182818
178171

Україна – світовий лідер із розорюваності ґрунтів

Про це пише «Економічна правда».

Повідомляється, що найбільше розорані землі в Україні — у Херсонській області (90,3%), Черкаській, Кіровоградській, Вінницькій, Запорізькій, Дніпропетровській та Миколаївській областях (85–87%).

У повідомленні також ідеться, що в цих регіонах порушено баланс між кількістю пасовищ та сіножатей і площами, призначеними для вирощування агрокультур.

"Наслідки високого ступеня розораності — деградація ґрунтів та опустелення. Ми втрачаємо не лише біологічне розмаїття, а й водні об'єкти, зокрема — малі річки", — цитує видання міністра екології України Остапа Семерака.

За його словами, нинішня модель управління землею спричиняє 25% викидів парникових газів.

Також, за інформацією ДУ «Держґрунтохорона», вирощування культур інтенсивного мінерального живлення, зменшення внесення органічних добрив, поширення процесів ерозії призводить до від'ємного балансу гумусу в ґрунтах.

Крім того, на півдні та сході України більшість виробників для сівозміни використовують соняшник і пшеницю, ігноруючи інші аграрні культури. Це призводить до виснаження ґрунтового покриву.

Шкодить ґрунтам і мораторій на продаж аграрних угідь. Частина фермерів намагається максимізувати прибуток без інвестицій в покращання якості земель.

Причину цього пояснює генеральний директор агрохолдингу HarvEast Дмитро Скорняков:

"Мораторій негативно впливає на якість земель. Більшість орендарів намагаються отримати прибуток тут і зараз. Навіщо їм інвестувати в чужу власність".

Директор центру Держродючості Валерій Греков пояснює, що на стан ґрунтів впливають і обсяги внесення мінеральних добрив.

"Господарства, котрі мають стабільні високі врожаї, вносять близько 1 тис кг мінеральних добрив на гектар. Це дозволяє отримувати 80-100 ц/га пшениці та 70-80 ц/га ячменю", — каже експерт.

Проте азотні добрива суттєво підкислюють ґрунтовий покрив, сприяючи його деградації. Внесення органічних добрив за період незалежності порівняно з 1970-1980 роками різко скоротилося, що теж впливає на стан ґрунтів.

Джерело: АgroРolit

Ваш вибір 'Цікаво'.


В’єтнам відновив імпорт пшениці з України

Про цей йдеться у документі від 5 червня 2018 року, передає  Українська зернова асоціація, пише  Економічна правда.

Постановою ухвалено рішення відновити імпорт української пшениці та здійснювати суворий фітосанітарний контроль під час імпорту зерна з України.

Нагадаємо, у 2015 році Соціалістична Республіка В’єтнам тимчасово заборонила імпорт пшениці з України у зв’язку з виявленням у зерні амбарного довгоносика, заражене зерно ввозили за підробленими фітосанітарними сертифікатами.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


Експорт зернових значно відстає від минулого року

Найбільше відставання по експорту у порівняння із минулим роком показує кукурудза та ячмінь, повідомляє УКАБ. Що стосується пшениці, то тут спостерігаємо значно кращу ситуацію — станом на 1 червня 2018 року Україна експортувала 99% обсягів пшениці від визначених Меморандумом про взаєморозуміння між МінАПП та експортерами. Наразі на зовнішні ринки відвантажено 16,3 млн тонн пшениці, з яких 9,52 млн тонн продовольчої якості. Обсяги експорту ячменю складають 4,2 млн тонн, що на 1,05 млн тонн менше, ніж станом на 1 червня 2017 року. Кукурудзи відправлено на експорт 16,28 млн тонн (-2,31 млн тонн до показника минулого року).

Ольга Харабара, аналітик ринків зернових та олійних культур, Асоціації «Український клуб аграрного» зазначає, що зменшення обсягів експорту зернових культур частково буде компенсоване ростом цін на зернові культури на світовому ринку, що допоможе Україні не так суттєво скоротити валютні надходження від експорту.

Нагадаємо, що середнє значення Індексу цін на зернові ФАО в квітні склало 168,5 пункти, що на 1,7% (2,8 пункти) вище березневого рівня і майже на 15,4% вище за показник квітня 2017 року. Значення індексу продовжує зростати четвертий місяць поспіль у зв'язку зі збільшенням цін на пшеницю, фуражне зерно і рис. У випадку з пшеницею підтримку цінам забезпечують пов'язані з погодою ризики, особливо в США, і активна торгівля, тоді як ціни на кукурудзу ростуть на тлі очікуваного скорочення посівних площ в США і викликаного посухою зниження врожаю в Аргентині.В Украïну зайшов найбільший турецький виробник мастил для агротехніки

На виставці АГРО-2018, яка відкрилася сьогодні в Києві, був представлений найбільший в Туреччині виробник мастил для агротехніки OPET lubrіcants.

"25 років тому ми починали бізнес. Зараз ми продаємо щороку понад 40 тисяч метричних тонн мастильних матеріалів. Що стосується нашої частки на сільськогосподарському ринку, вона становить на сьогоднішній день близько 30 %. Звичайно, ми плануємо стати лідером з постачання мастильних речовин для сільського господарства. Крім того ми поставляємо лінійку продукції для комерційних і пасажирських автомобілів", - заявив генеральний менеджер компанії OPET lubrіcants Мурат Сейхан.

За його словами, діючи за принципом постійного розвитку і змін, компанія завдяки новітнім технологіям створює продукти, що відповідають очікуванням ринку для застосування в будь-якій сфері, де потрібне використання мастильних матеріалів.

Голова представництва компанії OPET lubrіcants в Україні Вікторія Гришина  поінформувала, що перші поставки продукції на український ринок почалися тільки в березні цього року.

 

 

 Яка середня зарплата у сільському господарстві

Про це повідомляє Державна служба статистики, пише LANDLORD.

Так, середня зарплата у сільському господарстві у першому кварталі склала 5 853 грн.

В цілому у сільському, лісовому та рибному господарствах середньомісячна заробітна плата становила 6 399 грн, що на 24,8% більше, ніж у січні-березні 2017 року.

Нагадаємо, мінімальна заробітна плата становить 3 723 грн.

Ваш вибір 'Подобається'.


В Україні хочуть продавати живець свиней на електронних майданчиках

Таку ідею запропонував під час конгресу «Прибуткове свинарство» Костянтин Смирнов, директор ТОВ «Агробіопром», яке займається вирощуванням свиней у Дніпропетровській області, пише AgroTimes.

«В Україні є електронні майданчики, де успішно відбувається торгівля різними товарами. Ми пропонуємо виходити на такі майданчики кожному підприємству зі своєю пропозицією живця свиней», – зазначив він.

На аукціон можна запросити переробників і клієнтів, з якими працює виробник свинини. За словами Костянтина Смирнова, участь в електронному аукціоні не має зобов’язань, окрім моральних. «Якщо жоден із учасників не дав ціни, аукціон вважається таким, що не відбувся, і виробник може далі продавати традиційним способом – телефонним», – пояснив він.

Водночас електронний аукціон дозволяє побачити, яку ціну за живця пропонує переробник, і який саме переробник.

Костянтин Смирнова зазначив, що досі не бачив в Україні віртуальних аукціонів живцем свиней і тому вважає, що варто започаткувати таку практику.

При цьому він  наголосив, що до такого кроку виробникам варто вдаватися лише консолідовано.

Учасники конгресу домовилися спробувати варіант продажу живця свиней  через електронний майданчик найближчим часом.

 

Ваш вибір 'Подобається'.