У Швеції корова навчилася грати в м'яч

На фермі в місті Гетеборг живе корова по імені Лотта, яка любить грати з людьми в м'яч.

Про це пише golos.ua.

Кожного разу, коли господиня кидає м'яч, тварина біжить за ним і повертає його власниці, вимагаючи продовження.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Український фермер розповів про свою унікальну технологію свинарства

Є думка, що свиня – брудна тварина, яка завжди знайде свою калюжу. Однак так не вважає український фермер Олександр Дмитрук, пише uatv.ua.

Маючи вищу економічну освіту, він займається свинарством вже протягом 14 років. І цей досвід дозволяє йому стверджувати: раз природою закладено, щоб свиня не дуже любила чистоту, значить саме в таких умовах тварина добре себе почуває, такі її особливості, закладені природою. Сьогодні фермерське господарство Олександра Дмитрука – це близько 1 тисячі голів свиней, з якими працює команда з 14 професіоналів. Девіз його ферми: просто, надійно, ефективно.

“Не маючи досвіду в свинарстві, але маючи досвід в економіці, я швиденько все порахував і зрозумів, що це вигідно. Тому вирішив займатися вирощуванням свиней, – розповів Олександр Дмитрук. – Починав із нуля. Влаштувався в порожніх корівниках і працюю в них досі. Хоча, звісно ж, не обійшлося без труднощів. На перших етапах все виявилося зовсім не так, як я припускав. Мої прораховані раніше цифри потрібно було ділити на три. Але шляхом проб і помилок я відпрацював свою технологію”.
Однією з найголовніших умов успішної роботи свиноферми є створення такого середовища, яке б мінімізувало ризики захворювань свиней. Термін окупності такого бізнесу – близько 5-6 років, він залежить від багатьох факторів: починаючи від генетичних особливостей тварин і закінчуючи умовами їхнього годування.

Олександр Дмитрук про тварин, яких розводить, знає усе. Однак зазначає, що рецепта успішного господарства немає. На кожній фермі – свій досвід, який визначає практика. За словами фермера, він прагне створити для тварин максимально комфортні умови. “Особливість свиней у тому, що вони не пітніють. У них немає потових залоз. Що вологіше середовище – то легше свині віддавати своє тепло, – розповідає аграрій. – Свині дуже нагрівають приміщення, тому взимку ми його взагалі не опалюємо. Але влітку свиня обов’язково повинна знайти калюжу, в якій буде валятися. Мокрими вони краще почуваються”.

Олександр Дмитрук впевнений, що Україна має колосальний людський потенціал, і в аграрному секторі може конкурувати з будь-якою країною світу. “Все, що я роблю і створюю, – все для того, щоб був імпульс розвитку – хай не всієї України, але хоча б тієї території, де я живу, – акцентує фермер. – Усіма технологіями я охоче ділюся, оскільки вся моя діяльність – тільки на благо моєї землі “.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як українському фермеру вдалося організувати замкнутий цикл виробництва перепелиного м’яса

Микола Кузьменко – український фермер, якому не тільки вдається успішно займатися сільським господарством, а й створювати щось своє, пише uatv.ua.

“Коли землю виділили – це було щастя, тому що я дуже довго цього чекав. І коли посіяв перше зерно, зібрав перший урожай – це були хвилини такого щастя, такої ейфорії!”, – каже наш герой.

В Україні налічується понад 500 підприємств, котрі спеціалізуються на вирощуванні перепелів. Із них 10 підприємств вирощують по 100-150 тисяч птахів на рік. За цей же час в Україні виробляється близько 600 млн перепелиних яєць.

Фермер Микола Кузьменко почав розводити перепелів близько 20 років тому.

“Коли починав, я побачив, що є великий попит, але немає пропозиції на ринку даного продукту. Крім того, це дуже корисно”, – ділиться спогадами пан Микола.

Перепілка – дуже цікава птиця за своїми характеристиками. Її м’ясо містить концентрацію вітамінів і мікроелементів у п’ять разів більше, ніж куряче яйце.

“На сьогодні це м’ясо найлегше та найкорисніше для дітей”, – розповідає дієтолог Юлія Сурай.

Птахи Миколи Кузьменка отримують чисте органічне просо, яке наш герой сам вирощує.

Кінцева мета фермера – перейти на стовідсоткове вирощування зернових на своїх полях, і отримувати урожай не за рахунок мінеральних добрив, а за рахунок органіки, яку дають перепели. Таке добриво покращує родючість землі.

Також Миколі Кузьменкові вдалося розробити біогазову установку, яка вже чотири роки поспіль забезпечує добривом і біогазом фермерське господарство.

Щойно наш фермер запустив свою біогазову установку, до нього почали приїжджати вчені з Європи й Америки, щоб побачити, як переробляється пташиний послід на енергію.

Так українському фермерові вдалося створити замкнений цикл виробництва: поле, птиця й переробка відходів для удобрення землі.

“У мене є мрія – створити дитяче харчування на основі перепелиного м’яса”, – ділиться планами на майбутнє фермер.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Рогаті аматори музики: фермер знайшов оригінальний підхід до корів

Фермер Дерек Клиндженберг із США, граючи на тромбоні, збирає корів. Чоловік сідає на стільчик та починає награвати різноманітні мелодії. Тим часом тварини помаленьку чимчикують до нього та відгукуються на звуки тромбону муканням, пише landlord.ua.

Скільки часу Дерек грав “серенади” коровам, доки ті не почали на них відкликатися, невідомо. Та результат дійсно дивовижний. Відео з чоловіком та слухняною рогатою худобою подивилося вже понад 12,5 мільйонів користувачів Youtube.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У сироварню на Закарпатті їдуть туристи з усієї країни

У цю сироварню на Закарпатті їдуть туристи з усієї країни: 15 видів овечих та коров’ячих сирів, масло, кефір та йогурти, дегустаційна зала та музей сиру, пише shotam.info.

Це господарство “Бараново” у селі Іза. А газдує тут вже 11 років Юрій Ліпей. Перші чотири роки справа йшла важко, бо головний принцип господаря – жодних штучних домішок.

Усе літо овечок та корів випасають у горах. Зараз на фермі 4 сотні овець, які щодня дають по 300 літрів молока. З нього і виробляють натуральні сири.

“Сир має смак квітки, яку їла корова”, – пояснює технолог Анжеліка Ратушняк.

Туристів почало приїздити стільки, що довелося відкрити готель! Коштують сири від 170 до 700 гривень за кіло. А щодня виробляють 65 кг сиру з 600 літрів молока.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Геніальна курка, яка зіграла на піаніно, стала зіркою Мережі

Унікальна куриця живе на фермі в американському місті Бойдс, пише comments.ua.

Ця геніальна курка по імені Джокгу вмить стала зіркою Мережі після того, як опублікували відео на каналі YouTube. Птах віртуозно виконує на піаніно музичну композицію O Mio Babbino Caro Джакомо Пуччіні.

На відео курка грає на піаніно одна, але в більшості випадків виступає разом зі своєю групою. Виявляється, що в курнику був створений цілий музичний колектив The Flockstars, творчість якого захоплює.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview