186395

У господарствах Херсонщини пропала худоба

Саме стільки його недорахувалися фахівці Головного управління Держпродспоживслужби України в ході інвентаризації живності в приватних господарствах 584 населених пунктів краю, пише nk-online.tv.

— В єдиному реєстрі Агентстві з ідентифікації і реєстрації тварин у нас числиться 58893 особин великої рогатої худоби. Однак інвентаризація показала, що майже половина його в наявності відсутня. І тваринники всупереч вимогам законодавства не повідомили, куди поділися корови і бички — то їх продали, то забили на м'ясо, то вони загинули від якихось небезпечних захворювань. Так що «зникла» худоба тепер буде внесена до так званого сірого списку, — коментує начальник управління безпеки харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби у Херсонській області Віталій Боярський.

Результати інвентаризації ставлять під сумнів об'єктивність офіційної статистики. За даними Головного управління статистики Херсонщини, за минулий рік в області поголів'я ВРХ скоротилося всього на 3%, а виробництво молока зменшилось на 0,9%. Однак, якщо виходити з реального стану справ, мова може йти не про три, а про 40-відсоткове вирізанні дійного стада по всьому краю. А може, і більше. Адже інвентаризацією за два місяці нинішнього року не встигли охопити ще 52 населених пункти, і там картина може бути схожою — якщо не гіршою.

До того ж, у селянських хлівах учасники інвентаризації виявили ще 2839 голів ВРХ, які взагалі не проходили процедуру ідентифікації — в офіційній звітності їх як би і не існувало. Такий перехід «в підпілля» істотно ускладнює і ветеринарний контроль, і легалізацію виробництва та збуту молока і м'яса. Вихід дрібних ферм з «тіні» можливий лише з появою реальних стимулів для них. Таким стимулом експерти бачать відновлення дотацій для тваринників з державного бюджету. Зокрема, власники корів у нинішньому році зможуть отримати по півтори тисячі гривень на кожну дійну корову. Але лише в тому випадку, якщо «здобувачка» дотації пройшла ідентифікаційну процедуру.

Ваш вибір 'Подобається'.


ТОП-3 трендових органічних продуктів

Далі йдуть нут/сочевиця, гірчиця/льон, пшоно, горіхи, коноплі, амарант, гарбузове насіння. Такі дані навів Сергій Галашевський, директор сертифікаційного органу ТОВ «Органік Стандарт», передає propozitsiya.com.

Експорт малини значно зріс – з 5 т в 2016 році до 100 т в 2017 році. Найближчі 5 років органічна малина буде залишатися в тренді, переконаний Галашевський. Лише минулого року було закладено близько 60 плантацій органічної малини.

В Україні близько 20 експортерів дикорослих ягід та 5 постачальників культивованих ягід (малина, суниця), а яблука та яблучний концентрат за кордон постачають шість виробників. В 2016 році було експортовано 1 тис т свіжих яблук, в 2017 році — 5 тис т.

Також значно зросли об’єми експортованих горіхів: з 160 т в 2016 році до 400 т в минулому році. Серед клієнтів органу сертифікації є три експортери «органічних» горіхів.

В 2016 року була перша поставка органічного меду серед клієнтів «Органік стандарт». «Думаю, таких проектів буде більше. Значно зросли площі під нутом і сочевицею. Ще 2-3 роки у нас запитували про коноплі, а зараз в Україні уже є такі виробники. Останній рік запитують про амарант», — додав С. Галашевський.

Напрямки експорту вітчизняної органічної продукції за даними «Органік стандарт» виглядає так: Швейцарія, Німеччина, Австрія, Нідерланди, Італія, Великобританія, Швеція, Норвегія, Іспанія, ОАЄ, Польща, Чехія, Угорщина, США, Канада.

Основні бар’єри для експорту продукції в ЄС — посилення вимог з боку країн-імпортерів, підсумував Сергій Галашевський.Українські садівники вирощуватимуть фісташки

Про це на своїй сторінці у Facebook написав фахівець із закладки лісосадів Валерій Го, пише kurkul.com.

«Високогірна фісташка точно витримує температуру до -30 гадусів, любить світло, не любить сильного зволоження. До грунту невибаглива, може рости і на каменях. Садити її треба на відстані 8-10 м, обов'язково групами по кілька дерев», — ідеться в повідомленні.

За словами спеціаліста, плодоносити фісташки починають на 7-8 рік. Одне дерево може давати близько 25 кг очищених горіхів, що при нинішній ціні реалізації в 400-900 грн/кг може приносити хороший прибуток садівникам.

Фісташки вважають одними з кращих горіхів, бо 80-90 % фісташок  (смажені і солоні) споживають як закуску чи снек. Несмажені, лущені фісташки мають солодкий смак і широко використовуються в кулінарії.

Раніше директор Академії горіхівництва, співзасновник Української горіхової асоціації Олена Івченко повідомляла, що через зміну місць зростання горіхів, пов'язану з глобальним потеплінням клімату, зовсім скоро виробники горіхів зможуть вирощувати в Україні мигдаль, пекан і фісташки.

«Статистика торгівлі сухофруктами і горіхами між країнами залишається стабільною відносно стабільна з року в рік - збільшується виробництво і ціни на продукцію, але потоки залишаються без змін. Але найближчим часом ми можемо стати свідками змін місць зростання горіхів через глобальне потепління. І вже через кілька років ми зможемо вирощувати мигдаль, пекан і фісташки», — зазначила Олена Івченко.

 В Україні кількість ферм скорочується, а зарплати ветеринарів ростуть

Про це кореспонденту ГолосUA повідомила експерт Асоціації виробників молока Олена Жупінас.

За її словами, у зв'язку з скороченням ферм через дуже низьку рентабельність утримання худоби фермери намагаються збільшити продуктивність молока від кожної корови.

«Нові технології, доїльні зали – вони мають на увазі під собою меншу кількість обслуговуючого персоналу. Але знову-таки, нові технології вимагають і нових знань. Особливо у ветеринарії, тому що якщо корова дає багато молока, відповідно, потрібно більше дивитися за її раціонами, балансувати її раціони, дивитися за здоров'ям корови», - описала ситуацію експерт.

Вона уточнила, що за останні кілька років попит на професії ветеринарів і зоотехніків буквально злетів на українських молочних підприємствах, оскільки потрібно багато часу приділяти саме здоров'ю корів.

«На сьогодні дуже затребувані такі спеціальності як ветеринар, зоотехнік. Те що вони дуже затребувані, свідчить і зростання заробітної плати. Якщо ще кілька років тому ветеринари отримували близько 6 тис. грн зарплати, то тепер на великих фермерських комплексах у хороших ветеринарів зарплата не менше тисячі доларів», - уточнила О. Жупінас.

Вона також повідомила, що в 2017 році на сільськогосподарських підприємствах з виробництва молока були працевлаштовані 37 тис. осіб.

Відзначимо, за інформацією Всеукраїнської Аграрної Ради, на підприємствах з виробництва молока і молочних продуктів в 2017 році були працевлаштовані 48 тис. осіб.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Винайшли агроробота, який замінює агронома

Автономно просуваючись по міжряддям, пристрій за допомогою системи датчиків і камер зчитує характеристики рослин по мірі їх росту та передає цю інформацію в реальному часі на телефон фермера або портативний комп’ютер, пише agroday.com.ua.

Роботом можна керувати за допомогою віртуальної реальності або GPS. Розробники назвали свій винахід TerraSentia. Він налаштовується і вчиться новому. Наприклад, TerraSentia можна навчити виявляти й розпізнавати захворювання рослин, оцінювати стан врожаю.

«Такі роботи кардинально змінять спосіб збору та використання даних з полів», — вважає Гіріш Чоудхарі, професор інженерної та біологічної інженерії, який очолює команду проекту.

Вага TerraSentia становить близько 11 кг, а висота — 33 см. Так як робот досить легкий, він може прокотиться по молодим рослинам, не пошкодивши їх.

Робот компактний, легко переміщується. Агроном може просто покласти його в багажник автомобіля і відвезти в поле.
За словами Чоудхарі, дані, зібрані роботом, допоможуть селекціонерам ідентифікувати генетичні лінії, які забезпечать найвищу якість і максимальну врожайність.

Очікується, що TerraSentia заповнить «розрив» між масивними машинами, які швидко засівають або обробляють сотні гектарів, і працівниками, які продовжують виконувати точні ручні роботи, але роблять це набагато повільніше.

Цієї весни в США проведуть польові випробування перших 20 агророботів. Для фермерів пристрої стануть доступними приблизно через три роки. Деякі моделі коштуватимуть до $5000.

Ваш вибір 'Подобається'.


Чому інвестори не зацікавлені у приватизації Аграрного фонду

Міністерство аграрної політики і продовольства повідомило, що Аграрний фонд, який Фонд держмайна вніс до списку пріоритетних компаній до приватизації на 2018 рік, провів переговори з інвесторами, які могли б потенційно зацікавитися його приватизацією. Ніхто з інвесторів не виявив інтересу до придбання компанії.

Про це йдеться в матеріалах Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації, пише 112.ua.

"Щодо приватизації ПАТ "Аграрний фонд", Мінагропрод інформує, що товариством були проведені переговори з потенційними інвесторами, у ході яких стало відомо, що через відсутність активів, виробничих потужностей і складських приміщень, товариство не викликає інвестиційного інтересу", - сказано в проекті рішення комісії.

У документі йдеться про те, що, згідно з висновками Мінагропроду, приватизація Агрофонду не дозволить забезпечити мету приватизації держмайна, встановлену законом "Про приватизацію держмайна", та забезпечити виконання його основних принципів: "Товариство не має власного виробництва, а основні активи – це кошти на рахунках, дебіторська заборгованість і запаси зерна на інших елеваторах, тому така приватизація пропонує майбутньому інвестору по факту купити кошти за кошти".

У матеріалах ФДМУ вказується, що головний напрям діяльності Агрофонду – торгівля зерном і продуктами його перероблення на внутрішньому і зовнішньому ринках. Ринок збуту – борошномельні та хлібопекарські підприємства. Компанія орендує офісні приміщення для розміщення регіональних відділень по Україні, також для співробітників головного офісу в Києві. Число працівників – 202. До приватизації пропонуються 100% акцій компанії. Чистий прибуток Агрофонду зменшився з 666,4 тис. грн у 2014 році до 48,7 тис. грн в 2016 році.

"Агрофонд" створювався як ціновий регулятор на ринку зерна. Планувалося, що він буде гасити цінові стрибки на зерно і борошно за допомогою товарних інтервенцій.

Ваш вибір 'Подобається'.