У Китаї страуси влаштували переполох на дорозі: відео
У Китаї п'ять страусів, які втекли з ферми, влаштували переполох, вибігши на жваву автотрасу, повідомляє liga.net.
Птахи пробігли близько 50 км по дорозі, поки їх не зловили. Чотирьох страусів зловили поліцейські, п'ятого - власник ферми. Чотири птахи померли від виснаження, пробігши по жарі десятки кілометрів.
Власник ферми пояснив поліції, що вранці забув замкнути сарай: птахи штовхнули ворота приміщення, зламали дротяний гачок і втекли.
Фермер заявив, що "більше не буде заводити страусів".
На Львівщині назріває скандал через чуму свиней
На Львівщині у селі Грозьово назріває скандал через африканську чуму свиней, йдеться у сюжеті ТСН.
У однієї господині здохло 35 поросят. І тепер у селі мають знищити все поголів'я. Однак, люди переконані, що хазяйка підробила експертизу, щоб отримати компенсацію, а розплачується за це вся громада.
Детальніше читайте на УНІАН: https://economics.unian.ua/agro/2167831-na-lvivschini-lyudi-peresvarilis-cherez-svinyachu-chumu.html
Більше 500 тисяч грн втратив закарпатський фермер через АЧС
Африканска чума свиней вже дісталася і до Сваляви. Інфекцію виявили тиждень тому на приватному фермерському господарстві.
Ветеринари кажуть, найімовірніше, потрапив вірус на ферму через комбікорм, який власник купив за досить привабливою ціною у невідомої особи, пише Дзеркало Закарпаття.
Встановити правильний діагноз лише за клінічними ознаками було досить складно.
Після встановлення точного діагнозу усіх свиней в господарстві вилучили, знищили безкровним методом та спалили, мова іде про більше 120-ти голів.
Фахівці постійно моніторять ситуацію. Дають рекомендації населенню щодо заходів профілактики цього інфекційного захворювання. А от власник господарства вже підраховує збитки. Каже, через африканську чуму свиней втратив більше півмільйона гривень.
Чи вдасться відродити ферму, питання поки відкрите. Для цього потрібні час та немалі кошти.
Гнилі банани і черствий хліб: у ЄС популярні незвичні магазини
У Німеччині працює магазин прострочених продуктів. І бажаючих купити їх – хоч відбавляй! Розбирають не тільки черствий хліб, але і фрукти й овочі, що підгнили, пише Сегодня.
"Подивіться на цю картоплину. Вона така симпатична. Нагадує сердечко. Як вона може не подобатися", – каже власниця магазину прострочених продуктів Ніколь Класкі.
У звичайному магазині таку дрібну картоплю вже викинули б на смітник. А в цій крамниці – тільки таким і торгують. У всіх продуктів закінчився термін придатності або вони виглядають неапетитно. Банани – переспіли, лимони – підгнили, хліб – черствий. Але на смак – це не впливає, запевняє Ніколь.
"Термін придатності цієї кокосової олії закінчився ще в січні. Але це зовсім не проблема. Вона ще їстівна і смачна", – запевняє жінка.
Двічі на тиждень Ніколь з командою їде на фермерські поля і забирає те, що залишилося після збору врожаю. Прострочене масло, шоколад, печиво, крупи – в магазин доставляють самі виробники. Віддають все задарма, аби не платити за утилізацію.
Цінників у цьому магазині немає – кожен сам вирішує, скільки заплатити за покупку. Хтось готовий віддати тільки кілька центів, а хтось платить навіть з надлишком.
"Я радію щоразу, коли люди платять більше реальної вартості. Тільки так вони будуть розуміти, скільки сил і грошей було витрачено на вирощування і виготовлення цих продуктів", – каже продавець в магазині Сабін Пітерст.
Покупців у магазині завжди вистачає. Серед них, в основному, заможні люди.
"Зазвичай тут я купую фрукти і овочі, хліб, іноді солодощі та пиво. Цей магазин – хороша ідея", – зізнається покупець. – "Іноді тут продукти виглядають значно краще, ніж у звичайному супермаркеті. Наприклад, банани стиглі, а в інших магазинах – зелені. І доводиться чекати цілий тиждень, поки вони дозріють ".
Господиня магазину зізнається – багато грошей заробити не вдається. Майже все йде на оплату рахунків і платню співробітників. Але це її не зупиняє. У планах відкрити ще близько десятка подібних магазинів.
Був би хліб, а у хліба люди будуть
Команда AgroReview відвідала ПАТ "Київхліб", де на власні очі побачила методику виробництвf хлібобулочних виробів однієї з найбільших пекарень країни.
До складу компанії входить 9 виробничих майданчиків у столиці та Київській області.
На власних виробничих потужностях випускається 550 т хлібобулочних і 10 т кондитерських виробів на добу. На сьогоднішній день асортимент продукції налічує близько 250 найменувань.
Щоб мешканці столичного регіону могли щоденно отримувати свіжий хліб, на підприємствах ПАТ «Київхліб» працює більше 4 тисяч робітників і фахівців.
Між тим, славетна історія об’єднання київських хлібопекарських підприємств налічує вже більше 80 років. Із 1930 року, зі створенням київського тресту «Головхліб» в Києві, було побудовано 12 хлібокомбінатів.
Ексклюзивно для Agroreview
Бізнес на сухофруктах: як з нуля створити прибуткову еко-ферму
Вони проміняли мегаполіс на околицю села і з нуля започаткували прибутковий бізнес. Молода пара Оксана та Ілля переїхали з Києва на Черкащину.
Тут створили органічну міні-ферму. Займаються сухофруктами. Сушать ягоди, овочі, фрукти. Навіть дині з кавунами.
А ще роблять варення і чай. Все користується попитом, розповідають Факти ictv.
Принцип господарювання пари – мінімум втручання в природу. Ніякої хімії. З десяти соток малини цьогоріч зібрали 600 кілограмів ягоди. У цій справі відходів немає. Ягоди пішли на варення та пастилу. З листя роблять запашний чай.
Продукцію збувають через інтернет, створили свій сайт. Наприклад, кілограм сушеної малини коштує 500 гривень, пастили з неї – 550.
Баночка малинового варення з цукром – 69 гривень.
Органічні сухофрукти, варення і чаї охоче купують переважно українські родини, рідше магазини, є вже й постійні закордонні покупці.