Топ-5 областей, де найбільше потрібні працівники в агросектор

У топ-5 областей, де найбільше потрібні працівники сільського господарства, також входять Харківська, Львівська, Запорізька та Одеська області, пише agropolit.com.

Станом на липень поточного року в Україні відкрито більше 800 вакансій в аграрній галузі.

69,4% відкритих вакансій пропонують зарплату до 12 тис. грн.,  11.9% вакансій із зарплатою 12 - 25 тис. грн., 8.5% пропозицій на суму 25 - 38 тис. грн.

Найбільш затребуваною в сільському господарстві є посада головного агронома, але відкритих вакансій не так вже й багато: близько 20-ти. Зокрема, сьогодні в пошуках таких професіоналів і великі агрохолдинги: Астарта, Кернел, Vitagro, Євраліс Семенс і Ukrlandfarming, – ідеться в матеріалі.

Зарплата головного агронома може досягати 80 тис. грн., адже від рішень цього фахівця залежить урожай компанії.

Також потрібні провідні лікарі ветеринарної медицини. Середня зарплата такого фахівця 40 тис. грн.

Ще повідомляється, що, за статистикою одного з найбільших сайтів для пошуку роботи Work, зареєстровано близько 800 вакансій з середньою зарплатою 11 663 грн. Разом з цим розміщене 18 250 резюме на середню зарплату 13 489 грн. Дані розраховувалися без урахування вакансій і резюме, в яких не вказано рівень з / п.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Світовий банк та ЄС запустили в Україні пілотний проект в земельній сфері

Презентація відбулася на прес-конференції в Києві, пише agravery.com.

Зазначимо, це п'ятирічна Програма «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» (Land Transparensy).

Робота в рамках програми спрямована на технічну підготовку до відкриття ринку земель сільгосппризначення та кроків задля підвищення інвестиційної привабливості аграрного сектору та сільської місцевості в контексті децентралізації, посилення потенціалу органів місцевого самоврядування, –— передусім, через поліпшення якості реєстрації земель (оцифрування кадастрових даних, завершення реєстрації земель та виправлення помилок у Земельному кадастрі та Реєстрації прав) та управління земельними ресурсами.

«Ми займатимемося питаннями реєстрації земель державної власності. Ми будемо раді сприяти покращенню обізнаності представників влади і надати безкоштовну допомогу власникам паїв з питань землі. Земельний потенціал не повністю використовується і ринок не повністю запроваджений, також земельні стосунки потребують удосконалення. Згідно оцінками неефективність управління державними землями спричиняє серйозні втрати для уряду. Якщо рівень корупції зменшиться, то в державну казну надійде $60 млн додаткових надходжень. Зняття мораторію може дати підвищення вартості земель, додасть додаткових 10 % ввп, також для пенсіонерів — це значний прибуток від своїх паїв і звісно це є важливим для економіки країни. Правова реформа почалась розгортатися. Але зміни необхідно впроваджувати на державному рівні. Наша програма прозора, я рада що друзі з ЄС підтримують цю програму, і не менш важливо, що представники трьох областей (Київська, Миколаївська, Львівська) готова приєднатись до Програми. Ці області покажуть приклад для всіх інших і сподіваємось буде широко використовуватись по всій Україні», — розповіла Сату Кахконен представник Світового Банку.

Європейська комісія в Україні теж вітає цей проект.

«Люди все більше починають розуміти перспективи зняття мораторію і готові до змін. Для нас це є логічним розширенням, тому що в Україні є великий потенціал визнання належності ресурсу до рівня громадськості», — зазначає Бренд де Гроот представник Европейської комісії в Україні.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Рис та горіхи на півдні України стають альтернативою кавунам і томатам

У 2018 році в порівнянні з минулим посіви рису в Херсонській області збільшилися на 20% і досягли 7,8 тис. га, пише agroday.com.ua.

Виробники рису з Херсонської області сподіваються вийти у вітчизняні лідери за його вирощуванням. Урожай цього сезону в регіоні вже перевищив 45 тис. тонн. Це майже 65% від загальноукраїнського. В цілому по країні рису зібрано 70 тис. т.

Врожайність у херсонців склала 57 ц/га, що вище середньорічної сезону 2017-го на 2 ц/га.

В найближчі 8 років аграрії, які займаються рисом, можуть збільшувати обсяги врожаю без побоювання надвиробництва, вважає Олександр Паливода, директор департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА.

У Херсонщини всі шанси вивести свій рис на світовий рівень, упевнений він. Наприклад, у 2018 аграрії області відправили на експорт понад 107 тон рису в Азію і Європу. Ця культура для Херсонщини стає такою ж брендовою, як кавуни і помідори.

У найбільш «рисових» районах області — Скадовському та Каланчацькому — його все більше вирощують на краплинному зрошенні.

Херсонська область, за прогнозами вчених, у найближчі роки буде потерпати від ще більшої посухи через зміни клімату.

Посухостійкі горіхові дерева також стають золотою жилою для півдня. Зараз площі їх насаджень перевищують 617 га, з них 132 га належать сільгосппідприємствам.

Додатковим стимулом для вирощування горіхів стала програма державної компенсації посадкового матеріалу, в яку потрапила і ця культура.

За даними Української горіхової асоціації, фінансова частка горіхів в реалізації плодово-ягідної продукції в Україні становить 52%, а виручка від їх експорту в 2017-му — близько $ 100 млн.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як змінилися ціни на хліб

"За даними офіційної статистики, усі види хліба за перші шість місяців поточного року зросли в ціні від 7% до 8%. Житній хліб, пшеничний хліб із борошна вищого ґатунку і батон подорожчали на 7%. Пшеничний хліб із борошна першого ґатунку – на 8%". - написав у Facebook Олексій Дорошенко, директор асоціації постачальників торговельних мереж.

За його словами, у гривні пшеничний хліб із борошна вищого ґатунку додав 1,3 грн. На кінець червня коштував 19,4 грн/кг. Пшеничний хліб із борошна першого ґатунку став дорожчим на 1,2 грн, житній хліб – на 1,1 грн. Їх продають по 15,4 грн/кг і 16,2 грн/кг, відповідно. Батон коштує 11 грн за 0,5 кг, додав у ціні 70 коп.

"На кінець червня 2018 року хлібний кошик коштував 62 гривні. На початку року його вартість становила 57,7 гривні. За перше півріччя він подорожчав на 7%, або на 4,3 гривні. Однак це за даними Державної служби статистики. За всіма іншими даними подорожчання було значно більшим. Лише з 1 березня по 1 липня 2018-го за власним моніторингом асоціації постачальників торговельних мереж у найбільших містах, білий хліб подорожчав на 17%, а чорний - на 10%. За даними інфляційного барометру Мінекономрозвитку за перше півріччя білий хліб додав 28%, а чорний – 20%", - підсумував Дорошенко.

Джерело: gazeta.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україна може прогодувати шосту частину населення планети

Таку думкув озвучив Президент Національної академії аграрних наук Ярослав Гадзало, пише landlord.ua.

Він повідомив, що на дослідних ділянках академії пшениця дає від 10 тонн/га врожаю. За підрахунками вчених, із таким потенціалом сьогодні Україна може забезпечити хлібом 500 млн людей за умови розвиненого тваринництва та переробної промисловості. Однак, попри це, Україна – в третьому десятку країн за врожайністю пшениці.

«Не весь бізнес прагне дотримуватися технологій. Лише насіння з прекрасними генетичними задатками не дасть максимальний урожай. Не дотримується сівозміна, терміни і норми посіву, внесення добрив, а потім скарги на урожай», –зазначив Ярослав Гадзало.

При цьому він зазначив, що тільки за останні два роки зареєстровано 279 сортів, і академія готова повністю забезпечити потреби аграріїв у посівному матеріалі, а також надавати фермерам всебічну консультативну та методологічну підтримку.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як переділять ринок добрив в Україні

Український ринок засобів захисту рослин (ЗЗР) набуває все більшої ваги у міжнародних виробників. Минулого тижня японська мультинаціональна корпорація Sumitomo, з 1999 року представлена ​​на агрохімічному ринку імпортером хімічної продукції ТОВ "Самміт-Агро Юкрейн" повідомила про придбання одного з найбільших в Україні дистриб'юторів ЗЗР - ТОВ "Спектр-Агро".

Зареєстроване в Обухові підприємство поставляє отрутохімікати, добрива, насіння і сільськогосподарську техніку більш ніж 3,5 тис. сільгосппідприємств по всій Україні. Як зазначається в спільній заяві компаній, Sumitomo придбає 51% акцій ТОВ "Спектр-Агро", і це є продовженням розвитку бізнесу Sumitomo в торгівлі сільгоспресурcсами, розпочатої понад 30 років тому, коли в корпорації було засновано агро-науковий напрям (ASBL).

Почавши з експорту засобів захисту рослин з Японії, Sumitomo активно займається розширенням лінійки постачань, розвиваючи оптові та роздрібні канали збуту. На сьогодні ця діяльність здійснюється в 30 країнах світу.

До цього, в 2011 році Sumitomo придбала найбільшого роздрібного продавця сільськогосподарської продукції - Alcedo Румунії S.R.L, а в 2015 році - компанію Agro Amazinia, яка є одним з найбільших роздрібних торгових каналів для фермерів в бразильському штаті Мату-Гросс.

В Україні Sumitomo вела діяльність через свою європейську "дочку" SumiAgro Європа "онука"якої - ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» вже встигла познайомитися з власниками "Спектр-Агро". У своїй діяльності українська структура Sumitomo задіє транспортне підприємство «Ремтранс» в Обухові, що належить основниму власнику "Спектр-Агро" Василю Скарлату.

Тепер же японська корпорація буде більш активно використовувати збутові можливості української компанії і розширювати своє представництво на ринку ЗЗР, де вже давно представлені основні світові гравці, такі як Bayer, Monsanto, BASF, Dupont і інші.

Наші перспективи

Український ринок ЗЗР відноситься до зростаючого і майже цілком залежить від імпорту. При обсязі внутрішнього виробництва у 2017 році - 10 тис. тонн, імпорт ЗЗР збільшився на 9 тис. до 120 тис. тонн. Таким чином, загальний обсяг вироблених і завезених в минулому році ЗЗР склав щонайменше 130 тис.тонн.

Найбільшу частку в ньому традиційно займають гербіциди - засоби знищення бур'янів, імпорт яких в 2017 році склав 78 тис. тонн. Засоби боротьби з грибковими захворюваннями рослин - фунгіциди займають друге місце - 20 тис. тонн, а на препарати для боротьби з комахами-шкідниками - інсектициди - припадає 8 тис. тонн.

Японська корпорація вибрала підходящий момент для експансії. За даними Agroportal.ua, за підсумками 2017 року року засоби захисту рослин в Україні подорожчали мінімум на 30% і зростання цін триває. Спровокувало подорожчання посилення минулої осені екологічної політики в Китаї, звідки в Україну в останні роки ввозилося близько третини фізичних обсягів усіх ЗЗР.

Багато місцевих виробників що працювали, як правило, без очисних споруд і оборотного водопостачання, і за рахунок цього пропонували дешеві продукти, були зупинені або скоротили виробництво. Зачистка торкнулася, переважно, дрібних виробників діючих речовин, а не виробників готових сумішів. Однак, скорочення пропозиції компонентів не могло не позначитися на вартості кінцевої продукції.

В Україні китайська продукція зросла в ціні на 30-50%. Найпопулярніший гербіцид - гліфосат, який є основною діючою речовиною багатьох препаратів для знищення бур'янів - більш ніж на 40%. Найбільше зростання спостерігалося в сегменті інсектицидів - 50-100% і більше.

Якщо до подорожчання китайських препаратів різниця в ціні між ними і оригінальними ТМ або якісним постпатентним ЗЗР (генериками) становило 20-30%, то потім вона скоротилася до 8-10%. Багатьох аграріїв це змусило перейти в сегмент дорожчої і якісної продукції, до якої якраз і відносяться засоби захисту - Sumitomo та інших відомих світових виробників.

Провідний експерт вітчизняного виробника ЗЗР компанії Ukravit Сергій Сальников розповів, що разові поставки дешевих засобів захисту рослин все менше влаштовують аграріїв. Вони вважають за краще працювати з уже перевіреними компаніями на постійній основі і купувати не хімікати, а готові рішення.

Тому зміцнюють позиції дистриб'ютори, що мають наукову і лабораторну база, яка розширює спектр послуг і впроваджує післяпродажні заходи.

Як зміняться ціни

У зв'язку з цим на українському ринку спостерігається тенденція до скорочення дистриб'юторів. В даний час їх працює близько сотні. Але при цьому кожен сезон з'являється кілька нових компаній, які реєструються спеціально під ввезення великих партій дешевих засобів захисту, в тому числі контрабандою. Як правило, після реалізації їх вони закриваються.

Представник ще одного виробника ЗЗР, на правах анонімності, розповів, що покупка Sumitomo одного з найбільших дистриб'юторів навряд чи призведе до серйозних змін на ринку. Збільшиться товарний ряд японської компанії. Можливо, в продажу з'являться дешевші засоби захисту. Однак, "Спектр-Агро" після злиття не перестане займатися реалізацією продукції інших виробників. І вже точно не варто очікувати глобального зниження цін на ЗЗР на українському ринку.

На думку експерта, зростання ринку зараз відбувається не за рахунок збільшення оброблених площ, а за рахунок інтенсивності обробки і поліпшення якості розчинів.

Якщо раніше зернові оброблялися 1-2 рази за сезон, при умовній врожайності 35 ц/ га, то зараз 3-4. Але за рахунок цього виробник отримує вже 50 ц / га і будує свої подальші плани в розрахунку саме на таку модель ведення бізнесу.

У статистиці це відбивається, як збільшення умовних площ обробки. У 2015 році було оброблено 51 млн. га, в 2017 р. - вже 71 млн. га. Однак, оцінка ЗЗР в фізичних величинах - некоректна, оскільки ми говоримо про величезну кількість абсолютно різних за активністю і призначенням речовин.

Правильне вимірювання ринку - в грошовому вираженні. За підсумками 2017 року Україна було імпортовано ЗЗР на $ 800 млн. без ПДВ. У 2018 му ринок виросте ще на 5-7%.

Посилення позицій Sumitomo на українському ринку збігся з погіршенням, вже другий рік поспіль, погодних умов в Австралії, яка є четвертим світовим експортером зернових і великим постачальником зерна в Азіатсько-Тихоокеанський регіон. У зв'язку з цим, на думку деяких експертів зернового ринку, в цьому сезоні українське зерно, вперше може опинитися в Індонезії та Японії. Перша з цих країн зараз є другим в світі експортером зернових, а Японія - п'ятим. З огляду на те, що СЗР в Україні часто реалізується не тільки в грошовій формі, але і на товарній основі, увага Sumitomo до України носить ще більш раціональний характер, повідомляє UBR 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview