174499

ТОП-5 продуктів, які найбільше подешевшали та подорожчали

Відбулось зростання вартості всіх 4-х найменувань хліба, макаронів, пшеничного борошна, манки, ячні, пшона, яловичини, свинини, тушки і філе курятини, вареної ковбаси, молока, сирів, сметани, яєць, олії соняшникової і цибулі.

Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

"Стали дешевше 7 продуктів, або 23% продуктів, що підлягають державному моніторингу. Це такі овочі, як буряк, морква, капуста й картопля, а також яблука, гречка і масло вершкове. Тобто той асортимент, який ми запасаємо на зиму в погребах. Не змінилась ціна на 4 позиції, або на 13% соціального набору, а саме на рис, морожену рибу, сало і цукор", - зазначає Олексій Дорошенко.

ТОП-5 продуктів , які найбільше зросли в ціні, у гривневому еквіваленті:
1. Філе куряче – на 4,2грн і та його вартість складає 95,1грн за кілограм
2. Цибуля – на 1,3грн і коштує 8,4грн
3. Яйця – на 1,2грн і десяток має середньостатистичний цінник по країні 21,3грн
4. Тушки курячі – на 80коп та середньою ціною 55,7грн за кілограм.
5. Пшоно – на 80коп і ціною 19,8грн за кілограм.

ТОП-5 продуктів, які найбільше подорожчали, у відсотках:
1. Цибуля – на 19%
2. Яйця – на 6%
3. Філе куряче – на 5%
4. Пшоно – на 4%
5. Манка – на 2%.

ТОП-5 продуктів, які найбільше подешевшали за місяць, у гривневому еквіваленті
1. Морква – на 11грн і її вартість складає 15грн за кілограм
2. Яблука – на 5грн та коштують 14,1грн
3. Буряк – на 3,3грн і має середньостатистичний цінник 7,1грн
4. Капуста – на 80коп та ціною 7,3грн
5. Картопля – на 40коп і середньою ціною 7,6грн за кілограм.

ТОП-5 продуктів, які найбільше подешевшали, у відсотках:
1. Морква – на 42%
2. Буряк – на 32%
3. Яблука – на 26%
4. Капуста – на 10%
5. Картопля – на 5%.
.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Експерти перевірили кефір: тільки третина продукції відповідає стандартам

До такого висновку прийшли фахівці ДП "Харківстандартметрологія" після проведення споживчої експертизи кисломолочного продукту, передає УНН.

Фахівці ДП “Харківстандартметрологія” відібрали зразки кефіру, виготовленого в Харківській, Київській, Черкаській, Дніпропетровській, Полтавській, Тернопільській і Львівській областях. Була закуплена продукція дев’яти українських виробників. З них два зразки виготовлені відповідно до вимог державного стандарту ДСТУ 4418: 2005 і сім зразків — за технічними умовами.

Якість продукції визначалася в Державній випробувальній лабораторії харчової та сільськогосподарської продукції ДП “Харківстандартметрологія”.

Результати споживчої експертизи показали, що тільки три зразки кефіру з дев’яти, а саме кефір ТМ “Молокія” (2,5% жиру), кефір ТМ “Галичина” (2,5% жиру) і кефір ТМ “Волошкове поле” (2,5% жиру) за всіма перевіреними показниками (фізико-хімічні, наявність немолочного жиру, мікробіологічні і якість маркування) відповідали вимогам нормативної документації. Шість протестованих зразків продукції (що становить 66,7%) за різними показниками не відповідали вимогам.

Наприклад, наявність бактерій групи кишкових паличок (коліформи) були виявлені в продукції ТМ “Щодня” (2,5% жиру), кефір ТМ “kar.Ua” (1,0% жиру), кефір ТМ “Ромол” (2,5% жиру).

“Вживання такої продукції може призвести до різних розладів шлунково-кишкового тракту”, — попередили контролери.

Молочна продукція в Україні частіше за інших піддається фальсифікації. Виробники грішать тим, що використовують немолочні (рослинні) жири замість тваринних жирів (справжнього молока), при цьому не вказуючи інформацію про це на упаковках готової продукції.

З метою боротьби з проблемою депутати ВРУ підтримали в цьому році (в першому читанні) два законопроекти. Один зобов’яже виробників писати правдиву інформацію про товар на етикетках, другий — передбачає повну заборону на використання пальмової олії в молочній промисловості.

При цьому, за словами нардепа Сергія Тригубенка, прийняття “пальмового” законопроекту може спровокувати подорожчання молочних товарів.

“Щодо законопроекту про заборону — незважаючи на всі його недоліки, думаю, він гідний уваги. Згодом ми завжди зможемо внести правки і доопрацювати цю ініціативу, але робити перший крок все ж треба”, - зазначив політик.

Ваш вибір 'Подобається'.

Де в Україні виробляють найбільше молока

Про це повідомляє аналітичний відділ Асоціації виробників молока з посиланням на ДССУ.

Найбільше зросла реалізація молочної сировини у Дніпропетровській (32 тис. т; +27,1%), Одеській (16,8 тис. т; +12,5%) та Чернігівській (135,4 тис. т; +12,2%) областях.

В той же час, найбільший вал реалізації забезпечили господарства Полтавської (236,4 тис. т), Черкаської (166,9 тис. т) та Київської (153,3 тис. т) областей.

Середня ціна продажу склала 7482,1 грн/т, що на 7,9% вище ціни аналогічного періоду 2017 року. Максимальні ціни, при цьому, платили в Дніпропетровській області — 8038,4 грн/т, а найнижчу — у Сумській — 6985,8 грн/т.

Реалізація молока у січні-липні 2018 р., тис. т

Нагадаємо, що за рік український молочний індекс знизився майже на 20%. Загалом за рік прибутки молочників скоротилися на 19,6% через зростання вартості кормів.
Ваш вибір 'Нічого сказати'.

ТОП-10 брендів кави в Україні

Хоча українці все ще віддають перевагу розчинній каві, попит на зернову зростає дуже динамічно, пише pro-consulting.ua.

Його темп найвищий в Європі. І це не дивно, так як рівень споживання натуральної кави на одного жителя у нас в рази нижчий за європейські показників. Так, якщо українець випиває в середньому 3 кг меленої кави, то італієць - 5,5 кг, а швед або фін - 12,4 кг. Так що нам ще є куди рости.

Криза, що почалася в 2014 році, не сильно загальмувала зростання споживання кави, вона більше сприяла зміщення переваг покупців з сторону більш дешевих торгових марок. З початком деякого відновлення купівельної спроможності населення підвищився і попит на даний напій в середній і високій цінових категоріях.

Позитивно позначилися на розвитку ринку кави в Україні укладання договорів про вільні поставки з провідними країнами-виробниками - В'єтнамом і Бразилією, а також вступ в дію угоди про асоціацію з ЄС.

Найбільшими експортерами кави в нашій країні в минулому році були В'єтнам, Польща, Індія та Італія. Разом ці країни поставили 57,3% імпортної кави. Причому серед поточних постачальників успішно розчинилася частка Росії, яка в 2013 році була найбільшою - 18,4% від усього обсягу імпорту.

Найпопулярнішими ТМ в сегменті зернової кави на сьогоднішній день в Україні є Lavazza, Jacobs і Кава зі Львова.

https://pro-consulting.ua/uploads/files/Press%20centr/Inform-digest/analiz-rinku-kavi-4.bmp

При виборі конкретного виду кави, покупці в Україні орієнтуються спочатку на свої смакові уподобання, а потім - на країну-виробника, репутацію бренду і ціну. Останнім часом зміцнюються позиції кави як елемента швидкого харчування. Його все частіше купують в міських фастфудах на винос. Для кавових гурманів активно відкриваються авторські заклади, де практикуються особливі методи обсмаження і приготування напою, за які клієнти готові платити більше.

Збільшення фінансового добробуту наших співвітчизників буде сприяти зростанню попиту на каву в Україні, причому, чим більш заможними ставатимуть українці, тим більше вони будуть купувати якісні та дорогі сорти. Очікується подальше зростання споживання меленої кави і зниження частки споживання розчинної, яке сприяє розвитку кавової культури в країні.

Ваш вибір 'Цікаво'.

ТОП-10 українських експортерів цукру

Основні поставки цукру здійснювались в Узбекистан – 35,45%, Туреччину – 8,87% та Азербайджан – 7,63%, повідомили в асоціації «Укрцукор», пише agrotimes.net.

Лідером з виробництва цукру за 11 місяців 2017/18 МР стала компанія «Радехівський цукор». Вона експортувала 135,7 тис. тонн цукру на $54,57 млн.

На другому місці – «Цукорагропром», що експортував 91,5 тис. тонн цукру на $40 млн.

Третє місце посіла продовольча компанія «Поділля» з обсягом експорту 80,3 тис. тонн на $27,6 млн.

ТОП-10 вітчизняних продуктів, які обирають українці

Нове глобальне дослідження Nielsen споживчих переваг щодо походження бренду The Nielsen Global Brand-Origin Report за підсумками 2017 року показує, як вітчизняний споживач робить свій вибір в продуктах харчування і непродовольчих товарах залежно від того, де зроблена продукція. Про це повідомляє аналітична компанія Nielsen, передає УНН.

Тож у ТОП-3 категорій товарів повсякденного попиту, в яких українські споживачі переважно обирають вітчизняних виробників, входить молочна продукція (88% сказали, що віддають перевагу локальним виробникам у цій категорії), морозиво — 62% і мінеральна бутильована вода — 55%.

Кожен п’ятий (20%) український споживач заявив про готовність купувати чай і каву вітчизняного виробництва.

Щодо алкоголю, включаючи пиво і вино, то купувати “українське” бажають 36% споживачів. Зазначається також, що цей показник зріс порівняно з даними за 2016 рік. Тоді купувати вітчизняний алкоголь згодні були 30% опитаних.

Що стосується свіжої продукції, яка продається на вагу, українські споживачі схиляються до локального виготовлення: 67% охоче купують вітчизняні свіжі овочі та фрукти, 58% — м’ясо, рибу і яйця, 78% — хліб і хлібобулочні, кондитерські вироби.