У Польщі африканська чума свиней може охопити всю країну

Переходимо на чай: в Україні різко подорожчала кава

Цінові дослідження було проведено у п’яти українських містах. Лідером за вартістю кави прогнозовано виявився Київ.
Про це повідомляє “Народна Правда”
Дослідження показали, що ціна чашки кави минулого року за чашку еспрессо треба було віддати від 14 до 18 гривень. Разом із тим на сьогодні мінімальна ціна порції кави складає 18 гривень.
Латте і американо також зросло в ціні. Минулоріч воно коштувало від 17 до 37 гривень, тоді як цього року – 20 гривень.
Найбільша ціна на чашку кави – в одному зі столичних ресторанів – 50 гривень. Рекордсменом у плані ціни виявилася кава з молочною пінкою за 75 гривень і теж в одному з київських ресторанів.
Як відшкодовуватимуть збитки за вилучену через АЧС худобу

Держпродспоживслужба працює над змінами до Порядку відшкодування майнової шкоди (збитків), завданої особам внаслідок запровадження карантину (карантинних обмежень) тварин або у зв’язку з проведенням процедур і робіт щодо ліквідації особливо небезпечних (карантинних) хвороб, які б дозволили оперативно та в повному обсязі виплачувати кошти громадянам за спеціалізованим господарствам за вилучену у населення худобу через АЧС. Про це повідомив Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, передає прес-служба відомства.
Він зазначив, що у проекті бюджету на 2018 рік, який зареєстрований у Верховній Раді України, Кабінет Міністрів запропонував суттєво збільшити обсяги фінансування на проведення протиепізоотичних заходів: якщо цьогоріч на ці цілі було виділено 113 млн грн, то в наступному році пропонується передбачити 687 млн грн.
Володимир Лапа зазначив, через недофінансування Держпродспоживслужба стикалася з парадоксальними ситуаціями, коли в бюджеті кошти не були передбачені навіть на діагностику АЧС, і Служба зверталася до донорів за допомогою, щоб мати можливість проводити такі дослідження.
За словами Голови Держпродспоживслужби, збільшення у 6 разів передбачуваних бюджетом обсягів фінансування протиепізоотичних заходів на наступний рік дасть змогу вивести проведення протиепізоотичних заходів на новий рівень, у тому числі й оперативно та у повному обсязі виплачувати населенню компенсацію за вилучення свиней через АЧС.
«Наразі відшкодування здійснюється з резервних фондів місцевих бюджетів. Тому кошти громадяни отримають, коли прийме рішення місцева рада. І гарантувати людям, що ці кошти будуть через 3-4 дні чи через тиждень надзвичайно важко в силу бюрократичних процедур», - зазначив Володимир Лапа.
Довідка:
У 2017 році станом на вересень господарствам приватного сектору відшкодовано збитки за вилучення свиней у випадках АЧС на суму 15921637,14 грн, що складає 89% від необхідної суми відшкодування. Одночасно за аналогічний період господарствам було відшкодовано 1470591,28 грн, що складає лише 1% від передбаченої суми відшкодування.
Для врегулювання зернового ринку готують новий законопроект

Про це повідомила заступник міністра аграрної політики та продовольства Олена Ковальова в ексклюзивному коментарі AgroPolit.com.
За словами заступника міністра, даний законопроект був представлений на попередньому засіданні робочої групи з питань функціонування ринку зерна.
Робоча група об’єднує близько 70 осіб усього зернового ринку: виробніків, переробників, трейдерів, Держпродспоживслужба, представники логістичних компаній.
"Наразі ми отримуємо пропозиції до законопроекту. Вносяться ті норми, які вже апріорі визнані не актуальними для учасників ринку, або регулюються іншими підзаконними актами. Вони стосуються подвійного звітування суб’єктів господарювання, трактування міжнародного контракту. Є ряж спеціальних питань, пов’язаних з уповноваженнями лабораторій на проведення аналізу якості зерна. Безумовно, розглядаємо питання, пов’язані зі стандартами. Це не повний перелік, але ми ще переглядаємо законодавчу базу зернового ринку", ‒ уточнила Ковальова.
Вона нагадала, що важливими для ринку зерна питаннями логістики опікується Міністерство інфраструктури, але Мінагрополітики знаходиться на постійному зв’язку з ним.
"Неможливо експортувати (44 млн т минулого маркетингового року, 41, 5 млн т ми прогнозуємо цього року) без налагодження ефективної логістичної системи", ‒ наголосила вона.
І додала, що на наступній зерновій робочій групі будуть розглянуті пропозиції, які напрацьовали під час круглого столу «Платформа ефективного регулювання» в Києві.
"Я думаю, що Аграрний Комітет нас підтримає. Це важливо з точки зору розвитку господарювання суб’єктів господарювання всіх розмірів. Цей законопроект додасть системності та «стрункості» системі регулювання зернового ринку. Безумовно, будуть ще підзаконні акти і акти, пов’язані з діяльністю Держпродспоживслужби, лабораторій", ‒ підсумувала Олена Ковальова.
Через АЧС на Рівненщині у селян вилучають свиней

Про це IA ZIK повідомив начальник управління Держпродспоживслужби у Рівненській області Володимир Лазарчук.
За його словами, 26 вересня отримано лабораторне підтвердження про захворювання на АЧС двох тварин, які утримувалися в індивідуальному селянському господарстві села Острів.
Сьогодні ветеринари та поліцейські вже розпочали подворовий обхід домогосподарств у селі. Його мета – виявлення хворих тварин. Загалом у селі налічується 160 дворів, у яких утримується 280 голів свиней.
Як кажуть спеціалісти, джерелом зараження могли стати дикі кабани. Є інформація, що напередодні селяни ходили за грибами до лісу з собаками. Не виключено, що собаки могли бувати у місцях загибелі від АЧС диких кабанів та стати носіями бактерій.
На ХТЗ випустили вже понад 700 тракторів

Як повідомляє прес-служба компанії, до кінця року завод планує випустити 1 000 тракторів, пише Нуѕег.
ХТЗ відновив свою роботу 6 січня 2017 року після 10-місячного простою і це обійшлося підприємству в $8 млн.
Власник групи DCН Олександр Ярославський став фактично одноосібним власником ХТЗ після того, як купив пакет акцій у розмірі близько 29% статутного капіталу, від якого відмовився австрійський інвестор Зігфрід Вольф, і сконцентрував частку підприємства у розмірі 91,7%.