174499

Торік в Україні зросли потужності зі зберігання зернових

Про це повідомляє Державна служба статистики, пише shotam.info.

На початку поточного року потужності одночасного зберігання зернових, зернобобових та олійних культур в Україні становили 78,3 млн тонн, що на 7,3% більше, ніж на початок 2018 року. З них 45,4 млн тонн (на 13,5% більше) належали сільськогосподарським підприємствам, що безпосередньо вирощують ці культури, та 32,9 млн тонн (на 0,2% менше) – підприємствам, що переробляють та зберігають зернові, зернобобові та олійні.

Найбільші потужності одночасного зберігання зернових, зернобобових та олійних культур на 1 січня 2019 року розташовувались у Хмельницькій області (7,1 млн тонн), Полтавській (6,8 млн тонн) та Кіровоградській (6,1 млн тонн) областях. Найменші – у Закарпатській (41,5 тис. тонн), Чернівецькій (287,5 тис. тонн) та Львівській (624,2 тис. тонн) областях.

Як раніше зазначалось, у 2018 році аграрії України отримали рекордний врожай зернових за всю історію спостережень – 70,1 млн тонн.

ЗАЗ випускатиме трактори, які зможуть конкурувати із знаменитим «білорусом»

Про це пише UBR.

Анонс про виробництво нових тракторів був опублікований ще восени 2017 року. Через півтора року ЗАЗ все ж зміг вийти на ринок тракторів з лінійкою продукції компанії LS — лідером серед виробників тракторів Південної Кореї.

Виробляти техніку збираються в декількох комплектаціях, від цього буде залежати і його ціна — від $ 23,5 тис. До $ 57 тис.

За оцінкою експертів, корейський трактор українського виробництва є прямим конкурентом знаменитих тракторів МТЗ «Білорусь».

Україна має якнайшвидше затвердити Національну програму боротьби з АЧС

Про це йшлося на засіданні Президії Національної академії аграрних наук, повідомляє прес-служба НААН.

«Епізоотична ситуація ускладнюється протягом останніх 6 років. Це завдає державі великих збитків та створює загрозу існування галузі свинарства. За даними ФАО, у 2017 році збитки перевищили 1,5 млрд грн, а експорт свинини скоротився в грошовому еквіваленті з 55 до 5 млн доларів США», — сказав Президент НААН Ярослав Гадзало.

Читайте також: АЧС: тваринники запропонували шляхи мінімізації збитків

Він додав, що в Україні необхідно затвердити національну програму боротьби з АЧС. Ефективність такого підходу підтверджує міжнародний досвід. Аналогічні програми діють у країнах Євросоюзу, США, Австралії, Аргентині, Канаді, Бразилії, Білорусі, країнах Африки. «Академія аграрних наук надавала пропозиції Президентові, РНБО, органам центральної виконавчої влади. Ми переконані, що якісні протиепізоотичні заходи повинні мати державний пріоритет та супроводжуватися науковцями. Такий супровід ми надаємо та готові надавати надалі», — сказав Ярослав Гадзало.

Серед пропозицій НААН також створення незалежної референс-лабораторії з розв`язання проблем африканської та класичної чуми свиней на базі Інституту ветеринарної медицини, відновити структуру служби ветмедицини в системі органів державної влади, ввести до складу Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при КМУ науковців-інфекціоністів, змінити в Держпродспоживслужбі вертикаль управління галузі ветмедицини, коли планування, виконання, оцінка та контроль заходів проводиться одним виконавчим органом.

Нагадаємо, уряд спростив процедуру відшкодування збитків фермерам, чиї господарства постраждали від африканської чуми свиней (АЧС).

Аграрний фонд поскаржився на тиск з боку НАБУ

Відповідна заява опублікована на офіційному сайті "Аграрного фонду".

"Безкінечні та безпідставні розслідування НАБУ впродовж останніх трьох років перешкоджають проведенню господарської діяльності, дискредитують імідж Товариства та репутацію його керівників, підривають довіру банків, державних органів та контрагентів. Вести прибуткову господарську діяльність в умовах постійного відвертого та безпідставного тиску та без документів, які були вилучені співробітниками НАБУ, вкрай проблематично. Це ставить під загрозу надходження коштів до державного бюджету, які Товариство сумлінно сплачує у вигляді податків, зборів та дивідендів", - йдеться у повідомленні.

У зв'язку цим, голова правління ПАТ «Аграрний фонд» Андрій Радченко звернувся до Президента України та Прем'єр-міністра України з проханням відреагувати на ситуацію, що склалась, захистити ПАТ «Аграрний фонд» від незаконного тиску, упередженості НАБУ та вжити в межах компетенції заходів щодо поновлення порушених законних прав та інтересів ПАТ «Аграрний фонд», як провідного оператора аграрного ринку та однієї з найприбутковіших державних компаній України.

"Оскільки під час проведення слідчих дій неодноразово порушувалися права працівників ПАТ «Аграрний фонд», Андрій Радченко також звернувся до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з проханням провести перевірку на предмет вчинення правопорушень детективами НАБУ під час обшуків у приміщенні Товариства.

Голова правління ПАТ «Аграрний фонд» також звернувся до Бізнес-омбудсмена України з проханням провести перевірку законності дій детективів НАБУ та вжити заходів щодо поновлення порушених прав ПАТ «Аграрний фонд» та притягнення до відповідальності співробітників НАБУ". - зазначають у прес-службі "Аграрного фонду".

Нагадаємо, що 7 лютого 2019 року співробітники НАБУ заблокували роботу ПАТ «Аграрний фонд» і протягом двох діб проводили обшуки в примішенні Товариства.

Перспективи зернової логістики: про що домовлялися агровиробники та Укрзалізниця

«Врожай 2019 року очікується не меншим за рекордний минулорічний, при чому за рахунок більшого об'єму ранніх зернових культур», - відзначила Катерина Конащук, Віце-президент з комерційних питань компанії «AgroGeneration» під час круглого столу «Агровиробники vs Укрзалізниця», який відбувся 21 лютого у медіа-центрі AgroGeneration.

- Відвантаження агрокультур на експорт залізницею йде активно, але недостатньо щоб уникнути накладання врожаїв двох сезонів у липні-вересні. Тож з самого початку жнив матимемо проблеми з вивезенням та звільненням елеваторів, -  додала Конащук Катерина.

Так аграрії в чергах, витрати на зберігання зросли… Окрім того, майже вдвічі, за минулий рік зросли розцінки на логістику зерна залізницею.

-  Витрати на логістику аграрної продукції постійно зростають. Щоб це зростання було справедливим та обґрунтованим аграріям необхідно об’єднатися у відстоюванні своїх інтересів, - зауважив Тарас Висоцький, генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

Ідея об’єднання для відсолювання інтересів, також була озвучена Андрієм Рязанцевим, директором з економіки та фінансів АТ «Укрзалізниця», якій вважає  однією з проблем аграрного бізнесу «його недостатню концентрацію спільних зусиль на побудові професійного лобіювання інтересів у органах влади».

Майбутні перспективи відвантажень в зерновій логістиці в новому 2019/20 маркетинговому сезоні знаходяться в зоні уваги, тому наявності вантажних вагонів, локомотивів, закриття малозавантажених залізничних станцій, індексація тарифів, стратегічне планування при перевезенні зернових та олійних культур й надалі хвилюють українського товаровиробника.

З врахуванням потенційного зростання валового збору та без ефективних змін у системі транспортування, ситуація тільки погіршиться, бо застаріла інфраструктура Укрзалізниці занепадає.

- Ситуація з УЗ буде посилюватися, особливо з інфраструктурою, що в першу чергу зумовлено недофінансуванням за останні 15 років, відсутністю інвестицій в залізничний галузь (необхідно мінімум 3 млрд на рік), неефективністю управління УЗ (включаючи корупцію, яка оцінюється на рівні 1-2 млрд дол на рік). – Зазначив Володимир Шульмейстер, директор програми "Інфраструктура майбутнього" аналітичного центру "Український інститут майбутнього",  та  додав, що «на цьому негативному тлі аграріям залишається знаходити альтернативні види транспортування, переважним з яких є річковий транспорт, так як автомобільний транспорт буде дорожчати в разі необхідного введення жорсткого контролю за перевантаження».

Українські виробники цукру обговорять експортну стратегію на Sugar World 2019

«За прогнозами провідних світових аналітичних організацій, наступний маркетинговий рік буде дефіцитним. Для українського виробника це означає, що ми маємо шанс збільшити експортні поставки, а враховуючи той факт, що Індія та Бразилія скорочують виробництво цукру, можемо поборотись за ринок Азії та Африки», - пояснила заступник голови правління НАЦУ «Укрцукор» Руслана Бутило.

За її словами, основною проблемою галузі залишається технологічний аспект виробництва: ефективне вирощування цукрових буряків і виробництво цукру найвищої категорії, та довгострокове планування, яке б дало змогу нарощувати експортний потенціал і закріпитись в світовому рейтингу експортерів.

«Окрім того, окремої уваги заслуговує питання утилізації побічних продуктів виробництва – меляси та жому, адже це чудова можливість для диверсифікації виробництва та збільшення прибутковості. Ринок цукру циклічний, а внутрішнє споживання щороку зменшується, тому біоенергетичний підрозділ на цукровому заводі - це уже вимога сучасного ринку», - прокоментувала Бутило.

Враховуючи попередні прогнози, щодо зменшення посівних площ під цукровими буряками, необхідно працювати над підвищенням якості та кількості сировини: збільшенням врожайності та показників цукристості, а також впроваджувати сучасні технології тривалого зберігання цукрових буряків, які дадуть змогу продовжити виробничий сезон.

«Спеціально для керівників сільськогосподарських підприємств, агрономів та сировинних служб працюватиме секція “Технологія вирощування цукрових буряків”, на якій буде розглянуто питання боротьби зі шкідниками та хворобами цукрових буряків, живлення рослин, а також передові дослідження та інновації технологій вирощування цукросировини», - пояснив аналітик сировинних ринків та сільського господарства НАЦУ «Укрцукор» Василь Долінський.

Окрім експертних презентацій та аналітичних оглядів, на відвідувачів буде чекати обширна виставкова зона, де близько 30-ти компаній партнерів представлять: сучасні гібриди насіння цукрових буряків і засоби захисту рослин, обладнання для цукрових заводів та «розумні» технології, технічні рішення і техніку для збору та зберігання врожаю цукрового буряку.

Довідка: Міжнародний конгрес для виробників та переробників цукрових буряків Sugar World 2019, організатором якого виступає Національна асоціація цукровиків України, є головним бізнес-майданчиком на ринку цукру в Україні та Східній Європі. На захід щорічно збираються ключові гравці ринку для того, аби ознайомитися із ситуацією в секторі, новинками в світі технологій, відвідати лекції провідних експертів, визначити курс розвитку галузі на майбутнє.
Аудиторія проекту – близько 500 учасників: власники, директори, головні агрономи агрохолдингів, середніх та малих господарств; керівники, топ-менеджмент, технологи та інженери цукрових заводів; представники міжнародних організацій, комерційних, трейдингових компаній, депутати, науковці та фахівці.

Акредитація журналістів здійснюється по електронній пошті [email protected] до 27 лютого.
Інформація для реєстрації: назва ЗМІ, прізвище та ім'я, посада, рубрика, електронна пошта, мобільний телефон.
Підтвердження акредитації здійснюється відповідним листом на ваш запит.