178171

У Києві застрелили колишнього в. о. директора Укрспирту Віктора Панкова

У Києві застрелили колишнього в. о. директора Укрспирту Віктора ПанковаУ Києві застрелили колишнього в. о. директора Укрспирту Віктора ПанковаУ Києві застрелили колишнього в. о. директора Укрспирту Віктора Панкова

Ваш вибір 'Цікаво'.

Рейтинг найбільших власників зерносховищ в Україні

У трійці найбільших власників зерносховищ — ДПЗКУ, «Кернел Груп» і Держрезерв.

1. Державної продовольчо—зернової корпорації України (ДПЗКУ) — 39 підприємств, потужність 3,2 млн т.

2. «Кернел Груп» — 39 підприємств, потужність 2,3 млн т.

3. Держрезерв — 29 підприємств, потужність 2,1 млн т.

4. Glencore — 31 підприємство, потужність 1,6 млн т.

5. «Оптимус» — 29 підприємств, потужність 1,1 млн т.

6. «Нібулон» — 17 підприємств, потужність 1,1 млн т.

7. «Хліб України», ГАК — 14 підприємств, потужність 0,5 млн т.

8. «Сантрейд» (Bunge) — 5 підприємств, потужність 0,6 млн т.

9. Alfred C.Toepfer International Group — 10 підприємств, потужність 0,6 млн т.

10. «Агро-Трейд» — 10 підприємств, потужність 0,5 млн т.

11. Миронівський ХП — 6 підприємств, потужність 0,5 млн т.

За інформацією Андрієвського, більше половини зерносховищ в Україні — морально застарілі елеватори, що належать ДПЗКУ. Найчастіше, це бетонні елеватори, склади з напольним зберіганням, вони не технологічні і дуже затратні. Стан половини з них такий, що найближчим часом їх експлуатація стане неможлива

Скільки коштують помідори в різних країнах

"Порівняли ціни на томати в країнах Європи та Україні. Найдорожчими торгують в Білорусі - 68 гривень за кілограм. В Угорщині вони коштують 51 гривню, Польщі - 42, Литві - 38, Україні - 35", - каже Дорошенко.

Найдешевші томати в Естонії – 32 грн/кг.

"Порівнюючи ціни на різні продукти виявили, що по багатьох позиціях ціни за кордоном нижчі, ніж в Україні. У Польщі дешевше рослинне і вершкове масло, цукор, борошно. В Естонії - молоко", - додав експерт.

Україна увірвалася до трійки найбільших світових експортерів бурякового цукру

В якому ще сегменті є прорив України практично з нічого до трійки лідерів експорту в світі всього за один сезон?!

Де ще, за один сезон, експорт збільшується майже в сім разів всього за один сезон і встановлюється історичний рекорд?!

Буквально за один сезон цукрова галузь стає важливішою для економіки країни, ніж, наприклад, молочна, з точки зору експортної виручки. До речі, за неповний сезон, цукрова галузь принесла до бюджету України 350 млн. доларів валютних надходжень!", - зазначає Андрій Ярмак.

"Так, сезон ще не завершено. Так, нас, можливо, в рейтингу обійде кілька країн, тому що експортні можливості майже вичерпані, але якщо брати цифри по березень включно, то Україна дійсно збільшила експорт в 6,6 разів! Так, ми ввійшли в трійку експортерів переважно бурякового цукру, а в загальному рейтингу попереду нас ще близько семи країн, що виробляють та експортують, переважно, тростинний цукор. Тим не менше, це дуже крутий прорив.

І як же приємно бачити географію експорту, де є практично всі регіони світу!

Це прямий наслідок кропіткої багаторічної роботи, яка почала, врешті, давати результат. І, не в останню чергу, завдяки активній роботі багатьох організацій з просування експорту. Отже, більше експорту  – більше можливостей по переробці та вирощуванню", - підкреслює експерт.

"Не зважаючи на те, що ми все успішно розпродали, треба розуміти, що в цьому є ще одна велика проблема! Називається вона – «вміння продавати».

Якщо аналізувати експортні ціни наших цукрових контрактів, то вони чи не найнижчі в світі! Це і плюс, і мінус одночасно. Плюс в тому, що ми конкурентні, а мінус в тому, що ми, поки що, не готові отримувати вищу ціну, додавати цінності товару і т.п. Звичайно, не все відразу, але наведу маленький приклад.

Мене практично розривають вже покупці з Сінгапуру. Вони хочуть український цукор! А ми не можемо нічого запропонувати, бо:

а) все вже типу продали – вільних обсягів немає;
б) продаємо тільки навалом, не фасуючи (хоча вони готові брати і по 50 кг мішки);
в) ніхто навіть не хочу запропонувати контракт з нового сезону, типу «обійдемося і без зайвих покупців».

Звичайно, це досить ризикований підхід, бо ринок – це мінлива штука. І якщо ти лише в сегменті commodity, де єдиним аргументом є ціна, можна непогано так погоріти.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

День вишиванки-2017: символічне значення українських орнаментів

В Україні 18 травня відзначають День вишиванки. Споконвіків саме це національне вбрання вважається візитною карткою нашого народу, а кожен візерунок на ньому наділений особливими змістом.
Про що розкажуть орнаменти на вишиванці?
Геометричні візерунки
Один із найдавніших способі прикрашати одяг. Самі по собі вони трапляються дуже рідко – майстрині часто компонують їх з іншими типами малюнків. Язичники вірили, що геометричні знаки – це символ сонця та енергії, тому кожен, хто носив такий одяг, був захищений від зла. Квадратні візерунки вважали запорукою гармонії та порядку у домі, а трикутник символізував єдність всіх проявів світу.


Наші предки вірили у земне, підземне та небесне буття, тому носили трикутники, як символ святого вогню.
Часто вишиванки прикрашали ромбами: вони означали, що власник буде жити у достатку і ніколи не хвилюватиметься за свій урожай. Ромби із гачками називали вусиками, або "жабами" – знак плодючості та народження нового життя. Жінки носили таке вбрання як оберіг.
Вишивали також сорочки хвилястими лініями, які пов'язували із водою. Спіралі означали циклічний рух сонця, а сучасні дослідники стверджують, що вони нагадують структуру людського ДНК.

Зустрічалися й прямі хрести як символ чоловічого начала, місяця, а накладені один на одну фігури означали єдність протилежної статі.
Калина

Найбільш популярний орнамент в різних регіонах, асоціювався зі святом, тому часто його можна будо зустріти на весільних рушниках та сорочках. Якщо калина поєднувалася із листям дуба, то вона була запорукою нев'янучої краси та сили.
Мак