Мови

ТОП-4 проблем, які допоможе вирішити аграріям перший український промисловий дрон

21 червня 19:23
Робочий цикл дрона: 15 хвилин політ, 1 хвилина обслуговування. За один цикл обробляє до 14 га

Поділитися

Вчора, 20 червня, на полях KERNEL тестували перший промисловий сільськогосподарський дрон Kray Technologies, розроблений на зміну літакам і наземної техніки для внесення засобів захисту рослин. Про це повідомляє AgroReview.

Засновник і головний виконавчий директор проекту Дмитро Сурду розповів про тих численних проблем, які в сільському господарстві вирішує дрон.

Найперша проблема - це дорожнеча нинішньої техніки для внесення засобів захисту рослин. Якщо говорити про США і Канаді, то найчастіше фермери беруть техніку в оренду (78% повітряних спреєр Аутсорс). Одна одиниця техніки коштує від $ 0,5-1,5M. Вартість оренди - $ 25-50 / га.

Рішення від Kray Technologies. Економія в 5-10 разів на операційних витратах. Вартість самого дрона - близько $ 50К. Економія на пестицидах - 70%. Практично нульова втрата врожаю. ROI для фермера> 500%.

Проблема 2. Внесення засобів захисту - одна з критичних для майбутнього врожаю операцій: захист рослин забезпечує 70% врожаю. Але орендована техніка не завжди доступна, а вікно внесення - 24-48 годин (інакше урожай починає гинути).

Рішення від Kray Technologies. Якщо у фермера свій дрон, то він завжди під рукою. Це дозволяє робити внесення вчасно і робити їх частіше. Продуктивність дрона Kray Technologies - 27-48 га на годину, 300-500 га за день. Дрон розвиває швидкість 110 км / год, це рекорд для мультіротора.

Проблема третя. Неохоплених літаком ділянки поля. Через це втрачається близько 4% врожаю. Рішення від Kray Technologies. Дрон Kray летить на висоті 1 метра над посівами в автоматичними режимі. Смуга внесення - 5 м. Втрати врожаю (необроблювані краю поля) - 0,5%.

Проблема № 4. Існуючі спереери - з форсунками - не дозволяють застосовувати деякі перспективні технології внесення.

Рішення від Kray Technologies. Дрон використовує роторні атомайзери. Вони дозволяють підтримувати дуже точний розмір краплі (відхилення плюс / мінус 15%) і виробляти якісне і економне ультра-малооб'ємне внесення. При цьому в широких діапазонах регулювати витрата хімікатів, точно регулювати норму обприскування в конкретних точках і однаково ефективно обробляти і краю і середину поля.

Низькі витрати на внесення дозволяють почати широке використання технології внесення добрив позакореневого підживлення. Традиційні способи внесення дороги, тому листові добрива вносять великими дозами за обробку, що знижує їх ефект, або взагалі відмовляються від позакореневого підживлення. Дрон Kray дозволить вносити листові добрива 10 і більше разів за сезон при прийнятною собівартості.

Ще про Дрон

Система комп'ютерного бачення дозволяє розпізнавати перешкоди, що постають на шляху дрона і автоматично ухилятися від них. У тому числі раптово, наприклад, вибіг собаку. Це забезпечується двома вбудованими стереокамерами камерами, простим лінійним лидара (16 сегментів), GPS-RTK (точність до 1-2 см), системою зору на мікрокомп'ютері з потужністю 1 Tflops. Камери здатні розпізнавати рельєф на на відстані 10-70 м, лідар - 5-25 м.

Підхід «однієї кнопки»: фермеру достатньо 1 раз задати маршрут по полю, а потім натиснути одну кнопку, і далі дрон все зробить сам.

У США і Канаді законодавство вимагає наявності оператора дрона, який контролює працює дрон візуально. Оператор стоїть на «базі», дозаправляти дрон хімікатами і змінює батареї.

Робочий цикл дрона: 15 хвилин політ, 1 хвилина обслуговування. За один цикл обробляє до 14 га.

Сьогодні автоматизація процесу забезпечується вбудованим контролером батареї і автоматизованої горловиною для заправки хімікатів. Контролер батареї - повністю автоматичне визначення стану підключеної батареї, вибір режиму заряду, заряд, відбраковування поламаних батарей. Після посадки дрона оператор лише «відщіпає» виряджену батарею з дрона і ставить її на зарядку в слот базової станції, а раніше заряджену «защелкивает» в дрон.

Час заряду пари батарей - до 60 хвилин. Безперервність роботи забезпечується достатньою кількістю батарей і слотів зарядного пристрою. При коротких циклах потрібно 8 змінних комплектів малої місткості, для довгих циклів - 4 змінних комплекту великої місткості. Ємність бака для хімікатів - 22,5 л і 15 кг.

Автор матеріалу: 
Agro Review
Загрузка...