу повноважень в сфері земельних відносин, зокрема за посередництва Держземагентства, районних держадміністрацій, які продемонстрували високу корупційну складову та/або неефективність.
Він також нагадав, що в парламенті зареєстровано декілька законопроектів, якими в різних редакціях пропонується вирішення питання передачі повноважень розпорядження землями ОТГ, однак жоден із них досі не був проголосований. «Зважаючи на високу суспільну значимість та внесення президентського законопроекту 7363, ми сподіваємося, що вирішенню цього питання буде надано потужний імпульс», - сказав Максим Мартинюк.
Довідка:
На сьогодні в Україні утворено 665 об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Загальна площа території 665 створених ОТГ складає 161 108 км 2. На території цих ОТГ проживає 5,7 млн мешканців, з яких майже дві третини становить сільське населення.
366 ОТГ, які функціонують з початку 2017 року, станом на 1.10.2017 мали на своїх рахунках 4.1 млрд гривень залишку бюджетних коштів (загальний + спеціальний фонд). Плата за землю у доходах цих ОТГ склала за 9 місяців 2017 року майже 16%.