174499

У Миколаївській області РерѕіСо запустить виробництво чіпсів

Теґи: 

Компанія РерѕіСо Україна розпочав реалізацію проекту по запуску виробництва картопляних чіпсів lay's в Миколаївській області, пише biz.liga.net.

Як повідомляє прес-служба компанії, виробнича лінія буде запущена в роботу до середини 2019 року. Зараз на цьому заводі виробляються сухарики Хрусteam, соки Садочок.

У компанії відзначають, що після запуску нових ліній буде створено близько 200 робочих місць. Також планується сформувати команду експертів для роботи з постачальниками картоплі.

РерѕіСо Україна заявляє, що буде виробляти чіпси під торговою маркою Іay's з картоплі, вирощеної в Україні, завдяки впровадженню комплексної програми співпраці з українськими фермерами.

За даними компанії, щорічна потреба виробництва в картоплі особливих "чіпсових" сортів становить близько 40-60 тисяч тонн.

Ваш вибір 'Подобається'.

Топ-5 продуктів, які найбільше подорожчали

Найбільше додало в ціні сало - 3,5 грн. Кілограм у жовтні коштував 73,5 грн. Цибуля і сири подорожчали на 2,5 грн/кг. Їх продавали за 10,5 і 92,8 грн відповідно, передає Держстат, пише gazeta.ua.

Пшоно зросло в ціні на 1,4 грн - до 22,5 грн/кг. Варена ковбаса і сметана коштували 91,2 грн і 54,4 грн відповідно. Подорожчали у жовтні на 1,3 грн. На 90 коп. зросла в ціні яловичина. Кілограм продавали за 126,9 грн.

У відсотках найбільше подорожчала цибуля - на 30%. Від 7% до 4% додали пшоно, сало і буряк, пшеничне борошно, ячмінна крупа, сири, манна крупа і батон.

У жовтні подешевшали яблука. Ціна впала на 1 грн. Гречку та картоплю продавали на 40-50 коп. дешевше. Коштували 16,9 грн і 6,5 грн відповідно.

Українці масово відмовляються від свинини

Через серйозне зниження попиту на свинину в Україні виробники цього виду м'яса змушені скоротити його заготівлю. Журналісти "Сьогодні" з'ясували, яку альтернативу свинині вибирають українці і що про це думають дієтологи.

Світлана торгує свининою на ринку. Зараз биточне м'ясо коштує 120 грн/кг, реберця – 100 грн/кг, задня частина без кістки – 120 грн/кг. Продавщиця каже, що через високі ціни попит на свинину за останній час скоротився майже в два рази.

 "Менше люди стали купувати і сало. Немає у людей грошей", – говорить Світлана.

Підтверджують її слова і відвідувачі ринку. Так, споживачка Євгенія зізнається, що стала купувати менше м'яса – максимум кілограм на місяць. Її пенсія 1500 гривень не дозволяє більшого.

"Беру свинину, тому що вона дешевша – 90 гривень.Купую десь кілограм, роблю з неї котлети і в морозилку кладу", – розповідає Євгенія.

А ось Валентина Миколаївна запевняє, що яловичина краща – нехай і дорожча, зате смачніша.

"Пельмені, якщо з однією свининою, вони не такі. А коли разом свинина і яловичина – зовсім інші пельмені", – зазначає жінка.

Читайте також: До кінця року імпорт свинини може сягнути 30 тис. т

Погоджується з нею і дієтолог Людмила Гончарова. Вона радить зменшити вживання свинини, адже не кожен шлунок може перетравити кількість жирів, що міститься в м'ясі або салі. До того ж зазвичай невідомо, чим годували свиню.

"У свинині міститься у великій кількості білок гістамін, який при надмірній кількості викликає запальні процеси в організмі. Аж до алергічних реакцій. Тому краще вибирати баранину і телятину. Це жири, які не відкладаються на стінках судин", – вважає Гончарова.

Щоб зменшити шкоду від свинини, її слід приправляти спеціями і їсти з зеленню та свіжими овочами. Все це допоможе травленню.

Як зазначали раніше експерти, свинини в Україні стає все менше, адже у вітчизняному свинарстві накопичилося багато проблем. Поголів'я свиней в Україні різко знизилося - за два роки воно зменшилося на 2 млн голів. У 2010 році в країні було більше 90 племінних заводів, а в 2018 році залишилося вже 48.

Крім того, Україна повністю втратила дві породи свиней – миргородську і велику чорну. При цьому українські аграрії вважають свинарство невигідним – на вирощування однієї тварини потрібно кілька років, а прибуток ледве покриває витрати. А тому дефіцит вітчизняного м'яса покривається імпортом.

Ваш вибір 'Подобається'.

Як на долоні: аграрна Україна за 10 років у інфографіці

Найяскравішим прикладом став перерозподіл підприємств за розмірами, Україна тут слідувала світовим трендам — до масштабування. Господарства, у намаганні збільшити ефективність своєї діяльності, почали інтенсифікувати ведення господарства за рахунок кооперації та введення передових технологій саме за рахунок середньої площі господарства.

За інформацією аналітиків асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», починаючи з 2013 р. і до 2017 р. (на 1 листопада) частка підприємств, які обробляють до 100 га, скоротилася на 4,3%. У той же час частка угідь цієї групи підприємств до загальної площі угідь залишилася майже незмінною — скоротилася лише на 0,3%.

Частка підприємств із земельним банком від 100 га до 3 000 га за аналогічний період збільшилася на 9,6% (частка угідь цієї групи до загальної площі теж зросла, але не так сильно — на 2,1%). В той же час бачимо скорочення на 0,2% господарств, які обробляють від 3 000 до 10 000 га. Непропорційно зменшилася частка угідь цієї категорії — мінус 4,2%.

Незмінною залишилася частка найбільших — від 10 000 га, хоча частка сільськогосподарських угідь до загальної площі зросла на 2,3%.

Що стосується кількості підприємств, які здійснювали сільськогосподарську діяльність та мали сільгоспугіддя, то загальна їхня кількість у 2013 р. складала 47 442, а вже у 2017 р. (на 1 листопада) — 40 735. Бачимо скорочення на 14,1%, проте середній розмір сільськогосподарських підприємств в України збільшився.

Як результат — аграрії почали виходити на новий рівень якості, почали експортувати та оптимізувати виробництво. Орієнтованість на споживача та людський капітал підприємств також демонструють значний приріст. Лише за останні 2 роки заробітна плата зросла більше ніж удвічі й практично сягнула рекордних показників 2013 р. — $294 проти $303.

Після кризових 2013/14 років (анексія Криму, воєнні дії на Сході, продовольче ембарго Росії, обмеження транзиту товарів через Росію) експорт з України продукції АПК впав на 20%, проте українські експортери змогли переорієнтувати товарні потоки і диверсифікувати ринки збуту продукції та досягти майже рекордного експорту у 2017 році.

Після таких випробувань загальний експорт агропродукції з України збільшився майже в 1,7 разів — з $10,8 млрд у 2008 році до $17,8 млрд у 2017 році, що стало майже рекордним показником за всю історію незалежності України. Маємо зазначити, що рекордний обсяг експорту агропродовольчої продукції спостерігався у 2012 році й становив $17,9 млрд.

Якщо у 2008 році найбільшим торговельним партнером України були країни СНД (34% всіх поставок агропродовольчої продукції з України), то у 2017 році цей показник — вже 8%. Так, торгівля з Росією, одним із найбільших торговельних партнерів України до 2016 року, у 2017-му порівняно з 2008-м впала у майже 19 разів, фактично на $2 млрд. Станом на кінець 2017 року найбільшим торговельним партнером України є країни Азії (44%), де основними партнерами виступають Індія і Китай. Активно нарощується торгівля з країнами Європейського Союзу. Так, експорт продукції АПК до зазначених країн зріс на $2,5 млрд, або в 2 рази.

Значним проривом став ріст виробництва м’яса птиці в 1,5 рази, в основному за рахунок нарощення виробництва курятини. Це враховуючи часи, коли Україна ще імпортувала курятину 10 років тому. Проте ситуація змінилась прямо пропорційно.

Експорт м’яса птиці за цей період зріс в більш як 32 рази — з 8,4 тис. т до 263 тис. т. Наразі Україна є 11-м найбільшим експортером м’яса птиці в світі, а ще 10 років тому вона була на 40-му місці. М'ясо свійської птиці є єдиним видом м’яса, яке може експортуватися з України до Європейського Союзу.

Відбулися якісні зміни в структурі експорту фруктів з України. Так, якщо в минулому році майже 90% усіх фруктів експортувалось до країн СНД, а решта до ЄС, то за результатами 2017 року в Європу було експортовано 70% всіх фруктів і майже 30% — в країни СНД. У 2017 році до ЄС з України експортувалось 56% всіх експортованих динь і кавунів, 38% яблук та груш, 71% абрикосів і вишень.

Вагоме досягнення — значне збільшення обсягів виробництва яблук. За 10 років показник зріс у 1,5 рази: з 719 тис. т у 2008 році до майже 1,1 млн т у 2017 році. Продовжують відкриватися нові ринки. Так, у вересні 2018 року Україна розпочала поставки яблук на ринки Іспанії, Катару, Кувейту, Саудівської Аравії та ОАЕ.

Зростання ефективності — це також світовий тренд, притаманний і Україні. У 2008 році для виробництва сільськогосподарської продукції загальною вартістю 1 млн грн було необхідне застосування техніки середньою потужністю 267 к.с. У той же час у 2016 році, для виробництва тієї ж кількості продукції потрібна була значно менша середня потужність — 175 к.с.

Майже вдвічі зменшується середня кількість найманих працівників, яка необхідна для виробництва сільськогосподарської продукції вартістю 1 млн грн. У 2008-му цей показник дорівнював 4,17 працівника на 1 млн грн продукції, а у 2017-му — 2,27.

При виробництві сільськогосподарської продукції вартістю 1 млн грн у 2008 р. витрати на пальне складали в середньому 5 %, тоді як у 2016-му — 3%. Це дозволяє говорити про зростання енергоефективності.

Значне зростання ефективності аграрного виробництва відбулося завдяки застосуванню нових технологій виробництва, оновленню застарілої техніки та збільшенню продуктивності праці.

Джерело: AgroPortal.ua

Ваш вибір 'Подобається'.

Новаторські ідеї в сільському господарстві вже сьогодні

Аграрний сектор — найважливіший аспект у забезпеченні незалежної і розвиненої економіки будь-якої держави. Саме тому в багатьох країнах сьогодні активно вдосконалюється фермерство. Звичайно ж, в розумі простого міської людини картинка типового сільськогосподарського діяча складається з чоловіка в солом'яному капелюсі, який цілими днями виорює землю на своєму тракторі радянського зразка. Але зараз все це виглядає зовсім інакше, і фермерство може бути дуже цікавим і вигідним заняттям. Вам, напевно, складно уявити, але сучасні технології дозволяють виростити зелень навіть на Міжнародної Космічної Станції, де не тільки відсутні необхідні для цього природні умови, але і гравітація.

Гаджети та програмне забезпечення сільськогосподарської діяльності

Сучасна людина, що проживає в мегаполісі, звик використовувати свій новенький iPhone для створення крутих фото або для гри в мобільні танки на парах, в той час як фермери експлуатують дані девайси зовсім в іншому руслі. В магазинах додатків Google Play і App Store є маса корисних програм для сільгосп працівників, починаючи від комунікаторів і закінчуючи прогнозом погоди, навігаторами. Актуальні гаджети значно спрощують завдання, економлячи фінанси і час. Зрозуміло, новаторські пристрої коштують не так дешево, як того хотілося б, тому ви можете зіграти на автоматі Columbus Deluxe в слоти Эльслотс слоти Эльслотс, зірвати куш, а потім закупитися корисностями для своєї земельної ділянки. Телематичні системи, вбудовані зараз у багато техніки, — теж неймовірно ефективний і цікаве нововведення. Тепер фермер, озброївшись невеликим гаджетом з екраном, може глобально відслідковувати все, підлеглі йому процеси. Тільки подумайте, що контролювати рівень палива, працездатність всіх функцій, розташування і все інше — не проблема. Особливо це важливо в контексті, що деякі працівники будуть задіяні десятки одиниць техніки, розкиданих по величезній території.

Суб'єктивний погляд у недалеке майбутнє фермерства

Сьогодні активно розвивається робототехніка, яка дозволяє автоматизувати багато процеси на фабриках, виробництвах та інших галузях, включаючи і фермерство. Вже скоро з'являться мініатюрні роботи, які почнуть орати землю без участі оператора. Це зовсім не означає, що в працівниках сільського господарства перестануть потребувати, а зовсім навпаки. Правда, багатьом доведеться підняти свій рівень кваліфікації і, як би те ні було, розібратися в нових технологіях. Як не крути, а контролювати штучний інтелект необхідно і важливо, адже він не ідеальний і, часом, дає збій.

Ваш вибір 'Подобається'.

Укрзалізниця проведе перші аукціони з оренди вантажних вагонів

Про це повідомила прес-служба компанії.

Як уточнюється в повідомленні, для проведення торгів компанія запрошує клієнтів реєструватися для участі в аукціонах. При цьому в «Укрзалізниці» очікують достатньої кількості учасників аукціонів, а також сподіваються на участь у них і безпосередніх власників вантажів.

«Для того, щоб торги пройшли успішно та в конкурентному середовищі, на них має бути достатня кількість учасників, на нашу думку, не менш 20% усіх клієнтів, які здійснюють перевезення вантажів залізничним транспортом. Тому ми не випадково вже сьогодні запрошуємо вантажовідправників реєструватися в аукціонах. Ми також розраховуємо, що на торги прийдуть і власники вантажів, та експедитори», - заявив директор по економіці і фінансам «Укрзалізниці» Андрій Рязанцев.

В. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов повідомив, що на аукціони планується виставляти 5% вагонного парку компанії. Пілотний проект розпочнеться у листопаді 2018 року і триватиме близько року. «Таким чином ми забезпечуємо прозорість і реально діючий механізм отримання ринкової вартості за використання вагонів нашими клієнтами. Чітка позиція в ціні ліквідує можливість для корупційних маніпуляцій», — додав Кравцов.

Також «Укрзалізниця» анонсувала намір запровадити середньострокове планування вантажоперевезень і закликала компанії переходити на піврічне планування. Компанія надіслала відповідні запити профільним асоціаціям і основним клієнтам, які забезпечують понад 60% обсягу вантажоперевезень.