Топ-10 експортних позицій плодоовочевого ринку України

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на дані економіста департаменту технічного співробітництва продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрія Ярмака.
«Я впевнений, що найкраще, що сталося з українським плодоовочевим бізнесом за останні 25 років, – це втрата доступу до російського ринку, адже це змусило нас врешті-решт почати підвищувати ефективність виробництва та якість продукції», - зазначив Так, за підсумками 9 місяців 2017 року зростання обсягу експорту овочів з України становило 104% порівняно з аналогічним періодом минулого року і сягнуло $43,7 млн.
Топ-10 основних видів овочів, котрі експортуються з України, у натуральному значенні виглядає таким чином: на першому місці за обсягами експорту знаходяться помідори, далі йдуть баштанні, яблука, картопля, цибуля, капуста, огірки, суниця, черешня, лохина.
Топ-10 позицій плодоовочевого експорту у грошовому вираженні виглядає наступним чином: помідори, лохина, огірки, цибуля, яблука, баштанні, картопля, суниця, черешня, капуста.
Експерти радять виробникам нарощувати поставки не лише овочів, а й продуктів їхньої переробки, тоді доходи від продажу зростуть щонайменше на третину.
У 2017-му Україні вдалося істотно розширити географію експорту плодоовочевої продукції. Ключовими ринками збуту стали Індія (35,7%), Білорусь (34,2%), Туреччина (12,3%) та Польща (8,6%). «В 2017 році українськими яблуками ласували навіть мешканці Скандинавії та Індонезії», - розповідає А. Ярмак.
Ярмак констатує також різке збільшення експорту плодоовочевої продукції до країн Південно-Східної Азії, ЄС та Великобританії, початок системних поставок продуктів харчування до Канади в рамках договору про вільну торгівлю, а також стрімкий розвиток виробництва та експорту нішевих культур, серед яких найбільш вигідними, відповідно до дослідження експерта, є томати, лохина та огірки.
Для подальшого успішнього розвитку плодоовочевого ринку українським виробникам слід дотримуватися технологій і міжнародних стандартів, шукати нові ринки збуту, вивчати потреби закордонних та українських споживачів, коригуючи під них свої плани, а також пройти всі необхідні сертифікації.
ТОП-10 агрозлиттів та поглинань 2017-го
Велика шістка у сфері ЗЗР та насінництва — BASF, Monsanto, Bayer, Dow, Syngenta DuPont — перетворилася у велику четвірку: BASF, Bayer-Monsanto, DowDuPont і ChemChina-Syngenta. Виробник сільгосптехніки AGCO купує Precision Planting, а DowDuPont — постачальника програмного забезпечення Granular. Про це пише agroday.com.ua.
1. DOW + DUPONT
Мегазлиття закрилося у вересні. Об’єднана DowDuPont включила в себе DuPont Pioneer, DuPont Crop Protection, Dow AgroSciences. Щоб отримати дозвіл на злиття, DuPont позбулася частини портфеля захисту рослин.
2. Bayer + Monsanto
Завершення операції очікується на кінець січня. Проте клієнти особливих змін або збоїв у роботі не помітять, обіцяють обидві компанії. Інтеграція буде відбуватися поступово. Обидві компанії доповнюють один одного, виробляючи насіння та засоби захисту рослин.
Угода була закрита на початку 2017-го. Особливість злиття в тому, що ChemChina є державною компанією. Причому, це не перше велике придбання для китайської корпорації — у 2011-му за $2,4 млрд вона придбала ізраїльську агрохімічну Makhteshim Agan Group (зараз — ADAMA Agricultural Solutions).
AGCO купує Precision Planting у The Climate Corporation, «дочки» Monsanto. Мета проста — зміцнення позицій на ринку.
Це придбання дозволить DuPont використовувати аналітику, публічні та приватні дані, щоб просувати своє бачення розвитку цифрової агроіндустрії.
Granular є постачальником програмного забезпечення та аналітичних інструментів. Вони допомагають фермерам підвищити рентабельність і налагодити стійке виробництво. Granular обслуговує 2 млн акрів посівів в США, Канаді, Австралії.
Покупка обійдеться John Deere в $305. І платити є за що. Blue River Technology розробила і інтегрувала комп’ютерний зір і технологію машинного навчання у вирощування салату. Це дозволило зменшити використання гербіцидів, розподіляючи їх тільки там, де є бур’яни.
Sumitomo Chemical — японська хімічна компанія, крупний постачальник інсектицидних сполук. Тепер їй належить 82,9% акцій Botanical Resources Australia Pty Ltd (група BRA) і її «дочок».
Linamar, виробник металевих дверей, у грудні домовилася про покупку виробника сільгосптехніки MacDon Industries. Компанія бачить у сільському господарстві можливості для росту.
Кооперативи зі штату Огайо вирішили працювати спільно. Злиття охопило 3 300 ферм.
Злиття завершитися 1 лютого, об’єднавши 7 500 виробників.
Топ-10 найбільших виробників ковбаси

На тлі зростання виробництва м'яса в Україні зростає і виробництво ковбасних виробів. Так, за даними Держстату, за 10 місяців 2017 року вироблено 204,1 тис. тонн ковбас, що на 5,9% більше, ніж за аналогічний період минулого року, пише delo.ua.
Найбільшим виробником ковбас залишається "Глобинський м'ясокомбінат". Згідно зі звітом компанії в системі розкриття інформації НКЦПФР, за 9 місяців 2017 року комбінат збільшив продажі ковбасних виробів на 26,7% порівняно з аналогічним періодом минулого року — до 8,674 тис. тонн.
Українські виробники нарощують експорт ковбасної продукції. Якщо за весь 2016 рік на зовнішні ринки було продано 83,5 тонн ковбас, то тільки за перші три квартали 2017 року — 184,5 тонн. Це вже на 54% більше, ніж за попередній рік.
Виросла в цьому році та експортна виручка за три квартали 2017 вона склала $713 тис., що на 25% більше, ніж за весь 2016 рік.
Більша частина поставок в 2017 році, як і роком раніше, йшла на Грузію — 49,4 тонни ($239,2 тис.). На другому місці — Молдова, закупившая в України 62 тонни ковбаси ($178 тис.).
Імпорт ковбас за звітний період в рази перевищує експорт. Україна закупила 329,8 тонн імпортних ковбас на $2 млн. Майже третину імпорту припадає на Іспанію. Україна закупила 112,3 тонн іспанських ковбас на $730,5 тис. На другому місці Італія з поставками у 91,4 тонн ($371,8 тис.). Трійку лідерів замикає Німеччина — експорт ковбас становить 37,8 тонн ($311,6 тис.).
Топ-10 найбільших виробників ковбаси
1. Глобинський м'ясокомбінат
2. М'ясна ф-ка "Фаворит плюс"
3. АПК-Інвест
4. Український бекон
5. Даноша
6. М'ясокомбінат "Ятрань"
7. Нива Переяславщини
8. Науково-виробниче пр-е "Глобинський свинокомплекс"
9. Житомирський м'ясокомбінат
10. М'ясокомбінат "Ювілейний"
Україна лідирує в експорті ячменю

Причиною скорочення експорту експерти називають ослаблення закупівель з боку Китаю на тлі зниження внутрішньої ціни кукурудзи. Крім того, очікується скорочення імпорту з боку Саудівської Аравії, у якої є високі перехідні запаси ячменю.
Проте, фактичні темпи світового експорту ячменю за перші чотири місяці поточного сезону на 16% перевищують минулорічні, повідомляють аналітики УкрАгроКонсалт.
За розглянутий період Україна очолила список топ експортерів ячменю, незважаючи на більш низький експортний потенціал в поточному сезоні. Друге місце відвоювала Росія, збільшивши відвантаження на 76% порівняно з обсягами в липні-жовтні 2016/17 сезону, відтіснивши Австралію на третє місце. Також найкращий результат показує ЄС, Канада і Казахстан. Аргентина зібрала найнижчий урожай за останні сім років, що істотно скоротить її експортні можливості.
ТОП-25 цікавих фактів про свиней, які ви не знали

Ми розповімо вам трішки цікавих фактів про цих тварин, які змінять вашу думку.
1. Свині здатні спілкуватися один з одним, підкреслюючи "сказане" не тільки "словами", а й інтонацією.
2. Свині не вміють дивитися вгору.
3. Дорослі свині здатні пробігти за 5 хвилин один км.
4. Свиня здатна відчувати оргазм, який триває у неї цілих 30 хвилин.
5. У світі існують свині-рибалки, які здатні ловити рибу на глибині до 15 метрів.
6. Інсулін виготовляють з витяжки підшлункової залози свині.
7. Свині відносяться до оточуючих так само, як і вони до них. До доброго і ласкавого господаря вони будуть ставитися з відданістю, а при грубості завжди здатні постояти за себе.
8. Свиня здатна верещати на 3 децибели вище звуку надзвукового авіалайнера.
9. За день свиня здатна випити 14 літрів води.
10. Свині є соціальними тваринами, які вміють дружити і які намагаються триматися поруч з "близькими по духу".
11. У багатьох країнах свиней використовують на митниці для пошуку наркотиків, так як нюх у них розвинений набагато краще, ніж у собак.
12. Улюбленими ласощами свині є гарбузи.
13. Після кішки і собаки свиня є самою порядною домашньою твариною.
14. У деяких країнах свиней дресирують для полювання або рятувальних операцій, так як вони можуть відчути людей навіть під товстою масою снігу.
15. Якщо свиня застряє десь і не може вибратися, то у неї починається істерика, від якої вона може навіть загинути.
16. Серцевий клапан свині підходить для людини і використовується під час пересадки.
17. Свині дуже люблять музику і є справжніми меломанами.
18. Свині люблять купатися і з великим задоволенням плавають.
19. Свині одні з допитливих тварин, через що часто потрапляють у неприємні ситуації.
20. Новонароджені поросята здатні за півроку набрати до 100 кг ваги.
21. Свині дуже погано бачать, але чудово чують і мають високий нюх.
22. Поросята дуже прив'язуються до свого господаря, який доглядає за ними.
23. Свині, в середньому, живуть близько 15 років.
24. Деякі дорослі свині можуть важити більше корови.
25. У свиней добре розвинене почуття часу.
Джерело: zrada.today
ТОП-6 сільгоспкультур, що дали цьогоріч найбільші прибутки

Серед зернових це кукурудза, пшениця та ячмінь. Серед олійних - соняшник, ріпак і соя. Втім середня рентабельність більшості рослин, що їх вирощують агровиробники, суттєво знизилась, пише газета "Експрес".
"Насправді високу рентабельність (до 50 - 60%) продемонстрували шість основних культур, - розповідає Петро Лахай, експерт Українського клубу аграрного бізнесу. - Щодо інших, то їх показники в одного господаря можуть становити 10%, а в іншого - 100% або 50%.
За його словами, рентабельність залежить від технології вирощування, урожайності, світових цін на збіжжя, погодних умов.
"Серед зернових культур максимальна рентабельність цього року була в трьох: пшениці, кукурудзи та ячменю. Найбільший валовий збір в Україні прогнозується по кукурудзі - на рівні 27 мільйонів тонн. Ця культура зазвичай розповсюджена у центральних і західних областях України. На півдні її майже не вирощують через те, що там недостатньо вологи. Світові ціни на кукурудзу цього року були стабільними - на рівні минулого року. Однак урожайність суттєво знизилась: до 5,5 тонни з гектара, тоді як торік вона становила 6,2. І це вплинуло на рентабельність", - зазначає Петро Лахай.
Він нагадав, що влітку в центральних областях України спостерігалась аномальна спека й посуха. Кукурудза в цей час просто горіла. У результаті рентабельність культури на цій території була в межах 10 - 20%, хоча загалом по країні - на рівні 20 - 40%. А от на півночі та заході, де було достатньо опадів, рентабельність кукурузди сягнула 50%. Мінімальне значення зафіксоване в Київській області - 10%, а максимальне у Хмельницькій - 60%, тому що там цього року була сприятлива погода.
У пшениці показник рентабельності становить в середньому 30 - 40%, а в ячменю - 20 - 30%. І це також дещо менше, ніж торік.
Серед олійних культур високу рентабельність продемонстрували соняшник, соя та ріпак. Проте вона була меншою, ніж попереднього року й також через вплив погодніх умов. Цього року експерти оцінюють рентабельність соняшнику 40 -50%. Тобто вирощувати його в Україні й надалі дуже вигідно. Щодо сої, то для неї 2017-й теж був доволі сприятливим: до 40 - 50% (йдеться про захід України). Тобто майже, як у соняшнику. Також цей рік видався успішним для ріпака. Його рентабельність була дуже висока - 40 - 50%. Не дивно, що минулого року цією культурою було засіяно приблизно 450 тисяч гектарів, а цього - майже 900 тисяч.
"Певні нішеві культури більш рентабельні, ніж ті, які я назвав вище, але їх вирощують одиниці підприємств. Тобто в одному підприємстві рентабельність цих культур може сягати і 300%, і 200%. Однак це не має впливу на загальну картину по Україні", - підсумував експерт.