170513

У «натуральному» йогурті виявилося більше цукру, ніж в газованій воді

Результати дослідження були опубліковані в журналі BMJ Open, пише milkua.info.

Для того, щоб йогурт вважався продуктом з низьким вмістом цукру, в 100 г йогурту повинно міститися не більше 5 г цукру. Дослідники відібрали майже 900 зразків йогуртів і йогуртних продуктів з п'яти великих британських торгових мереж. Виявилося, що навіть в «органічних» йогуртах середній вміст цукру становить 13,1 г на 100 г продукту. У 100 г йогурту для дітей містилося 10,8 г цукру. Для порівняння, в 100 мл газованої води міститься 10,6 г цукру. Лише в 2% дитячих йогуртів вмісту цукру не перевищувало 5 г на 100 г продукту.

Рекомендована норма споживання цукру становить 30 г в день. І, якщо споживачі в курсі, що газована вода і пакетовані соки містять багато цукру, то йогурт вважається здоровою їжею і не викликає у покупців побоювання, що турбує авторів роботи. Вони закликають уважніше ставитися до інформації, зазначеної на етикетках. Однак, з огляду на інші містяться в йогурті поживні речовини і вітаміни, дослідники вважають його найкращим перекусом, ніж, наприклад, шоколадний батончик.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Бельгійські фермери запропонували радикальне вирішення проблеми з АЧС

Про це заявив голова Валлонської федерації сільського господарства Жозеф Потьє, пише agroinsider.com.ua.

«За 20 років число кабанів в Валлонії виросло в чотири рази. Ми просимо, перш за все, забезпечити масове знищення кабанів, щоб такі ситуації з появою АЧС більше не повторювалися, і щоб з ними можна було простіше справлятися», — сказав голова сільськогосподарської федерації.

Ж.Потье додав, що у зв’язку з високою опірністю вірусу цієї хвороби передбачається, що епідемія триватиме кілька місяців, а, може і кілька років.

Він зазначив, що вже 11 країн відмовилися імпортувати свинину з Бельгії через АЧС.

«І це велика проблема для наших тваринників, які вже постраждали від інших криз, і тепер ще додатково від АЧС. Від цього їх доходи ризикують сильно впасти», — пояснив Ж.Потье.

Валлонська федерація сільського господарства звернулася з проханням до федерального міністра сільського господарства Дені Дюкарма з проханням вивчити можливість компенсувати втрати тваринників, які будуть найбільш порушені цією проблемою.

 

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українські яблука поїдуть до країн Перської затоки

Про це заявив комерційний директор компанії Володимир Гуржій, повідомляє Секретаріат з підтримки експорту української продовольчої та аграрної продукції.

«Всього за 23 дні вимогливий арабський споживач зможе відчути переваги смаку українського яблука над яблуками іншого походження»,- зазначає Володимир Гуржій.

При цьому, за словами комерційного директора «АУСП Фрут», компанії задля експорту в країни Перської затоки довелося виконати цілий ряд вимог, які висуває цей ринок. Зокрема, це:

  • забарвлення червоним кольором більше 70%;
  • наявність механічних пошкоджень менше 2%;
  • 18 кг вага яблук в одному ящику;
  • 113 плодів в одному ящику;
  • щільність плодів – не менше 7 кг/см2;
  • графік відвантаження.

«Переконаний, що успішний експорт свіжих продуктів можливий тільки за умови безкомпромісного виконання всіх технологій та паритетної співпраці всіх учасників процесу»,- резюмував Володимир Гуржій.

Джерело: landlord.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Вінниччині фермер вирощує велетенські гарбузі, які солодші за дині

Як зазначає golos.com.ua, обійстя Гвяздовських розташоване у Мурованокуриловецькому районі Вінницької області. Михайлу не цікаві кормові гарбузи, тому вирішив почати з елітних столових сортів італійської та французької селекції.

Різниця між кормовими і мускатними гарбузами відчутна. Перші користуються попитом худоби, інші – ближче до делікатесу. За ароматом нагадують грушу, а на смак краще дині. Втім доходів урожай гарбузів власнику не приніс. За кілограм гарбуза Михайло Гвяздовський намагався брати по 5 по п'ять гривень, але оптовики пропонують скупити по гривні за кіло.

«Тільки на закупівлю насіння пішло майже 500 доларів. А скільки коштує паливо, щоб вивезти з поля, доставити на ринок? Про зусилля я взагалі мовчу. Все робимо удвох з дружиною, - розповідає новоспечений фермер. - Мої гарбуза екологічно чисті на сто відсотків. Нічим не підгодовували, нічим не обробляли. Високий урожай можу пояснити хіба що цілинного землею. На цій ділянці нічого не сіяли і не садили років п'ятдесят».

Вражають габарити плодів. Найважчий гарбуз важить на 28 кг. Це італійський сорт Лунга Піена ді Наполі. Зовні він довгий, зелений, а всередині - помаранчевий, ароматний, смачний. Ріжеться як диня.

Ще одна гордість фермера - сорт французької селекції Руж Віф де Тамп округло-плоскої форми з помаранчевої смачною м'якоттю. А найсмачніші плоди, навіть порівняно з іншими мускатними гарбузами, у сорту Мускат де Прованс.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Рейдерське захоплення на Харківщині: елеватор повернули законному власнику

Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації (Антирейдерська комісія) задовольнила скаргу фермера з Харківщини Олександра Строгого, який оскаржував у Мін’юсті перереєстрацію його фермерського господарства на інших осіб. Про це під час прес-конференції повідомила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова, передає прес-служба відомства.

«Комісія Мін’юсту на своєму засіданні в цю середу розглянула скаргу Олександра Строгого щодо перереєстрації його фермерського господарства на інших осіб, внаслідок якої сталися спроби силового захоплення підприємства, під час якого лунали постріли та постраждали люди. Члени Комісії дійшли висновку про порушення державним реєстратором вимог законодавства під час перереєстрації господарства «Строгого О.Ф., саме тому ці реєстраційні дії були скасовані», - сказала  Олена Сукманова.

Вона повідомила, що підписала відповідний наказ Мін’юсту, яким скасована незаконна реєстрація і в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців вже внесені відповідні зміни.

Читайте також: Стрілянина на елеваторі: в агрофірмі розповіли деталі кривавого рейдерського захоплення

Під час прес-конференції заступник Міністра юстиції вручила власнику фермерського господарства Олександру Строгому копію наказу Мін’юсту, який відновив його право власності.

Олена Сукманова наголосила, що Мін'юст від початку тримав на контролі цей випадок. «Як тільки відбулася спроба захоплення, оперативно відреагував Антирейдерський штаб Харківської області, відразу включилось в роботу обласне Головне територіальне управління юстиції, яке допомогло фермеру скласти та направити скаргу до комісії», - сказала Сукманова.

Вона також зазначила, що багато активістів та представники профільних асоціацій закликали комісію розглянути цю скаргу наступного дня після її подання. «Попри критичність ситуації, комісія не могла розглянути скаргу, не дотримавшись процедури, яка виписана в законі, зокрема, повідомити сторонам про те, що така скарга надійшла, а також не пізніше ніж за два дні до розгляду повідомити сторонам про призначення засідання, на якому ця скарга розглядатиметься. Ми повинні розуміти, що через недотримання процедури суд може скасувати наказ комісії незалежно від фактичних обставин справи. І скаржник знову опиниться там, де і починав», - зазначила заступник Міністра юстиції.

Нагадаємо, 11 вересня в селищі Занки на Харківщині група невідомих людей у балаклавах намагалася проникнути на територію місцевого елеватора, де зіткнулася з жителями райцентру.

За інформацією голови Нацполіції Сергія Князєва, у бійці взяли участь кілька десятків людей, було застосовано травматичну зброю та газовий балончик. В результаті постраждали 5 людей та понад 50 осіб було затримано.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Виробник "Нашої Ряби" попросив кредиторів змінити умови боргу

Агрохолдинг МХП (Миронівський хлібопродукт, найбільший виробник курятини в Україні) звернувся до власників єврооблігацій з погашенням в 2020 році, яких залишилося в обігу на суму $79,4 млн, з проханням гармонізувати формулювання двох ковенант з формулюванням ковенант більших випусків облігацій з погашенням в 2024 і 2026 роках.

Про це йдеться в повідомленні МХП на Лондонській фондовій біржі, пише НВ.

Агрохолдинг готовий заплатити за згоду на такі зміни $5 за кожні $1000 номіналу єврооблігацій.

Йдеться про ковенанти в частині заборгованості за товарним фінансування і визначення МСФЗ і Допустимі позики.

МХП пояснює, що така гармонізація дозволить холдингу ефективно фінансувати всі свої операції і приступити до вибіркових придбань у відповідності зі стратегією групи, яка зазвичай вимагає виникнення заборгованості, забезпеченої активами цільових компаній або акціонерним капіталом.

Компанія наголошує, що на дату оголошення дотримується ковенанти, підтримує коефіцієнт консолідованого кредитного плеча нижче 3.0x і має намір робити це і надалі.

Термін прийому заявок в межах такої пропозиції МХП завершується 4 жовтня.

Раніше МХП двічі - в 2017 і 2018 роках - пропонував власникам єврооблігацій-2020 викуповувати їх, одночасно пропонуючи до розміщення нові єврооблігації з погашенням відповідно в 2024 і 2026 роках. За підсумками тендера у травні 2017 року компанія отримала пропозиції на викуп цінних паперів на $245,2 млн, а в березні-квітні цього року - на $416,2 млн.

Миронівський хлібопродукт (МХП) - найбільший виробник курятини в Україні. За оцінками самої компанії, вона посідає 55% українського ринку курятини. Агрохолдинг також займається виробництвом зернових, соняшникової олії, продуктів м'ясопереробки. На українському ринку МХП представлений брендами Наша Ряба, Легко, Бащинский тощо.

На європейський ринок МХП поставляє охолоджені напівтуші курей, які переробляються, зокрема на його підприємствах в Нідерландах і Словаччині.

Засновником і мажоритарним акціонером МХП є український бізнесмен Юрій Косюк, якому належить близько 65% акцій компанії. Решта 35% перебувають у вільному обігу на Лондонській фондовій біржі.

Чистий прибуток МХП в 2017 році зріс в 3,3 рази - до $230 млн порівняно з 2016 роком. Його виручка за минулий рік збільшилася на 13,4% - до майже $1,3 млрд.

За перше півріччя 2018 року чистий прибуток МХП скоротився порівняно з аналогічним періодом 2017 року на 10% - до $190 млн, виручка зросла на 16% - до $694 млн.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview