У Милованова призначили ще одного аграрного заступника

Ним стала глава Київського офісу британської інвестиційної групи Сharterhouse Corporate Partners Інна Мєтєлєва.

Таке рішення було прийнято Урядом, пише agroportal.ua.

Інна Мєтєлєва очолювала Київський офіс британської інвестиційної групи Сharterhouse Corporate Partners з липня 2017 р. До цього була заступником голови правління аграрної корпорації «Сварог Вест Груп». Ще раніше працювала в державних органах України: Державному казначействі та Міністерстві фінансів, а також в проектах USAID.

Зазначимо, що 6 вересня міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов отримав трьох заступників: першого заступника Павла Кухту, заступника Тараса Висоцького та заступника-Торгового представника України Тараса Качку.

11 вересня Кабмін призначив на посаду заступниці міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Світлану Панаіотіді, яка до цього була державним уповноваженим Антимонопольного комітету.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На 4 млн га малородючих українських земель можна вирощувати енергетичні культури

Біоенергетика – ключовий сектор відновлюваної енергетики в Україні. За 2010-2017 роки його частка складає 80% від усіх відновлюваних джерел енергії. За цей період зростання біоенергетики в країні відбувалося на 33% щорічно. Подальший прогноз – зростання в понад п’ять разів до 2035 року.

Про це мова йшла під час 15-ї міжнародної конференції «Енергія з біомаси», передає propozitsiya.com.

Потенціал енергетичних культур еквівалентний 8,9 млрд м3 природного газу на рік.

Енергетичні культури дають сировини  20 т/га, цикл урожайності 6-8 років.  Тож за достатньої кількості сировини можуть заміщувати 20 млрд м3 газу, що дорівнює 2/3 потребам України в газі, розказав Сергій  Савчук, голова Держенергоефективності України. «В Україні 4 млн га малородючих земель, де можна успішно вирощувати енергетичні культури, на Рівненщині, Волині», - додав Савчук.

Україна імпортує енергоносіїв на $10,7 млрд щорічно–це 46% від усього імпорту країни у 2017 році.

«Агробіомаса – майбутнє біоенергетики України. Кукурудза – біоенергетична перспектива», - наголосив Георгій Гелетуха, голова правління ГС «Біоенергетична асоціація України».

3 млрд євро інвестовано в чисту енергетику України за останні п’ять років.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Укрзалізниця спростовує інформацію про щорічні крадіжки 0,1–0,3% зернових

Укрзалізниця спростовує інформацію, яку поширив  керівник логістичного напрямку ГО«Бізнес-Варта» Валерій Ткачов про щорічні крадіжки 0,1– 0,3% зернових на залізничному транспорті, повідомила прес-служба УЗ.

За результатами аналізу даних, що були зібрані Українською зерновою асоціацією за період з липня 2018 по червень 2019 року, крадіжки зернових становлять на рівні 0,07%. Це  значно менше гранично допустимого показника втрат цього виду вантажу на залізниці.

Як зазначив директор з розвитку бізнесу АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев, самі зерновики на підставі аналізу переконалися, що масштаб проблеми перебільшується.

«Для об’єктивності та достовірності даних проаналізували перевезення у 2,8 млн тонн зернових, що становить 8,5% від загального обсягу. Така вибірка є репрезентативною для екстраполяції на всі перевезення цього виду вантажу», – зазначив директор з розвитку бізнесу АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев.

В аналізі розглядались не лише втрати пшениці, а й інших зернових культур. Кількість втрачених у такий спосіб вантажів не досягає гранично допустимих 0,5%, а коливається на рівні 0,07%.

«Проблема існує. Ми боремося з цим явищем усіма доступними методами, і досить успішно. Звичайно, що по кожному задокументованому факту проводимо внутрішнє розслідування обставин, вживаємо заходів для запобігання подібним випадкам. Залізниця не може відповідати за рівень криміногенної ситуації та діє в таких самих умовах, як інші підприємства», – зазначив Андрій Рязанцев. 

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Осінні «помічники» для врожайності зернових

Що потрібно озимим зерновим восени? Підвищити енергію проростання насіння та польову схожість й поліпшити ріст і розвиток кореневої системи, щоб молоді рослини могли конкурувати за світло, вологу та простір. А ще – усунути дефіцит необхідних елементів живлення, щоб вони повноцінно розвивалися. Крім того, важливо також підвищити стійкість озимини до різного роду стресових умов, особливо низьких, температур та їх різких перепадів – адже від цього залежатиме, наскільки підготованими рослини увійдуть на перезимівлю і як добре зможуть перезимувати.

Забезпечити увесь цей спектр потреб озимини не так вже й складно, запевняють експерти «UKRAVIT»: необхідно лише застосувати комплекс стимуляторів росту та спеціальні мікродобрива при обробці насіннєвого матеріалу. 

«Передпосівна обробка насіння мікродобривами є першим кроком у програмі мінерального живлення культур, який дозволяє краще реалізувати потенціал їх високої продуктивності, – відзначає керівник відділу розвитку продуктів та сервісів мікродобрив компанії Сергій Адаменко. – Метою цього заходу є підвищення енергії проростання насіння та польової схожості, прискорення росту та розвитку кореневої системи, особливо кореневих волосків, які активно споживають воду і мінеральне живлення. Крім того, споживання культурами легкодоступних сполук фосфору, кальцію та мікроелементів сприяє появі дружніх ранніх сходів і ранньому відростанню культур навесні». 

Для передпосівної обробки насіння озимих зернових він радить обрати комплексне легкозасвоюване добриво Авангард Р Старт: воно на 3-5% підвищує енергію проростання насіння та на 8-10% т – польову схожість, а також забезпечує появу дружніх сходів. При цьому воно поліпшує імунітет культур та їх стійкість до різного роду стресів, захворювань і шкідників. А активуюча дія на ріст і розвиток кореневої системи дозволяє молодим рослинам покращити процеси живлення із ґрунту.

Читайте також: Формуємо систему підживлення для озимих культур

А щоб зміцнити культуру в загальному і забезпечити їй гарну перезимівлю, Авангард Р Старт рекомендується поєднувати зі стимулятором росту Гулівер Стимул (гумат калію в перерахунку на гумінові кислоти – не менше 40 г/л, бурштинова кислота – 3 г/л, мікроелементи, інші біологічно активні елементи). Він підвищує стійкість рослин до несприятливих умов, сприяє утворенню потужної кореневої системи, прискорює ріст і розвиток рослин, покращує цвітіння і плодоношення і в загальному забезпечує прибавку врожайності на 10-50 % (залежно від культури). Тож обробка посівного матеріалу, а також позакореневі осінні підживлення мікродобривами в поєднанні із комплексом стимуляторів росту є вигідним та високоокупним рішенням для отримання щедрого врожаю.

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:

ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.

Гаряча лінія: 0 800 301 401

 

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Один з найбільших вітчизняних виробників круп змінить реєстрацію на польську

Згідно з повідомленням компанії на сайті Варшавської фондової біржі, акціонери затвердили відповідне рішення на позачергових зборах 12 серпня, передає БизнесЦензор.

Як відзначають в компанії, зараз Cereal Planet проходить процес реєстрації у відповідних органах Польщі. У планах зареєструвати у Варшаві холдингову компанію групи під ім'ям "Cereal Planet SA".

Cereal Planet випускає вагові крупи для B2B під ТМ "ОЛІМП" – чотири лінійки продукції: "Булгур", "Ридлана", "Майфайна", "Златокосица", під ТМ "Люба ферма" – кормові суміші для тварин. Експортує крупи більш ніж в 30 країн світу.

Cereal Planet, за її даними, займає до 10% українського ринку круп. Щомісячний обсяг виробництва – 4,5-5 тис. тонн.

Cereal Planet у січні-червні 2019 року отримала чистий прибуток у розмірі 26 тис. євро, що в 3,2 рази менше, ніж за аналогічний період 2018 року. Виручка за вказаний період знизилася на 4,4% – до 8,82 млн євро.

За підсумками 2018 року Cereal Planet отримала 162 тис. євро чистого прибутку, що відповідає показнику за 2017 рік, її продажі зросли на 1,5% – до 18,9 млн євро. 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Перед продажем землі пайовики повинні будуть попередити письмово орендарів

У парламенті готуються до запуску ринку землі і обіцяють уже наступного тижня презентувати додаткові земельні законопроєкти. Уряд уже вніс до парламенту законопроєкт про ринок землі і пообіцяв, що той запрацює уже від наступної осені, пише ТСН.

Наступного тижня, анонсує голова парламентського аграрного комітету, внесуть ще один земельний закон, де буде прописана процедура продажу земель. 

Не забиратимуть і не роздаватимуть, а виведуть ринок з тіні, запевняє профільний міністр. За роки мораторію через сірі схеми було продано з мільйон гектарів.

"Мене зупинили люди на вулиці – водії "Убера" – у мене фоточка є. Вони кажуть, не вірте цим упирям – запускайте ринок", - зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Пайовик, що хоче продати землю, має письмово попередити про це аграрія, що ці угіддя орендує, і запропонувати у листі викупити їх. Нотаріус, при укладанні угоди купівлі-продажу, має перевірити, чи покупець надсилав орендарю письмову пропозицію. Окрім цього, пайовик може продати наділ через аукціон і теж повідомити орендаря з датою і посиланням на те, де усе буде проводитися.

"Якщо він не хоче купувати, а у вас є інший покупець. Єдине, цей покупець, який у вас купить, наприклад, якщо ви б мені запропонували, я б у вас купив, то договір оренди його, я йому змушений буду давати на той строк, на який підписаний договір оренди", - пояснив голова парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський.

Продати землю можна буде лишень, якщо вона внесена до державного земельного кадастру.

Кадастрова карта повністю й досі не заповнена. Доінвентаризувати землі державної власності у Держгеокадастрі обіцяють до кінця наступного року. А от приватними наділами мають займатися їхні власники.

"Людина сама може звернутися до землевпорядної організації – вона вийде, виміряє,передасть нам і ми внесемо", - зазначив заступник голови Держгеокадастру Олександр Краснолуцький. 

Пайовик, що хоче продати землю, має письмово попередити про це аграрія, що ці угіддя орендує, і запропонувати у листі викупити їх. Нотаріус, при укладанні угоди купівлі-продажу, має перевірити, чи покупець надсилав орендарю письмову пропозицію. Окрім цього, пайовик може продати наділ через аукціон і теж повідомити орендаря з датою і посиланням на те, де усе буде проводитися.

"Якщо він не хоче купувати, а у вас є інший покупець. Єдине, цей покупець, який у вас купить, наприклад, якщо ви б мені запропонували, я б у вас купив, то договір оренди його, я йому змушений буду давати на той строк, на який підписаний договір оренди", - пояснив голова парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський.

"Ми хочемо, щоб усі ціни реєструвалися, держава матиме доступ до кожної транзакції і постійно буде висвітлюватися на рівні районів, яка є реальна ціна", - сказав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

"Сільська рада подивиться в комп'ютер і знатиме, скільки, яка ціна, щоб не обдурили людей. Ага, зрозумів", - каже власник земельного паю пан Володимир. Він стримано слухає, як пропонують торгувати землею. Однак, він свій наділ не продасть.

За попередніми підрахунками аграрних експертів, після скасування мораторію до 7% власників сільгоспугідь готові їх продати - це найперше спадкоємці землі, що виїхали із села. 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview