У справі Коломойського заморозили аграрні активи друга Порошенка

Рішення Високого суду Лондона про арешт активів українських олігархів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова зачепило ще одного бізнесмена-мільярдера.
Про це пише ua1.com.ua.
Як повідомляється, серед заморожених активів фігурує кіпрська компанія WTI Trading Limited, котра потрапила до списку структур, якими таємно володіють олігархи та куди було виведено з "Приватбанку" напередодні його націоналізації 2 млрд доларів.
Зазначеній фірмі належить мажоритарна частка в українському аграрному холдингу – потужному виробнику курячого м'яса "Миронівський хлібопродукт", засновником та керівником якого є екс-перший замглави Адміністрації президента Юрій Косюк.
Варто додати, що бізнесмен є близьким другом президента Порошенка. Нещодавно він з невісткою президента Юлією Порошенко оголосив про плани запустити аграрний проект Radar Tec.
Нагадаємо, англійський суд заарештував активи Коломойського і Боголюбова на підставі позову державного "ПриватБанку" до колишніх власників: Україна хоче відсудити виведені кошти з банку.
Молоко з картоплі незабаром з’явиться на полицях магазинів

На прилавках магазинів можна знайти замінники молока з сої, мигдалю, кокосових горіхів, рису, кешью або вівса. А недавно дослідники розробили альтернативу молоку з ... картоплі. Про це пише Зерно.
Одним з мотивів створення напою є алергія. Наприклад, в Норвегії 1-3% населення страждає від алергії на молоко і молочні продукти. Людям з непереносимістю лактози необхідна альтернативна заміна.
Дослідник з Лундського університету (Швеція) Єва Торнберг впритул зайнялася розробкою картопляного молока.
«Однією з проблем, що викликають занепокоєння, є збагачення молока з картоплі необхідними омега-3 поліненасиченими жирними кислотами, які в основному містяться в жирній рибі», - зазначила Єва Торнберг.
Омега-3 кислоти корисні тим, що вони усувають негативні наслідки шкідливих жирних кислот і нейтралізують продукти їх окислення в людському організмі.
Технічно досить складно перетворити рослинну основу в вершковий продукт, наприклад, молоко. Це пов'язано з тим, що рослинні білки важче отримувати, ніж тваринні. Торнберг виявила, що вершковість може бути досягнута, якщо білок і крохмаль в картоплі нагріти певним чином і змішати з рапсовою олією, яка багата омега-3 жирними кислотами.
За словами пані Торнберг, до складу картопляного молока буде входити 6% ріпакової олії. Це означає, що 250 мл альтернативного молока покриє половину щоденної норми омега-3. Крім того, новий молочний продукт не містить алергенів.
Планується, що картопляне молоко буде продаватися, як альтернатива звичайному молоку, йогурту, крему і морозиву. Напій був протестований в лабораторних умовах, і ймовірно надійде в продаж в наступному році. Спершу, швидше за все, це буде коктейль з картопляного молока з яблучним соком і фруктами. Спосіб виготовлення емульсії запатентований під назвою компанії Veg of Lund.
В Україні скоротилось виробництво основних видів м’яса

Про це повідомляє Держстатистики, пише agravery.com
За даними відомства, виробництво мороженого м'яса ВРХ протягом звітного періоду склало 1,2 тис. т, що на 32,5% менше, ніж у листопаді 2016 року. Порівняно із жовтнем 2017 виробництво зазначеного продукту скоротилось на 24,2%.
Замороженого м’яса птиці протягом звітного місяця вироблено 16 тис. т — на 28,7% менше порівняно із листопадом 2016. Порівняно з жовтнем 2017 виробництво зазначеного продукту скоротилось на 4,2%.
Крім того, протягом листопада 2017 року в Україні вироблено 4,9 тис. тонн свіжого чи охолодженого м’яса ВРХ, що на 14,2% менше, ніж за аналогічний період 2016. У порівняні з жовтнем 2017 виробництво скоротилось на 8,3%.
Виробництво свіжої чи охолодженої свинини протягом звітного періоду порівняно із листопадом 2016 скоротилось на 10,7%, до 19,5 тис. т, порівняно із жовтнем 2017 ? на 6,8%.
Замороженої свинини протягом листопада вироблено 1,3 тис. т, що на 2,9% менше показників жовтня 2016, та на 9,7% нижче від результатів жовтня 2017.
Водночас, охолодженого м'яса свійської птиці у листопаді вироблено 62,3 тис. тонн, а це на 6,2% більше, ніж у листопаді 2016, але на 2,9% менше, ніж у вересні 2017.
У 2017 році продано права оренди на 37,3 тисяч га сільгоспземель

Загальна площа переданих в оренду ділянок склала 37,3 тис. га. Про це повідомила прес-служба Держгеокадастру.
Найбільш активно земельні аукціони проводилися в Одеській (194 земельні ділянки площею 4 736,9 га), Чернігівській (129 ділянок площею 4 261,1 га) та у Херсонській (91 ділянка площею 5 131,9 га) областях.
Стартова річна орендна плата за користування земельними ділянками була визначена на рівні 7,67% від нормативної грошової оцінки земель. За результатами земельних торгів розмір орендної плати у середньому по Україні вдалося підвищити до 14,35% від нормативної грошової оцінки. Це майже 4400 грн/га.
ТОП результатів земельних торгів: 231 % та 197% від НГО (Тернопільський район Тернопільської області), 181% від НГО (Зіньківський район Полтавської області), 165% від НГО (Тальнівський район Черкаської області).
Для порівняння: у 2016 році на земельних торгах було реалізовано 1 706 прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 42,6 тис. гектарів. У 2016 році стартовий розмір річної орендної плати за продані на торгах земельні ділянки в середньому становив 6,64% від нормативної грошової оцінки, за результатами торгів – 10,22%.
Факторами, що зумовили зростання орендної плати стали підвищення стартової ціни лота (відповідно до Стратегії удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними, затвердженої постановою КМУ від 07.06.2017 № 413), а також зростання конкуренції за ділянки. Якщо за підсумками 2016 року середня кількість учасників торгів складала 2,3, то в 2017 цей показник зріс до 3,1.
У результаті надходження до бюджетів збільшились до 102 млн гривень проти 95 млн гривень за підсумками 2016 року.
Депутати пропонують знизити ставку ПДВ для сільгоспвиробників до 7%
Народні депутати від фракції партії "Блок Петра Порошенко" пропонують знизити ставку ПДВ до 7% з 20% для виробників сільськогосподарської продукції. Законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення ставки податку на додану вартість для сільськогосподарських підприємств" (№7420) зареєстрований у Верховній Раді 19 грудня 2017 року, пише zn.ua.
Нагадаємо, що з 1 січня 2017 року було відмінено спеціальний режим оподаткування ПДВ для сільськогосподарських підприємств. Він діяв з 1998 року і передбачав акумуляцію сільськогосподарськими підприємствами коштів ПДВ на своїх рахунках.
"Зниження ставки ПДВ забезпечить не тільки прозоре 100%-ве виконання бюджету в частині податкових надходжень, але й дозволить контролювати динаміку ВВП", - вважають депутати.
Активісти заявляють про причетність «Хортиці» до торгівлі на окупованому Донбасі та фінансуванні терористів

Учасники АТО, активісти отримали докази торгівлі ТОВ «УДК» - ТМ «Хортиця» на окупованих територіях і сплату податків» окупантам в ОРДЛО і в Криму, а також вважають ТОВ «УДК» -ТМ «Хортиця», що входить в компанію Global Spirits, причетною до суспільно-небезпечних злочинів, визначених статтею 258-5 Кримінального кодексу України про фінансування тероризму.
Про це сьогодні на прес-конференції в прес-центрі «Укрінформ» заявили представники Професійної спілки військовослужбовців-ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО і поліцейських, демонструючи докази антиукраїнської діяльності.
Зокрема, як зазначають громадські діячі, стало відомо, що в торгових мережах Луганська і Донецька продукція зазначеного виробника вільно продається з так званої «акцизною маркою» самопроголошених невизнаних «республік», діяльність яких кваліфікується як діяльність терористичних організацій. Наявність марок терористів свідчить про сплату податків на території ЛНР/ДНР і фінансову підтримку терористичної діяльності.
«Наші військові бачили і ешелони, які ходили на непідконтрольну територію по кілька разів в день. Йдуть обстріли, а потім йдуть ешелони. Деякі бійці спостерігають, як автотранспортним шляхом йде контрабанда. І вони знають, що хтось заробляє на крові. Зараз ми бачимо, що масштаби досягли всеукраїнського рівня. Такі відомі бренди, як «Хортиця», фінансують тривалий час і виступають спонсорами, наприклад, збірної РФ з хокею на чемпіонаті світу в Москві... Наявність акцизних марок «терористів» свідчить про сплату податків» у ОРДЛО... Фактично, мова йде про порушення декількох статей Кримінального кодексу України, серед яких найголовніша – 258-5 – фінансування тероризму. Скільки наші силові органи будуть закривати на це очі?», - заявив волонтер, захисник проти фінансування Україною російських терористів Артур Козачук.
Активіст висловив обурення, що поки українські бійці гинуть в окопах в зоні АТО, відбувається нахабне заробляння грошей на крові. «І як піднімати бойовий дух, коли в тилу робляться такі речі?! Корупція зашкалює, процвітає контрабанда та фінансування тероризму», - сказав він.
У цьому зв'язку учасники АТО вже звернулися до народних депутатів і правоохоронні органи, очікуючи від силовиків і влади адекватної реакції і невідкладних дій.
За запевненням активістів, якщо їх не почують обіцяють діяти методами Майдану і звільняти полиці вітчизняних супермаркетів від цієї продукції.
Крім того, члени спілки військовослужбовців - ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО і поліцейських зажадали від ГФС скасувати ліцензію на торгівлю алкогольною продукцією і заборонити рекламу цього бренду в ЗМІ.