У світі зростає попит на українські ковбаси

Теґи: 

У перші п'ять місяців цього року з України експортували 176 тонн ковбас (на $522 тис.), Що на 181% більше ніж за аналогічний період минулого року ($287,4 тис.), пише Pro-Consulting.

Головними покупцями українських виробів традиційно для цього ринку стали країни СНД:
1) Грузія (39,66%);
2) Азербайджан (27,59%);
3) Молдова (16,28%).

В останні роки зростає зарубіжний інтерес до української напівкопченої ковбаси, в 2017 році експорт цього продукту, виріс в порівнянні з 2016 р. на 129% в натуральному вираженні.

Девальвація гривні і низькі зарплати сприяють тому, що українці починають купувати менше ковбасних виробів. Через зниження купівельного попиту продавці утримують ціни на свою продукцію на колишньому рівні, проте інтерес до нових ринків експорту, де виробники можуть заробити більше, зростає, вважають аналітики Pro-Consulting.

Виробництво варених ковбаси, в тому числі сардельок і сосисок займає практично 70% всього українського ринку. В першу чергу тому, що сосиски і сардельки відносяться до продуктів швидкого приготування і дешевше м'яса.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Білоруси розробили комбайн для збирання ягід

Про це пише kurkul.com.

«У нас розроблений комбайн причіпний, напіврядний для прибирання смородини, аронії, аґрусу та шипшини», — говорить завідувач лабораторією обробітку плодоягідних та овочевих культур Науково-практичного центру Академії наук Білорусі з механізації сільського господарства Антон Юрін.

На відміну від комбайнів-скребків, які на сьогодні заборонені бо дуже пошкоджують кущі, нова модель відрізняється абсолютно іншим принципом дії. Його робота заснована на тому, що машина має два механізми, які приводяться в дію за допомогою гідросистеми, та які струшують ягоди. Далі ягоди надходять по транспортерах в вивантажне вікно. Спеціальна пневмосистема з вентилятором висмоктує зайві домішки у вигляді листя чи паличок. Останній етап — ягоди надходять в ящик або контейнер.

Такий механізм дає змогу не тільки максимально делікатно зібрати ягоди, а й не пошкодити кущі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Європі тарифи на перевезення зерна залізницею набагато нижчі ніж в Україні

Про це заявив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, пише landlord.ua

На думку вантажовідправників, відповідне уніфікування тарифів – не що інше, як приховане їх збільшення. Різниця же повністю ляже на вітчизняних промисловців, що займаються перевезенням вантажів залізницею. Зі свого боку, йдеться про аграріїв і металургів.

Водночас, втрати вітчизняних промисловців від впровадження цієї ініціативи становитимуть близько 5 млрд грн. Зі слів президента Української аграрної конфедерації, така ситуація не може мати місце, оскільки в Україні, порівняно з Європою, вже високі тарифи на перевезення зерна.

«Для нас тарифи високі. На перевезення тонни зерна у нас тарифи набагато вищі, ніж в Європі. І ті три класи вагонів: перший, другий, третій, між ними розподіл тарифів – це не той шлях до істини, по якому треба йти», – наголосив Козаченко.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

За рік більшість овочів “борщового набору” в Україні подорожчали більш, ніж в 2 рази

Вийнятками в даному випадку лишаються тільки капуста та цибуля. Такі висновки зробили фахівці інформаційно-аналітичного центру “Інфо-Шувар” на основі даних власного моніторингу цін на найбільших гуртових ринках країни.

Отже, за даними “Інфо-Шувар”, найбільше за останній рік в Україні подорожчала морква, ціни на яку все ще знаходяться в рекордно високому діапазоні 18-20 грн/кг (0,59 -0, 65 EUR/кг) , тобто більш, ніж вдвічі дорожче, порівняно із минулим роком.

На другому місці, з точки зору зростання ціни, опинився буряк, ціни на який сьогодні більш, ніж на 60% вищі, ніж в липні 2017 року. Сьогодні на гуртових ринках молодий буряк пропонується по 6,5-7,5 грн/кг (0,21-0, 25 EUR/кг).

Також на майже на половину зросла в ціні і картопля, ціна, на яку сьогодні складає 4-7 грн/кг (0,13-0, 23 EUR/кг).

Зворотня тенденція спостерігалася протягом останнього року у випадку із капустою та цибулею. Так, білоголова капуста за останній рік втратила в ціні майже 55% і коштує сьогодні 5,5-6 грн/кг (0,18-0, 2 EUR/кг), а цибуля подешевшала майже вдвічі і пропонується, станом на сьогодні, в межах 4,5-5,5 грн/кг (0,15-0, 18 EUR/кг).

Експерти “Інфо-Шувар” зазначають, що попри суттєве подорожчання у розрізі останнього року, впродовж останніх тижнів на ринку України спостерігається просідання цін на “борщовий набір”.

Так, за останній тиждень на найбільшому оптовому ринку Західної України ОРСП “Шувар” капуста подешевшала більш, ніж на 20% , 1/4 від своєї вартості втратила за тиждень, також, і морква. В той же час, ціни на цибулю та буряк залишаються відносно стабільними.

Лише картопля за тиждень стала дорожчою на 30% і сьогодні досягнула ціни 4-7 грн/кг.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Росія готує санкції на українські добрива

Як відзначають експерти, вказівки на можливі контрсанкціі РФ по добривам виглядають вкрай дивними, пише kommersant.

Поставки добрив з України в Росію і весь ЄАЕС становлять лише близько $1 млн в 2017 році, тоді як експорт з РФ на Україну в 2017 році склав 870 тис. тонн азотних добрив на $206 млн, змішаних — 2 млн тонн на $520 млн. Однак, після введення Україною санкцій ціни на цю продукцію зросли на 30%, і основні російські виробники припинили поставки.

Відзначається, що на 1 серпня відомства повинні представити «пропозиції по імпортованих з України товарів, щодо яких можуть застосовуватися заходи обмежувального характеру».

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Аграрії вже зібрали 17,7 млн тонн зерна нового врожаю

Теґи: 

Йдеться про Одеську (зібрано 98%), Херсонську (98%) та Миколаївську (96%) області.

Загалом по країні вже зібрано 17,7 млн тонн зерна нового врожаю цієї групи з 5,6 млн га (59% до прогнозу) при врожайності 31,4 ц/га. У розрізі культур намолочено:
– озимої пшениці – 13,3 млн тонн з 4,0 млн га (64%) при врожайності 33,4 ц/га;
– ярої пшениці – 26,3 тис. тонн з 11,4 тис. га (6%) при врожайності 23,0 ц/га;
– озимого ячменю – 2,8 млн тонн з 809 тис. га (98%) при врожайності 35,1 ц/га;
– ярого ячменю – 980 тис. тонн з 505 тис. га (33%) при врожайності 19,4 ц/га;
– гороху – 487 тис. тонн з 297 тис. га (70%) при врожайності 16,4 ц/га.

Також зібрано 45 тис. тонн жита з 19 тис. га (13%) при врожайності 24,5 ц/га та 8 тис. тонн вівса з 6 тис. га (3%) при врожайності 15,3 ц/.

Крім того, намолочено 2,15 млн тонн озимого ріпаку з 848 тис. га (86%) при врожайності 25,5 ц/га та 10 тис. тонн ярого ріпаку з 6,2 тис. га (11%) при врожайності 16,6 ц/га. 

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview