У більшості областей зафіксовано нашестя шкідників

У більшості областей Степу, Лісостепу рослини огірків потерпають від баштанної попелиці, тютюнового трипса, в західних та центральних на рослинах розвиваються антракноз та пероноспороз. На присадибних ділянках 20-40% рослин цибулі уражені пероноспорозом. Про це повідомляє AgroReview з посиланням на Держспоживслужбу.

Крім того, у Степу та Лісостепу триває літ лучного метелика інтенсивністю 1-5 екз. на 10 кроків. Гусениці першого покоління за чисельністю 0,2-3 екз. на кв.м пошкодили 1-5% рослин кукурудзи, соняшнику, багаторічних трав. Повсюди на неугіддях, луках, узбіччях доріг триває розвиток личинок саранових стадних та нестадних видів, які перебувають у II-V віках. Личинки за чисельності 0,3-5, макс. 9 екз. на кв.м (нестадні види, Запорізька, Полтавська обл.) пошкодили 2-5% рослин.

Скрізь в агроценозах триває літ метеликів підгризаючих (озима, оклична) та листогризучих (гамма, С-чорне, капустяна, люцернова, бавовникова, ін.) совок, гусеницями яких пошкоджено 1-6% сої, цукрових буряків, кукурудзи та овочів.

Портал AgroReview

Чекаємо від Вас новини та прес-релізи!

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Скільки потрібно коштів на відкриття підприємства з вирощування ягід?

Поточна вартість проекту з вирощування малини та червоної смородини на території площею 20 га землі з подальшою реалізацією на експорт і на внутрішньому ринку становить $300 тис. Про це повідомили фахівці компанії Pro-Consulting.

У компанії розповіли про бізнес-плани для вирощування малини та червоної смородини на території площею 20 га землі з подальшою реалізацією на експорт і на внутрішньому ринку.

«Важливим є вибір правильного розташування підприємства ― ґрунт повинен відповідати фізико-хімічним нормам, необхідним для вирощування малини та смородини. Вибираючи місце для вирощування малини, рекомендується орієнтуватися на території, не надто віддалені від населених пунктів. Це дозволить скоротити логістичні витрати, а також вартість праці, витрати на перевезення людей, доставку тари і т.д. Також варто обов'язково опрацювати і врахувати наявність зручних під'їзних шляхів, можливостей зрошення і використання додаткової робочої сили в сезон збору врожаю. При виборі місця під насадження смородини варто уникати локацій, де існує загроза пізніх весняних заморозків», ― зазначили в компанії.

За словами аналітиків Pro-Consulting, оптимальними для вирощування даної ягоди є ділянки, розташовані на рівнинній місцевості ― західні і південно-західні схили Полісся і Лісостепу.

Зазначається, що найбільша частина витрат при організації роботи підприємства припадає на закупівлю саджанців малини ― 22-23%, і техніку для догляду та збирання врожаю ― 19-20%. Придбання обладнання для заморозки і зберігання ягід обійдеться в 17-18% від загального обсягу капіталовкладень, покриття витрат до першого збору врожаю ― близько 18-19%. Урожайність малини становить 2,5 тонни з гектара, смородини ― 6,5 тонни з гектара.

«Термін окупності проекту з урахуванням дисконту 10,4% складає 4,5 років. Внутрішня ставка прибутковості досягає 35%, а чиста поточна вартість проекту ― $300 тис. Сумарний грошовий потік позитивний з моменту початку збору/реалізації ягід, що вказує на збалансованість дохідних і видаткових частин проекту», ― резюмували в компанії.

За матеріалами ГолосUA

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Вартість дизельного палива в Україні залишилась на рівні 22.45 грн/л

Станом на ранок 10 липня ціни на паливо в Україні залишилися незмінними. Про повідомляє AgroReview.

Зокрема, середня вартість дизельного палива (ДТ) склала 22.45 грн/л, а «ДТ+» - 23,49 грн/л.

Бензин «А-92» коштує в середньому 24.10 грн/л, «А-95» - 24,91 грн/л, «А-95+» - 26,37 грн/л.

В той же час за літр бензину «А-98» в середньому просять 29.15 грн.

За матеріалами http://vseazs.com

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Офіційний курс гривні встановлено на рівні 26,022 грн/дол

На сьогодні офіційний курс гривні встановлено на рівні 26,022 грн/долар. Таким чином, згідно з інформацією, наданою Нацбанком України та провідними українськими банками, основні іноземні валюти станом на ранок 10 липня обмінюються за таким курсом:

Порівняно з неділею курс обміну основних іноземних валют підвищився.

За матеріалами https://kurs.com.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

«Сільгосп-революція» в США: вертикальні ферми все більш популярні

Американська компанія Bowery, яка займається вертикальними фермами, залучила $ 20 млн інвестицій вже на першому етапі фінансування проекту, пише видання ing.com.

Стартап від Bowery стартував на початку цього року - і зробив революцію в сільському господарстві. Команда розробників вважає, що майбутнє сільського господарства — не на традиційних полях, а на складах і в покинутих будівлях, де будуть встановлені інноваційні вертикальні ферми.

Компанія вже побудувала таку ферму в Північній Кароліні, і тепер будує іншу в передмісті Нью-Йорка. Bowery вирощують листову капусту, різні салати, руколу і базилік. Зелень поставляється в деякі супермаркети і нью-йоркських ресторанів.

Вертикальні ферми - ефективна технологія виробництва овочів і зелені, яка не шкодить навколишньому середовищу і економічна з точки зору використання ресурсів.

У міських умовах в багатоярусних теплицях практично не використовують пестицидів, вноситься незначна кількість добрив. Процеси гідро і аеропоніки, які впроваджені на цих фермах дозволяють економити воду. Немає залежності від сонячної радіації - в теплицях використовуються ультрафіолет.

Розробники заявляють, що такі ферми можна побудувати в будь-якому населеному пункті. Це дозволить оперативно забезпечити жителів свіжими високоякісними овочами та зеленню. При цьому не потрібно витрачати час на доставку - виробництво буде прямо в місті.

Інноваційність Bowery полягає в тому, що в їх теплицях можна створити ідеальні умови для вирощування рослин в будь-який час року. Системи візуального спостереження дозволяють контролювати полив, внесення добрив і зростання зелені.

За словами розробників, їх теплиці використовують на 95% менше води і в 100 разів продуктивніше, ніж традиційні ферми.

Вертикальні теплиці використовують менше місця, але вимагають більше енергії через штучне освітлення. Вирішити цей недолік можуть поновлювані джерела енергії, які інтенсивно розвиваються.

Керівник проекту прихильник інноваційної економіки. Він вірить, що ферми Bower, грунтуючись на екологічно чистих технологіях, можуть стати успішним бізнесом.

За матеріалами Aggeek

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українці хочуть ринки як у Барселоні

Ринок завжди був для людства чимось особливим. В різні часи сюди приходили з різних причин: дізнатися останні новини, погуляти, знайти корисні знайомства - психологічний фактор. Наступним важливим змістом поняття "ринок" завжди були гроші, тобто можливість продати-купити, заробити на тому, що хтось продав або купив, і в решті-решт, поспекулювати або вкрасти - без цього не обходиться людська історія. І головним завданням ринку завжди було гастрономічне: нагодувати. Іншими словами, ринок у світовій історії - це місце активного соціального життя, отримання хліба і видовищ в одній локації, та ще смачних і яскравих.

З технологічним стрибком функція цього типу торговельних відносин сильно видозмінилася, але, що дивно і важливо, ринок не пропав. І хоча на сьогодні всі види продуктів можна купити в супермаркеті, ринки не тільки не регресують, а процвітають і отримують нові смисли. Вони стають схожими на музей. Це як постійно функціонуюча виставка, тільки з живими або принаймні свіжими експонатами.

Звичайно, існує ряд умов, за яких можлива така актуальна трансформація ринку: контроль якості, лояльні умови для маленьких господарств, "прозорий" бізнес, відсутність рейдерства і присутність попиту і смаку у місцевих мешканців. Для прикладу, візьмемо один з найвідоміших ринків світу - Бокерія (Mercat de la Boqueria). Він розташовується на проспекті Лас-Рамблас у Барселоні. Виник як звичайний вуличний продуктовий ринок, зараз є яскравою пам'яткою як регіону Каталонія, так і всієї країни. Не думаю, що у місцевої влади або активістів з'явилося б бажання знести його (як київський "Житній"). Бокерія - це місце кулінарного і культурного паломництва туристів, яке розвивається, інвестує в себе і збирає нагороди по всьому світу, серед яких звання "Кращого світового ринку" на Міжнародному торговельному конгресі у Вашингтоні в 2005 році. Також Бокерія входить в європейську мережу "Emporion" - асоціацію ринків із продукцією найвищої якості.


Дивує не те, що в Європі такі ринки є нормою, дивує те, що в Україні таких ринків немає і їх складно навіть уявити. А це дивно для країни з такою багатою ярмаркової культурою і такими прекрасними продуктами харчування. (Безліч українських овочів і фруктів має набагато більш яскраво виражений і насичений смак у порівнянні з європейськими).

Можливо, варто не просто сподіватися на розширення експортних квот з боку ЄС, а й в Україні відновлювати привабливу імпортну ситуацію. Адже ринки можуть бути не просто покинутим непорозумінням, а пам'ятниками історії і культури країни, занурюючись в атмосферу яких, буде відображатися побут і традиції міст. Ринок - це зустріч минулого і сьогодення, де можна провести час із сім'єю і друзями, поділитися порадами та новинами і смачно поїсти, що найголовніше.

Дар'я Анастасьєва

Ексклюзивно для AgroReview

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview