У Раді повідомили про перші рішення аграрного комітету

Комітет Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики в середу, 4 вересня, створив шість підкомітетів і затвердив графік своїх засідань на вересень. Про підсумки засідання повідомила прес-служба парламенту.

Учасники засідання визначили предмети відання підкомітетів, входження до них народних депутатів, а також розподілили обов'язки між першим заступником та заступниками голови комітету.

Як зазначається в повідомленні, створені такі підкомітети:

- підкомітет з питань земельних відносин;
- підкомітет з питань ціноутворення та розвитку зовнішньоекономічної діяльності в агропромисловому комплексі (АПК);
- підкомітет з питань соціальної політики АПК, розвитку сільських територій, науки і освіти;
- підкомітет з питань економічної і фінансової політики в АПК;
- підкомітет з питань харчової промисловості та торгівлі агропромисловими товарами;
- підкомітет з питань вдосконалення структури державного управління в сфері АПК та з питань базових галузей в АПК.

Нагадаємо, що Комітет з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради IХ сликання очолив Микола Сольський  ("Слуга народу").

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Укрзалізниця анонсувала небувалі зміни в перевезеннях зерна

Голова правління АТ "Укрзалізниця" Євген Кравцов анонсував, що УЗ попередньо оголосить про новий порядок перевезень зернових, передає ЦТС.

"Пропонуємо проводити об'єднання з великими і не дуже великими операторами парку зерновозів, щоб об'єднуватися в загальний пулл для організації перевезення зерна", - заявив Кравцов.

Жодних інших подробиць нововведень він не озвучив, додавши, що УЗ буде намагатися максимально виставляти зерновози на ProZorro.

"Будуть небувалі зміни", - резюмував глава "Укрзалізниці".

З початку маркетингового року "Укрзалізниця" перевезла 6,6 млн тонн зернових. Це на 1 млн тонн більше, ніж у минулому році.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Посуха гальмує посівну озимого ріпаку — Укргідрометцентр

Площі, призначені для сівби озимих культур, були слабо зволожені або сухі майже на всій території. Про це йдеться в агрометеорологічному огляді Укргідрометцентру, пише growhow.in.ua.

Пізня сівба озимих культур, затримка розвитку рослин та розрідженість посівів результат ґрунтової посухи.

Відзначається, що сівба озимого ріпаку, обґрунтовані кліматичні терміни якої закінчуються в першій декаді вересня, проходила за складних умов, часом призупиняючись через абсолютно сухий ґрунт.

Водночас, погодні умови останньої декади серпня були сприятливими для накопичення цукру в коренях буряків, сприяли збиранню врожаю пізніх культур, вегетація яких, завдяки раннім строкам сівби, підвищеній теплозабезпеченості та дефіциту вологи в ґрунті, завершилася на 2-3 тижні раніше звичного.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

114 млн грн компенсації сплачено сільгоспвиробникам за придбаний садивний матеріал

Зокрема, найбільші суми компенсації нараховано:

17-ти сільгоспвиробникам Київської області – 31 008, 60 грн;
12-ти сільгоспвиробникам Закарпатської області – 19 238, 00 грн;
6-ти сільгоспвиробникам Одеської області – 16 503, 90 грн;
4-м сільгоспвиробникам Херсонської області – 6 408, 40 грн;
3-м сільгоспвиробникам Донецької області – 6 049, 50 грн.
З повним переліком отримувачів державної підтримки можна ознайомитися за посиланням.

Довідка:

Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» Мінагрополітики передбачено видатки загального фонду в сумі 400 млн грн за бюджетною програмою 2801350 «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними».

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні намолочено 39,5 млн тонн зерна

Щодо збиральної кампанії, то в Україні намолочено 39,5 млн тонн зерна з площі 10,1 млн га або 66% до прогнозу при середній врожайності 39,2 ц/га. В тому числі зібрано:

ранніх зернових та зернобобових культур –  39,2 млн тонн з площі 
9,96 млн га або 99,9% до прогнозу при середній врожайності 39,4 ц/га;
гречки – 21,0 тис. тонн з площі 16 тис. га або 23% при середній урожайності 13,4 ц/га;
проса – 95 тис. тонн з площі 50 тис. га або 56% до прогнозу при середній урожайності 19,0 ц/га.
Крім того, соняшнику намолочено  1,4 млн тонн з площі 719 тис. га або 12% при середній урожайності 19,5 ц/га, сої зібрано 278 тис. тонн з площі 122 тис. га або 8% до прогнозу при середній урожайності 22,7 ц/га.

Найбільший вал зерна намолотили аграрії у Одеській і Запорізькій – 3,1 млн тонн, Харківській – 2,9 млн тонн, Дніпропетровській – 2,7 млн тонн, Миколаївській – 2,6 млн тонн областях.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Прокинулися через 4 місяці: держоргани намагаються відновити експорт фруктів та овочів

Відповідно до Директиви Ради ЄС 2019/523 з 1 вересня 2019 року змінено умови імпорту ряду свіжих фруктів та овочів, зокрема і для тих, що наразі можуть бути експортовані з України.

Держпродспоживслужба, на жаль, так і не змогла пояснити, чому протягом чотирьох місяців з моменту змін в правилах поставок до Євросоюзу яблука, томатів, перцю та інших продуктів плодоовочевої групи не відреагувала на ці зміни, на відміну від 38 інших країн, які змогли забезпечити доступ до ринку своїм виробникам, зазначили в  Українській плодоовочевій асоціації (УПОА). 

Читайтее також: Аграрії втратили ринок ЄС через неефективну роботу держорганів

У той же час на офіційному сайті Держпродспоживслужби з’явилося повідомлення про те, що тривають переговори з ЄК щодо надання безперешкодного експорту фруктів та овочів, визначених Директивою Ради ЄС.

"Держпродспоживслужба неодноразово нагадувала експортерам та сільгоспвиробникам про необхідність дотримання фітосанітарних вимог країн-партнерів України в міжнародній торгівлі.

При цьому звернень щодо проблемних питань, які стосуються експорту зазначених фруктів та овочів, до Держпродспоживслужби від бізнес-спільноти не надходило.

Разом з цим, розуміючи пріоритетність питання та з метою спрощення процедури експорту українських фруктів та овочів в частині не встановлення статусу вільних ділянок від організмів, зазначених в Директиві Ради ЄС 2019/523, Держпродспоживслужба у серпня поточного року надіслала до Європейської Комісії запит щодо визнання всієї України країною вільною від Neoleucinodes elegantalis (Guenée), Enarmonia prunivora Walsh, Grapholita inopinata Heinrich, Rhagoletis pomonella (Walsch), Guignardia piricola (Nosa) Yamamoto, Tachypterellus quadrigibbus Say, Tephritidae (non-European).

Зараз Держпродспоживслужба проводить переговори з Єврокомісією щодо вирішення зазначеного питання та визнання України країною вільною від вказаних організмів та надання безперешкодного експорту фруктів та овочів, визначених Директивою Ради ЄС 2019/523.

Рішення поки що не прийняте. Однак поточні консультації з Єврокомісією дозволяють припустити, що рішення може бути схвалене найближчим часом.

Після розгляду звернення Держпродспоживслужби ЄК включить Україну в Перелік країн яким дозволено експорт овочів та фруктів без додаткових нетарифних бар'єрів.

Зазначене наддасть змогу Українським експортерам вивозити продукцію до ЄС із всієї території країни, а не з окремих ділянок, які отримали статус вільних від певних організмів", - йдеться у повідомленні.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview