ТОП-5 експортерів української кукурудзи

Про це повідомляє Latifundist.com.

У 2018 р компанії відправили на експорт понад 21 млн т кукурудзи, а 2019 р зустріли сумарним показником в 21,4 млн т. При цьому, 75% від цього обсягу припадає на частку десяти найбільших експортерів.

Провідними експортерами кукурудзи в 2018 р стали:

  • «Кернел-Трейд» – 2,79 млн т (13,6% від загального обсягу експорту);
  • COFCO Agri Ukraine – 2,30 млн т (11,03%);
  • «АДМ Трейдинг Україна» – 2,09 млн т (9,99%);
  • «НІБУЛОН» – 1,67 млн ​​т (7,98%);
  • Bunge – 1,53 млн т (7,34%)
Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Топ 10 країн-імпортерів українських фруктів, ягід і горіхів

За даними митної статистики, Україна експортувала в 2018 році 162,5 тис. тонн фруктів загальною вартістю $228,5 млн. Такі показники продажів є рекордними за всю історію країни. Річні показники експорту зросли на 20% в натуральному вираженні і на 17% у вартісному по відношенню до 2017 року, пише EastFruit.

Більшу частину експортної виручки Україні дали горіхи і заморожені ягоди, яких було продано за кордон на суму $117,1 млн і $78,2 млн відповідно.

Головним споживачем українських фруктів залишається Польща, виручка від експорту в яку склала $39,8 млн. Більше 82% від цієї суми припадає на заморожені ягоди, постачання яких в 2018 році зросли на 29% у порівнянні з 2017 роком.

Друге місце серед країн-імпортерів українських фруктів займає Туреччина, частка якої склала 8,94% від загальної експортної виручки по цій групі товарів. Примітно, що роком раніше, Туреччина навіть не входила в першу десятку за даним показником. Практично весь дохід від продажу фруктів в Туреччину припадає на горіхи, яких було продано на загальну суму $20,4 млн.

Закриває трійку лідерів в переліку топ-споживачів українських фруктів Франція. Дохід від продажу фруктів у Францію в 2018 році виріс на 5%, порівняно з показниками роком раніше і склав $15,7 млн. Основними продуктами, які імпортувала Франція з України, є горіхи (70%) і заморожені ягоди (28%).

Четверте місце займає Білорусь, дохід від постачання фруктів в яку склав $13,8 млн. Проте, варто враховувати, що Білорусь – це транзитна країна, через яку більшість української продукції реекспортується до Росії.

Примітно, що в 2018 році в першу десятку увійшли 8 країн Європейського Союзу, збільшивши показники річної давнини за рахунок Німеччини, яка займала 12 місце в аналогічному рейтингу за 2017 рік. Також, у 2017 році в топ-10 входили Ірак і Азербайджан.
 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ТОП-5 експортерів українського шоколаду

Про це повідомляє аналітичний відділ Ради з питань експорту продовольства (UFEB).

Очолила рейтинг ДП «Кондитерська корпорація "Рошен"» на яку припадає 27,5% від експорту дано продукції.

Друге місце в рейтингу з часткою понад 16 % належить ТОВ "АВК Конфекшнері".

Закриває трійку лідерів ПрАТ «Монделіс Україна» з часткою у 14,7%.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Рошен експортує найбільше кондитерки з України

Про це повідомляє аналітичний відділ Ради з питань експорту продовольства (UFEB).

Друге місце в рейтингу з часткою понад 24% зайняв ТОВ «Розподільчий центр "Плюс"».

Закриває трійку лідерів ПрАТ «Монделіс Україна» з часткою у 6,2%.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ТОП-5 ключових країн-імпортерів української аграрної продукції

Про це розповіла в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева.

«За результатами першого місяця 2019 року український аграрний експорт продовжив зростання та збільшився на $321 млн порівняно з січнем 2018 року», - наголосила в.о. Міністра.

Вона додала, що лідерами українського сільськогосподарського експорту традиційно залишаються зернові культури з часткою 44,6% в загальній структурі аграрного експорту, олії – 19,8% та насіння олійних культур – 9,7%.

«На що я б хотіла окремо звернути увагу, це на зміни в регіональній структурі експорту АПК. На перше місце серед наших ринків збуту вийшли країни ЄС, куди ми за січень поточного року експортували продукції на $668 млн. Країни Азії поступились нашим європейським сусідам з результатом трохи більше ніж $641 млн, а третє місце у країн Африки, куди український агроекспорт склав за цей період $292,2 млн»,- розповіла Ольга Трофімцева.

«Зважаючи на позитивні тенденції в експорті продукції АПК та його важливість з точки зору формування валютних надходжень, я б хотіла ще раз звернути увагу на проблематику експортної логістики, в першу чергу залізничної, особливо для зернових і олійних. З огляду на те, що критичні питання в логістиці залишаються на порядку денному, Мінагрополітики з представниками сектору вирішило відновити регулярну роботу міжвідомчого штабу з оперативного вирішення питань логістики у сільському господарствіі фокусуватись в його роботі не лише на вирішенні поточних робочих питань, але й на роботі над більш стратегічними темами аграрної логістики» - зазначила в.о. Міністра.

ТОП-5 ключових країн-імпортерів нашої аграрної та харчової продукції в січні виглядав наступним чином (за обсягом експорту у вартісному еквіваленті):

•  Єгипет – $153,6 млн,

•  Нідерланди – $149,9 млн,

•  Індія – $143,9 млн,

•  Іспанія – $135,8 млн,

•  Туреччина – $112,3 млн.

«За цей період імпорт харчової продукції також збільшився порівняно з січнем 2018 року на 9,5% та склав $462,6 млн. Найактивніше Україна імпортувала плоди, горіхи, рибу, тютюн та вироби з нього, какао боби та шоколад, зернові злаки, каву, чай, прянощі та олію»,- додала Ольга Трофімцева.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ТОП-10 йогуртів, які обирають українські споживачі

Наше населення поки вживає цього виду продукції на порядок менше, ніж в розвинених країнах Європи, - 2,5 кг на рік на людину проти 13-35 кг. Українці більше люблять питний йогурт з наповнювачами (найпопулярніший - полуничний), тоді як останні тренди здорового способу життя полягає у вживанні йогуртів в натуральному вигляді: без цукру і добавок, пише pro-consulting.ua.

Для успішного розвитку ринку йогуртів в Україні необхідна сировинна база, а це, перш за все, молоко. В останні роки виробництво молока знижувався через низьку рентабельність. Фермерам було вигідніше пускати корів на м'ясо, ніж утримувати їх заради молока. В результаті, поголів'я скоротилося, і щоб відновити його будуть потрібні кошти і час.

Введення нового стандарту на молоко в липні 2018 року покликане вивести вітчизняну молочну галузь на новий якісний рівень. Перші позитивні результати вже є: за підсумками останніх дев'яти місяців виробництво молока сорту «екстра» збільшилось на 33,8%, «вищий» - на 7,8%.

Випуск якісних йогуртів дуже важливий для майбутнього України, адже їх основні споживачі - це молоді люди у віці від 16 до 30 років. Причому, жінки їдять йогуртів в півтора рази більше чоловіків.

Українські покупці охочіше зупиняють свій вибір на добре відомих їм торгові марки, тому реклама грає на цьому ринку велику роль. Виробникам не варто розслаблятися, навіть завоювавши симпатії споживачів, адже рівень конкуренції серед йогуртових брендів дуже високий, і ситуація може змінитися досить швидко.

Наприклад, у 2017 році фаворитом вибору споживачів була торгова марка Актівія від французької компанії Danone. Але минув лише рік, і Актівія не змогла увійти навіть до десятки уподобань українців, поступившись пальмою першості ТМ Галичина в сегменті питних йогуртів і ТМ Яготинський в сегменті десертних.

За результатами аналізу ринку йогуртів в Україні, можна прогнозувати збільшення його обсягу в середньостроковій перспективі. Цьому сприятимуть зростання купівельної спроможності населення і поширення ідей здорового способу життя. Додатковий ресурс для розвитку вітчизняним виробникам дасть реалізація експортного потенціалу даної продукції і вихід на ємні напрямки збуту, такі як китайський. Новим трендом на ринку незабаром стане виробництво йогуртів не з тваринного, а з рослинної молока. Це дозволить розширити аудиторію споживачів за рахунок людей, які не вживають традиційну молочну продукцію.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview