186395

ТОП-15 найбільших українських виробників мінеральних добрив

За останні п’ять років український ринок мінеральних добрив суттєво просів. Обсяги виробництва скоротилися в понад удвічі: з майже 8 млн тонн у 2012 році до 3,65 млн — у 2016‑му. Вочевидь, уся справа в нестабільній політичній і економічній ситуації. Крім того, зброй­ний конфлікт із Росією на Донбасі й припинення постачань дешевого газу призвели до зупинки великих вітчизняних підприємств. А скорочення постачань добрив із країни‑агресора — до неможливості задовольнити попит на продукцію навіть шляхом її імпорту.
Не секрет, що основними споживачами мінеральних добрив є агропідприємства: у 68 випадках зі 100 вони користуються саме азотними добривами — 28% їх загального обсягу припадає на комплексні добрива, 3,7 — на калійні, 0,3% — на фосфорні.

Лідерська позиція у застосуванні добрив азотної групи була історично зумовлена доступом до відносно дешевого природного газу та виробничим потенціалом. Українські азотні підприємства традиційно задовольняли потреби внутрішнього ринку й були орієнтовані на експорт. У той час як вітчизняні виробники фосфорних і калійних добрив, залежні від імпортної сировини, не могли конкурувати щодо цінових пропозицій із виробниками з основних країн‑експортерів, і лише незначно закривали потреби українських аграріїв. Рівень споживання комплексних добрив, вироблених на основі різних поживних елементів (азоту, фосфору, калію), зумовлено їх більшою доступністю, порівнюючи з калійними та фосфорними добривами, і вищою вартістю проти добрив азотної групи.

Редакція журналу LandLord проаналізувала сьогоднішній стан ринку мінеральних добрив і представляє вашій увазі рейтинг найбільших українських виробників мінеральних добрив, підготовлений спільними зусиллями з аналітиками консалтингової компанії «Про‑Консалтинг».

Щодо безпосереднього розташування компаній у рейтингу, зазначимо, що, навіть незважаючи на регулярні й тривалі зупинки виробництва, лідерами ринку є великі підприємства хімічної галузі, такі як Ostchem й Одеський припортовий завод.

№1 Холдингова група Ostchem

№2 ПАТ «Одеський припортовий завод»

№3 ДніпроАзот

№4 Украгрохімхолдинг

№5 Хімдивізіон

№6 Сумихімпром

№7 Укртехнофос

№8 ТОВ «Мінерал-груп»

№9 ТОВ «Смілянська агрохімічна компанія»

№10 ТОВ «Інфоазот»

№11 ТОВ «МП «МБР»

№12 ТОВ «Орій»

№13 ТОВ «Агрохімпак»

№14 ТОВ ГК «Ярило»

№15 ТОВ Фірма «Цеоліт»

 

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


ТОП-6 країн імпортерів українських ягід та фруктів

Про це повідомляє проект U open EU, пише agropolit.com.

За даними U open EU, в ТОП-6 европейських імпортерів українських фруктів та ягід ввійшли: Латвія, Естонія, Нідерланди, Австрія, Польща та Велика Британія.

За даними Державної служби статистики, за 9 місяців 2017 року найбільше европейці імпортували:
Кавунів ‒ 9 тис. 890 т.
Слив ‒ 4 тис. 709 т.
Яблук ‒ 1 тис. 846 т.

У поданій інфографіці зазначено і групи овочів та товарів, які постачаються в ЄС. Серед них наступні: лохина, вишня, полуниця, груші  яблука, слива, абрикос, виноград та інші.

Ваш вибір 'Подобається'.


7 трендів агро аналітики 2018 року

ТРЕНД №1

Інформації, що знаходиться у відкритому доступі, не просто стало більше, її кількість зростає в геометричній прогресії. А якщо говорити про достовірність, то якість, м'яко кажучи, поступається кількості. Аграрний ринок усього світу постійно знаходиться в стані «фільтра» від отримання неправдивих, некоректних, а часто взагалі фейковий даних. Але що робити далі? Адже це всього лише цифри, а не відповіді на питання.

ТРЕНД №2

Ринок тяжіє до зростання компетентності як виконавців послуг, так і замовників. Великим замовникам давно недостатньо стандартних звітів. Потрібен глибокий аналіз. Наприклад, ще кілька років тому стандартний запит по нішевим культурам стосувався однієї-двох позицій. Зараз для прийняття рішення потрібні дані про 10 і більше суміжних культур з історією, прогнозами і оновленнями.

ТРЕНД №3

Передові агрофірми впроваджують або впровадили так звану «агроаналітику повного циклу». Вона охоплює всі внутрішні процеси компанії і навіть здатна змоделювати ефективність діяльності агропідприємства на 10 років вперед одним натисканням кнопки на клавіатурі. Таким програмним продуктам поки не вистачає тільки однієї цінної ланки - актуальної ринкової аналітики. Тобто розрахунку своєї поточної оперативної позиції і перспектив щодо інших гравців ринку.

ТРЕНД №4

Ринок шукає нові ніші, і аналітикам є що запропонувати в цьому плані. Моніторинг нових напрямків для інвестування - ще один тренд, що набирає обертів. Незалежно від того, власні це кошти або позикові, потрібен достовірний прогноз окупності вкладень з урахуванням максимального набору факторів.

ТРЕНД №5

Перехід на онлайн-платформи, що акумулюють великі дані. Тема особливо актуальна для компаній, які або працюють по всьому світу, або в процесі розширення географії своєї діяльності. Це вигідно економічно. Всі дані знаходяться в одному місці і доступні з будь-якої точки земної кулі. Однак, хто сильний в одному ринку - не завжди настільки ж хороший в іншому. Більш достовірну картину, як відомо, легше отримати зсередини. Великі аналітичні компанії, транснаціональні компанії часто йдуть старим перевіреним шляхом, відкриваючи власне представництво. Більш економічний варіант - використовувати онлайн-платформи, що спеціалізуються на конкретному регіоні.

ТРЕНД №6

Математичне моделювання на основі аналізу великого масиву великих даних показало себе з кращого боку в багатьох галузях. Штучний інтелект все частіше здатний поставити діагноз точніше середньостатистичного дільничного терапевта. Однак в аналітиці аграрного ринку, технології поки не здатні конкурувати з людиною в навичках стратегічного мислення. Агробізнесу як ніколи потрібні висококласні фахівці, здатні будувати достовірні прогнози і сценарії.

ТРЕНД №7

Конкуренція на ринку консалтингових компаній, що працюють в агропромисловому секторі, змушує ставати все більш прозорими у своїй роботі і робити якісніший аналітичний продукт. Згадка прогнозів, заявлених раніше не обмежується тими, щодо яких припущення підтвердилися.

Володіти горою інформації - не цінність. Справжня цінність закладена в інструментах, які вже сьогодні автоматично відрізнять цінне від зайвого, перевіряють на достовірність кожну літеру, цифру і піксель. Незалежно від того виходите ви в агробізнес чи шукаєте нові ринки збуту агропродукції, вам потрібно мати під рукою якісний аналіз, прогноз, готові сценарії на ближню і дальню перспективу.

Ваш вибір 'Подобається'.


10-ка лідерів аграрних стартапів

1. Indigo Agriculture — $203 млн (серiя D)

Інвестори: Investment Corporation of Dubai, Flagship Pioneering, Alaska Permanent Fund, Baillie Gifford, Activant Capital

Indigo Agriculture

У грудні 2017 року стартап Indigo Agriculture, який займається обробкою насіння мікробами, закрив раунд фінансування серії D на суму 203 мільйони доларів. Це є найбільшою інвестицією серед farmtech-компаній. Продукція Indigo Agriculture включає мікробні посівні покриття для кукурудзи, сої, пшениці і бавовни. Це покриття допомагає культурам витримувати екологічні стреси, такі як посуха, високі температури, засоленість ґрунту або низький рівень азоту. Культури також стають більш стійкими до хвороб і шкідників. Компанія також стверджує, що використання технологій дозволяє досягти більш високої якості рослин, наприклад, в пшениці стало більше білка. Indigo не продає свій насіннєвий продукт фермерам, як більшість постачальників сировини. Замість цього компанія укладає контракти з фермерами, надаючи їм насіння на початку сезону, а потім викуповуючи їх урожай по гарантованій преміальній ціні.

2. Plenty ― $200 млн (серiя B)
Інвестори: SoftBank Vision Fund, Affiliates of Louis M. Bacon, фонд Moore Capital Management, Innovation Endeavors, Bezos Expeditions, DCM, Data Collective, Finistere Ventures

Plenty AgTech

Plenty, проект що представляє інноваційні криті вертикальні ферми, залучив у липні 2017 року 200 млн. доларів фінансування від найбільшого фонду технологічних стартапів SoftBank Vision Fund, глави Amazon Джеффа Безоса і голови ради директорів Alphabet Еріка Шмідта. Компанія використовує вертикальні вежі для вирощування зелені. Фінансування призначається для запуску нових ферм і розширення штату співробітників. У листопаді 2017 компанія Plenty оголосила, що наступна ферма буде зведена в середині 2018 року в Кенті, штат Вашингтон.

 

 

 

 

https://www.facebook.com/events/329895157496320/

3. Maihuolang ― $150 млн (серія A)

Інвестори: Shenzhen New Industry Venture Capital, Weiji Investment, Qianhai Great Wall Fund

Maihuolang - AgTech

У березні 2017 року компанія Maihoulang з Китаю залучила $ 150 млн. За даними Deal Street Asia, в 2014 році Maihoulang запустив сайт 51mhl.com - онлайн e-commerce платформу для фермерських товарів, спеціалізованих продуктів, а також електричних мотоциклів і побутової техніки, що охоплюють 23 провінції в Китаї. Прогнозується, що конкуренція буде жорсткою, оскільки Alibaba Group Holding і Національна комісія розвитку і реформ Китаю оголосили про початок партнерства, в рамках якого вони за три роки починають сотні пілотних програм в селах і містах.

4. Farmers Business Network ― $110 млн (серія D)

Інвестори: T. Rowe Price, Temasek, Acre Venture Partners, Kleiner Perkins Caufield & Byers, GV (Google Ventures), DBL Partners

Farmers Business Network - AgTech

У листопаді 2017 року Farmers Business Network (Селянська бізнес-мережа, FBN) залучила 110 мільйонів доларів. Це цифрова мережа farmer-to-farmer, яка збирає дані, інформацію про закупівлі, а також надає послуги з маркетингу для сільського господарства. "Ми побудували бізнес з феноменальним зростанням, кількість учасників зросла в два рази за рік - до 5000 фермерських господарств США", - каже співзасновник Чарльз Барон.

5. Uptake ― $117 млн (серія D)

Інвестори: Baillie Gifford, GreatPoint Ventures, Revolution Growth

Uptake - AgTech

Uptake - це стартап, який надає аналітику даних на основі датчиків з метою оптимізації роботи сільськогосподарської техніки. У грудні 2017 року проект підняв 117 мільйонів доларів. Компанія Uptake була заснована двома співзасновниками сайту Groupon. Ідея полягає в тому, що більшість комерційного обладнання оснащене деякими датчиками, але дані, які вони виробляють, мало використовуються. Використовуючи ці датчики Uptake відстежує продуктивність комбайнів і визначає їх оптимальне застосування. Програмне забезпечення надає рекомендації щодо оптимізації витрат на с/г обладнання, мінімізуючи час простою.

6. Bayer + Ginkgo Bioworks Ag Biotech Company ― $ 100 млн

Інвестори: Bayer CropScience, Ginkgo Bioworks, Viking Global Investors

Bayer & Ginkgo Bioworks Ag Biotech Company - AgTech

Німецька хіміко-фармацевтична компанія Bayer і стартап Ginkgo Bioworks в партнерстві з хедж-фондом Viking Global Investors вклали 100 мільйонів доларів в новий, поки ще неназваний agtech проект.

Компанія буде зосереджена на виробництві мікробних продуктів, які повинні допомогти з фіксацією культурами азоту. Це, в свою чергу, повинно привести до мінімізації впливу сільського господарства на навколишнє середовище, зменшивши кількість хімічних добрив, що застосовуються фермерами. Нова компанія буде розміщена на базі науково-дослідного комплексу біологічних досліджень Bayer в Західному Сакраменто.

7. Produce Pay ― $70 млн (серія A)

Інвестори: CoVenture, Menlo Ventures, Arena Ventures, Red Bear Angels, Social Leverage

Produce Pay - AgTechProduce Pay - це сайт, який безпосередньо пов'язує фермерів з дистриб'юторами і платить їм за продукцію на наступний день після її доставки завдяки спеціальної кредитної платформі. Фермери часто залишаються в очікуванні виплат за продані товари. Produce Pay вже підключає перевірених виробників і дистриб'юторів по всьому світу. Компанія є частиною зростаючої групи agtech стартапів, які займаються вирішенням деяких фінансових проблем фермерів.

8. 3D Robotics ― $53 млн (серія D)

Інвестори: Atlantic Bridge, Autodesk Forge Fund, True Ventures, Foundry Group, Mayfield і інші інвестори

3D Robotics - Site Scan - Agtech

Ще в квітні 2017 року 3D Robotics (3DR) залучив 53 мільйони доларів, що включало конвертацію існуючого боргу в акціонерний капітал (деталі не публікували). Згідно з даними Tech Crunch, в останні роки 3DR зіткнулася з величезною конкуренцією з домінуючим китайським виробником дронів DJI, програмної платформи для управління Drone Deploy і багатьма іншими гравцями ринку. У 2015 році компанія 3DR припинила продаж аматорських безпілотних літальних апаратів і перейшла в сегмент продажу програмного продукту Site Scan в якості сервісу. Site Scan допомагає користувачам управляти планами польоту, камерами на БПЛА і передавати дані в хмару. Хоча спочатку сільське господарство було в фокусі компанії, зараз на її веб-сайті про нього інформації немає.

9. Protix Biosystems ― $50 млн

Інвестори: Rabobank, Aqua-Spark, Brabant Development Agency (BOM) та інші приватні інвестори

Protix Biosystems - AgTech

Компанія Protix з Нідерландів в червні 2017 року залучила 50,5 мільйонів доларів у вигляді пайової участі і боргового фінансування для розширення свого бізнесу по вирощуванню комах. За словами Protix і його інвесторів, це найбільші інвестиції в даному секторі. Ферми Protix виробляють комах переважно для корму тварин і аквакультури.

Комахи все частіше розглядаються як альтернатива білка, тому що їх можна вирощувати на відходах. Це набагато ефективніше в порівнянні з іншими джерелами білка, такими як соя, кукурудза, риба і м'ясо. Компанія придбала FaiInsects - консорціум заводчиків, які вирощують борошняних хрущаків, цвіркунів і сарану. Згідно з Protix, придбання дозволить компанії обслуговувати ширший спектр клієнтів.


10. Orbital Insight ― $50 млн (серія C)

Инвесторы: Sequoia, Envision Ventures, Balyasny Asset Management, Geodesic Capital, ITOCHU Corporation, Intellectus Partners

Orbital Insight - AgTech

Orbital Insight - стартап геопросторової аналітики, який генерує макрорівневу аналітику для бізнесів, використовуючи супутникові знімки та інші дані. У березні 2017 року проект привернув 50 мільйонів доларів. Компанія орієнтується на кілька галузей, включаючи фінансові послуги, товари та сільське господарство. Однією з пропозицій є відстеження потоків виробництва на макрорівні.

 

 

 

 

 

AgriTech Ukraine - Startups / Investments

Джерело: Inventure.Трійка лідерів експорту українських аграрних та харчових товарів

Про це розповіла заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

«За результатами 2017 року, експорт українських аграрних та харчових товарів показав дуже позитивні результати та склав понад $17,9 млрд. Минулого року цей показник становив $15,5 млрд. На сьогодні в загальному обсязі зовнішньої торгівлі аграрною та харчовою продукцією доля експорту становить 79,4%», - розповіла заступник Міністра Ольга Трофімцева.

За її словами, трійку лідерів експорту українських аграрних та харчових товарів очолюють зернові культури з часткою 36,2%, друге місце посідають рослинні олії – 25,1% та третє – насіння олійних культур з часткою в структурі 11,3%.

«Але збільшення українського експорту відбулось не лише завдяки даним групам продуктів. За минулий рік помітно зросло постачання українських перероблених та харчових товарів. Наприклад, йдеться про експорт масла вершкового, який зріс на $92,2 млн порівняно з 2016 роком, цукру – на $49,7 млн, екстрактів солодових, продуктів з борошна та крупи – на $48,8 млн, бобових овочів, свіжих або охолоджених – на $44,3 млн, яловичини мороженої – на $39,2 млн та інших перероблених харчових товарів», - відмітила Ольга Трофімцева.

Вона додала, що загалом сума експорту продукції рослинництва збільшилась на $2,1 млрд та склала $16,7 млрд. А експорт продуктів тваринництва зріс на $371,4 млн та сягнув майже $1,3 млрд.

«На сьогодні мапа нашого аграрного експорту виглядає наступним чином: країни Азії – 42,6%, Європейський Союз – 32,4%, Африканські країни – 14,2%, СНД – 7,6%, США – 0,4% та інші країни – 2,8%. До п’ятірки країн-лідерів, кожна з яких придбала української аграрної та харчової продукції на більш ніж $1 млрд в 2017 році, входять Індія, Нідерланди, Єгипет, Іспанія та Китай», - резюмувала заступник Міністра з питань євроінтеграції.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Хто з агросектора потрапив до ТОП-100 найбільших платників податків

Про це повідомляє УНН з посиланням на інформацію Державної фіскальної служби.

Очолюють рейтинг виробники тютюнових виробів: "Прилуки", "ФІЛІП МОРРІС УКРАЇНА" і "ДЖЕЙ ТІ ІНТЕРНЕШНЛ УКРАЇНА". Ці компанії не є власністю українців, оскільки входять до складу найбільших міжнародних корпорацій.

Далі за списком йдуть виробники пива. Головні платники податків у цьому секторі: "КАРЛСБЕРГ УКРАЇНА", "САН ІНБЕВ УКРАЇНА", "ОБОЛОНЬ". Перші дві компанії також є підрозділом міжнародних корпорацій, і лише "ОБОЛОНЬ" залишається у власності українця Олександра Слободяна, президента однойменного футбольного клубу "Оболонь".

Що стосується сільгосппідприємців, то за сукупністю найбільшим платником податків країни можна вважати Юрія Косюка і його компанію "Миронівський хлібопродукт" (МХП), яка присутня відразу у двох секторах - вирощуванні курей і зерна. Це "Миронівська птахофабрика", "Вінницька птахофабрика" та "Зернопродукт МХП".

За даними ДФС, саме "Вінницька птахофабрика" Ю.Косюка дозволила регіону вибитися в лідери агропромислового комплексу України.

У рейтингу також вказані компанії Олега Бахматюка - "Агрохолдинг Авангард" і Андрія Веревського - "Кернел-Груп". Нагадаємо, А.Веревський володіє "Кернел-Груп" спільно з народним депутатом, членом податкового комітету ВР Віталієм Хомутинніком.

Ваш вибір 'Подобається'.