170513

Тимофію Милованову призначили ще двох заступників

Теґи: 

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

На посаду заступників Міністра  розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України були призначені Світлана Панаіотіді та Дмитро Романович.

Як зазначається, Світлана Панаіотіді на посаді опікуватиметься питаннями впровадження антимонопольних політик та стратегічного розвитку сектору оборони та безпеки. 

Вона юрист за фахом, працювала державною уповноваженою в Антимонопольному комітеті України. Також Світлана Панаіотіді є натхненницею благодійного проекту “Змінюй світ.Даруй своє”.

Дмитро Романович – економіст, експерт в галузі інвестицій, бізнес-клімату, дерегуляції економіки, розвитку малого і середнього бізнесу (МСБ). Працював проектним менеджером реформи “Дерегуляція” в Національній раді реформ. Співпрацював з Офісом реформ Кабінету Міністрів. В 2017-2018 роках був учасником Ukrainian Emerging Leaders Program в університеті Stanford. В 2018-2019 роках на посаді старшого консультанта в Європейському банку реконструкції і розвитку (ЄБРР).

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Український мед по достоїнству оцінили на міжнародній виставці

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).

Під час 48 технічних симпозіумів, 8 круглих столів та 9 семінарів учасники конгресу (а це 6000 учасників з 80 країн) обговорюють такі питання:

прогрес у галузі геноміки в науці про бджільництво,
вплив пестицидів на бджіл,
боротьба з пиловими кліщами та хворобами,
виявлення і запобігання шахрайству з медом,
консервація запилювачів,
бджільництво без лікування.

На стенді України, організованому за підтримки ФАО, ЄБРР EU4Business, UHBDP та MEDA, представлено мед різних українських виробників. Бджолярі України на конгресі вивчають міжнародний досвід, спілкуються з колегами з різних країн і діляться своїми досягненнями.

Асоціація експортерів та переробників меду і Спілка пасічників України організували під час Apimondia 2019 Національний вечір українського меду, де презентували бренд Ukrainian honey. Keep true, висвітили поточну ситуацію на українському ринку меду та позиції України на зовнішньому ринку.

Як повідомила на своїй сторінці у Фейсбук національний консультант ФАО Анна Бурка, українські пасічники і медовари під час Apimondia 2019 представили українську продукцію на конкурсі World beekeeping Awards, де отримали 4 нагороди: 2 срібла й 1 бронзу завоювали медовари та 1 срібло – віце-президент СПУ Андрій Бажин за відео «Медова Україна».

Джерело: landlord.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

За крок від колапсу: ситуація з вантажними перевезеннями постійно погіршується

Україна знаходиться за крок від колапсу на залізниці. У країні гостро не вистачає вантажних вагонів. А УЗ відволікає від цього новинами про закупівлю пластикових склянок і вишиванок.

Про таку проблему у Facebook написав голова асоціації власників вагонів Олександр Криворучко, пише УНІАН.

"На жаль змушений констатувати, що мій прогноз по транспортному колапсу на залізниці збувається, причому в найгіршому з можливих сценаріїв – склалися всі фактори (рекордний урожай, рекордний імпорт вугілля через порти, збільшення поставок ДТ через морські порти, зриви із забезпеченням поставок ДТ на УЗ і істотно зростаючий транзит через найбільш вузьке місце українського транспортного комплексу – через порти Одеського регіону при повному потуранні і бездіяльності з боку "Укрзалізниці")", – вважає Криворучко.

За його даними, починаючи з другої половини серпня ситуація з рухом поїздів на "Укрзалізниці" постійно погіршується. Основні фактори – проблеми із закупівлею дизельного палива і паливно-мастильних матеріалів (ПММ) на початку серпня, пріоритезація і зростання обсягів транзитних перевезень в напрямку одеських портів, гострий дефіцит локомотивних бригад, складачів поїздів і власне локомотивів.

"Внаслідок вищевказаних подій збільшилася кількість кинутих поїздів на мережі до рекордного за останній рік рівня – 359 потягів!!!", – зазначив голова асоціації власників вагонів.

Він пише, що істотне зростання таких поїздів спостерігається по Одеській (розвантажувальної) і Південно-Західної (транзитної) залізницях. Фактично, управління здійснюється в "ручному" режимі.

"Не дивлячись на наявність вагонів в підході," Укрзалізниця "не може забезпечити ритмічний підвезення порожнього рухомого складу на вантажні станції і вивіз навантаження, що призводить до систематичних зривів планів навантаження на всіх ГЗК. Ускладнено обмін на основних стиках (П'ятихатки, Апостолове, Тимкове) між Придніпровської та Одеської дорогами. у серпні баланс обміну поїздів зменшився на 9 потігів в порівнянні з липнем! Відбуваються систематичні невидачі локомотивів в роботу через відсутність наряду локомотивних бригад. по Одеській ж / д кільк ство відмін в окремі зміни досягає 50 локомотивів. (25% від потреби)", – пояснив ситуацію Криворучко.

Також за його даними, кількість локомотивів, задіяних в перевезеннях в серпні поточного року зменшена 87 одиниць (12,2%) ніж у 2018 році.

"Укрзалізниця" знову виявляється не готовою до пікових навантажень в сезон збільшеного об'єму перевезень зернових. У серпні середньодобове навантаження зернових збільшилася відносно липня на 17,5 тис. тонн, за підсумком місяця зростання обсягу перевезень зерна складе не менше 0,5 млн тонн ", – говорить про наслідки дефіциту вагонів експерт.

"Парадоксально, але на тлі збільшення внутрішньої навантаження збільшується обсяг транзитних перевезень в напрямку одеських портів. Зростання в серпні від липня складає 140 тис. тонн. Термінали і припортова залізнична інфраструктура не справляється зі збільшеним об'ємом перевезень, підхід вантажів постійно зростає і в третій декаді серпня досяг 9000 вагонів для портів ТІС і Берегова. Середньодобове вивантаження в портах зменшилася на 320 вагонів: з 880 вагогов в липні до 560 вагонів в серпні", – додає Криворучко.

"Таким чином я вкотре закликаю керівництво УЗ зайнятись роботою, а не PR! Хоча судячи з результату минулого разу заклик не спрацював", – звернувся голова асоціації власників вагонів до "Укрзалізниці".

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Агрономи лідирують за рівнем заробітної плати в АПК

При цьому, «стеля» пропозиції за посаду агронома сягає 32 600 грн. Мінімальні пропозиції від роботодавців на сайті коливається в межах від 10 000 до 13 500 грн, пише superagronom.com.

Варто відзначити тенденцію, що більшість вакансій вказані без розміру зарплати з приміткою, що це окрема тема на співбесіді.

Читайте також: Хороших агрономів в Україні можна перерахувати на пальцях

Серед інших вакансій середня заробітна плата становить:

трактористів — 13 200 грн;
тваринників — 11 133 грн;
посади в агрохолдингах — 15 700 грн.

Нагадаємо, за даними Державної служби статисти України, за період з січня по липень 2019 року середньомісячна заробітна плата в сільському господарстві становила 8 388 грн, що на 23,9% більше показника за аналогічний період 2018 року.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ваш вибір 'Подобається'.

На Херсонщині планують збудувати пакувальний термінал для кавунів і динь

Про це розповів фахівець із розвитку плодоовочевого ринку Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) Валерій Федоренко.

«На сьогодні в Україні немає жодного підприємства, що займалося б охолодженням і пакуванням кавунів або динь, хоча обсяги виробництва самих лише кавунів в Україні коливаються в межах 370–500 тис. тонн», – сказав Валерій Федоренко. 

За його словами, відсутність пакування для баштанних є однією з причин низького експорту цієї продукції.

Минулого року Україна експортувала 18,5 тис. тонн кавуна, але заробила на цьому лише $3,1 млн експортної виручки. Одна тонна кавунів, експортованих з України, продавалася по $170, і це була найвища експортна ціна українського кавуна за 4 роки. У цей же час чеські експортери отримували понад $500 за тонну, французькі –  $800 за тонну, а нідерландські реекспортували кавуни по $939 за тонну.

Джерело: AgroTimes

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Екологічна катастрофа на Волині: «море» тухлої риби скинули в річку

На місце масштабної екологічної катастрофи обласні екологи виїжджати навіть не збираються, бо до даної фірми причетна компанія нинішнього нардепа України.

Про це інформує  «ВолиньUA».

Встелені тухлою рибою береги річки Путилівки, що поряд села Башлики Ківерцівського району. Таку жахливу картину можна спостерігати від діяльності одіозного підприємства ТзОВ «Цумань-Риба». Місцева влада закриває очі на безпорядок та беззаконня, разом з місцевими полісменами.

Конфлікт довкола ставків в Ківерцівському районі, поряд села Башлики, назрівав давно. Передувало це тим, що ТзОВ «Цумань-Риба» в ході своєї діяльності забороняли місцевим жителям ловити рибу, відпочивати та купатися в ставках. Тому системно назрівав запал конфлікту.
А все розпочалось з того, що ще в 2015 році, тоді ще голова Волинської ОДА Володимир Гунчик, надав в оренду на 49 років ставки площею 176 гектарів ТзОВ «Цумань-Риба». 

Засновником підприємства була депутат селищної ради Попик Людмила Прокопівна, яка раніше очолювала місцевий рибгосп та «засвітилась» під час скандального будівництва у Старому місті Луцька, на вулиці Кафедральній, 13.  

Співзасновником цього підприємства є компанія нинішнього нардепа України від Волині. Про це ми розповімо детальніше згодом.

До місцевого бюджету кошти з оренди землі на рахунок Дубищенської сільради не надходили з 2014 року по 2018 роки. 
Отож, Людмила Попик орендувала ставки площею 176 гектарів за 12 тисяч гривень на рік. Відразу ж підприємство встановило свої чіткі правила та заборонила місцевим жителям право доступу до водойм. Такі моменти звісно обурили місцеве населення.

Тому, жителі села Башлики, зібрали понад 156 підписів для колективного звернення до підприємства ТзОВ «Цумань-Риба» з проханням врегулювати загального доступу до водокористування. Підключились до цієї справи і місцеві депутати Дубищенської селищної ради.
Днями, працівники даного підприємства під час спуску води з ставка - зруйнували дамбу. Також, зі слів селян, не мали відповідних дозволів від екології на проведення відповідних робіт. Таким чином, припускають місцеві жителі, відбувся несанкціонований спуск води, дозвіл на яке дали навіть не екологи. 

Про ці випадки місцеві люди повідомили працівників поліції, які не охоче склали акт про правопорушення та повідомили екологів, які на місце події не виїхали. Селяни припускають, що в цьому сир-борі замішані екологи, поліція та місцева районна адміністрація разом з головою сільської ради.

Адже договори на оренду ставків були пролонговані таємно від депутатів, а додатковий договір був укладені заднім числом вже після звернень селян до поліції.
Така вседозволеність та відчуття безкарності відбувалась очевидно роками, поки вже остаточно не повстали селяни. Таку впевненість «царювання» ТзОВ «Цумань-Риба» під прикриттям правоохоронців, екологів, районної адміністрації Ківерцівського районну надавав імунітет причетності фірми впливого нардепа з Волині.

Як розповідають селяни, поряд із цими ставками теж є водойми, які не зареєстровані ніде в земельному кадастрі, але вони спокійно функціонують.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview