Топ 10 країн-імпортерів українських фруктів, ягід і горіхів

Топ 10 країн-імпортерів українських фруктів, ягід і горіхів

За даними митної статистики, Україна експортувала в 2018 році 162,5 тис. тонн фруктів загальною вартістю $228,5 млн. Такі показники продажів є рекордними за всю історію країни. Річні показники експорту зросли на 20% в натуральному вираженні і на 17% у вартісному по відношенню до 2017 року, пише EastFruit.

Більшу частину експортної виручки Україні дали горіхи і заморожені ягоди, яких було продано за кордон на суму $117,1 млн і $78,2 млн відповідно.

Головним споживачем українських фруктів залишається Польща, виручка від експорту в яку склала $39,8 млн. Більше 82% від цієї суми припадає на заморожені ягоди, постачання яких в 2018 році зросли на 29% у порівнянні з 2017 роком.

Друге місце серед країн-імпортерів українських фруктів займає Туреччина, частка якої склала 8,94% від загальної експортної виручки по цій групі товарів. Примітно, що роком раніше, Туреччина навіть не входила в першу десятку за даним показником. Практично весь дохід від продажу фруктів в Туреччину припадає на горіхи, яких було продано на загальну суму $20,4 млн.

Закриває трійку лідерів в переліку топ-споживачів українських фруктів Франція. Дохід від продажу фруктів у Францію в 2018 році виріс на 5%, порівняно з показниками роком раніше і склав $15,7 млн. Основними продуктами, які імпортувала Франція з України, є горіхи (70%) і заморожені ягоди (28%).

Четверте місце займає Білорусь, дохід від постачання фруктів в яку склав $13,8 млн. Проте, варто враховувати, що Білорусь – це транзитна країна, через яку більшість української продукції реекспортується до Росії.

Примітно, що в 2018 році в першу десятку увійшли 8 країн Європейського Союзу, збільшивши показники річної давнини за рахунок Німеччини, яка займала 12 місце в аналогічному рейтингу за 2017 рік. Також, у 2017 році в топ-10 входили Ірак і Азербайджан.
 

Перегляди: 29
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/top-10-krayin-importeriv-ukrayinskyh-fruktiv-yahid-i-horihiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    17 Квітня

    У ВР зареєстрували проєкт закону щодо особливостей планування територій, які виникають внаслідок руйнівного впливу війни

    Збільшення прогнозів урожаю сої посилює тиск на ціни, зокрема і в Україні

    На Волині чеські інвестори вирощуватимуть енергетичну тополю

    Українські аграрії потребують підтримки, щоб надалі забезпечувати продовольчу безпеку світу

    В України є стратегічна потреба вирощувати бавовну – Мінагрополітики

    Україна орієнтована на діалог і співпрацю, а не на запровадження обмежень у торгівлі з Польщею – Мінагрополітики

    Соняшникова олія дешевшає на тлі падіння цін на пальмову та соєву олію

    В Мінагрополітики спрогнозували, що буде з цінами на овочі

    Вступ України до ЄС спричинить реформування Єдиної сільгоспполітики – аграрний міністр Польщі

    Переробка українського соняшнику може зупинитися через атаки росіян на енергетику

    БІЛЬШЕ НОВИН