ТОП-3 світових імпортерів української курятини

Про це свідчать дані Державної фіскальної служби, передає УНН.

Лише за рік Україна збільшила поставки курятини за кордон на 30% (у грошовому вираженні). У 2018 році Україна експортувала 328 тис. тонн м'яса птиці загальною вартістю 506,6 млн дол.

У списку найбільших країн-імпортерів української курятини лідирують Нідерланди. Минулого року Україна поставила до Нідерландів м'яса птиці на 112,4 млн дол.

Друге місце в списку належить Словаччині. У 2018 році словаки купили українського м'яса птиці на 59,9 млн дол.

Замикає трійку лідерів Саудівська Аравія із показником імпорт української курятини у 57,8 млн дол.

За підсумками 2018 року експорт курятини Україною в 10 разів перевищив імпорт (у грошовому вираженні). Минулого року Україна імпортувала 130 тис. тонн м'яса птиці загальною вартістю 51,8 млн дол.

Нагадаємо, українська курятина експортується до 80 країн світу. Торік Україна піднялася на 6-е місце у глобальному рейтингу експортерів, обігнавши Росію і Канаду. У країнах ЄС Україна увійшла до трійки головних постачальників.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ТОП-3 світових експортерів зерна

РФ у 2018/2019 маркетинговому році (МР) експортувала 35 млн тонн, США - 29, Канада - 24. Україна цьогоріч переправила за кордон 17,6 млн тонн.

Про це пише landlord.ua.

За даними Міністерства сільського господарства США (USDA), у 2018/19 році у світі зібрали 734 мільйони тонн – майже на 30 млн т менше, ніж у 2017/2018 році. Це перший раз за 6 років, коли врожай виявився нижчим за споживання, що оцінюється у 746 млн тонн у  2018/19 МР. Врожай зернових цьогоріч постраждав у значній частині Росії, Китаю, ЄС. За прогнозами відомства, до кінця цього МР світові запаси зерна зменшаться до 267 млн тонн.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ТОП-10 областей по зарплаті в аграріїв

Про це пише latifundist.com.

Так, в ТОП-10 областей, де працівники агросектору отримують найбільшу середню зарплату увійшли:

1. Івано-Франківська область — 10,42 тис. грн;
2. Львівська область — 9,42 тис. грн;
2. Тернопільська область — 8,99 тис. грн;
4. Київ — 8,93 тис. грн;
5. Київська область — 8,51 тис. грн;
6. Черкаська область — 8,27 тис. грн;
7. Вінницька область — 8,24 тис. грн;
8. Полтавська область — 8,18 тис. грн;
9. Чернігівська область — 7,98 тис. грн;
10. Хмельницька область — 7,75 тис. грн.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ТОП-5 м'ясних порід свиней

Видання ЗЕРНО представило ТОП-5 м'ясних порід.

Фото 1. ТОП-5 мясных пород свиней

Уельс

Виведена в Англії. Щоб отримати породу, ландрас, кнурів схрещували з довгими капловухими свинями.

Фото 2. ТОП-5 мясных пород свиней

Породу розводять на Туманному альбіоні, в РФ і в Україні. Вага свиноматки: 215-230 кг, кнура: 290-320 кг. Один приплід: 10-11 поросят. Переваги: плодючість і міцна конституція.

Фото 3. ТОП-5 мясных пород свиней

Дюрок

Виведена в північно-східній частині США. Щоб отримати цю свиню, схрещували кілька порід червоної масті.

Фото 4. ТОП-5 мясных пород свиней

В результаті, з'явилися джерсі (поширена в штаті Нью-Джерсі) і дюрок (популярна в штаті Нью-Йорк). Порода зареєстрована в 1883 році.

Фото 5. ТОП-5 мясных пород свиней

Вага дорослої свині: 240 кг, кнура — 320 кг. Один приплід: 8-10 поросят. Переваги: невибагливість, стресостійкість, витривалість, пристосованість до пасовищного утримання.

Фото 6. ТОП-5 мясных пород свиней

Полтавська м'ясна

Високопродуктивна м'ясна порода білої масті. Виведена шляхом схрещування різних порід української та зарубіжної селекції.

Фото 7. ТОП-5 мясных пород свиней

Вага дорослої свині: 216-240 кг, кнура — 300-350 кг Продуктивність свиноматок: 10-11 поросят. Переваги: хороші м'ясні форми, невибагливість до їжі, висока плодючість, відмінний імунітет.

Фото 8. ТОП-5 мясных пород свиней
Ландрас

Виведена в Данії на початку ХХ століття. Отримана в результаті гібридизації данської свині з англійською великою білою.

Фото 9. ТОП-5 мясных пород свиней

Вага дорослої свині: 250 кг, кнура — близько 300 кг.

Фото 10. ТОП-5 мясных пород свиней

Продуктивність свиноматок: 10 поросят. Переваги: прискорений синтез білка.

Фото 11. ТОП-5 мясных пород свиней

П'єтрен

Виведена бельгійськими селекціонерами в першій половині минулого століття. Отримана шляхом схрещування високопродуктивних свиней м'ясних порід. П'єтрен популярна в Західній Європі та Росії.

Фото 12. ТОП-5 мясных пород свиней

Вага дорослої свині: 150-220 кг, кнура — 240-260 кг Один приплід: 8-10 поросят. Переваги: стійкість до вірусних захворювань та ожиріння, хороший приріст ваги.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ТОП-5 експортерів курятини України

Про це свідчать дані аналітичного відділу Ради з питань експорту продовольства (UFEB), передає УНН.

Найбільшим українським постачальником м'яса птиці за кордон є Миронівський хлібопродукт. На плечах компанії - 87,9% експорту продукції.

Далі, із досить суттєвим відривом, слідує запорізький “М’ясопереробний комплекс ЛТД”. Компанія забезпечує 2,6% поставок курятини за кордон.

Третє та четверте місце із показником у 2,5% та 1,8% експорту займають птахокомплекси "Губин" (Волинь) та "Дніпровський".

Замикає п'ятірку лідерів дніпропетровська компанія "Агро - Овен". За 10 місяців цього року компанія забезпечила 1,7% поставок м'яса птиці за кордон.

Показники річного приросту експорту курятини компаніями наведені в інфографіці.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ТОП-3 підроблених продуктів, які є майже в кожному супермаркеті

В Україні в період новорічних свят на прилавках магазинів зросла кількість фальсифікованих продуктів харчування. У лідерах підробок — масло, ковбаса та ікра.

Про це розповів  начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Києві Олег Рубан, передає «Обозреватель». За його словами, підробки можна зустріти практично в кожному супермаркеті столиці.

"На сьогодні у топі перебуває масло, ковбасні вироби та ікра. Сьогодні купувати такі продукти харчування можна тільки у місцях організованої торгівлі", — наголосив Рубан.

"Під час проведенні лабораторних досліджень майже в усіх супермаркетах Києва встановили, що фальсифікованого масла, а саме із вмістом стеарину і пальмової олії, 12-15%. Такий самий показник по країні — 20-30%", — повідомив він.

За словами чиновника, Держпродспоживслужба на сьогодні також фіксує масові звернення щодо ікри, яку продають в інтернеті.

"Ми провели відбір зразків і виявляємо невідповідність — це не ікра, а білковий продукт, схожий на ікру. Він так і називається", — пояснив він.

Представник Держпродспоживслужби порадив обов'язково звертати увагу на маркування продукту: "Купують, наприклад, масло, а там написано — "масляний продукт" або "сирний продукт", який не є сиром".

"Продукти харчування треба купувати тільки в місцях організованої торгівлі — там, де є господарюючий суб'єкт, який здійснює продаж, є суб'єкт, відповідальний за безпеку, є орган, який контролює дані товари", — додав Рубан.

Джерело: УНІАН

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview