182818
178171

У середмісті Черкас зростає понад півтисячі кроликів

У Черкасах діє регіональний навчально-практичний Центр розвитку багатофункціональних кооперативів, де вирощують кроликів. Центр здатний виростити та передати кооперативам близько трьох тисяч кроликів щороку. Зараз у так званому інкубаторі зростає близько 700 тварин.

Про це розповів керівник проекту Валерій Бегменко, пише procherk.info.

За його словами, тривав проект майже три роки. За цей час створено вказане комунальне підприємство, яке функціонує як репродуктор та навчальний центр.

"Тут розводять поголів’я кролів, яке потім передають сільськогосподарським кооперативам. Тут вони зростають не більше ніж 90 днів. Кролі, які відповідають нормам, направляють у кооперативи, решту – продають на м'ясо. В середньому кілограм живої ваги кроля коштує близько 50 гривень. Середня вага дорослого кроля – 3 кг", - розповідає Валерій Бегменко.

За словами координатора заходів проекту Таміли Лепьошкіної, проект фінансується за кошти Європейського союзу. Однак, 20% мав профінансувати регіон. Так, обласна влада вклала 125 тисяч євро, тоді як загальна вартість проект – 516 тисяч євро.

Начальник управління агропромислового комплексу Черкаської ОДА Ігор Колодка у свою чергу наголосив на тому, що створення кооперативів – це велика перспектива.

"Складнощі були в тому що проект почав працювати через державні органи. Законодавство, збільшений бюрократизм давали певний негатив", - розповів Колодка.

Він також додав, що в рамках проекту створено 52 кооперативи, з яких понад 40 – з кролівництва.

Директор департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА Роман Карманнік зазначив, що за допомогою проекту створено 200 робочих місць.На Полтавщині аграрії майже наполовину недоотримали врожаїв

На Полтавщині зібрали значно менше врожаїв, ніж планували. Особливо підвели пізні культури – кукурудза, соя та соняшник, повідомляє hromadske.poltava.ua.

2017 рік закінчується збитками для сільського господарства. Іван Степаненко – аграрій із досвідом, однак, говорить, що цього року його порадували лише ранні культури.

"Щодо пізніх культур, таких, як соняшник, кукурудза та соя, ми отримали не зовсім добрі врожаї. Якщо порівняти з минулими роками, то майже наполовину ми недоотримали врожаїв", – бідкається Іван Степаненко.

А директор профільного департаменту Сергій Фролов розповів, що полтавські фермери зазнали особливих збитків у кукурудзі, якої на Полтавщині посадили багато.

"На сьогодні маємо зниження врожайності на дві з чимось тонни на кожному гектарі. Якщо кожного року мали більше трьох мільйонів тонн кукурудзи, то на цей рік ще й двох мільйонів немає", – говорить директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації Сергій Фролов.

Причиною такого неврожаю називають посушливе літо. Сергій Фролов зауважив, що 2017 рік став успішним лише для ячменю.

Наразі ж аграрії Полтавщини зібрали третій мільйон тонн збіжжя та посіяли озимини на рівні з минулим роком.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Сенсаційні висновки американських учених про м'ясо

Їсти м'ясо, або не їсти - ось в чому питання. Багато хто сьогодні відмовляються від м'яса, мотивуючи це якоюсь інформацією про шкоду цього продукту.

Але справа в тому, що досі єдино правильного рішення в цьому питанні не існує, а вчені видають все нові і нові сенсаційні висновки та вердикти, novostiua.net

Ваш вибір 'Подобається'.


На Закарпатті зібрали урожай екзотичного ківі

В ужгородця Генріха Стратона на подвір’ї замість винограду в’ється екзотичний фрукт – ківі. Разом з батьком 25 років тому почали вирощувати власний сорт, який на сьогодні є єдиним в Україні, що витримує морози до 30 градусів Цельсія, пише uzhinform

Ваш вибір 'Цікаво'.


Як навести лад у спиртовій галузі

Теґи: 

В.о. ДП "Укрспирт" Юрій Лучечко розповів про реформування спиртової галузі.

Ваш вибір 'Подобається'.


Українські яблука жителі країн Азії вважають найсолодшими

Фермерське господарство «Гадз», що у Бучачі, є одним із  лідерів виробництва фруктів в Україні. Сади підприємства займають площу 600 гектарів. Вирощують понад півсотні сортів яблук, груш та слив. Господарство щорічно проходить міжнародну сертифікацію «Global GAP», яка підтверджує якість та безпечність продукції, – розповідає директор з садівництва фермерського господарства «Гадз» Тарас Мельник, пише gazeta-misto.te.ua.

"Цьогоріч у вересні господарство взяло участь у найбільшій фруктовій виставці світу «ASIA FRUIT LOGISTICA», яка відбулася у Гонконгу. Там нашими яблуками зацікавились представники країн Китаю, Індії, Малайзії, Пакистану, В’єтнаму та Індонезії. Ми вже досить давно співпрацюємо з європейськими країнами, зокрема, зі  Швецією  і Норвегією. Туди вже відправлені перші партії продукції, а також підписані попередні контракти щодо співпраці протягом цілого року. Загалом, 50 відсотків вирощених на Тернопільщині яблук ми цьогоріч експортуємо, – розповідає Тарас Мельник.

Аби українські яблука потрапили на прилавки закордонних супермаркетів, вони проходять суворий контроль. Спеціальний апарат сканує кожен плід та калібрує його. Найменша подряпина – брак. Після сортування бучацькі яблука зберігають у холодильних складах, що дає змогу покупцям отримувати яблука протягом року.

Ваш вибір 'Подобається'.