У регіонах аграрії з технікою вийшли на віче

Аграрії, селяни, активісти прийшли сказати своє «ні» тій моделі земельної реформи, яку пропонує влада, повідомляє прес-служба ВАР.

У Львові до держустанови аграрії приїхали на своїй сільськогосподарській техніці.
Учасники віче наголосили на тому, що сьогодні більшість українців проти відкриття ринку землі, бо в тих умовах, які пропонує влада, - це грабіж України. Саме тому вони хочуть привернути до цього питання увагу якомога більшої кількості людей. Адже сьогодні землі сільськогосподарського призначення – це 72% території України, яку влада хоче виставити на продаж

Аграрії закликали владу дослухатись до народу та не приймати ні урядовий, ні депутатський законопроєкти про ринок землі. Адже ці документи дають можливість іноземцям та олігархам концентрувати у своїх руках великі масиви української землі – до 210 тис га. І навіть більше, оскільки у законопроєктах існують правові колізії, через які навіть ці ліміти можна обійти.

«Ми вимагаємо, щоб були відкликані законопроекти №2178 та №2178-10! Ми вимагаємо, щоб в Україні був прийнятий закон, який би давав можливість  проводити референдум за народною ініціативою. І щоб після його прийняття першим питанням, яке буде розглядатись народом, було питання щодо продажу землі іноземцям», - зазначив заступник голови ВАР Денис Марчук.

Під час віче головам Львівської та Харківської облдержадміністрацій сільгоспвиробники вручили резолюцію аграріїв України з вимогою закликати президента не підтримувати законопроекти №2178 та №2178-10, як такі, що суперечать інтересам України і українців; також – розпочати широке обговорення теми земельної реформи та ініціювати всенародний референдум щодо ринку землі.

Надалі земельні віче із залученням техніки відбуватимуться і в інших обласних центрах України.  

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У листопаді "борщовий набір" значно подешевшав

По деяких позиціях був зафіксований справжній обвал ціни, кажуть в департаменті «Аналітика» ОРСП «Шувар», найбільшого в Західній Україні оптового ринку сільгосппродукції.

Рекордсменом за зниженням ціни серед українського «борщу» стала капуста, її вартість на майданчику «Шувару» за тиждень знизилась на 30% до 3,0-3,2 грн/кг.

На 25% за тиждень подешевшав буряк, його гуртова ціна сьогодні становить 4,0-4,5 грн/кг.

Ціни на картоплю продовжують знижуватись вже третій тиждень поспіль, в перші дні листопада ціна просіла ще на 15% до 7,5-8,5 грн/кг.

Ціни на моркву на початку листопада знизились на 12% до 4,0-4,5 грн/кг, а цибуля на ОРСП "Шувар" подешевшала на 10% до 6,5-7,0 грн/кг.

«Зниження цін у листопаді – це цілком нормальне явище для ринку «борщового набору». Фермери продають той обсяг, який не планують залишати на довготривале зберігання. Пропозиція майже по всіх позиціях в цьому році є більшою, ніж рік тому. З цієї причини спроби українських фермерів підняти ціни на цибулю в кінці жовтня були невдалими, сьогодні і вона дешевшає. Винятком можна б було вважати картоплю, але за рахунок рекордного імпорту вже в другій половині жовтня ціни і на неї теж йдуть до низу», - коментує ситуацію Тетяна Гетьман, керівник департаменту «аналітика» ОРСП «Шувар».

За даними «Інфо-Шувар» станом на початок листопада пропозиція овочів «борщового набору» складається повністю з продукції українських фермерів. Винятком є лише картопля. Сьогодні на майданчику ринку «Шувар» співвідношення імпортної та вітчизняної картоплі становить приблизно 80% на 20%.

Картоплю Україна імпортує переважно із Білорусі, також поставки відбуваються із Казахстану. Ціни на капусту, буряк, моркву та цибулю є мінімум у 2 рази нижчими, ніж рік тому, а картопля за рік подорожчала в рази.

Від початку сезону на гуртовому майданчику ринку «Шувар» було продано більше 50 тис. тонн «борщового набору», серед яких 20 тис. тонн - це картопля. Обсяг реалізації по «борщовому набору» за рік збільшився на 20 % , а по картоплі в 2 рази.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Де в Україні найвища врожайність кукурудзи та озимої пшениці

Так, найвищий вміст гумусу зафіксовано у Кіровоградській області(4,11%), Харківській - 4,10%,  Луганській – 3,91%, Одеській -3,77%, Дніпропетровській -3,77%, Сумській -3,50%, пише Інфоіндустрія.  

В той же час лідером за врожайністю кукурудзи у 2018 році стала Волинь із найнижчим умістом гумусу 1,56% та кількістю опадів 570-620 мм. Торік врожайність кукурудзи в цьому регіоні становила 103,1 ц/га. Це свідчить про те, що ключову роль у вирощуванні сільгоспкультур усе більше починає відігравати кількість опадів. В Кіровоградській області середня кількість опадів – 450- 520 мм, в Одеській області до 450 мм.
В п’ятірку лідерів з найвищою врожайністю кукурудзи у 2018 році увійшли: Чернігівська (93,6 ц/га, гумус — 2,41%), Київська (96,2 ц/га,  2,98%),  Вінницька (98,5 ц/га, 2,70%,  Хмельницька (100,4 ц/га, 2,96%).

Найвищі показники врожайності озимої пшениці у 2019 році зафіксовано у господарствах Тернопільської (6,54 т/га, гумус 3,13%), Хмельницької (5,68 т/га,2,96%), Черкаської (5,58 т/га, 3,06%) областей. До п’ятірки лідерів за врожайністю культури також входять господарства Вінницької (5,56 т/га, 2,70%), Київської (5,25 т/га, областей. 2,98%).

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Комітет Ради схвалив зміни до Земельного кодексу

Напередодні запланованого на 2020 рік запуску ринку землі парламентський комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендував Верховній Раді прийняти у другому читанні законопроект № 0858 щодо протидії рейдерству, пише Сегодня.

Документ передбачає внесення змін до Земельного кодексу України.

Як повідомив нардеп Сергій Лабазюк, важливі моменти цього законопроекту такі:

- доручається внести до реєстру відомості щодо земельних ділянок, право власності на які виникло до 2004 року і які зараз є у паперовому вигляді;
- нотаріальне посвідчення договорів (за бажанням власників) про відчуження частки в статутному капіталі товариств;
- прибираються зловживання з пролонгацією договорів оренди (наразі після закінчення терміну оренди договір вважається автоматично продовженим з тими ж умовами, на яких був укладений).

Зокрема, згідно з законопроектом, якщо сторона хоче відмовитися від автоматичного поновлення договору оренди землі, вона не пізніше ніж за 30 днів до закінчення терміну договору повинна подати до Держреєстру майнових прав заяву про це. У разі відсутності такої заяви договір продовжується на той самий термін і з тими ж умовами.

Орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності, передані в оренду на земельних торгах, не може бути зменшена за угодою сторін протягом терміну дії договору оренди, а також при його поновленні, говориться в документі.

Законопроект також передбачає встановлення розміру гарантійного внеску по лоту на рівні 5% від стартової ціни продажу земельної ділянки і 50% стартового розміру річної плати за користування земельною ділянкою, але не менше 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і не більше 5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україна збільшила експорт курятини до ЄС

Україна нарощує експорт курятини до країн Євросоюзу. Про це свідчить статистична звітність Європейської комісії, передає УНН.

За вісім місяців поточного року Україна експортувала 89 тис. тонн, це на 4,1% більше, ніж за аналогічний період 2018 року.

Сьогодні Україна в трійці лідерів з експорту м'яса птиці до ЄС. Перше і друге місце займають Таїланд і Бразилія відповідно.

За 8 місяців 2019-го країни експортували 215,5 і 215,2 тис. тонн м'яса птиці відповідно. Зростання експорту таїландської курятини до ЄС становив 5,5%, бразильської - на 12,5%.

Нагадаємо, Україна утримує статус ключового постачальника м'яса птиці до ЄС протягом тривалого часу. Американські експерти спрогнозували рекордне зростання експорту української курятини у 2019 році - до 400 тис. тонн.

За останні п'ять років Україна позбулася статусу імпортозалежної країни і стала нарощувати вітчизняне виробництво і експорт курятини за кордон.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Із європейських країн Німеччина найбільше готова протидіяти АЧС

Про це заявив координатор web-проєкту «Стоп АЧС» – національний консультант ФАО, ІТ/GIS фахівець, епізоотолог Володимир Поліщук.

«Сьогодні у Німеччині немає АЧС, тобто її туди не занесли. На мою думку, Німеччина з усіх європейських країн найбільше готова протидіяти інфекції», – наголосив він.

У цій країні розроблений алгоритм, за яким організувати протидію АЧС.

Так, у Німеччині стоять на обліку всі свинарські господарства. «Країна має викладку цифр, чого немає в нас, – зауважив Володимир Поліщук. – Ми не знаємо кількісного показника, не кажучи вже про якісний».

За його словами, у Німеччині сформували бригаду з 27 спеціалістів, які досконало розуміють суть проблеми АЧС. «Їх одягли, взули, озброїли, забезпечили інструментами, транспортом. Ці фахівці проходять постійні тренінги. Вони заточені на то, щоб у випадку занесення вірусу АЧС на територію країни приступити до ліквідаційних заходів», – зазначив Володимир Поліщук.

Джерело: AgroTimes

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview