У Мінагрополітики новий сучасний сайт

Адреса оновленого сайту на період тестування та наповнення - new.minagro.gov.ua, згодом веб-сторінка буде доступна за традиційним посиланням minagro.gov.ua.

«При створенні нового сайту ми керувались наступною метою – якісно і доступно висвітлювати діяльність АПК України, стати надійним та корисним джерелом інформації для наших аграріїв і всіх тих, хто цікавиться аграрним сектором. Сподіваємось, що завдяки сучасному дизайну сайту, зручному функціоналу та зрозумілому контенту ми посилимо діалог між міністерством та усіма гравцями сектору від малих фермерів до великих іноземних інвесторів», - прокоментувала в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева.

Серед важливих нововведень – інструмент "Поле онлайн», який дозволяє моніторити оперативну інформацію щодо польових робіт у розрізі областей та культур на будь-яку дату. Також на головній сторінці доступні актуальні цифри щодо експорту зернових та цін на основні культури.

Крім того, новий сайт містить 4 окремі лендінг-пейджі з акцентом на найбільш запитуваній інформації – "Як стати фермером", "Як отримати дотації", "Які вимоги до обігу харчової продукції" та "Як експортувати".

Інформаційна архітектура порталу побудована за галузевими секторами, що значно спрощує доступ до матеріалів. Завдяки системі тегування, необхідну інформацію легко знайти за модулем «Пошук». Окремо на головній сторінці розміщено блок «Календар подій» та «Реєстри».

Відтепер доступні також такі електронні сервіси, як «Запит на публічну інформацію», «Звернення громадян», «Акредитація журналістів».

Зручним має стати і пошук контактів. В розділі «Контакти» подані як основні телефони міністерства, так і контактна інформація усіх структурних підрозділів.

Дизайн порталу базується на Дизайн-системі державних сайтів України. Інтерфейс побудовано на принципах простоти та доступності для усіх верств населення, включаючи людей з вадами зору. Портал повністю оптимізовано для використання на смартфонах та планшетах. Увесь вміст оптимізовано для поширення в соціальних мережах.

Свинина живою вагою знову дорожчає

Протягом другого тижня квітня ціни на свиней забійних кондицій продемонстрували стрімкіший приріст. Так, за підсумками щотижневого моніторингу цін на ринку живця аналітики Асоціації «Свинарі України» відзначають здороження середньої ціни закупівлі свинини майже на 10%, порівняно з попереднім тижнем — до 45 грн/кг живою вагою.

Окрім висхідного руху цін на товарних свиней, цього тижня оператори відзначили відчутну розбіжність котирувань залежно від регіону. Так, якщо у Центрі та на Сході, ціни закупівлі коливалися в межах 44-45 грн/кг, то в західних областях кілограм свинини живою вагою коштував 45-48 грн/кг.

Представники м'ясопереробної галузі зауважили, що однією з причин такої розбіжності є більша орієнтація прикордонних областей на динаміку європейських цін та послаблення конкурентного тиску з боку імпортної сировини. З іншого боку, закупівельники зауважили підвищення градусу цінової конкуренції між переробниками у боротьбі за живець забійних кондицій.

Не зважаючи на відчутне здороження заготівлі сировини, переробники відзначають пожвавлення її збуту, окремі з них — і активізацію попиту кінцевого споживача, що поступово готується до великодніх свят. З іншого боку, переробники зауважують, що здороження свинини покупці відчують з деякою затримкою, тож їх реакція на нові цінники може вплинути на реалізацію свинини напередодні свята.

Тим не менш, усі погоджуються, що пожвавлення на ринку сигналізує про те, що висхідний рух цін продовжиться. Так, у середині цього тижня переробники, що входять до лав Асоціації «М'ясної галузі», прогнозували, що ціни на живець свиней в Україні консолідуються на рівні 47-48 грн/кг. Проте ближче до кінця тижня, стало зрозуміло, що ціна може сягнути «психологічної» позначки на рівні 50 грн/кг.

Динаміка закупівельних цін на живець свиней І-ї категорії потижнево, 2018-2019 рр.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

В Україні з’явиться приватний селекційний ягідний центр

Про це розповів Олександр Ярещенко, заступник директора із наукової роботи Інституту садівництва, пише agro.guide.

«У нас є амбітні задуми з групою українських розсадників зробити приватний селекційний консорціум на зразок європейського з найбільш цікавими ягідними культурами», — сказав Ярещенко.

За його словами, в усьому світі селекція давно почала переходити в приватний сектор. Розсадники, крупні міжнародні компанії, зацікавлені в тому, аби мати власні сорти. Для них це комерційний продукт.

Такі сорти можуть вирощуватися в окремому закритому клубі. Або власники продають права на їх розмноження іншим компаніям і за це отримують роялті.

Земля не має бути інструментом спекуляцій, а основним ресурсом для ведення сільського господарства, - Ольга Трофімцева

Позиція Мінагрополітики досить послідовна – усі рішення мають бути зваженими та поетапними, адже реформа земельних відносин матиме суттєвий вплив на економіку України, повідомляє прес-служба відомства.

Про це зазначила в. о. Міністра аграрної політики та продовольства Ольга Трофімцева під час Всеукраїнського земельного форуму, ініціатором та організатором якого стала Всеукраїнська Аграрна Рада.

«Існує кілька основних концепцій запуску ринку землі в Україні. Концепція, якої дотримується Уряд, залишається незмінною, основними її пунктами є те, що сільськогосподарську землю зможуть придбати виключно громадяни України. Також передбачено встановлення граничних розмірів земель сільськогосподарського призначення, які можуть перебувати у власності однієї особи, та обмеження площі максимальної оренди в межах адміністративних одиниць», - наголосила Ольга Трофімцева.

За її словами, ліміт площі земель у власності дискутується, однак орієнтир – 100-200 га на особу; ліміт максимальної площі земель в оренді – не більше 35% площі сільськогосподарських угідь на території району та/або об’єднаної територіальної громади, якщо площа такої громади дорівнює або перебільшує середню площу району.

Крім того, вводяться антиспекулятивні механізми. Стягнення державного мита у розмірі 50% від грошової оцінки земельної ділянки у випадку перепродажу земельної ділянки протягом перших трьох років.

В. о. Міністра додала, що для забезпечення участі малих сільгосптоваровиробників у реалізації земельної реформи створюється Державна фінансово-кредитна агенція, яка надаватиме часткове гарантування кредитів певній цільовій групі для купівлі земельних ділянок. Таким чином, буде вирівняний дисбаланс, що утворився у доступі до дешевих кредитних ресурсів, між фермерами та агрохолдингами.

Метою програми часткового гарантування кредитів є заміна або підкріплення застави, яку може надати позичальник для отримання кредиту, зменшення банківських ризиків, пов’язаних із наданням позик цільовій групі позичальників, та створення стимулів для банків щодо надання послуг малим господарствам.

Ольга Трофімцева звернула увагу присутніх, що зазначені питання є предметом дискусії між представниками влади та агровиробниками.

Довідка:

Мораторій має негативні наслідки як для економіки країни, так і для сільського розвитку. Зокрема, мораторій не дає змоги вільному функціонуванню іпотеки земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Внаслідок цього унеможливлюється довгострокове кредитування сільського господарства, перехід його на інноваційну модель розвитку, залучення інвестицій в аграрний сектор економіки.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Український молочний індекс став найкращим за останні 5 років

Про це повідомив економіст інвестиційного відділу Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак на своїй сторінці у Facebook.

“Дуже важливою подію є те, що УМІ вперше за рік і три місяці був вищим, ніж в той самий місяць попереднього року! Ми вже фактично звикли до того, що УМІ кожен місяць лишався гіршим ніж рік тому, змушуючи наших фермерів-молочників витискати всі можливості з підвищення ефективності виробництва, щоб не отримати збитків на молоці. Але в березні 2019 року УМІ врешті перевищив минулорічний показник, і то відразу на 12%! Більше того, він був найкращим за останні п’ять років для цього місяця”,- зазначив Андрій Ярмак.

Він повідомив, що основна причина зростання УМІ в зниженні витрат на концентровані корми, а не в ціні на молоко, адже кормовий мікс подешевшав в березні майже на 5%.

“Щоправда не всі корми стали дешевшими – ціни на кукурудзу зросли, а от соняшниковий шрот впав в ціні відразу на 6,1%, а соєвий – на 1,8%.

Тим не менше, оптимізму, насправді, не дуже багато. Адже якщо підбити підсумки першого кварталу 2019 року, то він, за прибутковістю виробництва молока, був гіршим за середній показник за 7 сезонів на 3,9%. Прибутковість в першому кварталі 2019 була подібною до минулорічної, але гірша ніж в тому ж періоді 2017 року на 5%.

В квітні починається “сезон великого молока”. Отже причин для оптимізму на цей місяць мало. Минулого року УМІ “пірнув” в квітні більше ніж на 13%, але це ринок – все можливо. Світовий ринок знаходиться на позитиві – будемо на нього сподіватися”,- підсумував Андрій Ярмак.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Україна бореться з АЧС африканськими методами

Про це розповів генеральний директор ТОВ "Центр підвищення ефективності у тваринництві" Микола Бабенко, передає УНН.

"Україна замість практики країн ЄС по боротьбі з АЧС використовує практику країн Африки, коли при виявленні спалаху хвороби свинарі через відсутність компенсації за знищених свиней поспішно продають вмираючих та інфікованих тварин і їхнє м'ясо, щоб врятувати хоч якісь кошти", - каже він.

Читайте також: АЧС: експерти прогнозують дефіцит свинини на рівні 12 млн тонн

Бабенко нагадав, що вперше АЧС в Україні була зареєстрована у 2012 році. Втім, контролюючі органи не змогли протистояти хворобі. Тож, у Центрі вирішили власним прикладом показати, що побороти АЧС в Україні можливо. Для цього впродовж місяця організація інформувала громадськість про проблеми свинарів.

"Публікації перекладені на англійську мову також надіслані в асоціації свинарів 20 країн ЄС з проханням підтримати нашу ініціативу введення компенсацій українським свинокомплексам за свиней у випадку АЧС, надати нам регламентовані в країнах ЄС механізми компенсації", - поінформував Бабенко.

Нагадаємо, на Донеччині та Миколаївщині зафіксували нові спалахи АЧС.