У Аграрної академії наук заберуть понад 80% земель

У розпорядженні Національної академії аграрних наук України (НААН) залишиться не більше 10 000 га земель. Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький, пише biz.liga.net.

"Є загальна думка про те, що для науки досить 10 000 га. Всі інші землі НААН будуть передані у державну чи комунальну власність", - сказав він.

Крім того, Висоцький підтвердив, що законопроект про обіг земель сільгосппризначення буде поданий в парламент до 1 жовтня. При цьому до 1 грудня за розпорядженням президента Володимира Зеленського повинен бути скасований земельний мораторій.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У Херсоні хочуть побудувати завод для переробки зерна

Таку інформацію повідомив радник голови з розвитку бізнесу при ХОДА Денис Халупенко, пише kherson.net.ua.

Необхідне обладнання вже закуплено і орендовані приміщення, а сам завод запустять в роботу вже в кінці року. Там будуть працювати близько двадцяти осіб в тому числі і підрядники, які допоможуть поповнювати гроші в бюджет області у сфері агропромисловості.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Реструктуризація боргів Агроінвестгруп і допомога слідству: з чим повернувся Віталій Кучеренко

Співвласник «Агроінвестгруп», яка оголосила про банкрутство в січні 2019 року, Віталій Кучеренко звернувся до партнерів та клієнтів компанії з вибаченнями та заявив про свою непричетність до «смерті» підприємства. Менеджер збирається плідно співпрацювати зі слідством, надавши всі необхідні документи, що доводять його невинуватість.

Про це Віталій Кучеренко повідомив на своїй сторінці в Facebook.

Віталій Кучеренко опублікував відкритий лист, яким вибачається перед кожним постраждалим від дій групи компаній «АгроІнвестГруп» за «втрачений час, довіру і гроші».

Співвласник «АгроІнвестГруп» розповів, що виїхав з України в січні 2019 року через загрозу життю й оскільки «силові аргументи виключали конструктивний діалог».

«Я не був бенефіціаром і акціонером компанії, але ситуація, що склалася, ставила під загрозу особисту і сімейну безпеку: від мене вимагали повернути те, чим я ніколи не володів. Компанію «АгроІнвестГруп» на переговорах часто представляв я, тому, коли люди втратили гроші, в першу чергу, вони стали звертатися до мене. Однак пряме вимагання з боку окремих осіб перешкодило результативним переговорам і оперативному вирішенню проблеми», – написав Віталій Кучеренко.

Менеджер компанії зазначив, що присвятив аграрній сфері останні 5 років і зараз хоче відновити свою репутацію, яка постраждала від чужих помилок і недобросовісності. Він готовий надати слідству всі докази його непричетності до банкрутства компанії з юридичної і будь-якої іншої точки зору.

«Водночас я усвідомлюю, що єдиний реальний спосіб повернути собі добре ім’я, а своїм словам вагу – це почати з реальних справ. Тому, як тільки з’явилася можливість почати переговори, я став спілкуватися з сільгоспвиробниками, трейдерами та іншими контрагентами, озвучуючи їм пропозицію щодо реструктуризації боргів групи компаній “АгроІнвестГруп”».

За словами Віталія Кучеренка, ситуація на ринку, що склалася з вини «АгроІнвестГруп», не тільки завдала економічних збитків, а й похитнула довіру міжнародних партнерів. Зниження обсягів інвестицій, підвищення ставок за кредитами, незакриті контракти та інші недоотримані вигоди сповільнять розвиток ринку на роки вперед.

Особиста професійна етика і правила життя не дозволяють Віталію Кучеренку залишити ситуацію без рішення. З огляду на це він буде звертатися до кожного учасника ринку, від фермерів-приватників до міжнародних трейдерів, і намагатися знайти загальні точки для визначення шляхів співпраці в питанні погашення боргів.

«Я прошу контрагентів і всіх постраждалих від банкрутства “АгроІнвестГруп” про вибудовування конструктивного діалогу в роботі в рамках поточних можливостей і операційної діяльності ваших підприємств», – написав Віталій Кучеренко.

Джерело: landlord.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В уряді розглядають можливість ще однієї посади заступника з питань АПК

Теґи: 

Про це в коментарі ЕП заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

Зазначимо, що 6 вересня міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов отримав трьох заступників: першого заступника Павла Кухту, заступника Тараса Висоцького та заступника-Торгового представника України Тараса Качку.

11 вересня Кабмін призначив на посаду заступниці міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Світлану Панаіотіді, яка до цього була державним уповноваженим Антимонопольного комітету.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview
Ваш вибір 'Подобається'.

Ефіопія планує імпортувати м’ясо з України

Про це повідомила прес-служба Держпродспоживслужби.

"Робота делегації компетентного органу Республіки Ефіопія розпочалася із зустрічі з фахівцями Держпродспоживслужби на чолі з заступником Голови Держпродспоживслужби Ольгою Шевченко та за участю профільних спеціалістів.

Очікується, що в рамках роботи в Україні ефіопські колеги відвідають Київську та Вінницьку області.

Планується, що представники делегації ознайомляться з роботою Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, територіальних органів Держпродспоживслужби, птахоферми та м’ясопереробного заводу в зазначених областях", - йдеться у повідомленні.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Фермерам готують кредити для купівлі землі під 3% річних

Фермерам готують кредити для купівлі землі під 3% річних. Про це під час круглого столу «Земельне віче — як ринок бачить цивілізований вільний ринок землі в Україні: ризики/можливості, присутність іноземців та доступ до кредитів» заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з питань агрополітики Тарас Висоцький, повідомляє АgroРolit.com.

«Хотів би наголосити, що є анонсований державний бюжет-2020. Там чітко зафіксована цифра – 4,4 млрд грн на здешевлення кредитів українським сільгосптоваровиробникам для купівлі сільгоспземель. Це дуже важливий момент. Ми всі мріємо про цей час, коли  буде фінансування всім під 5%. Але поки він прийде, держава готова зробити це у 2020 році. Компенсувати облікову ставку НБУ. Ми розуміємо, що тоді реальна вартість буде близько 3% річних. Це уже робиться і ведеться робота над порядком щоб це запустити», – сказав він.

Висоцький додав, що запуск ринку землі відбудеться у другій половині 2020 року.

Залишається і підсилиться чинна норма, що купувати зможуть українці та українські сільгосп- і товаровиробники. Запобіжники мають бути поставлені щодо країни-агресора. І навіть якщо це десь з’явиться, це має бути конфісковано, – сказав він.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview