178171

Тваринники вимагають знизити експортне мито

Аналіз сучасної картини у виробництві та експорті продуктів українського тваринництва та визначення основних проблем, з якими зіштовхуються виробники та експортери продуктів тваринництва на внутрішньому та зовнішньому ринках, їх причин та шляхів вирішення обговорювали експерти 26 липня під час круглого столу на тему «Розвиток виробництва та експорту м’яса в Україні».

Про це повідомляє прес-служба Асоціації тваринників України.

«За офіційною статистикою сьогодні виробництво м’яса збиткове, поголів’я ВРХ стабільно зменшується, - відзначила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева. – Але хочеться вірити, що зараз наступає переломний момент. Ситуація на внутрішньому ринку формує економічні важелі, які мають дати імпульси для розвитку тваринницької галузі. Але лише економічні імпульси – це недостатньо. Ми зібралися тут для того, аби обговорити, що може зробити держава - МінАПК, Держпродспоживслужба, аби наша тваринницька галузь пішла в ріст, і ми могли нею пишатися».

«На сьогоднішній день частка тваринництва в загальному експорті аграрної продукції не така вже й велика — близько 6 % за минулий рік, хоча попит є. І причиною цьому є існуючі внутрішні бар’єри, які не дозволяють розвивати на високому рівні виробництво та експорт в Україні м’яса», - зазначила Ірина Паламар, голова Асоціації тваринників України. Усе це знижує мотивацію підприємств розвивати галузь, позначається на загальних показниках поголів’я, виробництва та експорту продукції тваринництва, впливає на розміри капіталовкладень підприємств у власне виробництво тваринництва, на вартість продукції тваринництва та її конкурентоспроможність, що в кінцевому результаті негативно позначається на іміджу України на світовому ринку, обсягах залучених міжнародних інвестицій, стабільності валютного балансу.

Одним із важливих питань, які підняла Ірина Паламар стало високе експортне мито - 10%, яке виробники змушені сплачувати під час експорту продукції: «Наші підприємства мають всі перспективи розвивати експорт продуктів тваринництва, але поки цьому перешкоджає експортне мито на продукцію ВРХ у розмірі 10 %. Тому потрібно нагально переглядати діюче митне законодавство в частині ставки експортного мита».

Важливим є також питання підтримки сільськогосподарських виробників в напрямку поліпшення податкового регулювання.

Як повідомила Ірина Паламар, сьогодні сільськогосподарські підприємства, які, наприклад, одночасно займаються вирощуванням зернових та виробництвом молока і м’яса, постають перед проблемою отримання у повному обсязі «бюджетної дотації для розвитку с. г товаровиробників» в рахунок погашення понесених витрат по ПДВ. – Адже по факту замість 100% дотації вони отримують 55%! Бо такий неправильний механізм прорахунку ПДВ. А через недостатність державного фінансування в окремі місяці можуть не отримати навіть ці 55%. Тому потрібно переглядати чинне законодавство на рівні профільних міністерств та Уряду та вносити відповідні зміни до Постанови КМУ.

Іншими ключовими темами обговорення круглого столу стали питання державної підтримки виробників продукції тваринництва на етапі підготовки до експорту (удосконалення дозвільної та іншої документації, прийняття на законодавчому рівні нормативного акту щодо карантинування тварин); необхідність запровадження рівних правил ринку для всіх виробників-експортерів; проблема підвищення потужностей портів в експорті ВРХ; обговорення результатів роботи МінАПК в напрямі боротьби з АЧС; можливості для пошуку нових експортних ринків і майданчики, через які тваринники можуть просувати свою продукцію для експорту та інші питання.

У підсумку було ухвалено прийняти за результатами заходу програмний документ з усіма висловленими пропозиціями, який буду направлено до Уряду для опрацювання.

На Вінничині вироблятимуть паливні брикети з соломи

Про це повідомили у Вінницькій облдержадміністрації.

«Під час жнив на полях залишається багато пожнивних решток, соломи, які забороняється спалювати. Мене зацікавила ідея використання соломи для виготовлення брикетів», ‒ розповів керівник господарства Володимир Дмитрук.

У польської компанії «Аскет», яка займається виробництвом і встановленням обладнання по переробці пожнивних решток за проектом «Золоте вугілля», закупили лінію вартістю 5,6 млн грн., побудували приміщення для лінії.

Зараз, за словами Володимира Дмитрука, бригада польських спеціалістів налагоджує лінію. Планується відкрити шість робочих місць і працювати у дві зміни.

«В Україні є вже п’ять подібних ліній, і дві з них ‒ у нашій області», ‒ наголосив перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко.

Паливні брикети, вироблені «Вищеольчедаївським», планують реалізовувати також і в інших районах Вінничини

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

В Україні ціни на цибулю знижуються щодня

Про це повідомляє «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

Так, з початку поточного тижня ця продукція вже стала дешевшою в середньому на 30%. Наразі господарства готові вести відвантаження цибулі по 4,5-6 грн/кг (0,15-0,20 €/кг) в залежності від якості, обсягу партії і регіону. Для порівняння: ще в кінці минулого робочого тижня ціни на цю продукцію не опускалися нижче 7 грн/кг (0,23 €/кг).

Виробники зізнаються, що активно знижувати ціни вони змушені через надлишок цибулі на ринку, оскільки в продаж, крім ранньої продукції, вже почала надходити цибуля більш пізніх сортів. При цьому значну частину пропонованих обсягів становить некондиційна продукція, якість якої знизилася через несприятливі погодні умови.

Однак навіть після цінового зниження цибуля в Україні коштує в середньому вдвічі дорожче, ніж в кінці липня 2016 року.

 

Ваш вибір 'Подобається'.

Україна поставила найбільшу партію органічної коноплі в історії США

Замовником органічного насіння став Державний університет Адамса, штат Колорадо (Adams State University in Alamosa, Colorado). Допомогу в організації постачання надавала компанія Reakiro, пише latifundist.com.

За словами комерційного директора компанії Костянтина Полозова, поставка такого обсягу насіння технічної коноплі з України має для Америки історичне значення.
 
«У США вирощування конопель було заборонено ще в 1936 році. При цьому, уряд не розділяв технічну коноплю та марихуану. І лише в 2014 в США вийшов фермерський закон, який дозволяв вирощувати коноплю в дослідницьких цілях. Тоді Adams State University погодив з Міністерством сільського господарства США поставку партії насіння технічної коноплі з Європи. Вперше Управління по боротьбі з наркотиками США (The Drug Enforcement Administration) дало дозвіл на поставку конопель в країну, і це найбільша постачання технічної коноплі за всю історію Америки», — зазначив Костянтин Полозов.
 
За його словами, серед всіх європейських виробників насіння вибрали саме «Арніку», оскільки її насіння найбільш підходили по технічним характеристикам. Крім того, «Арніка» була єдиною компанією, готовою надати якісні насіння у великому обсязі.
 
Поставка здійснювалась літаками з перевантаженням в Німеччині. Зараз насіння проходять серію досліджень в Adams State University. Після цього органічну технічну коноплю планують посіяти в різних штатах країни. Якщо дослідження пройдуть вдало, у США планують розпочати промислове виробництво технічної коноплі.
 
«Зараз з технічної коноплі виготовляють різні екстракти, її активно використовують у фармацевтиці, з конопель роблять суперконденсатори, тканину і багато іншого. Тому, цілком можливо, що співпраця з «Арнікою» не закінчиться на одній партії насіння», — говорить Костянтин Полозов.
 
У свою чергу, в агропромисловій групі «Арніка» кажуть, що поставка насіння в Америку була важливим етапом у розвитку експорту продукції.
 
«Для нас це був цінний досвід, адже вперше ми поставляємо нашу продукцію в Америку, і перший раз використовуємо авіаційний транспорт. Відкривши для себе новий ринок, ми маємо намір розвивати цей напрямок експорту, тому, будемо раді продовжити співпрацю з Adams State University», — коментує провідний спеціаліст з питань логістики та митного контролю агропромислової групи «Арніка» Олександр Бугаєць.

Ваш вибір 'Подобається'.

МінАПК: ДПЗКУ загрожує дефолт

"Державній продовольчій зерновій корпорації" загрожує дефолт, а китайські кредитори не хочуть приватизувати компанію. Про це в інтерв'ю 112.ua повідомив заступник міністра МінАПК Максим Мартинюк.

За його словами, уряд вважає, що нинішні проблеми пов'язані з неефективним менеджментом і оголосив конкурс на керівника держкомпанії. Посада вакантна протягом останнього року.

"Поки є кредит. Є загроза дефолту компанії, яка називається "Державна продовольча зернова корпорація". Ми ведемо діалог з китайськими кредиторами і про якісь успіхи у ньому говорити рано. Але ДПЗКУ також більше року не має керівника. І уряд ухвалив рішення щодо формування в ній наглядової ради. Необхідно, звичайно, призначення керівника. І я думаю, що корінь проблем корпорації також у неякісному менеджменті", - сказав Мартинюк.

Також, за його словами, уряд хоче приватизувати ДПЗКУ і зокрема звертався з такою пропозицією до китайських кредиторів.

"Вони кажуть, що для них приватизація це не пріоритетний формат. Вони можуть його розглянути, але не хотіли б", - сказав Мартинюк, зазначивши, що "об'єктивно зараз ця компанія має мінусову ринкову вартість".

В Україні з’явиться «Лабораторія якості молока»

Про це порталу MilkUa.info розповів директор лабораторії, кандидат ветеринарних наук, доцент Андрій Білан.

 

«Створенню лабораторії сприяло кілька причин: бажання виробників збільшити кількість молока екстра; скарги на низьку закупівельну ціну, яку встановлюють переробні підприємства; аналіз та перспектива подальших потреб молочних господарств, що планують розвиватися», — поінформував керівник лабораторії.

За словами Андрія Білана, основна діяльність лабораторії полягає у всебічному контролі процесу виробництва молока.

Аналіз молока та підбір генетичного покращувача допоможе уникнути зниження кількості та якості молока, коли корова вже досягла піку своєї продуктивності.

Основна діяльність лабораторії полягатиме у контролі процесу виробництва молока:

- контроль якості сировини;
- участь в обґрунтуванні відповідних технологічних схем, спрямованих на забезпечення стабільності і високої якості продукції;
- контроль технологічних процесів виробництва, спрямований на дотримання встановлених технічних умов, технологічних схем та інструкції;
- контроль санітарного стану виробничих приміщень, обладнання, тари, інвентарю;
- впровадження в практику роботи лабораторії новітніх досягнень в області методів контролю.

Як зауважив Андрій Білан, наступний крок для створення лабораторії — підбір персоналу. Крім того, зараз визначають перелік необхідного обладнання, щоб своєчасно провести тендери з його закупівлі.

Ваш вибір 'Цікаво'.