ТОП-10 найбільших країн-експортерів шоколаду
У рейтингу країн-експортерів, опублікованому британською газетою The Telegraph, домінує Німеччина, пише headnews.org.
Швейцарія, яка є батьківщиною для Nestle і Lindt, славиться найсмачнішим шоколадом. За минулий рік вона експортувала шоколаду на суму $802.2 млн та посіла десяту позицію рейтингу.
Іншими великими шоколадними експортерами є Канада, Франція та Італія. На передньому плані, як це не дивно, знаходиться і Польща, відомий бренд якої в кондитерському виробництві — E. Wedel.
Не варто скидати з рахунків і США, які в минулому році взяли на себе 6% усього світового експорту. Експорт американського шоколаду в розмірі $1,6 млрд більше, ніж показовий.
На вершині рейтингу традиційні держави — Нідерланди і Бельгія. Однак, абсолютним переможцем в 2016 році стала Німеччина — 17 % всієї експортованої в світі шоколадної продукції відбувається з Німеччини. Вартість експортованого німецького шоколаду виросла до неймовірних $4,5 млрд за рік.
Найбільші експортери шоколаду в 2016 році:
1. Німеччина
2. Бельгія
3. Нідерланди
4. Італія
5. США
6. Польща
7. Канада
8. Франція
9. Великобританія
10. Швейцарія.
Український часник може здешевшати в цьому сезоні

Зростання конкуренції з боку Китаю, який є головним постачальником часнику до України, фахівці галузі пов’язують зі збільшенням площ у цій країні. А от перспективи власного врожаю в Україні поки що під питанням ‒ через холодну весну середня врожайність на частині комерційних площ буде нижчою від прогнозованої.
Рейтинг найбільш недобросовісних виробників вершкового масла в Україні

Дослідивши різні марки масла, фахівці прийшли до висновку, що велика кількість продукції виготовлена з «незрозумілих» інгредієнтів, хоча в складі вершкового масла повинно бути тільки натуральне молоко, пише visti.pro.
У підсумку в список недобросовісних виробників потрапили відразу 15 компаній, і частка хімічних добавок в продуктах склала від двадцяти до ста відсотків.
«Лідирує» в антирейтингу масло «Вологодське» виробництва «Хмельницька маслосирбаза», в складі якого більше 82 відсотків жиру. Слідом за цим продуктом йде масло «АхМолоко» ТОВ «Славія» та «Селянське» ТОВ «Богодухівський молзавод» з часткою жиру понад 72 відсотків. Також до п'ятірки потрапило масло «Альма-Віта», вироблене підприємством з такою ж назвою, і масло «Галичина» виробництва ПАТ «Галичина».
Стартує кампанія «Урожай»: найбільш типові «помилки» аграріїв

Як наголошують державні контролюючі органи, метою кампанії «Урожай–2017» є недопущення сільгосппідприємствами ухилення від оподаткування,адже в період жнив вони отримують найбільший дохід. Мабуть, у цьому році досягнення цієї мети буде вимагати більшого контролю, оскільки з 01.01.2017 р. сільгоспвиробники сплачують ПДВ до бюджету в повному обсязі (і, звичайно, у декого з них є певне бажання «зекономити» на податках).
Багаторічний аналіз проведення таких кампаній, як «Урожай–2017» дає підстави виокремити такі найбільш типові «помилки», які допускають аграрії під час жнив:
- приховування площі сільгоспугідь, які фактично використовуються;
- заниження врожайності;
- приховування фактів продажу врожаю з поля за готівкові кошти тощо;
- допуск працівників до роботи без належно оформлених документів, задіяних у сільгоспроботах;
- заниження розміру заробітної плати, яка виплачується в цей період.
- використання сільськогосподарських угідь не за цільовим призначенням;
- невідповідність фактичних площ посівів певних сільськогосподарських культур з прив’язкою до конкретного поля в розрізі культур.
Про те, які документи аналізують контролюючі органи та які наслідки можуть чекати аграріїв, а також про права та обов’язки обох сторін читайте в журнал
Рейтинг найбільших власників зерносховищ в Україні

У трійці найбільших власників зерносховищ — ДПЗКУ, «Кернел Груп» і Держрезерв.
1. Державної продовольчо—зернової корпорації України (ДПЗКУ) — 39 підприємств, потужність 3,2 млн т.
2. «Кернел Груп» — 39 підприємств, потужність 2,3 млн т.
3. Держрезерв — 29 підприємств, потужність 2,1 млн т.
4. Glencore — 31 підприємство, потужність 1,6 млн т.
5. «Оптимус» — 29 підприємств, потужність 1,1 млн т.
6. «Нібулон» — 17 підприємств, потужність 1,1 млн т.
7. «Хліб України», ГАК — 14 підприємств, потужність 0,5 млн т.
8. «Сантрейд» (Bunge) — 5 підприємств, потужність 0,6 млн т.
9. Alfred C.Toepfer International Group — 10 підприємств, потужність 0,6 млн т.
10. «Агро-Трейд» — 10 підприємств, потужність 0,5 млн т.
11. Миронівський ХП — 6 підприємств, потужність 0,5 млн т.
За інформацією Андрієвського, більше половини зерносховищ в Україні — морально застарілі елеватори, що належать ДПЗКУ. Найчастіше, це бетонні елеватори, склади з напольним зберіганням, вони не технологічні і дуже затратні. Стан половини з них такий, що найближчим часом їх експлуатація стане неможлива