178171
182818

У Херсонській області маслозавод буде працювати від сонячної станції

Це буде перший об'єкт реалізований литовською компанією Global BOD Group і їх українським партнером "Солитек-Україна" в рамках меморандуму з розвитку відновленої енергетики і будівництва сонячних електростанцій на території Херсонської області, підписаного 1 вересня 2017 під час "Балтійсько-Чорноморського економічного форуму", пише elektrovesti.net.

Сонячну електростанцію побудують на території маслозаводу в два етапи. Передбачається, що першу чергу введуть в експлуатацію вже на початку 2018 року.

Введення в експлуатацію сонячної електростанції дозволить маслозаводу працювати повністю автономно.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Українським агростраховикам необхідно більше дбати про інтереси клієнта

Так, за даними проекту IFC «Розвиток фінансування аграрного сектора в Європі і Центральній Азії», якщо в 2016 році було укладено 793 договори, то в нинішньому - 957. Таке зростання обумовлене зростанням довіри українських аграріїв до страховиків в цілому і появи нових якісних страхових продуктів в Україні, пише agronews.ua.

У той же час на українському ринку агрострахування залишається невирішеним ряд проблем, що гальмують розвиток даної сфери послуг в цілому. Від цього страждають як аграрії, що ризикують залишитися ні з чим в разі стихійного лиха, так і бізнес агростраховиків, який не має можливості розкрити потенціал ринку в повну силу, переконаний директор компанії «Агрориск», експерт ринку агрострахування Володимир Юдін.

«Дані проблеми були широко обговорені в рамках семінару «Підвищення прибутковості страхової компанії: залучення нових клієнтів, утримання постійних клієнтів. Ключові інструменти і стратегії успіху страхової компанії», який провів проект IFC «Розвиток фінансування аграрного сектора в Європі і Центральній Азії» 12 грудня в Києві. Експерти зійшлися на думці, що однією з основних причин, що стримують розвиток агрострахування в Україні, є відсутність належної культури ведення агробізнесу. Аграрії, на жаль, не оцінюють агрострахування як необхідну умову ведення свого бізнесу, а, навпаки, ставляться до нього як до додаткового навантаження на видаткову частину своїх бюджетів», - зазначає Володимир Юдін.

Тим часом, за словами експерта, минулий агросезон довів, що сподіватися на прихильність небесної канцелярії не варто - град, бурі, зливи, пізні заморозки повністю руйнували надії фермерів на майбутній урожай, а разом з цим і їх фінансову стабільність.

«Страховикам, в свою чергу, необхідно більше думати про інтереси клієнта. Їх головною кінцевою метою має стати не укладення договору з аграрієм, а подальший супровід з його виконання, надання пропозицій, оптимізованих під його конкретні потреби, розробка страхових програм, що влаштовують фермера», - зазначає Володимир Юдін.

За словами Володимира Юдіна, в компанії «Агрориск» пропонують своїм клієнтам повний комплекс консультаційних послуг ще на етапі укладання договору, а висококваліфіковані фахівці компанії запропонують аграрію умови саме тих страховиків, які підходять саме для його бізнесу.

«При цьому ми гарантуємо відшкодування страхових виплат в тих випадках, які прописані в страховому договорі», - підкреслює Володимир Юдін.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Різке зниження температури загрожує озимим культурам

Тому ситуація, що склалася на посівах озимих культур в останні дні, є досить складною з точки зору зимостійкості рослин. Підвищення денної температури до 7,0-12,00 С провокує активізацію фізіологічних процесів в їх організмі, відкладає, або робить повністю неможливим стан спокою, характерний для цього періоду. При відсутності снігового покриву, який протримався лише 4-5 днів, різке зниження температури загрожує пошкодженням посівів морозами, повідомляє УкрАгроКонсалт.

Необхідно відзначити також, що протягом жовтня - грудня було всього лише 20 днів з сонячною інсоляцією, яка сприяє накопиченню цукрів і загартуванню рослин. Це склало 25% від загальної кількості днів, що не характерно для даного періоду. Річна сума опадів на 26 грудня становить 800-1200 мм, що відповідає середньобагаторічній нормі.

На сьогоднішній день стан озимих культур оцінюється як задовільний.

Ваш вибір 'Подобається'.


В Україні рентабельно вирощувати порічку

При висадці 6-8 тисяч кущів на гектар з нього можна зібрати 30-40 тонн червоної порічки. Однак, якщо формувати загущені посадки, особливо в одну скелетну гілку, кількість рослин може досягати 18-20 тисяч на гектар. Відповідно, це збільшить їх врожайність до 60-70 тонн з гектара, пише hyser.com.ua.

Експерти відзначають, що якщо правильно доглядати за кущами, то перший невеликий збір врожаю можна провести вже на другий рік після посадки. А вступ у повноцінне плодоношення починається у рослин за 4-5 років. Збір урожаю проводять двічі або тричі за сезон, залежно від ступеня дозрівання ягід, що в основному залежить від сорту.
При вирощуванні порічки в спеціальних критих тунелях, плодам на стадії дозрівання не загрожує пошкодження птахами. Також накриття захищає ягоди  від надмірної сонячної інсоляції. Завдяки цьому збір врожаю слід проводити тоді, коли ягоди повноцінно дозріють: набудуть яскравого кольору і стануть приємними на смак.

При вирощуванні у відкритому полі ситуація зі збором врожаю дещо інша. Там зволікати із збиранням не можна, так як в жарку погоду ягоди можуть швидко перезріть і обсипатися. Стиглу порічку збирають цілими гронами, з плодоніжками.

Експерти кажуть, що в Україні ринок порічки майже не представлений. Тому підприємці можуть ще встигнути зайняти свою нішу. Головне знайти напрямки збуту. Такими можуть стати ринки Європи і Близького Сходу.

Ваш вибір 'Подобається'.


Українці недоїдають м'яса

Українці недоїли 38% молочних продуктів і 22% яєць, пише ua.newwest.media.

Відповідні дані з посиланням на Держкомстат вказані у пояснювальній записці до законопроекту №7420-1 щодо зниження ПДВ на деякі продукти харчування.

У записці йдеться, що споживання середньостатистичним українцем продуктів тваринництва значно поступається аналогічним показникам провідних країн світу та не відповідає фізіологічним нормам.

Автори законопроекту вважають, що ставку ПДВ на м'ясо, яйця і молоко потрібно знизити на 10%. На їхню думку, таке рішення має стабілізувати ціни на продукти у 2018 році та підвищити платоспроможність українців, які недоїдають м'яса.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Як продати малину в 18 разів дорожче

Такими розрахунками поділився Андрій Ярмак, економіст інвестиційного відділу ФАО, пише agroday.com.ua.

В 2017 році середня ціна на малину для подальшої заморозки на внутрішньому ринку становила 15-18 грн/кг. Маючи власну або кооперативну заморозку можна було отримати ціну в 40 грн/кг. Навіть у такому випадку заробітки фермера зростуть в 2,2 раза.

Якщо ж продукцію брендувати, просувати на європейські ринки, то ціна продажу стартуватиме від 80 грн/кг.

«2018 рік повинен стати роком маркетингу в агросекторі України. Зараз це наше вузьке місце, що не дозволяє заробити більше», — констатує Ярмак.

Ще більше можна заробити на свіжій малині, але такий бізнес і більш складний. Для цього потрібні інвестиції, передусім — в людей, додає спеціаліст.

Загалом за прогнозами ФАО, в 2018 році Україна збільшить зовнішні поставки малини на 40%, закріпившись на позиції четвертого найбільшого експортера у світі.

До слова, малиновий бізнес потребує чималих інвестицій. Створення підприємства, яке вирощувало б ягоди на 20 га з подальшою заморозкою, обійдеться в $300 тис. Окупиться такий бізнес за 4,5 роки, підрахували в Pro-Consulting.